Строительство »

Жаба душить. Хто б дізнався, скільки вклав в свою кримську нерухомість Дмитро Кисельов, якби тираж місцевого видань не було вилучено з продажу, а телеведучий не поскаржився в поліцію на автора статті

  1. жаба душить У Феодосії з продажу зник весь тираж газети «Місто 24» зі статтею про коктебельской віллі,...
  2. зловив маслину
  3. жаба душить
  4. «Я законослухняний»
  5. зловив маслину
  6. жаба душить
  7. «Я законослухняний»
  8. зловив маслину

жаба душить

У Феодосії з продажу зник весь тираж газети «Місто 24» зі статтею про коктебельской віллі, яка через особливості конструкції і порушень при будівництві може скотитися в прірву. Матеріал «Чародії зсувного схилу», в якому архітектор Володимир Мазурін розповідав подробиці будівництва резиденції і назвав її вартість - майже 200 млн рублів, пропав і з інтернет-версії видання. Під опис в статті підходить тільки вілла Cock t'est belle телеведучого Дмитра Кисельова. Через кілька годин Кисельов заявив в поліцію на автора матеріалу.

- Замість мого тексту поставили рекламний блок, - розповів Мазурін «Новой газете». - Наскільки мені відомо, головного редактора Олену Войтову змусили викупити тираж за свій рахунок, а також повідомили, що через два тижні вона буде звільнена.

Тираж з рекламним блоком надійшов у продаж. У самій газеті «Місто 24» вилучення статті про віллу Кисельова спочатку не коментували: на питання «Нової газети» не відповідала ні головний редактор видання Олена Войтова, ні власник видання, депутат феодосійської міської думи Максим Онищенко. Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках».

Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках»

«Частина газети приносить гроші для її видання (оголошення, реклама і споживча інформації, статті про те, як і що купувати, як укладати угоди з нерухомістю і так далі). Редакція абсолютно не надала значення публікації Мазурина, так як в ній йшлося про те, що будувати на зсувних схилах небезпечно, не більше того. Для чого пан Мазурін поширив інформацію, яка не відповідає дійсності, «Місту 24» невідомо », - зокрема написав Онищенко, додавши, що він бачить в цій статті« зведення особистих рахунків ».

Треба зауважити, що в самій статті «Чародії зсувного схилу» ніяких негативних характеристик телеведучого не давалося. Більш того: прізвище Кисельова в ній взагалі не згадується. Архітектор Мазурін розповідав, що в 2015-2016 роках керував реконструкцією вілли в Коктебелі з видом на море і мис Хамелеон і вартістю 200 мільйонів рублів. Мазурін писав, що при будівництві вілли в 2005 році був допущений ряд порушень, через які вона, в разі зсуву, може обрушитися на будинки, що стоять внизу. Мова, без сумнівів, йшла саме про дачу Дмитра Кисельова: це єдиний будинок в Коктебелі, стоїть на крутому обриві.

Сам Дмитро Кисельов розмовляти з «Новою газетою» відмовився, заявивши, що «не дає інтерв'ю по телефону». Пізніше телеведучий заявив, що подав заяву в поліцію. «Цей Мазурін - просто шахрай. Вимагає гроші. Всі його цифри взяті зі стелі. Я вже подав на нього в поліцію. Всі документи по дому у мене в зразковому порядку », - сказав Кисельов в інтерв'ю радіостанції« Говорить Москва ». Трохи пізніше виданню «Медуза» телеведучий розповів, що Мазурін надсилав йому цю статтю, і сам Кисельов розцінив її як «вимагання» - тому і заявив в поліцію. Мова нібито йде про 13 мільйонах карбованців, які Мазурін вимагав у Кисельова, хоча об'єкт при цьому, стверджує гендиректор «Росії сьогодні», він не добудував, «втік».

У місцевому професійному співтоваристві подію називають нонсенсом.

