Строительство »

Чоловік білетерки кінотеатру в «Зимовій вишні»: «Мені наплювати на неї!»

Ми побували в будинках фігуранток Кемеровській трагедії

Арешти у гучній справі про пожежу в «Зимовій вишні» тривають. У п'ятницю вранці стало відомо про затримання голови компанії-власника ТЦ «Зимова вишня» в Кемерово Юлії Богданової і глави Кемеровської інспекції Госстройнадзора Танзіліі Комкова . За нашими даними, це не останні арешти. Під слідство можуть потрапити співробітниця пожежної інспекції, яка підписала акт перевірки безпеки і працівниці кінотеатру, не повідомили глядачів про пожежу. Про фігурантка трагедії - наш спеціальний кореспондент.

Про фігурантка трагедії - наш спеціальний кореспондент

Коридор кінотеатру "Зимова вишня". У залі 1 відкрита тільки одна стулка. Зліва ззаду двері 3 і 2 (у другому залі майже всі загинули). Фото: соцмережі.

Прямую на пошуки однієї з білетерки кінотеатру Наталії Наймушина, чия зміна була в день пожежі. Наймушина фактично випала журналістам як героїня - за її словами, вона забігла в найбільший, перший зал, закричала про пожежу, допомагала людям рятуватися.

Наталя Наймушина. Фото: соцмережі.

Її напарниця Олеся Богатенко нібито побігла в інші зали. Але двері другого (звідки врятувався лише один чоловік) і третього залів розташовані пліч-о-пліч, що вижили стверджували, що ніякого попередження не було ...

Кінотеатр до ремонту (він пройшов влітку-восени минулого року). Фото: соцмережі.

Тим часом раніше публікувалися слова 16-річної Софії Сігачковой. Дівчина, яку іменували то «стажисткою», то родичкою когось із співробітників кінотеатру, заявила: перший зал про пожежу попередила саме вона: «Попрямувала до кінозалу, включила світло, відкрила двері, повідомила, що треба терміново евакуюватися». Перед загорянням Софія сиділа біля входу в кінотеатр на диванчику разом зі своїм молодим чоловіком ... А де були в цей час білетерки?

Місце прописки Наймушина - сама околиця Кемерово на виїзді з міста. Тут не будують багатоповерхові дама, люди живуть в бараках. Розбита дорога приводить до непоказному будиночку з іржавої дахом. Хвіртка відкрита навстіж, підпирає замети в людський зріст. Поруч - машина з розбитим лобовим склом.

З хати виходить чоловік.

- Вона тут більше не живе, навіть не хочу її ім'я вимовляти, шукайте її в сусідньому селищі, на кшталт вона там з якимось мужиком зійшлася? - закурює співрозмовник. - Я її колишній чоловік. Вона як пішла від мене, з тих пір я з нею не спілкувався.

- Ви ж знаєте, що її в Кемерово розшукують родичі загиблих?

- Чув, і що? Не мої проблеми.

- У вас діти загальні є?

- Є.

- Вони вам не розповідали про пожежу, про те що, маму можу притягти до відповідальності?

- А мені все одно. Нехай залучають. Мені це не цікаво. Винна, нехай відповідає, я її захищати не стану. Мені наплювати на неї. Я навіть цікавитися не стану.

Їду в сусіднє селище, який вказав колишній чоловік Наймушина.

- Не треба її шукати, - кажуть мені в місцевій поліції. - Вона вже не знає, як від усіх сховатися. Боїться розправи. На її адресу багато загроз вже надходило. Чи не винна вона, зрозумійте. Якби була винна, її б давно закрили. Так що я вам її адресу не скажу.

«Тільки не пишіть, що Судденок була в нашій партійному осередку»

Надія Судденок, керуюча торговим центром і співвласниця «Зимової вишні», заарештована на 2 місяці. На суді вона заявляла, що зробила все можливе для порятунку людей - а саме проконтролювала процес евакуації по телефону. Детальніше читайте в репортажі «Я не готова сидіти!»

»

фото: Ірина Боброва

Надія Судденок.

Що відомо про цю дамі? Жінка в розлученні. Має сина. У минулому обиралася в депутати від «Єдиної Росії». Уродженка селища Топки, що в годині їзди від Кемерово. Прописана вона теж в топку, куди ми і відправилися.

Топки - селище-сутінки. З визначних пам'яток: будівля вокзалу, сквер залізничників, монумент героям ВВВ, пам'ятник Леніна перед будівлею адміністрації, цементний завод. І все. Хоча, ні, є ще життєстверджуючі банери з написом «Живи і радій».

