Строительство »

«З народження в цій квартирі»: у дочок Роберта Мусіна віднімають апартаменти на Тельмана

  1. «КРИТЕРІЇ у розкошах ВИЗНАЧЕНО ...»
  2. ПАПА ПОДАРУВАВ доньки КВАРТИРУ, А МАМА - ДОМ
  3. «ХОЧ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ВІДДАЙТЕ ГРОШІ!»

15.12.2018

АСВ переконало суд у тому, що у екс-банкіра є й інше відповідне житло - сімейний будиночок в Великих Ключах на 1,3 тис. Кв. метрів

Вчора Арбітражний суд Татарстану визнав недійсним договір дарування екс-банкіром Мусиним квартири площею 520 кв. м в «селищі нафтовиків» поблизу Казанського кремля своїм дочкам. Доводи захисту про те, що це єдине житло сім'ї з двома неповнолітніми дітьми, не були прийняті. Нерухомість наказано повернути до складу ліквідаційної маси. Як резонансне рішення приймали під шум постраждалих вкладників, вислухала кореспондент «БІЗНЕС Online».

Арбітражний суд РТ визнав недійсним договір дарування екс-банкіром Робертом Мусиним квартири площею 520 кв Арбітражний суд РТ визнав недійсним договір дарування екс-банкіром Робертом Мусиним квартири площею 520 кв. м в «селищі нафтовиків» своїм дочкам Фото: «БІЗНЕС Online»

«КРИТЕРІЇ у розкошах ВИЗНАЧЕНО ...»

Спірну житлову площу - 520,08 кв. м в будинку №40 на вулиці Тельмана в Казані - екс-голова правління Татфондбанка Роберт Мусін ще 22 лютого минулого року подарував в рівних частках разом зі стоянковим місцем своїм молодшим неповнолітнім дочкам. На початку грудня представник ТФБ в особі конкурсного керуючого агентства зі страхування вкладів (АСВ) в судовому порядку зажадав визнати угоду недійсною і передати майно до складу ліквідаційної маси. Представник Мусіна Адель Губайдуллін, не визнаючи вимоги ТФБ, в тому числі відзначав, що це єдине житло родини в Казані. Сам Роберт Ренатович, його дружина і троє дочок, дві з яких неповнолітні, проживають саме в ньому. «Дочки 2010 року народження відвідують тут же школу в крокової доступності з самого першого класу», - зазначав він. Він нагадав, що, відповідно до закону «Про банкрутство», на таке житло не може бути звернено стягнення.

Але представник АСВ Тетяна Єрохіна заявила про те, що екс-банкір має в Казані та інше нерухоме майно. У тому числі в зв'язку з вивченням цих додаткових доказів 7 грудня о справі була оголошена перерва. І вчора адвокат з'явився на засідання вже у всеозброєнні.

Зрозуміло, юрист Мусіна представив заперечення. Він зробив акцент на тому, що необхідно враховувати тільки те майно, яке належить боржнику на праві власності. «Ми в матеріали справи представили виписку з ЕГРН про тих, що були і наявних у Роберта Ренатович Мусіна об'єктах нерухомості за період з 1 січня 2016 року по 26 березня 2018 року. З перерахованих в списку об'єктів єдиним житловим приміщенням є тільки спірна квартира [на Тельмана], яка була подарована дітям і якої боржник має намір в майбутньому користуватися як законний їх представник », - повідомив Губайдуллін.

Нагадавши про дітей екс-банкіра, він додав, що дівчатка 2010 року народження «все життя від народження проживали в цій квартирі» і ніхто не відміняв обов'язок батьків по створенню нормальних умов для життя дітей. Критерії ж розкішності, достатності проживання певної сім'ї в певному житловому приміщенні досі ні законодавчо, ні як-небудь інакше не закріплені, зауважив юрист.


ПАПА ПОДАРУВАВ доньки КВАРТИРУ, А МАМА - ДОМ

Єрохіна назвала доводи відповідача формальними. «На цю ситуацію треба дивитися більш глобально і розглядати дії не тільки боржника, а й його дружини», - зазначила вона.

Представник АСВ пояснила, що мала на увазі. За її словами, одночасно з відчуженням спірної квартири був також відчужений житловий будинок в селищі преміального класу Великі Ключі в безпосередній близькості від Казані, і ця нерухомість, так само як і та, що знаходиться на вулиці Тельмана, є елітним житлом. «Площі цих приміщень набагато перевищують передбачені мінімальні норми проживання», - підкреслила Єрохіна. Зокрема, вона повідомила, що площа згаданого будинку становить понад 1,3 тис. Кв. метрів.

Представник АСВ звинуватила подружжя в приховуванні майна ( «причому дуже дорогого») з тим, щоб в подальшому його неможливо було реалізувати [в рамках справи про банкрутство екс-банкіра] .. «Виходить, що зараз сім'я Мусін користується як квартирою на вулиці Тельмана, так і житловим будинком в Великих Ключах. За першою адресою зареєстрований сам боржник, за другим - його дружина. Незважаючи на те що ця нерухомість була оформлена на неповнолітніх дочок, за фактом нею користуються всі члени сім'ї », - пояснила Єрохіна позицію. На думку АСВ, сім'я екс-банкіра зробила цей крок саме для того, щоб отримати майновий імунітет єдиного житла.