- Це перший випадок за 25 років моєї роботи, - каже головний редактор феодосійської газети «Кафа» Ірина Прокопюк. - Про Кисельова кримські ЗМІ пишуть з певною періодичністю. Причому пишуть в абсолютно різному ключі. І це ніколи не приводило до жодних наслідків. Ми в 2014 році взагалі писали про мітинг проти освітлення Кисельовим подій майдану. Він проходив прямо біля його будинку в Коктебелі. І нічого не було.

Власник газети Максим Онищенко факт вилучення частини тиражу визнає, однак стверджує, що Кисельов і його вілла зовсім ні при чому. «Рекламодавець пред'явив нам претензії через те, що в світ вийшов номер з незатвердженим заголовком їх рекламної статті на обкладинці газети, тому за угодою сторін для задоволення вимог наших партнерів ми вилучили частину номера - саме частина, а не весь тираж. У багатьох точках Феодосії газета продовжувала реалізовуватися в колишньому режимі », - пише Ошіщенко. Редактора ніхто не звільняв, уточнює власник, йому просто потрібно оформити «необхідні для роботи документи».

«Я законослухняний»

Дмитро Кисельов за очищенням бухти Тиха в Коктебелі. Фото: РИА Новости

Телеведучий і гендиректор МІА «Росія сьогодні» міцно влаштувався в Коктебелі в середині нульових. У феодосійському регіоні його знають як мецената, він допомагає коктебельськими школам. Сам Кисельов не раз зізнавався, що Коктебель для нього - місце сили: тут він познайомився зі своєю дружиною.

«У Коктебель мене привіз друг - російський письменник Віктор Єрофєєв. Cказал: поїхали, будемо там будинок будувати! Я йому: Вітя, так я Півднем не дуже-то цікавлюся ... <...> Але таки поїхав, познайомився з головою селищної ради, його вибрали на цей пост вже в п'ятий раз. Такий собі місцевий шериф. Він розповів про проблеми Коктебеля, все показав. І я подумав: влаштую тут фестиваль! Така гарна атмосфера! Плюс мальовнича природа, місцеві традиції ... »- розповідав він в 2006 році в інтерв'ю українському виданню «Факти».

У 2002 році, за словами телеведучого, перейнявшись любов'ю до цього місця, він вирішив взяти в оренду чотири сотки землі в Коктебелі з видом на море, які, за його словами, «ніхто не хотів брати, тому що вони перебували в зоні активного зсуву» . Однак будувати будинок на схилі місцева влада Кисельову спочатку заборонили.

«А три роки по тому в Києві я випадково зустрів главу місцевого протизсувного комітету. Він запитав: «Що ж ви не будуєте?» - «Так ви ж мені заборонили. Я законослухняний ». А він: «Значить, потрібно забезпечити інженерний захист ділянки», - пояснював Кисельов отримання дозволу на будівництво.

Телеведучий запевняє, що будівництво обійшлося йому «дуже дорого»: «Для мене [це були] непосильні гроші. Довелося закласти будинок в Москві і взяти величезний кредит на десять років - як раз до виходу на пенсію. Але я таки провів все протизсувні заходи і збудував невеликий будинок ». Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити? Я зрозумів, що це таке незручне місце, що я повинен використовувати принцип міської забудови: межі будинку - межі ділянки ».

Так на одному зі схилів Коктебеля з'явилася вілла під назвою Cock t'est belle площею 130 кв.м. з панорамним видом на Чорне море. На віллі телеведучого, як він сам розповідав журналістам кримської телепередачі «Маєток», є басейн з морською водою, п'ять санвузлів і підйомна платформа на третій поверх. За словами Кисельова, це був «хуліганський проект», оскільки «з одного боку це бюджетний будинок з дешевих матеріалів, а з іншого боку - він вийшов набагато дорожче, ніж ми очікували».

«Я побудував будинок буквою П, для мене головне вид - і все. Мені земля як така не потрібна, мені потрібен простір життєве ... Я побудував будинок, в якому люди будуть тільки ночувати, харчуватися, митися - і все », - каже телеведучий, додаючи, що хотів обзавестися« маленьким притулком ».