Надія Судденок в суді скаржилася на невисоку зарплату, озвучила суму - трохи більше 50 тисяч рублів. Нарікала, що грошей не накопичила, на її банківську карту залишилося всього 6 тисяч. Тяжке положення пояснювала тим, що високу посаду «займала лише за документами», а насправді просто відповідала за персонал і займалася кадрами.

Раніше друзі заарештованої розповіли «МК», що Судденок після розлучення залишилася одна з сином на руках, чоловік їй не допомагав, працювала вона за двох, щоб покрити іпотеку.

фото: Ірина Боброва

Будинок, де прописана Судденок.

Будинок в селищі, де прописана Надія - блокова п'ятиповерхівка, давно не бувала капремонту. Стіни облупилися, двері в під'їзді розвалюються, ні консьєржки, ні ліфта. Може і правда, не більше 50 тисяч отримувала?

Піднімаюся на 4 поверх. Двері ніхто не відкриває.

- Чи не намагайтеся, не дзвоніть, Надійку адже заарештували, - лунає скрипучий голос. - Я сусідка їх. Ми тут все життя, вважай, разом прожили. Надя довго розплачувалася за свою квартиру, в кредит адже її взяла.

- Велика квартира?

- Велика, чотири кімнати. Вони добре жили з сином. Чи не олігархи звичайно, але в будинку всього вдосталь було.

- Де син? Мама її?

- Сина в грудні в армію забрали. Мама Наді тут не живе, тільки в гості іноді приходила. Кажуть, злягла вона після того, що сталося.

- Давно Судденок звідси поїхала?

- Минулого літа. Начебто квартиру в місті стала знімати, ближче до роботи. Кажуть, у неї наречений з'явився, заміж збиралася вона. Не встигла.

- Ви знали, що вона працювала в «Зимовій вишні»?

- Надя не поширювалася про роботу. Ось по телевізору показали, як її заарештували, я і дізналася. Весь селище потім на вухах стояв. Адже вона у нас тут відома жінка. Депутатом була. Ми всі за неї голосували. Її тут поважали, цінували. Вона була гордістю селища. На Цементному заводі в топку працювала, теж керівний пост займала.

- Весь будинок проголосував за неї?

- Беріть вище, весь район.

- Щось зробила корисне на посаді депутата?

- Я не знаю. Напевно, щось зробила. Переді мною не звітувала. Вона мало з нами розмовляла. Вся в справах була. Подруг у неї не було, колись було дружити.

- Сім'я її забезпечена?

- Ну не скажеш, що шибко багаті. Так ви пройдіть по селищу, тут багато про неї розкажуть.

Бабуся помилялася. У селищі при одному згадуванні прізвища Судденок люди прискорювали крок, відверталися, морщили лоб: «Таких не пам'ятаємо».

Заходжу в будівлю адміністрації міста. Тут же сидять і депутати райради. Позначаю мета візиту. Прибиральниця і вахтерка роблять круглі очі. Переглядаються. Видно, тема під забороною.

- Була тут така, чули, але вона до нас вже давно не має ніякого відношення. Заарештували адже її? Розкажіть, - цікавість все-таки бере верх.

Одна з жінок тихо, щоб не почуло начальство, зізнається: «Судденок в топку була відома. Її тут знали, тільки говорити вам про неї ніхто нічого не стане. Репутацію нікому полювання бруднити. Я з нею разом працювала на Цементному заводі. Надя завідувала навчальним центром - готувала кадри, відповідала за підвищення кваліфікації. Вважайте, була керівною ланкою заводу. Потім звільнилася, перейшла в фермерське господарство підприємця Волкова, там зарплати більше ».

За бесідою нас застали співробітники адміністрації. Поцікавилися, з якою метою опитування проводжу. Потім провела мене в кабінет до начальства.

- Ви головне, напишіть, що вона в нашому осередку ніколи не перебувала, - з порога попереджає мене дама.

- У вашій - це в якійсь?

- В осередку партії «Єдина Росія» від нашого селища. Може, в Кемеровській вона була, але точно не в нашій. Вкажіть цей факт. Не забудьте. Не треба наше ім'я бруднити.

- Ви з нею були особисто знайомі?

- Скажімо так, я її в обличчя тільки знаю. Мені днями з поліції дзвонили, просили надати довідку, чи була вона депутатом. Я підняла документи і з'ясувала, що в 2007 році вона була обрала в депутати, а в 2012 році її повноваження закінчилися. Ось і все, що я можу розповісти.

