Строительство »

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі / Новини міста / Сайт Москви

 1. Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі Хороші речі зазвичай живуть довго:...
 2. Все найкраще - дітям
 3. Міські соціальні програми
 4. Така різна благодійність
 5. Допомога, якої не чекають
 6. Поміняти на потрібне
 7. Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі
 8. Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд
 9. Все найкраще - дітям
 10. Міські соціальні програми
 11. Така різна благодійність
 12. Допомога, якої не чекають
 13. Поміняти на потрібне
 14. Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі
 15. Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд
 16. Все найкраще - дітям
 17. Міські соціальні програми
 18. Така різна благодійність
 19. Допомога, якої не чекають
 20. Поміняти на потрібне
 21. Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі
 22. Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд
 23. Все найкраще - дітям
 24. Міські соціальні програми
 25. Така різна благодійність
 26. Допомога, якої не чекають
 27. Поміняти на потрібне
 28. Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі
 29. Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд
 30. Все найкраще - дітям
 31. Міські соціальні програми
 32. Така різна благодійність
 33. Допомога, якої не чекають
 34. Поміняти на потрібне

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі

Хороші речі зазвичай живуть довго: їх або заношувати до дірок, або передають «у спадок» - від старшого покоління до молодшого. Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить? Деякі неношені речі, особливо взуття, можна повернути в магазин, але не завжди на це є час (треба встигнути одуматися за два тижні), а то й просто лінь. Найпростіше передати непотрібне рідним або друзям, але часто у них шафа теж не гумовий.

Та й хороших речей іноді накопичується так багато, що носити їх все підряд просто неможливо. Надлишок різноманітності так само стомлює, як і одноманітність ... Вихід (з пакетом або коробкою, як зручніше) є, точніше навіть різні виходи - вибирайте.

Не зайвим буде нагадати: продовжуючи життя речей, ви вирішуєте відразу кілька важливих завдань. По-перше, допомагаєте нужденним - не просто дозволяєте одягнутися і взутися, але і повертаєте їм віру в людей, надію на допомогу в найскладніших ситуаціях. Може, вам навіть не подобається гучне слово «благодійність», але вона часто складається з таких простих речей, як сорочки або черевики.

По-друге, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Пускаючи речі в оборот, нехай навіть на переробку, а не викидаючи їх, ви вносите свою лепту в боротьбу зі сміттям.

Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд

Ви купили хорошу, досить дорогу (по мірках свого бюджету) річ. Носити не стали, а вчасно здати в магазин не встигли. Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину? Вас виручать ... комісійні магазини. Вони здаються атрибутом недавнього минулого, коли царював дефіцит. Але і зараз такі торгові точки досить успішно існують. Їх відвідують не тільки малозабезпечені громадяни, яким ринкові ціни не по кишені, а й любителі відомих брендів, які бажають заощадити і при цьому все-таки виглядати яскраво і стильно.

Так-так, деякі комісійні магазини позиціонують себе як доступні бутики. У них про перший власника. У багатьох секонд-хендів (в перекладі з англійської second hand - «другі руки») є своя спеціалізація: модні аксесуари (дамські сумочки, рукавички і т.д.), весільні сукні, шуби і дублянки, навіть коштовності. Часто такі магазини за сумісництвом є і ломбардами.

За статистикою порталу відкритих даних Уряду Москви, в місті налічується близько 200 комісійних магазинів і пунктів секонд хенд .

Перед тим як туди вирушити, потрібно підготуватися. Якщо ви не надягали річ, досить прибрати з упаковки початковий цінник - в магазині наклеють новий. Якщо хочете продати те, що самі вже використовували, потрудіться навести лоск: одяг треба випрати і попрасувати (при необхідності), взуття - помити і просушити. І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин? Будь-яке механічне пошкодження - привід для магазину відмовитися від неї. І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця.

І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця

Все найкраще - дітям

Як відомо, діти швидко ростуть і рідко зношуються свої речі (правда, можуть порвати, сгризть або як слід забруднити). Добре, якщо в сім'ї є молодша дитина: йому багато дістається від старших. Можна також поділитися з батьками з найближчого оточення - близькими, друзями або колегами. Але буває, що всі ці варіанти не спрацьовують, а викидати одяг, взуття та іграшки шкода - навіть не стільки через витрачених грошей, скільки через теплих спогадів. Знайоме, правда?

Якщо ви хочете передати речі з рук в руки або обміняти їх на інші, то доведеться зайнятися пошуком в інтернеті. Існує безліч батьківських форумів, дощок оголошень і спільнот. Такі майданчики є у всіх соціальних мережах і на багатьох порталах.

Інший варіант адресної допомоги - звернутися до дитячого будинку, притулку або школу-інтернат. Правда, в столиці і в Московській області їх досить добре фінансують, а у багатьох є постійні шефи - соціальні та комерційні організації, чиї співробітники регулярно відвідують дітей, привозять їм потрібні речі і подарунки. А ось в інших регіонах сиротам часто не вистачає уваги і бюджетних коштів. Так що якщо у вас є час, щоб обдзвонити кілька установ і запропонувати допомогу, відправити посилку або відвезти її особисто, - цей варіант для вас. В такому випадку добре кооперуватися з друзями і колегами, щоб зібрати презент побільше.

Нарешті, якщо немає часу на пошуки або неважливо, кому дістануться ваші речі, можна віддати їх професіоналам - благодійним фондам або проектам, які піклуються про багатодітні родини та вихованців дитячих будинків, а також про малозабезпечених і біженців. Вони приймають як одяг і взуття, так і настільні ігри та розвиваючі іграшки, книги і канцелярські приналежності. Наприклад, в декількох районах Москви встановлені «Добрі ящики» . Збирайте і приносите.

