Строительство »

Як вибрати квартиру в новобудові правильно: нюанси

 1. Як вибрати квартиру в новобудові правильно
 2. На якому етапі будівництва вибирати квартиру в новобудові
 3. Як вибрати квартиру в новобудові для покупки: на що звернути увагу
 4. Як вибрати квартиру в споруджуваному будинку: поради

Автор Антон Величко На читання 10 хв. переглядів 86

Як правильно вибрати квартиру в новобудові від забудовника за вигідною ціною, на сонячній стороні, для проживання і інвестицій, нові правила, на що звертати уваги розберемо в статті.

Торкнемося питань про вибір району і забудовника, типу матеріалу для стін будинку, на якій стадії будівництва купувати нерухомість, як впливає на вибір квартири наявність і відсутність сонячного боку і багато іншого, що допоможе вам заощадити час на підборі житлоплощі для проживання або інвестування.

Дізнайтеся, на що звертати увагу і як купувати квартиру на вторинному ринку

Як вибрати квартиру в новобудові правильно

Орієнтація на бюджет
Перш ніж вибирати район споруджуваних будинків або забудовника, чітко визначте бюджет майбутньої покупки. Адекватна оцінка фінансових можливостей дозволить заощадити час на підбір житла, що будується від забудовника.

До того ж ціна за 1 кв. метр різниться, якщо рахунок виставляється в рублях або валюті. З досвіду натерпілися стресу пайовиків, рекомендується оплачувати покупку тільки рублями.

Варіанти розміщення житлового комплексу впливають на його вартість, наприклад, придбання квартири в точкової будівництві, розміщеної в кварталі житлових будинків радянського періоду будуватиме дорожче, ніж в відбудованому кварталі житлових будинків на абсолютно новій території, де поки ще не розвинена інфраструктура.

Чому набила оскому рекомендація так важлива? Тому що, якщо ви з останніх сил викроювати гроші на оплату квартири, та ще протягом тривалого терміну, ваша радість від придбання нової житлоплощі перетвориться на ненависть.

Мета придбання новобудови
Покупці діляться на кілька категорій:

 • Купуючи житло для проживання (наприклад, в зв'язку з розширенням сім'ї);
 • Купуючи квартиру в новобудові для інвестування, з метою перепродати або здавати в оренду.

Мета впливає на вибір квартири в новобудові істотно. Так, якщо ви берете житлоплощу для себе, то не будете враховувати важливих факторів, які апріорі є обов'язковими при виборі квартири від забудовника при інвестуванні.

Наприклад, при покупці квартири в новобудові для інвестування враховується:

 • Розмір орендної ставки;
 • Кінцева вартість квартири після здачі будинку;
 • Економічна ситуація в країні і ринку нерухомості;
 • Податкове навантаження;
 • Попит на нерухомість в районі спорудження будинку і т.д.

д

Забудовники і район
Чому вибір доведеться робити одночасно? Тому що обидва чинники однаково важливі. Ні для кого не секрет, що забудовники можуть не змінювати зміст ДДУ для пайовика, навіть якщо він юридично вірно доведе неправомірне зміст договору. Багато девелоперів дотримуються правіла6 «Не подобається - не бери».

У зв'язку з цим, майбутні пайовики перш ніж вибрати квартиру в Москві або іншому місті вирішують завдання не тільки за місцем розташування житла, а й надійності забудовника.

На що звернути увагу при виборі забудовника:

 • Наявність дозволу від місцевої влади на будівництво житлового комплексу;
 • Установчі документи та проект будинку, затверджений архітектором;
 • Наявність у девелопера неоплачених кредитів, їх розмір, судових справ;
 • Джерело фінансування забудови;
 • Відгуки про побудованих нею житлових комплексів від реальних покупців або мешканців.

Самостійно розібратися в документації вам навряд чи вийде, тому простіше найняти юриста, інше зробите самі.

Не погоджуйтеся на оплату житла, що будується до отримання забудовником дозвільної документації, тому що висока ймовірність втрати грошей

Інформації про забудовника досить на форумах, де активно обговорюються такі теми пайовиками, або фахівцями, або тим і іншим одночасно - в будь-якому випадку можна дізнатися те, чого немає в офіційних джерелах.