На Цементному заводі, де Судденок відпрацювала не один десяток років, її теж ніхто не згадав. Мабуть, арешт Надії геть відбив пам'ять у її колишніх колег.

Пожежного інспектора зацькували в соцмережах

У наступному моєму списку - будинок, де прописана пожежний інспектор Дарина Москальова. У 2016 році вона проводила виїзну перевірку ТЦ «Зимова вишня» на пожбезпеки. Порушень не виявила. Під документом залишила підпис.

Зміст протоколу перевірки, про який згадував президент Путін, дуже лаконічне. Вона тривала дві години і нічим не завершилася з формулюванням: оскільки ТОВ «Зимова вишня Кемерово» - мале підприємство, яке не підлягає нагляду, перевірка відповідно до закону припиняється.

Вона тривала дві години і нічим не завершилася з формулюванням: оскільки ТОВ «Зимова вишня Кемерово» - мале підприємство, яке не підлягає нагляду, перевірка відповідно до закону припиняється

Після того, як Москалеву зацькували в соцмережах, вона видалила свою особисту сторінку, змінила телефон. З будинку тепер одна не виходить. Пересувається виключно на машині.

Москальова теж живе не в центральному районі Кемерово. Але її приватні володіння виглядають цілком презентабельно: акуратний двоповерховий порівняно новий будинок, розчищені доріжки.

- У неї чоловік забезпечений, дитина маленька - добре вони живуть, не бідують, - розповідає сусід Москальовою. - Правда, в останні дні я її рідко бачу. Чоловік з ранку її відвіз з дитиною, пізно ввечері повертаються. У них адже ще один будинок є, на іншому кінці Кемерово, може там вона вдень знаходиться?

Богданова прописана в гуртожитку з клопами

Останнім пунктом нашої програми стали «хороми» де прописана директор «Кемеровського кондитерського комбінату», якому належить «Зимова вишня», Юлія Богданова .

Останнім пунктом нашої програми стали «хороми» де прописана директор «Кемеровського кондитерського комбінату», якому належить «Зимова вишня»,   Юлія Богданова

Юлія Богданова. Фото: telegram СК РФ.

Її будинком виявилося кімната в гуртожитку.

Проходжу в будівлю гуртожитку. Навряд чи Богданова взагалі сюди б змогла зайти. Стійкий неприємний запах не дає зітхнути на повні груди. Під ногами хрумтять таргани, на стінах і стелях - цвілеві гриби.

- У кімнаті, де за вашими даними була прописана Богданова, зараз бабуся живе. Її родичі здали, коли вона з розуму вижила. Тепер стара стала, нікому непотрібна, - розповідає вахтерка на вході. - Ніякої Богданової я тут не бачила. Та хіба ж така жінка може жити в нашому гадючників?

У нас тут клопи водяться, щури бігають, повна антисанітарія. А який контингент, закачаєшся: алкоголіки, наркомани і психічно хворі. Бійки постійно влаштовують, різанину, тільки і встигаю «швидку» і поліцію викликати. Кімната тут копійки коштує, за 500 тисяч можна купити. Думаєте, у неї не було грошей на пристойну квартиру?

Юлія Богданова могла, дійсно, бути зареєстрована в гуртожитку. Щоб потім їй не стали нарікати про сім нажитих непосильною працею квартир, якими зараз дорікають її колегу по камері в СІЗО Танзілію Комкова.

Якщо наші припущення виявляться вірними, то Богданова на суді постане практично жебрачкою - без житла і без будь-яких прав на «Зимову вишню» - всі права вона завбачливо передала Надії Судденок. До речі, на суді Судденок не раз повторювала, що хитра Богданова знайде спосіб уникнути в'язниці і потопити колег.

Кемерово.

Читайте ще репортажі: «Є повне відео пожежі в Кемерово, без вирізаних 4 хвилин»

Допити білетерки кінотеатру «Зимова вишня»: знайшлася маса нестиковок

А де були в цей час білетерки?
Вона тут більше не живе, навіть не хочу її ім'я вимовляти, шукайте її в сусідньому селищі, на кшталт вона там з якимось мужиком зійшлася?
Ви ж знаєте, що її в Кемерово розшукують родичі загиблих?
Чув, і що?
У вас діти загальні є?
Вони вам не розповідали про пожежу, про те що, маму можу притягти до відповідальності?
Що відомо про цю дамі?
Може і правда, не більше 50 тисяч отримувала?
Велика квартира?
Де син?