Строительство »

У ЦБ Узбекистану з'явилися відділи по захисту інтересів вкладників і споживачів послуг

Будівля ЦБ Узбекистану. фото Cryptoconsulting.info

У Центральному банку (ЦБ) Узбекистану створені підрозділи для захисту інтересів вкладників і кредиторів, а також утворена служба з питань захисту прав споживачів послуг. указ про вдосконалення діяльності банку підписав президент республіки Шавкат Мірзіёев.

Указ встановлює нові стратегічні орієнтири діяльності ЦБ, реорганізує частина підрозділів банку, вводить обмеження на роботу з комерційними банками.

Стратегічними орієнтирами визначено стабільність цін, стабільність і розвиток банківської і платіжної систем.

Пріоритетними напрямками банку названі кардинальне вдосконалення грошово-кредитної політики, розвиток статистичної, аналітичної і дослідницької баз, реалізація комплексних заходів щодо зміцнення фінансової стійкості небанківських кредитних організацій і забезпечення захисту прав і законних інтересів споживачів.

ЦБ заборонили брати участь в статутному фонді керуючих компаній, інвестиційних компаній і фондів, а також непрофільних банківської діяльності господарюючих суб'єктів. Також заборонено реалізацію у власність комерційним банкам підприємств, що мають непогашену заборгованість за кредитами або є банкрутами.

Рішенням президента частково змінена структура ЦБ. Так, утворений Комітет банківського нагляду і Кредитний комітет Центрального банку, які відповідають за підтримання стабільності банківської системи, захист інтересів вкладників і кредиторів.

На базі департаменту по роботі зі зверненнями фізичних і юридичних осіб ЦБ утворена Служба по захисту прав споживачів банківських послуг ЦБ. У числі її функцій - підвищення рівня фінансової доступності та фінансової грамотності населення.

Крім того, указ ліквідує Республіканський банківська рада, Республіканську комісію по грошово-кредитній політиці і Республіканську комісію по скороченню простроченої дебіторської та кредиторської заборгованості і зміцненню дисципліни платежів до бюджету; скасована і підвідомча організація - агентство з розвитку фінансового сектора Узбекистану при ЦБ.

У 2018-2019 роках ЦБ повинен впровадити сучасні системи кадрової служби, сформувати якісний кадровий резерв і підвищити результативність праці співробітників.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»