«Люди з часом зрозуміють, що вони залишають після себе слід. Вони як би відкладають личинку свою, вони помруть, а будинок залишиться. Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте? Мені захотілося таку личинку відкласти », - патетично додав Кисельов.

Пізніше, вже в 2017 році, Кисельов мигцем показав свою віллу в фільмі «Час Росії» телеканалу Росія 24, де говорив про долю Росії в епоху санкцій: «Я вдячний США, Євросоюзу, які нам дозволили зайнятися процесом, який я б назвав« встати на власні ніжки ».

зловив маслину

Вілла Кисельова - не єдине, чим знаменитий телеведучий в Криму. Ще з українських часів Кисельов володіє активами в районі рекреаційного парку Тиха бухта в Коктебелі. Тут він першим став влаштовувати джазові виступи (з 2002 року), що перетворилися в відомий фестиваль «Коктебель Jazz Party». 15-річний ювілей фестивалю відвідав Володимир Путін.

У 2003 році Кисельов знайшов кошти для реконструкції музею Волошина. Допоміг Кисельову в цьому Петро Порошенко, в той час ще не президент України, а депутат Ради, голова комітету з питань бюджету і «друг», з яким «могли посидіти в ресторані», розповідав Кисельов в інтерв'ю телеканалу «Крим».

У Коктебелі у Кисельова є ділянка з виноградної плантацією і винзаводом. Глава медіахолдингу - співвласник виноробного господарства Cock t'est belle (ідентично назві маєтку - Ред.) Продуктивністю до 4000 пляшок на рік, він бере участь в фестивалях вин.

Ще у Кисельова в Коктебелі є свій маслинової сад. Про останній стало відомо в травні 2017 року, коли Кисельов з'явився на публіці з розбитим обличчям. «Саджав маслини, впав на гравій», - пояснив він журналістам.

Дмитро Кисельов після посадки маслин. Фото: РИА Новости

У 2017-му році він не дозволив будівництво по сусідству з собою кількох дев'ятиповерхівок. «Це архітектурне злочин. Побудують три, ніщо не завадить звести потім ще тридцять », - говорив Кисельов, відстоюючи екологічність району. Але через три місяці він сам став висувати ідеї по його розбудові. У серпні минулого року він заявив, що популярне місце для дикого відпочинку слід переобладнати під гольф-поле. «Це 60 гектарів зеленого ландшафту. Це відповідальне ставлення до природи », - мотивував ініціативу Кисельов. Місцеві жителі її так не сприйняли. «Якщо там побудувати гольф-клуб, то не тільки дикого туризму буде завдано серйозного удару, але і ми не зможемо потрапити туди», - зауважували вони.

Іншим проектом, який лобіює Кисельов, стало будівництво марини для яхт на пляжі - територіально майже під його маєтком. Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party».

Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party»

Петро Саруханов / «Нова газета»

жаба душить

У Феодосії з продажу зник весь тираж газети «Місто 24» зі статтею про коктебельской віллі, яка через особливості конструкції і порушень при будівництві може скотитися в прірву. Матеріал «Чародії зсувного схилу», в якому архітектор Володимир Мазурін розповідав подробиці будівництва резиденції і назвав її вартість - майже 200 млн рублів, пропав і з інтернет-версії видання. Під опис в статті підходить тільки вілла Cock t'est belle телеведучого Дмитра Кисельова. Через кілька годин Кисельов заявив в поліцію на автора матеріалу.

- Замість мого тексту поставили рекламний блок, - розповів Мазурін «Новой газете». - Наскільки мені відомо, головного редактора Олену Войтову змусили викупити тираж за свій рахунок, а також повідомили, що через два тижні вона буде звільнена.

Тираж з рекламним блоком надійшов у продаж. У самій газеті «Місто 24» вилучення статті про віллу Кисельова спочатку не коментували: на питання «Нової газети» не відповідала ні головний редактор видання Олена Войтова, ні власник видання, депутат феодосійської міської думи Максим Онищенко. Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках».

Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках»

«Частина газети приносить гроші для її видання (оголошення, реклама і споживча інформації, статті про те, як і що купувати, як укладати угоди з нерухомістю і так далі). Редакція абсолютно не надала значення публікації Мазурина, так як в ній йшлося про те, що будувати на зсувних схилах небезпечно, не більше того. Для чого пан Мазурін поширив інформацію, яка не відповідає дійсності, «Місту 24» невідомо », - зокрема написав Онищенко, додавши, що він бачить в цій статті« зведення особистих рахунків ».

Треба зауважити, що в самій статті «Чародії зсувного схилу» ніяких негативних характеристик телеведучого не давалося. Більш того: прізвище Кисельова в ній взагалі не згадується. Архітектор Мазурін розповідав, що в 2015-2016 роках керував реконструкцією вілли в Коктебелі з видом на море і мис Хамелеон і вартістю 200 мільйонів рублів. Мазурін писав, що при будівництві вілли в 2005 році був допущений ряд порушень, через які вона, в разі зсуву, може обрушитися на будинки, що стоять внизу. Мова, без сумнівів, йшла саме про дачу Дмитра Кисельова: це єдиний будинок в Коктебелі, стоїть на крутому обриві.

Сам Дмитро Кисельов розмовляти з «Новою газетою» відмовився, заявивши, що «не дає інтерв'ю по телефону». Пізніше телеведучий заявив, що подав заяву в поліцію. «Цей Мазурін - просто шахрай. Вимагає гроші. Всі його цифри взяті зі стелі. Я вже подав на нього в поліцію. Всі документи по дому у мене в зразковому порядку », - сказав Кисельов в інтерв'ю радіостанції« Говорить Москва ». Трохи пізніше виданню «Медуза» телеведучий розповів, що Мазурін надсилав йому цю статтю, і сам Кисельов розцінив її як «вимагання» - тому і заявив в поліцію. Мова нібито йде про 13 мільйонах карбованців, які Мазурін вимагав у Кисельова, хоча об'єкт при цьому, стверджує гендиректор «Росії сьогодні», він не добудував, «втік».

У місцевому професійному співтоваристві подію називають нонсенсом.

- Це перший випадок за 25 років моєї роботи, - каже головний редактор феодосійської газети «Кафа» Ірина Прокопюк. - Про Кисельова кримські ЗМІ пишуть з певною періодичністю. Причому пишуть в абсолютно різному ключі. І це ніколи не приводило до жодних наслідків. Ми в 2014 році взагалі писали про мітинг проти освітлення Кисельовим подій майдану. Він проходив прямо біля його будинку в Коктебелі. І нічого не було.

Власник газети Максим Онищенко факт вилучення частини тиражу визнає, однак стверджує, що Кисельов і його вілла зовсім ні при чому. «Рекламодавець пред'явив нам претензії через те, що в світ вийшов номер з незатвердженим заголовком їх рекламної статті на обкладинці газети, тому за угодою сторін для задоволення вимог наших партнерів ми вилучили частину номера - саме частина, а не весь тираж. У багатьох точках Феодосії газета продовжувала реалізовуватися в колишньому режимі », - пише Ошіщенко. Редактора ніхто не звільняв, уточнює власник, йому просто потрібно оформити «необхідні для роботи документи».

«Я законослухняний»

Дмитро Кисельов за очищенням бухти Тиха в Коктебелі. Фото: РИА Новости

Телеведучий і гендиректор МІА «Росія сьогодні» міцно влаштувався в Коктебелі в середині нульових. У феодосійському регіоні його знають як мецената, він допомагає коктебельськими школам. Сам Кисельов не раз зізнавався, що Коктебель для нього - місце сили: тут він познайомився зі своєю дружиною.

«У Коктебель мене привіз друг - російський письменник Віктор Єрофєєв. Cказал: поїхали, будемо там будинок будувати! Я йому: Вітя, так я Півднем не дуже-то цікавлюся ... <...> Але таки поїхав, познайомився з головою селищної ради, його вибрали на цей пост вже в п'ятий раз. Такий собі місцевий шериф. Він розповів про проблеми Коктебеля, все показав. І я подумав: влаштую тут фестиваль! Така гарна атмосфера! Плюс мальовнича природа, місцеві традиції ... »- розповідав він в 2006 році в інтерв'ю українському виданню «Факти».

