Строительство »

Прогулянка на яхті по Пироговського водосховища

Середина літа. Спека неймовірна ... Шашличний сезон, відкритий ще в квітні, вже можна закривати через переїдання м'яса і відсутності апетиту ... У спеку хочеться чогось простіше, фруктів на пляжі, наприклад ... Але на пляжах теснотіща, навіть від'їхавши на пристойну відстань від Москви, практично неможливо знайти вільне місце у води ...

Беручи все вищеперелічене як даність, змирившись з відсутністю альтернатив, ми абсолютно не замислювалися над тим, що вихідний день можна урізноманітнити прогулянкою на яхті. Випробувати на собі даний вид відпочинку запросила нас компанія Ocean club.

Склад команди:
Модератори Лена (з чоловіком Den'ом ) і Natali , Аlle з Оленкою і дочками Ліною (9 років) і Лізою (2 роки), ну і, звичайно ж, власник яхти Сергій.

І, нарешті, Москва І, нарешті, Москва. Спека. У п'ятницю вдень низка з 3-х машин тягнеться в сторону Пироговського водосховища. Якимись хитрими шляхами через кілька воріт добираємося до яхтклубу. Біля причалу досить багато яхт, та, на якій нам належить прогулянка, - синенька, виглядає досить симпатично.

Тихо поскрипують канати - підходимо до нашої яхті. Вона невелика (всього півтори тонни): в каюті - чотири спальні місця, газова плитка, металеві кружки, миски і інше похідне спорядження. Оглядаємо палубу. Капітан вступає в командування: насамперед яхту треба отдраить - це морський звичай. Відро на мотузочці летить за борт, щіткою змиваємо сліди присутності чайок. Де ще отримаєш таке задоволення - перекинути відро на палубу!

Natali:
Natali:   Потім починають щось до чогось прив'язувати і піднімати вітрила Потім починають щось до чогось прив'язувати і піднімати вітрила. Не буду розписувати технічні деталі - про них розповість той, хто цим займався - тим більше, що я в них абсолютно не вникала. Виникають чомусь не хотілося, хотілося скоріше відштовхнутися від берега і поплисти кудись подалі ... До речі, поплисти навіть з Пироговського водосховища можна досить далеко - якщо не помиляюся, в Волгу - ну а далі вже згадуйте курс шкільної географії. :) Ось де роздолля-то!
Щось я знову отвеклась ... Втім, це не дивно - яхта взагалі сприяє марень. :) Можна лежати, дивлячись на небо, пропливає над вітрилами. Можна дивитися на заспокійливе течію річки. Або на тих нещасних, які на березі. :) Можна пірнути в прохолодну воду і, тримаючись за мотузку (по-морському - кінець), "плисти" за яхтою. А можна вчитися ловити порив вітру і направляти яхту в потрібну сторону. Загалом, сеанс психотерапії і екологічно чиста романтика в одному флаконі :)

З розваг нам було запропоновано купання посеред водосховища З розваг нам було запропоновано купання посеред водосховища. Якщо вітру немає і яхта рухається повільно, можна цілком плисти поруч з нею або навіть обігнати. Але коли вітрила наповнюються вітром і яхта набирає швидкість, купальники ризикують залишитися посеред водосховища. Щоб яхта не залишилася без команди, придуманий чудовий спосіб купання - тримаючись за довгу мотузку. Яхта мчить вперед, а за нею, ніби спіймані на вудку її пасажири (головне - притримувати плавки, щоб не залишитися без них) :)

Den:
... Пірнаю з корми, приємно освіжає вода. Вітер слабкий, але яхта йде швидко, підхоплюю кінець мотузки щоб не відстати. Потоки води, бульбашки нагадують проходження порогів на північних річках. Небо чисте і високе, але не як в Карелії - тут воно тепле. Коли джакузі набридає, підпливаю ближче до яхти - Лешка з капітаном біля керма, дівчата загоряють. Вітер зовсім стих. Можна досліджувати дно човна. Між кермом і кілем просвіт близько метра, кіль - близько двох метрів в довжину і йде глибоко під воду. Накупатися, пора на палубу - грітися і загоряти.

