Строительство »

Норматив споживання холодної води на 1 людину, а також гарячої

 1. Нормативи використання холодної води на людину без лічильника: розрахунок і статистика
 2. Як можна скоротити витрати на водопостачання, загальнобудинкові потреби при обладнанні лічильників
 3. Чи є необхідність в лічильниках
 4. Тариф на добу на одну людину без лічильника
 5. Аналіз норми витрати водопостачання на людину
 6. Встановлені норми споживання на людину в годину: реальність
 7. Коефіцієнт при нагріванні всередині квартири: облік нерівномірності
 8. Щомісячні показники, розраховані щодо одного споживача: постанову і аналіз
 9. Облік і аналіз споживання приватних домоволодінь: беремо до уваги коефіцієнт нерівномірності і забруднення...
 10. Як завдяки перетину труби можна зменшити обсяг витрат

Ні в квартирі лічильників обліку холодної води - доведеться платити за небесні блага відповідно до існуючих тарифів, розрахованим на одну людину. Розцінки ЖКГ в залежності від регіону різні і пов'язані з безліччю факторів, при цьому норми щодо одн / чол єдині. Як правильно розрахувати споживання води, чи варто скористатися лічильником, спробуємо розібратися.

Нормативи використання холодної води на людину без лічильника: розрахунок і статистика

Тариф користування водними комунікаціями, прийнятий урядом РФ і занесений до постанови, в місяць на одн / чол передбачає:

 • хол / води - 6 000 л;
 • гарячої - 3 000 л.

Якщо розділити дані показники на 30, споживання води, гарячої або холодної, коефіцієнт, розрахований на місяць відносно 1 чол, складе:

 • 100 л добу - гарячої;
 • 200 л добу - холодної.

Часовий показник при цьому 4,17 / 8,33 відповідно.

Для порівняння можна навести приклад, обсяг ванни, наповненої доверху 250 л. З урахуванням того, що мало хто щодня приймає її, можна зробити висновок, що існуючий тариф для простих обивателів завищений, навіть якщо щодня користуватися пральною технікою. Саме тому для економії більшість власників квартир монтують лічильник. Детальніше можете дізнатися тут як відбуватиметься економія води , Різними способами.

Детальніше можете дізнатися тут як відбуватиметься  економія води  , Різними способами

Приблизний тариф холодного (теплого) водопостачання на загальнобудинкові потреби на 1 кв метр в куб, приблизний розрахунок.

Поверховість житлового будинку Тариф (загальнобудинкові) поверховість житлового будинку Тариф (загальнобудинкові) Вода хол Вода тепла Вода хол Вода тепла 1 0,0264 0,0198 9 0,0220 0,0124 2 0,0293 0,0202 10 0,0198 0,0110 3 0,0274 0,01178 11 0,0186 0,0102 4 0,0268 0,0170 12 0,0173 0,0095 5 0,0262 0,0161 13 0,0161 0,0087 6 0,0250 0,0150 14 0,0148 0,0080 7 0,0242 0,0141 15 0,0133 0,0072 8 0,0234 0,0134 16 0,0119 0,0063

Як можна скоротити витрати на водопостачання, загальнобудинкові потреби при обладнанні лічильників

Більшість обивателів висловлюють думку про те, що без приладів з обліку води на одн / чол, щомісячні обов'язкові платежі за квартиру перевершували всі очікування. Монтаж обладнання здійснюється за рахунок власника квартири, але при цьому в кінцевому підсумку він отримує незаперечну вигоду.

У житлових спорудах, обладнаних одним центральним стояком можна поставити кілька лічильників: гаряче і холодне водопостачання. У багатоквартирних спорудах з двома стояками доведеться встановити 4 приладу: відповідно два на гаряче водопостачання, два на холодну, при цьому обсяг робіт більше, тариф буде трохи вище.

Лічильники на холодну і гарячу воду

Чи є необхідність в лічильниках

Чи варто монтувати автомат? Звичайно, адже хоч з ним доведеться повозитися: викликати додому працівника керуючої організації або департаменту ЖКГ, щоб провести облік (дана вимога містить постанову міністерства). Що зажадає деяких матеріальних витрат. Але, як показала практика всі витрати, пов'язані з його установкою, окупаються повністю за рахунок економії на комунальних послугах за пару місяців, в які включаються загальнобудинкові потреби.

Монтаж приладів обліку недоставіт ніяких незручностей, економити на споживанні природних благ не доведеться, просто не треба даремно витрачати їх. Навіть якщо щодня будете користуватися пральною машиною, робити вологе прибирання і купатися, витратити великий обсяг природних благ не вийти.

Схема установки лічильника на воду

На послуги, які вам надає водоканал вдасться скоротити витрати в кілька разів. Найбільше вийде заощадити влітку - більшість їде на відпочинок або за місто, тут доведеться заплатити тільки за загальнобудинкові потреби, так як забруднення під'їзду відбувається і без вас.

Якщо в квартирі у вас не передбачений автомат на холодну і теплу водопостачання, доведеться написати заяву в керуючу компанію і підтвердити документально, своє відсутності. З приладами контролю немає проблем - споживач оплачує за рахунками стільки, скільки фактично витратить. Постанова міністерства щодо сфери ЖКГ містить і цю інформацію.

