Строительство »

20 хвилин економії для пасажирів: як будується Кожуховська лінія метро

 1. Є два шляхи
 2. довгоочікувана гілка
 3. зниження навантаження
 4. На прохання жителів

Фото: портал Москва 24 / Володимир Яроцький

Хід будівництва станції "Південно-Східна" Кожуховського лінії метро оглянув Сергій Собянін . За словами мера, це одна з найбільш довгоочікуваних і в перспективі одна з найбільш затребуваних гілок метрополітену, яка поліпшить ситуацію з транспортом для 800 тисяч осіб.

"Її запуску чекають близько 800 тисяч москвичів, жителів Люберец та інших прилеглих міст Підмосков'я. Нова гілка прийме на себе частину пасажирів Калінінської і Таганско- Краснопресненській ліній, завантаженість яких давно вийшла за всі розумні межі. Метро в крокової доступності отримають жителі Некрасовки, Косіно- Ухтомського і ряду інших районів Москви ", - заявив Собянін.

Є два шляхи

На Кожуховського лінії метро побудували перший в Москві двоколійний тунель . Його проклали за допомогою тунелепрохідного щита діаметром 10 метрів. Роботи з прокладання почалися в грудні 2016 року, а до 25 січня 2018 року тунелепрохідницький механізований комплекс (ТПМК) "Лілія" подолав тисячі сто шістьдесят чотири метри від станції "Косино" до споруджуваної станції "Південно-Східна". Тепер він продовжить шлях до "Окской вулиці".

Потяги на цій ділянці поїдуть пліч-о-пліч, але в різних напрямках, а платформи на станціях будуть береговими, тобто розташуються по боках від шляхів. Використання десятиметрового щита замість традиційного шестиметрового прискорює будівництво нової лінії і скорочує витрати - приблизно на 30%.


двоколійним буде весь ділянку від "Косино" до "Нижегородської". Так будують метро в багатьох містах світу, в тому числі Берліні, Римі, Чикаго. Особливо в цьому досягли успіху мадридські метробудівники. Саме там за допомогою такої технології вдалося побудувати 199 кілометрів тунелів і 156 станцій метро за 12 років.

довгоочікувана гілка

Кожуховська лінія метро поліпшить транспортне обслуговування 800 тисяч чоловік. Очікується, що її повністю закінчать в 2019 році, а запуск руху стане найважливішим кроком щодо поліпшення транспортної ситуації на всьому південному сході столиці. Загальна довжина лінії складе 18,6 кілометра і на ній розмістяться дев'ять станцій:

 • "Авиамоторная";
 • "Нижегородська";
 • "Стаханівська";
 • "Окская";
 • "Південно-Східна";
 • "Косино";
 • "Вулиця Дмитрівського";
 • "Лухмановская";
 • "Некрасівка".

Перша ділянка гілки від "Некрасовки" до "Косино" (перехід на "Лермонтовський проспект") добудують в цьому році, а від "Косино" до "авіамоторні" - в 2019 році. Зараз триває проходка тунелів 2-ї дільниці.

Фото: портал Москва 24 / Михайло Сипко


Завдяки цій гілці жителі Некрасовки і Косино-Ухтомського зможуть швидше дістатися до центру міста. Економія часу при поїздках на метро складе 15-20 хвилин. Завдяки новим станціям метро стане набагато ближче і для жителів підмосковних Люберец.

зниження навантаження

Кожуховська лінія розвантажить фіолетову і жовту гілки метро. Зараз Таганско- Краснопресненська лінія - одна з найбільш завантажених у столичній підземці. У годину пік пасажирам не завжди вдається сісти в перший же приїхав поїзд. Це пов'язано з тим, що гілкою користуються жителі московських районів, які знаходяться за МКАД, а також підмосковних Люберец.

З запуском Кожуховського лінії потоки пасажирів розподіляться. І на Таганско- Краснопресненській стане значно вільніше. Зараз вона перевантажена в 1,3 рази. Завдяки новій гілці вільніше стане і на Калінінському-Солнцевський лінії.


Крім того, нова гілка столичної підземки полегшить життя автомобілістам. Після її запуску стане вільніше на дорогах південного сходу Москви. Сьогодні безліч московських і підмосковних автобусів і мікроавтобусів поспішають до станцій фіолетовою гілки. З відкриттям Кожуховського лінії інтенсивність їх руху знизиться, оскільки для багатьох жителів районів за МКАД і міст Московської області нова рожева гілка виявиться ближче. Зокрема, покращиться ситуація в районі Рязанського проспекту.

На прохання жителів

На станції "Південно-Східна" Кожуховського лінії побудують ТПУ. Він розташується на перетині Ферганській і Ташкентської вулиць і дозволить пасажирам з комфортом пересісти на наземний транспорт. Крім того, в складі ТПУ обіцяють відкрити фізкультурно-оздоровчий комплекс і створити зелену прогулянкову зону. Два скверу поруч з ТПУ збережуть, один з них розширять. На своє місце - в сквер - повернеться монумент "Москвичам - захисникам Вітчизни", відомий в районі як "Пушка". Пам'ятник перенесений на час будівництва метро.

На прохання жителів площа транспортно-пересадочного вузла зменшили. За підсумками публічних слухань з проекту була виключена реконструкція кінотеатру "Волгоград" і значно скорочена площа площинний паркування. Після внесення змін проект планування ТПУ "Південно-Східна" буде включати будівництво багатофункціонального комплексу площею 7 тисяч квадратних метрів і створення відкритих парковок на 80 місць.

Концепція станції "Південно-Східна". Фото: stroi.mos.ru


Сама станція "Південно-Східна" Кожуховського лінії метро отримає інтер'єр з азіатськими мотивами. Колони і підвісну стелю покликані нагадати перголу на східному базарі. Пергола - це з'єднані між собою арки, часто повиті рослинами і захищають від сонця. Таке незвичайне для московського метро рішення обґрунтоване не тільки назвою, але і розташуванням станції: "Південно-Східна" знаходиться вздовж Ферганській вулиці, недалеко від перетину з Ташкентської. Поруч зі станцією проходить Самаркандский бульвар.

Відзначимо, що Кожуховська лінія стала першою гілкою метро, ​​колір якої вибирали москвичі. У 2014 році на порталі "Активний громадянин" провели голосування. Городянам запропонували на вибір два варіанти кольору, не задіяні в столичній підземці, - чорний і рожевий. Понад 70% опитаних вибрали рожевий колір. У голосуванні брали участь близько 307 тисяч осіб.

Читайте також