Як перевірити забудовника і документи на новобудову, читайте Як вибрати забудовника

Правильне розташування будинку заощадить вам час і нерви, тому зверніть увагу на:

 • Близькість будинку, що будується до гілок метро, ​​зупинок транспорту або дорожніх розв'язок, інтенсивність руху в години пік, загазованість;
 • Відстань і час, який ви будете витрачати на поїздку до офісу, дитсадка чи школи, якщо у вас діти, навчання або родичів;
 • Вивчіть карту місцевості і виявити розміщення поблизу промислових об'єктів, ТЕЦ, звалищ і зберіть інформацію про екологію обраного району;
 • З'ясуйте чи є поблизу від житлового комплексу місця для масового відпочинку, які можуть створювати незручність проживання вам і членам вашої сім'ї.

Сидячи вдома вам не з'ясувати перераховану інформацію, тому вибравши кілька районів і забудовників, відвідайте офіси і місця будівництва будинків для отримання достовірних даних. Район краще відвідати до початку години-пік та у вечірній час.

Не рекомендується купувати житлоплощу в новобудові, яка розташована недалеко від великих продуктових баз, оптових торгових центрів.

На якому етапі будівництва вибирати квартиру в новобудові

Майбутнім пайовикам зрозуміло, що на стадії котловану вартість квартири від забудовника дешевше, а в міру просування будівництва відбувається подорожчання. До того ж з часом викуповуються «найсмачніші» пропозиції.

Як правильно вибрати квартиру в новобудові за ціною, на початку будівництва (стадія «котловану»), середині або перед здачею будинку? Тут вирішують кілька факторів:

 1. Розмір суми для придбання житлоплощі;
 2. Рішучість робити ризиковані дії.

Вкладаючи на стадії «котловану» в покупку житла в новобудові ви економите, але сильно ризикуєте і навіть не тим, що будівництво «заморозять», а можливе низьку якість житла. На середній стадії будівництва, коли вже побудовано декілька поверхів, якість будівництва можна оцінити воотчію і навіть попросити відвідати будівництво, щоб оглянути стіни і стелі.

Теж саме можна сказати про етап, що передує здачі будинку в експлуатацію. Але в обох випадках ціна за квартиру вже не така вигідна.

Купівля броні в черзі на пайову участь ще більш ризиковане рішення. Подумайте про те, що це не стадія «котловану» - проект просто на папері і завтра навіть її може не стати.

Як вибрати квартиру в новобудові для покупки: на що звернути увагу

Як вибрати квартиру в новобудові для покупки: на що звернути увагу

попереднє ознайомлення
Вивчіть документацію від забудовника, де вказані основні параметри квартири. Це може бути «риба» договору пайової участі. Заодно перевірите ДДУ на наявність «підводних каменів». Вас цікавить:

 1. Планування (поменше стін, що примикають до сусідів);
 2. Висота стель (не менше 2.70 метра, щоб оформити підлоги і стеля);
 3. Варіант обробки і ціна (чорнова, чистова);
 4. Наявність правильно прокладеною електропроводки;
 5. Водопровід та опалення (можливість установки лічильників тепла);
 6. Систему вентиляції;
 7. Ступінь шумоізоляції;
 8. Вид з вікна (бажано вибрати квартиру на сонячній стороні, щоб навпроти не було неонових вивісок ресторанів, клубів, готелів);
 9. Відсутність стіни, що межує з шахтою ліфта;
 10. Кутову квартиру розглядати, як останній з варіантів.

матеріал стін
Для правильного вибору житла в новобудові перед покупкою, визначитеся, з плюсами і мінусами матеріалів, з яких побудований будинок, які ви прийнятний. Типи будинків, що будуються, в залежності від матеріалу:

 • панельні;
 • цегляні;
 • Каркасно-монолітні;
 • Монолітні.

Перший тип «панелька», поступається таким двом по звуко- і теплоізоляції. Другий (цегляний) гірше за теплоізоляції, ніж каркасно-монолітний.

Для отримання відомостей про стін і внутрішніх перекриттів міститься в будівельній документації, яку можна запросити перед покупкою у девелопера.

На якому поверсі вибрати квартиру в новобудові?
Забудовник прекрасно обізнаний про недоліки перших і останніх поверхів, тому при продажу може робити істотні знижки. Вам же самим вирішувати, брати житлоплощу на середньому поверсі або на крайніх.

Щоб визначитися з вибором читайте статті:

Визначаючись з поверхом, подумайте, наскільки вам буде комфортно добиратися до квартири, в разі відсутності електрики або поломки ліфта.

Як правильно вибрати квартиру в новобудові на сонячній стороні
Досить зорієнтуватися на місцевості, дізнавшись де північна і південна сторона і звідки сходить сонце. Для початку виберіть квартири новобудови, вікна яких виходять на південну сторону. Подивіться варіанти з виходом на східну сторону.