У 2002 році, за словами телеведучого, перейнявшись любов'ю до цього місця, він вирішив взяти в оренду чотири сотки землі в Коктебелі з видом на море, які, за його словами, «ніхто не хотів брати, тому що вони перебували в зоні активного зсуву» . Однак будувати будинок на схилі місцева влада Кисельову спочатку заборонили.

«А три роки по тому в Києві я випадково зустрів главу місцевого протизсувного комітету. Він запитав: «Що ж ви не будуєте?» - «Так ви ж мені заборонили. Я законослухняний ». А він: «Значить, потрібно забезпечити інженерний захист ділянки», - пояснював Кисельов отримання дозволу на будівництво.

Телеведучий запевняє, що будівництво обійшлося йому «дуже дорого»: «Для мене [це були] непосильні гроші. Довелося закласти будинок в Москві і взяти величезний кредит на десять років - як раз до виходу на пенсію. Але я таки провів все протизсувні заходи і збудував невеликий будинок ». Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити? Я зрозумів, що це таке незручне місце, що я повинен використовувати принцип міської забудови: межі будинку - межі ділянки ».

Так на одному зі схилів Коктебеля з'явилася вілла під назвою Cock t'est belle площею 130 кв.м. з панорамним видом на Чорне море. На віллі телеведучого, як він сам розповідав журналістам кримської телепередачі «Маєток», є басейн з морською водою, п'ять санвузлів і підйомна платформа на третій поверх. За словами Кисельова, це був «хуліганський проект», оскільки «з одного боку це бюджетний будинок з дешевих матеріалів, а з іншого боку - він вийшов набагато дорожче, ніж ми очікували».

«Я побудував будинок буквою П, для мене головне вид - і все. Мені земля як така не потрібна, мені потрібен простір життєве ... Я побудував будинок, в якому люди будуть тільки ночувати, харчуватися, митися - і все », - каже телеведучий, додаючи, що хотів обзавестися« маленьким притулком ».

«Люди з часом зрозуміють, що вони залишають після себе слід. Вони як би відкладають личинку свою, вони помруть, а будинок залишиться. Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте? Мені захотілося таку личинку відкласти », - патетично додав Кисельов.

Пізніше, вже в 2017 році, Кисельов мигцем показав свою віллу в фільмі «Час Росії» телеканалу Росія 24, де говорив про долю Росії в епоху санкцій: «Я вдячний США, Євросоюзу, які нам дозволили зайнятися процесом, який я б назвав« встати на власні ніжки ».

зловив маслину

Вілла Кисельова - не єдине, чим знаменитий телеведучий в Криму. Ще з українських часів Кисельов володіє активами в районі рекреаційного парку Тиха бухта в Коктебелі. Тут він першим став влаштовувати джазові виступи (з 2002 року), що перетворилися в відомий фестиваль «Коктебель Jazz Party». 15-річний ювілей фестивалю відвідав Володимир Путін.

У 2003 році Кисельов знайшов кошти для реконструкції музею Волошина. Допоміг Кисельову в цьому Петро Порошенко, в той час ще не президент України, а депутат Ради, голова комітету з питань бюджету і «друг», з яким «могли посидіти в ресторані», розповідав Кисельов в інтерв'ю телеканалу «Крим».

У Коктебелі у Кисельова є ділянка з виноградної плантацією і винзаводом. Глава медіахолдингу - співвласник виноробного господарства Cock t'est belle (ідентично назві маєтку - Ред.) Продуктивністю до 4000 пляшок на рік, він бере участь в фестивалях вин.

Ще у Кисельова в Коктебелі є свій маслинової сад. Про останній стало відомо в травні 2017 року, коли Кисельов з'явився на публіці з розбитим обличчям. «Саджав маслини, впав на гравій», - пояснив він журналістам.

