Строительство »

Вступили в силу правила щодо в'їзду росіян на Україну за закордонними паспортами

Як пояснив раніше прем'єр України Арсеній Яценюк, нові правила пов'язані з необхідністю посилення контролю на українсько-російському кордоні Як пояснив раніше прем'єр України Арсеній Яценюк, нові правила пов'язані з необхідністю посилення контролю на українсько-російському кордоні   Фото: ТАСС / Сергій Карпов   Москва

Фото: ТАСС / Сергій Карпов

Москва. 1 березня. INTERFAX.RU - Громадяни Росії більше не зможуть їздити на Україну за внутрішніми паспортами. Нові правила вступили в силу 1 березня.

"МЗС РФ звертає увагу громадян Росії, які прямують на Україну, що з 1 березня 2015 року відповідно до прийнятого в односторонньому порядку нинішньою українською владою рішенням в'їзд, виїзд, проходження транзитом, перебування і пересування по території України не будуть можливі за паспортами громадянина РФ ( внутрішній паспорт), а також за свідоцтвом про народження (для дітей віком до 14 років) із зазначенням належності до громадянства РФ ", - йдеться в повідомленні МЗС Росії.

Громадяни РФ для в'їзду, виїзду, перебування і пересування по території України можуть мати такі документи: закордонний паспорт, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення на в'їзд (повернення) у РФ (тільки для повернення в Росію), льотне посвідчення члена екіпажу повітряного судна.

В кінці січня кабінет міністрів України прийняв постанову, яка забороняє росіянам з 1 березня перетинати кордон держави за внутрішніми паспортами і свідоцтвом про народження. Тепер потрапити в сусідню державу зможуть тільки власники закордонних паспортів.

Державна прикордонна служба України повідомила, що при цьому росіяни, які прибули в Україну до 1 березня, зможуть виїхати на підставі паспорта громадянина Росії.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що нові правила в'їзду для росіян пов'язані з необхідністю посилення контролю на українсько-російському кордоні і "введення європейських правил перетину державного кордону, в тому числі громадянами РФ". Такий крок, за його словами, дозволить забезпечити інтереси національної безпеки України.

У Москві висловили жаль з приводу цього рішення кабінету міністрів України. "Нічого крім жалю подібне рішення Києва викликати не може, оскільки в результаті таких дій української сторони значно ускладняться контакти між мільйонами громадян двох держав, родинні та прикордонні зв'язки", - заявили в МЗС РФ.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не стане вводити для громадян України в'їзд до Росії за закордонними паспортами.

За даними Росстату, в 2013 році на Україні побували майже 9 млн росіян, з них з метою туризму - понад 400 тис. За перші 9 місяців 2014 року в сусідню країну в'їхали 2,2 млн росіян, з них з метою туризму - 82 тис.