Строительство »

Як визначити вік кішки, співвідношення віку кішки і людини, таблиця віку кішок, визначення віку по зубах

  1. Як визначити
  2. Співвідношення з людським віком
  3. Середній вік життя

Зазвичай люди беруть в сім'ю маленького кошеняти, у віці від 2-х до 5-ти місяців, тому порахувати вік кішки в якийсь момент її життя не уявляє собою великої проблеми Зазвичай люди беруть в сім'ю маленького кошеняти, у віці від 2-х до 5-ти місяців, тому порахувати вік кішки в якийсь момент її життя не уявляє собою великої проблеми. Розквіт життя кішки доводиться на період від 1-го до 9-ти років, це вже доросла, але ще не стара кішка, і при належному догляді вона буде перебувати в найкращій фізичній і психічній формі.

Але що робити, якщо до вас потрапило вже доросла тварина? Як визначити вік кішки? На перший погляд здається, що це непросто, тому що на вигляд все статевозрілі тварини виглядають однаково. Однак розрахувати все ж досить легко, якщо знати кілька ознак.

Як визначити

По-перше, якщо кішка все-таки здається вам ще маленькою, то, щоб обчислити її вік, можна просто дочекатися її статевого дозрівання, яке зазвичай відбувається в 8-10 місяців. Але воно може статися як раніше (в 6-8), так і пізніше, тому даний спосіб все ж таки не точний. Крім того, потрібно враховувати, до якого віку ростуть кішки, не можна плутати статеве дозрівання з фізичним, яке може наступити тільки в півтора року.

Другий спосіб дає більш точну інформацію, але він трохи складніше - можна визначати вік кішки по зубах Другий спосіб дає більш точну інформацію, але він трохи складніше - можна визначати вік кішки по зубах. У кошенят слід звернути увагу на прорізування і випадання молочних зубів. З'являються вони вже в віці 1-го місяця, а випадають приблизно на півроку. Визначення віку кішки по зубам найзручніший і точний метод, який досконально вивчений фелинологами, і допоміг не одному господареві. Звичайно, до того, як вирахувати, найкраще наочно побачити, як виглядають зуби кішки в будь-який період її життя, але, в принципі, можна обійтися і без цього, використовуючи тільки теоретичні матеріали.

Дізнатися вік кішки цим способом можна не тільки у кошенят, а у тварин практично будь-якого віку. Вам потрібно уважно розглянути зуби кішки і провести порівняння їх з іншими, визначити, наскільки сильно сточені різці. Якщо край нерівний тільки на нижній щелепі - кішці приблизно 2,5 року. Якщо наверхней теж - 3,5, якщо ж сточені і ікла - їй уже понад 5-ти років. Випадати зуби починають після 10-ти років, максимальний вік кішки зі збереженими різцями - 15 років, після цього вже випадають навіть ікла.

Співвідношення з людським віком

Всі господарі люблять вести перерахунок котячого віку на людський, намагаючись дізнатися, вік кішок «по-людськи». Найпростіше - це множити року життя тварини на 7, однак, це не зовсім правильно, і даний переклад застосуємо хіба що до молодих кішкам (до 5-ти років). Кошеня віком на півроку з розвитку можна порівняти з трирічною дитиною, природно, не в прямому сенсі, так як ми вже знаємо, що в 6 місяців у кота вже може наступити статеве дозрівання. Тобто, співвідношення віку кішки і людини дуже і дуже приблизне. Наприклад, в два роки кішка вже повністю сформована особистість - зі своїми особливостями і звичками, що відповідає людським 14-ти років. Для наочності є таблиця віку, яка допомагає порівняти віки в будь-який період. Отже, зліва - вік кішки, праворуч - людини.

1 рік - 7 років

2 роки - 14 років

3 роки - 21 рік

4 роки - 28 років

Далі 1 котячий рік обчислюється як 4 людських, відповідно.

5 років - 32 роки

6 років - 36 років

7 років - 40 рік

8 років - 44 роки

9 років - 48 років

10 років - 52 роки

11 років - 56 років

12 років - 60 років

Після цього для того, щоб порівняти вік, потрібно прирівнювати рік життя кішки до трьох людським.

Можливо, ці дані допоможуть вам краще зрозуміти вашу кішку, чому вона так чи інакше веде себе в певний період життя, адже вік кішки і людини порівнюють не просто так, а на основі спостережень за їх фізіологічним і психічним розвитком. Тому, придивляючись і спостерігаючи за поведінкою тварини, можна дізнатися про нього багато нового, особливо, якщо враховувати при цьому відповідність віку.

Середній вік життя

Як відомо, кішки живуть набагато менше людини, але все ж це великий період, навіть з точки зору довжини людського життя Як відомо, кішки живуть набагато менше людини, але все ж це великий період, навіть з точки зору довжини людського життя. Середній вік, до якого зазвичай живуть кішки 13-15 років. Однак відомі й досить часті випадки, коли кішки доживали і до 20-ти, і навіть до 30-ти років, є також деякі породи, які славляться своїми довгожителями. якщо використовувати таблицю , Щоб порахувати вік 30-ти річної кішки за людськими мірками, виходить понад 130-ти років! Не дивно, що після 16-ти років у тварин погіршується слух, зір і загальне самопочуття, адже далеко не кожна людина може прожити стільки.

Старіти кішки починають після 9-ти років. Вважається, що в похилому віці вони витрачають більше часу на сон, і прокидаються тільки для прийому їжі або щоб сходити в туалет. Але нерідкі випадки, коли бадьорі «старички» навіть після 15-ти років проявляють активність в іграх або спілкуванні з людьми, звичайно ж, за умови їх хорошого самопочуття і при належному догляді.

Але що робити, якщо до вас потрапило вже доросла тварина?
Як визначити вік кішки?