В ідеалі, якщо у вас 2-3-4 кімнатна квартира, щоб вікна виходили на схід і південь. В цьому випадку, в квартирі буде достатньо сонця, з боку півдня майже завжди, а зі сходу - в першій половині дня.

На західній стороні теж непоганий варіант, відрізняється від східного тим, що сонце освітлює квартиру в другій половині дня.

Врахуйте, що протягом 5 років, в залежності від типу грунту і матеріалу стін (панель, кіпрпіч, моноліт), можлива поява тріщин на всіх поверхнях будинку

Щоб правильно вибрати квартиру в новобудові від забудовника, зверніть увагу на:

 1. Наявність платних і безкоштовних місць для паркування у дворі і поблизу нього;
 2. Облаштування двору (дитячий майданчик, пішохідні доріжки, під'їзні шляхи до житлового комплексу);
 3. Наявність вантажного ліфта;
 4. Відсутність тріщин на стелі, підлозі та стінах коридорів, зовнішніх стін будівлі, вікнах (подивитися, щоб не обсипалася штукатурка);
 5. Ширина сходових маршів;
 6. Кількість квартир на поверхах (не більше 3-4);
 7. Утеплення вуличних стін житлового комплексу.

Як вибрати квартиру в споруджуваному будинку: поради

Як вибрати квартиру в споруджуваному будинку: поради

Реєстрація договору в Росреестра
Для новобудов - це договір пайової участі (по Федеральним законом № 214).
Інша оформлення покупки споруджуваних новобудов законом не передбачено.

Розрахунки при покупці квартири в новобудові тільки по безналу
Вирішивши купити квартиру в новобудові, всі фінансові операції необхідно проводити через безготівкову оплату.

Якщо при продажу квартири в новобудові наполягають на готівковому розрахунку, то вам повинні видати чек контрольно-касової машини (ККМ) і квитанція до прибуткового касового ордеру.

Чи не підписувати зайвих паперів
У разі затягування термінів будівництва новобудови, забудовник може вам запропонувати підписати угоду про продовження термінів надання квартири в новобудові - це угода не треба підписувати.

Якщо ви його підпишіть, значить пізніше стягнути неустойку, в зв'язку з невиконанням забудовником своїх зобов'язань - не зможете.

Увага при прийомі здається забудовником квартири
Після закінчення будівництва забудовник запропонує прийняти квартиру, яку ви у нього придбали. Якщо при зовнішньому огляді ви виявили якісь недоліки, то їх необхідно вказати в акті прийому-передачі. Забудовник повинен їх усунути.

У разі відмови забудовника усувати виявлені вами недоліки і відмови підписувати акт прийому-передачі квартири з зазначеними вами недоліками - направляйте на адресу забудовника претензію, з посиланням на недоліки і необхідність їх усунути в певні терміни.

Читайте про те, як прийняти квартиру у забудовника і як заповнити Оглядовий лист

Відповідність площ квартири в документах і насправді
Складаючи і підписуючи договір про пайову участь, ретельно перевіряйте характеристики квартири, що купується в новобудові, зокрема мова йде про площу.

Якщо ви виявили невідповідність і надається площа в квартирі менше, зазначеної в договорі пайової участі з забудовником - ви можете вимагати компенсацію, відповідно до ст.4 Федерального Закону №214.

Задоволення вашого вимоги здійснюється або забудовником безпосередньо, або через суд.

Щоб уникнути подібних випадків забудовники, в договорі пайової участі, можуть встановлювати певну межу розбіжності площ в квартирах і готові йти вам назустріч, якщо цю межу перевищено.

Але в цьому випадку суд може визнати подібне застереження забудовника недійсною в сто відсотків випадків.

Будьте готові до того, що подібні умови в договорі можуть з'явитися і рішення їх, в основному, відбуваються в судовому порядку. Пам'ятайте, що обіцянки на словах про внесення змін до договору пайової участі «потім» - це всього лише слова.

Звичайно, такий обсяг інформації і дій часто непосильний для людини непідготовленого. Добре, що є перевірені в справі юристи, які вже натискати щодо вирішення житлових питань та досить рідко просиджують в кабінеті, тому що вирішують питання своїх клієнтів.

Грунтуючись на наведених у статті правилах вам буде легше правильно вибрати квартиру в споруджуваному будинку.

Чому набила оскому рекомендація так важлива?
Як правильно вибрати квартиру в новобудові за ціною, на початку будівництва (стадія «котловану»), середині або перед здачею будинку?
На якому поверсі вибрати квартиру в новобудові?