Alle:
Alle:   Наш шкіпер, фанат яхтингу, протягом без майже 8 годин розповідав і показував абсолютно нові для нас речі Наш шкіпер, фанат яхтингу, протягом без майже 8 годин розповідав і показував абсолютно нові для нас речі. Про те, що яхта - вершина еволюції вітрильників (виявляється, сучасний рівень вітрильників був досягнутий тільки в середині 19 століття), про розкладці діючих на яхту сил, завдяки яким судно може рухатися практично проти вітру (кут до вітру 30 градусів), про відносини яхт і великих кораблів, про писаних і неписаних морських правилах ...
Знайомі з дитячих книг про подорожі терміни зв'язалися з цілком конкретними мотузочками, блоками, вітрилами і діями. Ходити гаслами - це значить здійснювати кілька справ одночасно, стояти біля керма - зовсім не тримати заданий напрямок, а будувати оптимальний курс з урахуванням вітру, рельєфу берега, оточуючих судів і бажаної точки прибуття. Команди "підбери", "крутіше до вітру", "поворот оверштаг" і "поправити спідничку" до завершення плавання виконувалися нами вже майже автоматично :). Загалом, я відчув себе долучитися до давнього мистецтва плавання під вітрилами :).

На зворотному шляху першим зголоднів наймолодший матрос - Ліза - і Сергій вирішив приготувати обід прямо на борту яхти, прямотакі в похідних умовах На зворотному шляху першим зголоднів наймолодший матрос - Ліза - і Сергій вирішив приготувати обід прямо на борту яхти, прямотакі в похідних умовах. Звідкись з'явилася гречка, яку дитина з великим задоволенням насипав у каструлю, а потім продовжував спостерігати за процесом приготування. Каша вийшла напрочуд смачна - ми були страшенно голодні і з'їли все без залишку. Потім пили чай з печивом і насолоджувалися наступними сутінками :)

Natali:
Час на яхті летить непомітно (загоряючи на березі за той же час можна померти від нудьги). Закінчувалося наше маленьке подорож, коли сонце вже сідало. Мені не вдалося сфотографувати це на фото - з близької відстані не виходить потрібний охоплення, але навряд чи треба доводити, що вітрила в променях призахідного сонця - це дуже красиво.
Після полудня прогулянки відчуваєш себе краще, ніж іноді після пари вихідних.
Відмінне вийшло початок weekend'а.
PS для тих кого закачує: у мене вестибулярний апарат теж не фонтан, але на що пливе яхті чомусь зовсім не колише.

Alle:
Прогулянка на яхті повністю підтвердила думку про яхтинг в як відмінному засобі відпочинку від повсякденних турбот. Суєта п'ятниці, пробки на виїзді з Москви, дрібні побутові турботи - все це зблякло через пару годин "на борту". І це було моє найяскравіше враження.

Поки прибирали вітрила, вже зовсім стемніло Поки прибирали вітрила, вже зовсім стемніло. Насмажити сосисок, ми сіли за стіл і вже цілком природно стали задавати питання про далеких плаваннях, про теплих морях, незаселених островах і особливості середземноморського вітру ...

Напевно, після такого чудового, але короткого відпочинку треба збиратися в велику подорож? :)

Більш повний фотозвіт можна подивитися у фотоальбомі "Яхтинг з Океан-клубом (Пироговське водосховище)" . Якщо у вас з'явилися питання по організації відпочинку на яхтах в околицях Москви і за кордоном, їх можна задати Сергію Сасонскому. Відпочинок вихідного дня в Підмосков'ї .

Повна вражень адміністрація сайту 7я.ру :)

Обговорення

Сергію, вибач, що використовую сторінку в таких цілях. Намагалася тебе розшукати через Льоню Браславського - не вийшло. Відгукнешся?

11.07.2008 19:04:30, Новицька Олеся

http://www.vihodnie.ru/ - Відпочинок в Підмосков'ї - всі будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, бази відпочинку Підмосков'я

02.10.2003 8:40:16, maria

Може я гальмо, але ніяк не можу знайти інформацію за подібним подорожі. Де про це написано, ціни, умови і таке інше? Підкажіть, а? )))

23.07.2002 13:30:00, Поки без імені

.

Коментувати можут "Прогулянка на яхті по Пироговського водосховища"

Напевно, після такого чудового, але короткого відпочинку треба збиратися в велику подорож?
Відгукнешся?
Де про це написано, ціни, умови і таке інше?
Підкажіть, а?