Строительство »

NEWSru.com :: У капіталі "Росінтербанка" виявили "дірку" майже в 40 млрд рублів

У капіталі "Росінтербанка" виявили "дірку" майже в 40 млрд рублів

Негативний власний капітал КБ "Росінтербанк", у якого ЦБ РФ напередодні відкликав ліцензію , Тобто сукупна різниця між величиною зобов'язань і активів банку, склала на 16 вересня 39,3 мільярда рублів.

Як повідомив регулятор, відповідна "діра" в капіталі "Росінтербанка" була зафіксована після донарахування резервів по кредитах юрособам на суму 49 млрд рублів, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на прес-службу ЦБ РФ.

Йдеться про вимоги до юридичних осіб, обґрунтованість яких документарно не підтверджена. А в разі відсутності документів, що підтверджують здійснення угоди з позичальником, надана такому позичальнику позика повинна класифікуватися не вище, ніж в п'яту категорію якості з формуванням резерву в розмірі не менше 100%, уточнює РІА Новини" .

У прес-службі Центробанку, який з 15 вересня ввів в "Росінтербанке" тимчасову адміністрацію в особі Агентства зі страхування вкладів (АСВ), пояснили, що тимчасова адміністрація з першого дня роботи зіткнулася з фактами перешкоджання своїй діяльності з боку керівництва банку. Його представники не надали адміністрації електронні бази даних та правовстановлюючі документи на активи кредитної організації.

"Автоматизована банківська система банку не функціонує, сервери виведені з ладу. Юридичні справи та інші документи вилучені або знищені", - відзначили в прес-службі.

Нагадаємо, в квітні 2015 року АСВ акредитував "Росінтербанк", допустивши його до участі у власних конкурсах по відбору банків-агентів для виплати компенсацій вкладникам банків-банкрутів. Таким чином, на той момент "Росінтербанк" не викликав у АСВ підозр і увійшов до списку перевірених банків, в якому перебували 78 кредитних організацій.

Тепер залишилися банки-агенти АСВ, відбір яких на конкурсній основі повинен пройти до 23 вересня, повинні будуть зайнятися виплатами страхового відшкодування вкладникам "Росінтербанка" не пізніше 3 жовтня 2016 року.

"Росінтербанк" і його акціонери як мінімум з 2011 року регулярно брали участь в торгах і конкурсних процедурах, що проводяться по лінії АСВ. Так, в лютому 2011 року при реалізації АСВ кредитного портфеля збанкрутілого АКБ "МЗБ" його набувачем виступило ТОВ "Гермес-Органіка", що належить власнику "Росінтербанка" Георгію Гвелесіані. Сам "Росінтербанк" в різний час брав участь в торгах АСВ з розпродажу майна МФТ-Банку, КБ "Соціальний міський банк" і АКБ "Мультібанк".

У подібній ситуації введення в "Росінтербанк" тимчасової адміністрації АСВ створює невизначеність для кредиторів банків, відзначає "Комерсант" .

Адже це винятковий випадок, коли в повідомленнях ЦБ немає чіткого обґрунтування застосування цього заходу до банків з посиланням на норми закону "Про банкрутство", як немає і обґрунтування того, чому введена тимчасова адміністрація в особі агентства, а не самого ЦБ, вказує газета. А згідно із законом "Про банкрутство" для введення тимчасової адміністрації в особі АСВ потрібно обгрунтування. Комітет банківського нагляду повинен затвердити план щодо запобігання банкрутству, однак в повідомленнях ЦБ про це немає ні слова.

Як правило, тимчасова адміністрація в особі АСВ вводиться, якщо регулятор розглядає можливість санації. "Якщо є розуміння майбутнього відкликання, але недостатньо чітких підстав і є ризики зловживання з боку власників і менеджменту, зазвичай вводиться тимчасова адміністрація ЦБ, - вважає джерело" Комерсанта ", близьке до регулятора. - Ведення ж тимчасової адміністрації АСВ дає сигнал клієнтам, що розглядається сценарій санації ". Втім, пише видання, в банку мало що залишилося, що ставить під питання економічну доцільність санації.

Незвичайним з'явився і той факт, що тимчасова адміністрація від АСВ була введена, а мораторій на виплати кредиторам - немає. Тобто банкірам було надано додатково кілька днів для виведення коштів на цілком законних підставах. Після чого, можливо, документи і докази були знищені.

Нагадаємо, "Росінтербанк" займав 68-е місце в російській банківській системі. За останніми даними фінансової звітності, в ньому зберігалося понад 55 млрд руб. коштів фізосіб.