Губайдуллін привів контраргумент, помітивши, що в банкрутство знаходяться не обоє, а тільки його довіритель. На його думку, що і на якій підставі їм належить, потрібно встановлювати і доводити. Поки ж суд повинен виходити з тих матеріалів, які є в справі.

«А ми туди представляли виписку по майну Мусіна ... До житлових [приміщень] можна віднести тільки дану квартиру, яка була передана дітям, ймовірно, з міркувань захисту їх прав та інтересів. Оскільки вони тут виросли і завжди були, що називається, міськими », - зауважив він.

Що ж стосується аргументів АСВ про те, що спірна квартира занадто велика, на думку юриста, не можна говорити про якісь нормативи нормального проживання за величиною площі: «Їх немає». «Якщо ж говорити про механізм вилучення, дійсно, як вказував Конституційний суд, такий механізм, напевно, слід передбачити. Але це було сказано ще в 2012 році. Коль скоро немає такого закону, то і застосовувати нічого », - сказав на закінчення Губайдуллін.

АСВ пропонує повернути до складу ліквідаційної маси нерухомість екс-банкіра Фото: «БІЗНЕС Online» АСВ пропонує повернути до складу ліквідаційної маси нерухомість екс-банкіра Фото: «БІЗНЕС Online»

«ХОЧ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ВІДДАЙТЕ ГРОШІ!»

Це судове засідання традиційно пройшло за участю потерпілих вкладників ТФБ - їх було 8 чоловік.

Хто б міг подумати, що, коли суддя віддалиться на винесення рішення, справа досягне найвищого напруження. Одна з вкладниць, Сарія Романова, вибухнула монологом, який не можна було назвати нічим іншим, як криком відчаю.

«Ви сидите і нахабно захищаєте злодіїв. Ми всі вже онкохворі на цьому грунті. Як нам далі жити? Ми ж люди Радянського Союзу, виховані справедливо: не віддавати своє, не чіпати чуже. А зараз що виходить? Нас просто цинічно обікрала наше ж держава. Такі як Мусін, Зіганшина, Абдуллін », - звернулася вона до представника екс-банкіра.

Пройшлася Романова і по темі судового засідання: «Ви говорите: їм ніде жити? Чи бачите 1300 квадратних метрів недостатньо. У хрущовку їх засунути треба. В нашу квартиру, де ми живемо. А нас в цю квартиру поселити ».

Майже всі свої репліки вона супроводжувала закликами: «Віддайте наші гроші! Ми вже два роки ходимо, принижувати, просимо ... »

За словами постраждалої вкладниці ТФБ, таких, як вона, 11 тисяч: «Скільки людей [вкладників] вже померло, а вони жирують». Романова в числі іншого розповіла присутнім, що екс-банкір в будинку на вулиці Тельмана нібито не з'являється: «Я кілька разів стояла там в пікеті. Охоронець виходив і говорив: "Вони тут не живуть". Цей будинок просто пустує ».

Незважаючи на заспокійливі слова інших вкладників, які намагалися знизити градус напруженості, жінка не замовкала ні на хвилину, на підвищених тонах продовжуючи виливати душу: «У Радянському Союзі такого нахабства немає було, ні у кого не крали, нікого не обманювали. У нас був Брежнєв, якого ми дійсно любили і цінували ». Зараз же, за її словами, і звернутися щось не до кого: «Ні чесного правосуддя. Як нам далі жити? Як виховувати своїх онуків? »

«Ми, пенсіонери, все ходимо і ходимо на суди - не від хорошого життя. Віддайте нам наше ", - не заспокоювалася вона. Наприкінці своєї промови жінка згадала, що в Республіканському фонді підтримки числяться 9 учасників війни: «Це вдови, ветерани праці. У них у кого 100 тисяч, у кого 200. Так віддайте їм ці гроші! Їм за 90 років! Вони під себе ходять! Сліпі! »Її слова залишалися без відповіді, хоча, наскільки відомо, ветеранам компенсації РФП вже виплачені.

В результаті суддя Ільдар Нафієв заяву Татфондбанка задовольнив - визнав недійсним договір дарування нерухомого майна, укладений між Мусиним і його дочками Ясмін і Раїда, наказавши повернути його до складу ліквідаційної маси.

Як уточнив суддя, мова йде про квартиру площею 520,8 кв. м на вулиці Тельмана, будинок №40 (другий поверх) і стояночном місці площею 39 кв. м там же.

Одним словом, виявилося, що цілком реально визнати альтернативним житлом для Мусіна будиночок під Казанню, в Зеленодольськ районі, в селі Великі Ключі. Він, правда, формально належить його дочкам.

Втім, це визначення може бути оскаржене в 10-денний термін в 11-м арбітражному апеляційному суді.

Як нам далі жити?
А зараз що виходить?
Пройшлася Романова і по темі судового засідання: «Ви говорите: їм ніде жити?
Як нам далі жити?
Як виховувати своїх онуків?