Строительство »

Під АП мітинг: вкладники банку «Михайлівський» прийшли до Порошенка

Вкладники банку «Михайлівський» 9

Вкладники банку «Михайлівський» 9. червня прийшли до будівлі Адміністрації Президента України, щоб вимагати зустрічі з Петром Порошенком.

Близько сотні людей зібралися на перетині вул. Банкової та Інститутської, повідомляє « РБК-Україна ». Люди кричать: «Вимагаємо зустрічі з президентом!», Намагаються відтіснити правоохоронців, які перегороджують їм шлях до адміністрації, відсувають встановлене огородження. Поліція не дозволяє натовпі пройти далі.

Нагадаємо, в травні 2016 року в банк «Михайлівський» була введена зовнішня адміністрація. Пізніше стало відомо, що за день до цього банк продав свої кредити іншим фінкомпаніям. 23 травня правління НБУ прийняло рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. У липні ФГВФО почав ліквідацію банку.

У листопаді 2016 року Верховна Рада прийняла закон про захист вкладників, які постраждали в результаті афери в банку «Михайлівський», що дає правові підстави для виплати відшкодування по більшості спірних вкладів, оформлених на пов'язані з банком фінансові компанії. За оцінками фонду, мова йде про 14 тис. Чоловік з депозитами на загальну суму 1,2 млрд грн. Майно банку було заарештовано . Проте 26 травня Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Національного банку про неплатоспроможність банку «Михайлівський», що позбавило вкладників права на отримання компенсації з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Разом з тим суд не став зобов'язувати Нацбанк відновлювати функціонування ПАТ «Банк« Михайлівський ».