У разі якщо ви все ж будете встановлювати дане устаткування тобто дуже прості системи наприклад, аератор для економії води або сенсорний кран для води , Які суттєво знизять витрати.

Тариф на добу на одну людину без лічильника

Питання щодо послуг водоканалу цікавлять всіх жителів мегаполісів і невеликих міст. Відсутність лічильників змушують населення платити за природні блага, що поставляються водоканалом, згідно з установленими нормами одн / чол, які варіюються в залежності від суб'єкта.

Водоканал встановлює досить високий показник на загальнобудинкові потреби одного / людини. У кожному регіоні тариф на хол / тепле водопостачання може істотно різнитися. І тут ні причому постанову, що стосується сфери ЖКГ. Причина тут одна - різний коефіцієнт споживання природних благ в окремій населеній місцевості.

Розрахувати часовий обсяг витрат одн / чол можна з урахуванням особливого алгоритму, створеного на підставі рішення державних органів влади щодо області ЖКГ різних регіонів країни. Єдиного коефіцієнта для визначення годинної і добової норми індивідуального споживання не існує, як і на загальнобудинкові потреби.

Аналіз норми витрати водопостачання на людину

Для тих, хто не встановив автомат, часовий коефіцієнт збільшиться багаторазово. Такий обсяг просто нереально вичерпати, навіть в тому випадку, якщо користуватися пральною машиною в день по кілька разів. Розрахунок коефіцієнта відбувається на підставі наявності певної сантехніки:

 • туалету;
 • пральної машини;
 • крана;
 • ванною.

Власникам приватних будинків з присадибною ділянкою список доповнили рядком «для поливу».

Власникам приватних будинків з присадибною ділянкою список доповнили рядком «для поливу»

Витрата води в середньому на людину в добу

Встановлені норми споживання на людину в годину: реальність

Тариф, встановлений Російським законодавством, значно завищений, наприклад, одним із варіантів / жителя багатоквартирного житлового фонду в СПб норма / добу становить:

 • хол / води - 220 літрів;
 • гарячої - 150 літрів.

Часовий показник при цьому значний. Адже, скільки, необхідно, споживати чол / год, щоб витратити таку кількість, за яке він платить щомісяця. Статистика стверджує, що це неможливо, навіть якщо користуватися пральною технікою систематично. Крім того до даного значення керуюча компанія додає витрати на загальнобудинкові потреби - утримання прибудинкової ділянки та вологе прибирання місць загального користування, сюди входить і забруднення навколишнього середовища.

До нормам споживання на особу і загальнобудинкових потреб плюсуется і витік, яка часто відбувається через неякісну труби. Витрата хол. водних ресурсів на одн / мешканця столичної нерухомості на добу має деякі відмінності, через безліч існуючих факторів. Середнє значення - 233 і 166 хол / теплого водопостачання, тобто часовий показник 9,71 і 6,92 літрів відповідно. І це з урахуванням даних нерівномірності.

Коефіцієнт при нагріванні всередині квартири: облік нерівномірності

Якщо в житловому будинку немає гарячого водопостачання, то значення коефіцієнта споживання холодного ресурсу значно зросте, так як вона буде нагріватися за допомогою газової або електричної колонки. В даних житлових фондах витрата природного блага встановлений розміром 330 літрів щодо чол / добу, в місяць це приблизно 10230, тоді вартовий ліміт 13,75 літрів.

Водяний автомат дозволяє значно скоротити витрати, пов'язані з оплатою рахунків. Його наявність дозволяє платити за той обсяг хол ресурсу, який був дійсно витрачений.

Щомісячні показники, розраховані щодо одного споживача: постанову і аналіз

Міністерством капітельного будівництва була затверджена частота використання раковини, унітазу, пральної машини, ванною та інших приладів, які споживають ресурс. Згідно проведеного ними аналізу, громадяни РФ в місяць сантехнічні прилади застосовують таку кількість разів:

 • ванну - 4;
 • унітаз - 118;
 • раковину - 107;
 • мийку на кухні - 95;
 • душ - 25;
 • прибирання квартири - 31;
 • на пральну машину - 10.

ванну - 4;  унітаз - 118;  раковину - 107;  мийку на кухні - 95;  душ - 25;  прибирання квартири - 31;  на пральну машину - 10

Для населення країни проживає в гуртожитках для потреб одн / чол передбачено відвідування туалету - 123 раз / місяць, прийняття хол душа - 17.

Для мешканців приватних домоволодінь, норми використання душа, ванни, туалету, на прибирання, в тому числі і користування пральною машинкою затверджуються муніципальними та регіональними органами влади. Підстава для цього - статистика і аналіз експертів. Все це і багато іншого містить постанову Міністерства.

Крім усього є схема і найбільш конкретний коефіцієнт споживання комунальних послуг. Також законодавчий документ передбачає певну кількість літрів і температурний режим для миття посуду та інші потреби громадян - прийняття душу або ванни, а також забруднення навколишнього природи, відповідно до санітарних норм.

