Строительство »

Якщо не включається пральна машинка, що робити? причини поломки

 1. Основні причини
 2. перевіряємо розетку
 3. Фільтр перешкод
 4. Пошкодження кабелю живлення
 5. Перевіряємо кнопку запуску
 6. Несправність блокування люка
 7. Усуваємо поломку модуля управління
 8. заходи профілактики

Один з найбільш важливих домашніх помічників, які полегшують життя господарів - пральна машинка. Що робити, якщо вона не включається? Причин поломки може бути безліч. На щастя, повернути техніку до життя можливо, досить встановити причину несправності й усунути її.

Займатися цим самостійно або довірити роботу професіоналам - вирішувати вам. Перед тим як звертатися в ремонтну майстерню, можна провести діагностику своїми силами. Так ви переконаєтеся, що причина несправності криється в самій машинці. Багато проблем може вирішити ремонт своїми руками, це допоможе заощадити на виклик фахівця. Як показує практика, лише складні поломки (наприклад, вихід з ладу робочих вузлів агрегату) вимагають залучення майстра.

Основні причини

Чому пралка не включається? Виникнення несправності може бути спровоковано рядом причин. На можливу поломку можуть вказувати деякі ознаки. Якщо не включається пральна машина, немає ніяких "ознак життя" (не горять лампочки, темний дисплей), причин може бути кілька:

 1. Зламалася або знеструмлена розетка.
 2. Вийшов з ладу фільтр перешкод.
 3. Пошкоджено шнур живлення.
 4. Зламалася кнопка "Пуск".
 5. Чи не заблокований люк.
 6. Поломка в розподільній скриньці.

По черзі перевіряючи вразливі місця, можна швидко виявити причину несправності.

перевіряємо розетку

перевіряємо розетку

Насамперед потрібно оглянути розетку, до якої підключений агрегат. Таке трапляється після відключення електрики - напруга при цьому може не бути в одній або декількох розетках. Або ж не забезпечується хороший контакт з вилкою мережного шнура - в цьому випадку вилка приладу сильно гріється і навіть може розплавитися.

Перевірити наявність напруги легко - достатньо підключити до розетки будь-який інший прилад - настільну лампу, чайник, зарядку від телефону.

Фільтр перешкод

Не менш часто зустрічається ситуація - поломка фільтра перешкод. Цей пристрій захищає агрегат від перепадів напруги в мережі, також він нейтралізує перешкоди з боку інших електропобутових приладів, ламаються найчастіше на машинках з вертикальним завантаженням. Перевірити мережевий фільтр на предмет несправності можна за допомогою мультиметра.

Пошкодження кабелю живлення

Пошкодження кабелю живлення

Причиною може стати вихід з ладу мережевого шнура. Перевірити шнур можна за допомогою мультиметра. Причиною може бути і механічне пошкодження - наприклад, при необережної перевезення техніки. Способи устраненіянеісправності - заміна шнура або лагодження наявного (якщо пошкодження незначне - наприклад, розрив ізоляції).

Перевіряємо кнопку запуску

Якщо зламалася безпосередньо кнопка запуску, то при натисканні нічого не загоряється. Така несправність з'являється при необережному поводженні з машинкою (кнопка пуск не включається або зовсім випадає), але може бути викликана і заводським шлюбом. Перевірити справність кнопки можна все тим же мультиметром, при необхідності деталь можна замінити самостійно.

Іноді зустрічається протилежна ситуація - при підключенні до електромережі пральна машина начебто включається, блимають лампочки і на дисплеї відображається інформація, але обрана програма прання не запускається, потрібні індикатори не світяться. Ці ознаки свідчать про проблему в системі блокування люка.

Несправність блокування люка

Несправність блокування люка

Механізм, який відповідає за надійну фіксацію дверцята пральної машини, складається з біметалевих пластин. При проходженні крізь них електричного струму пластини змінюють форму і язичок на надійно фіксує дверцята люка. Поступово пластини зношуються, їх здатність змінювати форму втрачається. Сигнал про закриття люка перестає надходити в блок управління. На сучасних машинках значок індикації блокування розміщується на дисплеї, при виникненні неполадок значок буде підсвічений.