Дмитро Кисельов після посадки маслин. Фото: РИА Новости

У 2017-му році він не дозволив будівництво по сусідству з собою кількох дев'ятиповерхівок. «Це архітектурне злочин. Побудують три, ніщо не завадить звести потім ще тридцять », - говорив Кисельов, відстоюючи екологічність району. Але через три місяці він сам став висувати ідеї по його розбудові. У серпні минулого року він заявив, що популярне місце для дикого відпочинку слід переобладнати під гольф-поле. «Це 60 гектарів зеленого ландшафту. Це відповідальне ставлення до природи », - мотивував ініціативу Кисельов. Місцеві жителі її так не сприйняли. «Якщо там побудувати гольф-клуб, то не тільки дикого туризму буде завдано серйозного удару, але і ми не зможемо потрапити туди», - зауважували вони.

Іншим проектом, який лобіює Кисельов, стало будівництво марини для яхт на пляжі - територіально майже під його маєтком. Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party».

Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party»

Петро Саруханов / «Нова газета»

жаба душить

У Феодосії з продажу зник весь тираж газети «Місто 24» зі статтею про коктебельской віллі, яка через особливості конструкції і порушень при будівництві може скотитися в прірву. Матеріал «Чародії зсувного схилу», в якому архітектор Володимир Мазурін розповідав подробиці будівництва резиденції і назвав її вартість - майже 200 млн рублів, пропав і з інтернет-версії видання. Під опис в статті підходить тільки вілла Cock t'est belle телеведучого Дмитра Кисельова. Через кілька годин Кисельов заявив в поліцію на автора матеріалу.

- Замість мого тексту поставили рекламний блок, - розповів Мазурін «Новой газете». - Наскільки мені відомо, головного редактора Олену Войтову змусили викупити тираж за свій рахунок, а також повідомили, що через два тижні вона буде звільнена.

Тираж з рекламним блоком надійшов у продаж. У самій газеті «Місто 24» вилучення статті про віллу Кисельова спочатку не коментували: на питання «Нової газети» не відповідала ні головний редактор видання Олена Войтова, ні власник видання, депутат феодосійської міської думи Максим Онищенко. Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках».

Увечері в понеділок, 1 жовтня, Онищенко надіслав кореспонденту «Нової» повідомлення в соціальній мережі, де заявив, що статті про віллу Кисельова взагалі «не було в газеті, була стаття про будівництво на складних рельєфних ділянках»

«Частина газети приносить гроші для її видання (оголошення, реклама і споживча інформації, статті про те, як і що купувати, як укладати угоди з нерухомістю і так далі). Редакція абсолютно не надала значення публікації Мазурина, так як в ній йшлося про те, що будувати на зсувних схилах небезпечно, не більше того. Для чого пан Мазурін поширив інформацію, яка не відповідає дійсності, «Місту 24» невідомо », - зокрема написав Онищенко, додавши, що він бачить в цій статті« зведення особистих рахунків ».

Треба зауважити, що в самій статті «Чародії зсувного схилу» ніяких негативних характеристик телеведучого не давалося. Більш того: прізвище Кисельова в ній взагалі не згадується. Архітектор Мазурін розповідав, що в 2015-2016 роках керував реконструкцією вілли в Коктебелі з видом на море і мис Хамелеон і вартістю 200 мільйонів рублів. Мазурін писав, що при будівництві вілли в 2005 році був допущений ряд порушень, через які вона, в разі зсуву, може обрушитися на будинки, що стоять внизу. Мова, без сумнівів, йшла саме про дачу Дмитра Кисельова: це єдиний будинок в Коктебелі, стоїть на крутому обриві.

Сам Дмитро Кисельов розмовляти з «Новою газетою» відмовився, заявивши, що «не дає інтерв'ю по телефону». Пізніше телеведучий заявив, що подав заяву в поліцію. «Цей Мазурін - просто шахрай. Вимагає гроші. Всі його цифри взяті зі стелі. Я вже подав на нього в поліцію. Всі документи по дому у мене в зразковому порядку », - сказав Кисельов в інтерв'ю радіостанції« Говорить Москва ». Трохи пізніше виданню «Медуза» телеведучий розповів, що Мазурін надсилав йому цю статтю, і сам Кисельов розцінив її як «вимагання» - тому і заявив в поліцію. Мова нібито йде про 13 мільйонах карбованців, які Мазурін вимагав у Кисельова, хоча об'єкт при цьому, стверджує гендиректор «Росії сьогодні», він не добудував, «втік».