Наприклад, при одному прийнятті ванни витрачається близько 300 літрів ресурсу при температурі 37 градусів Цельсія, на одне відвідування душа йде близько 100 л, а для змивання туалетного бачка - 6 л.

Облік цих показників розрахований щодо одн / людину, прописаного в приватному домоволодінні або квартирі, і не пов'язані з розміром площі, яку він займає.

Дані, встановлені міністерством повинні в обов'язковому порядку застосовуватися при розрахунку кількісного показника витрати природних благ. Але насправді вони діють щодо 50% громадян РФ - а саме тих, хто не встановив автомат.

Облік і аналіз споживання приватних домоволодінь: беремо до уваги коефіцієнт нерівномірності і забруднення природи

Добова статистика користування надрами землі - показник непостійний, який постійно змінюватися не тільки від сезонних коливань, пори року, але і інших обставин, при яких в розрахунок береться ще й забруднення навколишнього середовища. Водоканал веде облік, використовуючи коефіцієнт нерівномірності. Він застосовується разом з показником чисельності мешканців, що проживають в будинку і нормативи СНиП (в які входить і забруднення природи), занесені до відповідної постанови.

Розрахунок ЖКГ, включає аналіз не тільки фактично вживається питної рідини щодня, але і коефіцієнт, встановлений медичними службами (забруднення), а також обсяг надр, що використовується для приготування їжі. Визначення витрат на побутові потреби містить і облік витрат на прибирання, особисті потреби і полив присадибної ділянки.

Постанова Міністерства щодо сфери ЖКГ містить розрахунок показника, прийнятого за основу в багатьох регіонах Росії, якщо у громадянина немає лічильника, в зв'язку, з чим він не може зробити годинний облік холодної послуги, яку йому надав водоканал:

 • облік споживання надр на одну одиницю кожен день 2-3 л;
 • коефіцієнт, який визначається при приготуванні їжі на персону - 3 000 мл;
 • добова одиниця з урахуванням особистих потреб 6 000 - 8 000 мл;
 • для змивання унітазу призначений 15 000 мл;
 • для прання з урахуванням пральної машини годинний коефіцієнт складе 4,16 л.

Щодо цих показників норми, які містить постанову щодо сфери ЖКГ, застосовується часовий коефіцієнт нерівномірності, в якому міститься і облік наявності опалювального обладнання, а також забруднення природних надр. При наявності внутрішньої системи каналізації і водопроводу, а також гарячої рідини, часовий показник складе 1,15 куб м. Саме тому більшість власників приватних домоволодінь виробляють монтаж лічильника, що значно економить фінанси.

Як завдяки перетину труби можна зменшити обсяг витрат

Можливо, чи розрахувати якомога простіше витрата природного ресурсу, якщо враховувати діаметр труби? Або єдино вірне рішення - звернутися за допомогою до фахівця, заздалегідь накидавши детальну схему водопроводу в даній місцевості. Адже розрахуватися дійсно досить складно. Найголовніше - визначитися з тим, яка кількість рідини можуть пропустити труби. Для чого це необхідно власнику приватного будинку:

При самостійному визначенні розміру труби водопроводу. Схема проста - якщо споживач планує зводити велике приватне домоволодіння з декількома санвузлами, невеликий гостьовий будинок, планувати систему пожежогасіння - слід мати інформацію, яка кількість рідини можуть пропустити труби певного діаметру при певній силі тиску.

Сильне падіння води навряд чи припаде до душі мешканцям. Та й невелика ледве поточна цівка зі шланга при гасінні пожежі буде повністю марна. Саме завдяки перетину труби регулюється сила подачі хол / води і її забруднення.

Саме завдяки перетину труби регулюється сила подачі хол / води і її забруднення

Фітинги для металопластикових труб мають звужене перетин, що знижує прохідність води

А ось найголовніший і цікавий для нас в рамках даної статті нюанс. Якщо не встановлено автомат, який контролює витрату ресурсу, комунальники виставляють рахунок компаніям «від пропускної здатності труби». А хто захоче платити нема за що? Звичайно ніхто, саме тому перетину труби при облаштуванні водопроводу приділяють особливу увагу!

Краще рішення - це все-таки встановити автомат! Що значно спростить відносини з комунальниками і знизить витрати. Для споживачів, які не мають в наявності приладів, контролюючих обсяг наданих водоканалом послуг, будуть застосовуватися підвищені коефіцієнти, з урахуванням нерівномірності. Плата за комунальні послуги буде підніматися поступово збільшитися на 60%, що значно вдарить по кишені простого людини, та й не тільки.

Дана міра, як пояснює міністерство, спрямована на стимулювання громадян до обладнання своїх житлових приміщень лічильниками. Крім того зам. міністра, пояснив, що в документі прописані і санкції, які буде прийматися в ставленні населення, втручається в роботу приладів обліку, тим самим спотворюючи достовірність показань. У тому випадку схема одна - якщо буде виявлено факт шахрайства людини, то власники приміщення будуть платити за послугу не на підставі даних обладнання, а після того, як проведено розрахунок встановленими коефіцієнтами.

А хто захоче платити нема за що?