Строительство »

Депутати подолали вето президента і прийняли антидискримінаційний закон

Вацлав Клаус   Впровадженню антидискримінаційного закону в чеську правову систему свого часу завадив президент країни Вацлав Клаус, назвавши норму «зайвої, непродуктивною і неякісної» Вацлав Клаус Впровадженню антидискримінаційного закону в чеську правову систему свого часу завадив президент країни Вацлав Клаус, назвавши норму «зайвої, непродуктивною і неякісної». Міністерство юстиції, під керівництвом цивільного демократа Їржі Поспішила, розробляло документ два роки, погодившись з низкою компромісів.

«Важливим є те, що даний закон допоможе чеським громадянам. Він встановлює право на рівне ставлення, і дає можливість звернутися до суду у разі порушення цього принципу. Не менш серйозно і те, що Чехії погрожували штрафи в розмірі декількох десятків мільйонів крон. Ухвалення закону дозволяє залишити ці гроші в державній касі і використовувати на благо громадян, а не посилати в Брюссель ».

Проти закону солідарно проголосували комуністи. Деякі законодавці утрималися, так як вважають закон опрацьованим. Серед них була і християнський демократ Міхаела Шойдрова.

«Сучасне законодавство у своєму розпорядженні інструменти захисту тих, хто відчуває на собі дискримінацію. Даний проект комплексного закону я вважаю настільки узагальненим, що він не принесе людям нічого реального. Це лише виконання обов'язків, пов'язаних з європейськими інструкціями ».

Фото: Європейська комісія   До числа недоліків закону, наприклад, зараховане те, що людина, запідозрений в дискримінації, а мова в першу чергу йде про галузі працевлаштування, підприємництва, освіти та надання медичного облуговування та інших послуг, зобов'язаний доводити свою невинність Фото: Європейська комісія До числа недоліків закону, наприклад, зараховане те, що людина, запідозрений в дискримінації, а мова в першу чергу йде про галузі працевлаштування, підприємництва, освіти та надання медичного облуговування та інших послуг, зобов'язаний доводити свою невинність.

Соціалісти вже заявили, що після позачергових парламентських виборів будуть домагатися розширення закону і внесення цілого ряду поправок.