У місцевому професійному співтоваристві подію називають нонсенсом.

- Це перший випадок за 25 років моєї роботи, - каже головний редактор феодосійської газети «Кафа» Ірина Прокопюк. - Про Кисельова кримські ЗМІ пишуть з певною періодичністю. Причому пишуть в абсолютно різному ключі. І це ніколи не приводило до жодних наслідків. Ми в 2014 році взагалі писали про мітинг проти освітлення Кисельовим подій майдану. Він проходив прямо біля його будинку в Коктебелі. І нічого не було.

Власник газети Максим Онищенко факт вилучення частини тиражу визнає, однак стверджує, що Кисельов і його вілла зовсім ні при чому. «Рекламодавець пред'явив нам претензії через те, що в світ вийшов номер з незатвердженим заголовком їх рекламної статті на обкладинці газети, тому за угодою сторін для задоволення вимог наших партнерів ми вилучили частину номера - саме частина, а не весь тираж. У багатьох точках Феодосії газета продовжувала реалізовуватися в колишньому режимі », - пише Ошіщенко. Редактора ніхто не звільняв, уточнює власник, йому просто потрібно оформити «необхідні для роботи документи».

«Я законослухняний»

Дмитро Кисельов за очищенням бухти Тиха в Коктебелі. Фото: РИА Новости

Телеведучий і гендиректор МІА «Росія сьогодні» міцно влаштувався в Коктебелі в середині нульових. У феодосійському регіоні його знають як мецената, він допомагає коктебельськими школам. Сам Кисельов не раз зізнавався, що Коктебель для нього - місце сили: тут він познайомився зі своєю дружиною.

«У Коктебель мене привіз друг - російський письменник Віктор Єрофєєв. Cказал: поїхали, будемо там будинок будувати! Я йому: Вітя, так я Півднем не дуже-то цікавлюся ... <...> Але таки поїхав, познайомився з головою селищної ради, його вибрали на цей пост вже в п'ятий раз. Такий собі місцевий шериф. Він розповів про проблеми Коктебеля, все показав. І я подумав: влаштую тут фестиваль! Така гарна атмосфера! Плюс мальовнича природа, місцеві традиції ... »- розповідав він в 2006 році в інтерв'ю українському виданню «Факти».

У 2002 році, за словами телеведучого, перейнявшись любов'ю до цього місця, він вирішив взяти в оренду чотири сотки землі в Коктебелі з видом на море, які, за його словами, «ніхто не хотів брати, тому що вони перебували в зоні активного зсуву» . Однак будувати будинок на схилі місцева влада Кисельову спочатку заборонили.

«А три роки по тому в Києві я випадково зустрів главу місцевого протизсувного комітету. Він запитав: «Що ж ви не будуєте?» - «Так ви ж мені заборонили. Я законослухняний ». А він: «Значить, потрібно забезпечити інженерний захист ділянки», - пояснював Кисельов отримання дозволу на будівництво.

Телеведучий запевняє, що будівництво обійшлося йому «дуже дорого»: «Для мене [це були] непосильні гроші. Довелося закласти будинок в Москві і взяти величезний кредит на десять років - як раз до виходу на пенсію. Але я таки провів все протизсувні заходи і збудував невеликий будинок ». Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити? Я зрозумів, що це таке незручне місце, що я повинен використовувати принцип міської забудови: межі будинку - межі ділянки ».

Так на одному зі схилів Коктебеля з'явилася вілла під назвою Cock t'est belle площею 130 кв.м. з панорамним видом на Чорне море. На віллі телеведучого, як він сам розповідав журналістам кримської телепередачі «Маєток», є басейн з морською водою, п'ять санвузлів і підйомна платформа на третій поверх. За словами Кисельова, це був «хуліганський проект», оскільки «з одного боку це бюджетний будинок з дешевих матеріалів, а з іншого боку - він вийшов набагато дорожче, ніж ми очікували».