Причин того, що техніка зламалася, може бути кілька, тоді їх виявлення і усунення зажадає більше часу. Одночасно вийшли з ладу одразу кілька робочих вузлів? Це найчастіше свідчить про високий ступінь зносу агрегату.

Ремонт в цьому випадку може вилитися в круглу суму. Доцільніше буде задуматися над придбанням нової пральної машини - занадто стара техніка не тільки ненадійна, а й становить загрозу для оточуючих.

Усуваємо поломку модуля управління

Несправності блоку управління - одні з найскладніших поломок. Сам по собі електронний модуль є друкованою платою. На нього кріпляться транзистори, мікросхеми та інші деталі. Саме звідси походить управління процесами прання, визначається правильна послідовність дій - забір води, прання, віджимання. Блок можна умовно розділити на дві частини - перша контролює температуру і рівень води в барабані, друга стежить за роботою основних вузлів і при виявленні несправності світиться відповідний значок на дисплеї.

Якщо несправний саме модуль управління, машинка буде включатися, але індикатори на дисплеї будуть мигати в хаотичному порядку. Або не буде відтворюватися задана програма прання. Такі поломки часто зустрічаються у агрегатів марок Канді, Бош, Індезіт, Вірпул, LG.

Електронна "начинка" пральної машини досить чутлива до пошкоджень, причин виходу з ладу може бути кілька:

 1. Заводський брак. Така ситуація зустрічається у агрегатів різних цінових категорій - наприклад, у Самсунг, Зануссі, Ардо, Індезіт. Найчастіше бракований модуль управління виходить з ладу до закінчення терміну гарантії, тому ремонт буде безкоштовним.
 2. Надмірна вологість. Незважаючи на всі заходи захисту, саме потрапляння вологи часто призводить до замикання і пошкодження плати.
 3. Після перепаду напруги - перебої в подачі електроенергії нерідко призводять до виходу з ладу будь-якої техніки.
 4. Недбале поводження з машинкою. Часто господар відключає машинку від мережі прямо під час прання. Після відключення електрики можливий вихід з ладу всіх вузлів модуля управління, і починають його буде вже неможливо.

У деяких випадках можливий самостійний ремонт блоку управління. Йдеться про незначних пошкодженнях, допустима перепайка реле, доріжок, напівпровідникових приладів. Після ремонту своїми рукаміфункціональность машинки може відновитися в повному обсязі - наприклад, працюватимуть лише кілька основних програм прання. Серйозні пошкодження під силу виправити тільки професіоналам, а в разі повного перегоряння потрібно повна заміна деталі.

Відео: не включається пральна машина.

заходи профілактики

Уникнути ситуації, коли пральна машина вимкнулася і більше не включається, досить просто. Не забувайте правила експлуатації агрегату:

 • Ретельно вибирати миючі засоби і не перевищувати рекомендовану дозу. Наприклад, порошок для ручного прання залишиться на одязі і утруднить обертання барабана;
 • Чи не запускати кілька циклів прання один за іншим. Робота на знос протягом декількох годин призводить до стрімкого зносу робочих вузлів. Після кожного циклу прання обов'язкове пауза не менше двох годин;
 • Після закінчення циклу потрібно ретельно протерти гумову манжету. У ній з часом накопичується бруд, це провокує появу неприємного запаху і цвілі;
 • Дозатор для миючих засобів також потребує регулярного очищення;
 • Для профілактики утворення накипу рекомендується використовувати спеціальні засоби;
 • Машинка повинна бути встановлена ​​на рівній поверхні, інакше під час роботи центрифуги агрегат буде сильно вібрувати і машинка незабаром вийде з ладу.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, можна продовжити термін служби пральної машинки. Якщо не вдалося уникнути поломки і пралка перестала працювати, не варто впадати у відчай - знаючи ознаки тієї чи іншої несправності, більшу частину проблем можна вирішити, не викликаючи майстра.

Що робити, якщо вона не включається?
Одночасно вийшли з ладу одразу кілька робочих вузлів?