«Я побудував будинок буквою П, для мене головне вид - і все. Мені земля як така не потрібна, мені потрібен простір життєве ... Я побудував будинок, в якому люди будуть тільки ночувати, харчуватися, митися - і все », - каже телеведучий, додаючи, що хотів обзавестися« маленьким притулком ».

«Люди з часом зрозуміють, що вони залишають після себе слід. Вони як би відкладають личинку свою, вони помруть, а будинок залишиться. Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте? Мені захотілося таку личинку відкласти », - патетично додав Кисельов.

Пізніше, вже в 2017 році, Кисельов мигцем показав свою віллу в фільмі «Час Росії» телеканалу Росія 24, де говорив про долю Росії в епоху санкцій: «Я вдячний США, Євросоюзу, які нам дозволили зайнятися процесом, який я б назвав« встати на власні ніжки ».

зловив маслину

Вілла Кисельова - не єдине, чим знаменитий телеведучий в Криму. Ще з українських часів Кисельов володіє активами в районі рекреаційного парку Тиха бухта в Коктебелі. Тут він першим став влаштовувати джазові виступи (з 2002 року), що перетворилися в відомий фестиваль «Коктебель Jazz Party». 15-річний ювілей фестивалю відвідав Володимир Путін.

У 2003 році Кисельов знайшов кошти для реконструкції музею Волошина. Допоміг Кисельову в цьому Петро Порошенко, в той час ще не президент України, а депутат Ради, голова комітету з питань бюджету і «друг», з яким «могли посидіти в ресторані», розповідав Кисельов в інтерв'ю телеканалу «Крим».

У Коктебелі у Кисельова є ділянка з виноградної плантацією і винзаводом. Глава медіахолдингу - співвласник виноробного господарства Cock t'est belle (ідентично назві маєтку - Ред.) Продуктивністю до 4000 пляшок на рік, він бере участь в фестивалях вин.

Ще у Кисельова в Коктебелі є свій маслинової сад. Про останній стало відомо в травні 2017 року, коли Кисельов з'явився на публіці з розбитим обличчям. «Саджав маслини, впав на гравій», - пояснив він журналістам.

Дмитро Кисельов після посадки маслин. Фото: РИА Новости

У 2017-му році він не дозволив будівництво по сусідству з собою кількох дев'ятиповерхівок. «Це архітектурне злочин. Побудують три, ніщо не завадить звести потім ще тридцять », - говорив Кисельов, відстоюючи екологічність району. Але через три місяці він сам став висувати ідеї по його розбудові. У серпні минулого року він заявив, що популярне місце для дикого відпочинку слід переобладнати під гольф-поле. «Це 60 гектарів зеленого ландшафту. Це відповідальне ставлення до природи », - мотивував ініціативу Кисельов. Місцеві жителі її так не сприйняли. «Якщо там побудувати гольф-клуб, то не тільки дикого туризму буде завдано серйозного удару, але і ми не зможемо потрапити туди», - зауважували вони.

Іншим проектом, який лобіює Кисельов, стало будівництво марини для яхт на пляжі - територіально майже під його маєтком. Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party».

Ініціатива знову була зустрінута неоднозначно: марину Кисельов пропонує побудувати на єдиному чистому пляжі селища, який очищають волонтери «Коктебель Jazz Party»

Петро Саруханов / «Нова газета»

Він запитав: «Що ж ви не будуєте?
Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити?
Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте?
Він запитав: «Що ж ви не будуєте?
Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити?
Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте?
Він запитав: «Що ж ви не будуєте?
Для того щоб звести споруду, будівельникам довелося «зняти зі схилу сотні кубометрів землі і вмонтувати в нього величезні палі»: «Ось ця земля - ​​ось кому в голову прийде її купити?
Ось ця личинка, вона у кожного різна, що з неї виросте?