Вимоги приблизно ті ж, що і в магазинах: взуття та одяг повинні бути чистими, без плям і дірок, з робочою блискавкою і цілими шнурками; все інше - теж без слідів експлуатації, а краще - нове.

майданчик

Адреса

ЦПКіВ імені Горького

Вулиця Кримський Вал, будинок 9, колонада біля центрального входу

«Гоголь-центр»

Вулиця Казакова, будинок 8а

Культурний центр ЗІЛ

Вулиця Східна, будинок 4, корпус 1

Дизайн-завод Flacon

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

ЦТИ «Fabrіка»

Переведеновскій провулок, будинок 18

Дитяча музична школа № 98

Кронштадтський бульвар, будинок 49а

Театр «Практика»

Великий Козіхінскій провулок, будинок 30

Центр культури і спорту «Ватутинки»

Селище Ватутинки, вулиця Дмитра Рябинкина, будинок 13 (Тіна)

Міські соціальні програми

Міська влада намагаються охопити увагою громадян, які гостро потребують підтримки: інвалідів, ветеранів, самотніх пенсіонерів, багатодітні сім'ї. Для роботи з ними Департамент праці та соціального захисту населення міста Москви організував мережу територіальних центрів соціального обслуговування . Їх співробітники роблять все можливе - від покупки їжі та ліків до надання побутових послуг на зразок стрижки або прання. Багато з цих центрів приймають від населення одяг, взуття та предмети першої необхідності (засоби гігієни, побутову хімію), які розподіляють своїм підопічним.

Коли не вистачає можливостей міських служб соцзахисту, в справу вступають добровольці (волонтери). Хоча у них багато різних сфер діяльності - від організації культурних і спортивних заходів до популяризації нових видів транспорту, соціальна допомога залишається одним з найважливіших напрямків. У лютому 2014 року столичний Департамент культури створив ресурсний центр «Мосволонтёр» , Який два роки по тому перейшов у відомство Комітету громадських зв'язків міста Москви. Учасники цього проекту добре знають, як зробити зайві речі потрібними.

Добровільний помічник: все про волонтерському русі в Москві

Волонтерський рух - широка сфера діяльності, яку розвивають багато некомерційних організацій. Є серед них і такі, які ставлять собі за мету захист навколишнього середовища. Наприклад, одним з фіналістів конкурсу екостартапов Moscow Eco Challenge став соціальний проект «Центр економії ресурсів». Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів.

Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів

Така різна благодійність

В останні роки набирає популярність нова форма підприємництва - соціальна. Компанії цієї сфери хоч і займаються комерційною діяльністю, але не для отримання вигоди, а для вирішення важливих соціальних завдань. Як правило, вони перераховують більшу частину своєї виручки (за вирахуванням коштів для зарплати співробітникам і рішення оргпитань, наприклад оплати оренди) благодійним фондам.

Деякі з них так і називаються - благодійні магазини. Вони приймають від людей одяг, взуття, аксесуари і предмети інтер'єру, а потім сортують. Частина речей (зазвичай яскраві, модні) йде на продаж, причому часто магазин навіть не призначає ціну, а залишає її на розсуд покупців, і ті віддають гроші не в касу, а в ящик для добровільних пожертвувань. Друга частина - міцні, зручні, практичні речі - відправляється в будинку для людей похилого віку, дитячі будинки або в благодійні фонди, які надають адресну допомогу. Нарешті, ці магазини приймають навіть сильно зношені речі і пускають їх на переробку - наприклад, з дрантя виходять чудові статеві ганчірки.

Ви готові підтримати соціальних підприємців? Наводимо кілька адрес благодійних магазинів. Перед тим як відправитися туди з пакетом, бажано зателефонувати і уточнити умови прийому речей, а також графік роботи.

Адреса

Телефон

Малий Сухаревский провулок, будинок 7

+7 (968) 878-31-58

Вулиця Мала Ординці, будинок 26, будова 1

+7 (968) 496-80-08

Проспект Миру, будинок 211, ТРЦ «Золотий Вавилон»

+7 (963) 755-09-39

Вулиця Новокузнецька, будинок 1

+7 (968) 960-92-14

Вулиця Фадєєва, будинок 7, будівля 1

+7 (929) 966-80-62

Вулиця Садова-Спаська, будинок 12/23

+7 (926) 499-10-51

Вулиця Балтійська, будинок 5

+7 (915) 105-90-30

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

+7 (495) 961-03-73

Вулиця Доватора, будинок 13, під'їзд 5

+7 (495) 995-31-05

Вулиця Доватора, будинок 10

+7 (965) 372-57-72

Чи не хочете мати справи з посередниками? Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами? Пропонуємо вам контакти організацій, які охоче приймуть в дар речі для своїх підопічних. Рекомендації ті ж - заздалегідь попередити про візит і обговорити всі деталі.

Допомога, якої не чекають

Є ще один напрямок благодійності, про який варто згадати особливо. Участь потрібно навіть тим, хто опустився на соціальне дно, - бездомним. Самі вони не чекають підтримки, а просять хіба що милостиню. Але набагато краще допомогти не грошима, а речами, особливо взимку, коли від теплої шапки або чобіт може залежати життя.

Зовсім не обов'язково віддавати пакет з одягом або взуттям жебракові у метро. Можна віднести його в найближчий зі згаданих вище центрів соціального обслуговування - деякі з них допомагають і людям, які залишилися без даху над головою.

Інший варіант - звернутися в Московський міський центр дезінфекції . Одне із завдань його санпропускників - відмивати бездомних і обробляти їх речі. Найчастіше ці речі знаходяться в такому стані, що їх потрібно знищувати. Тому одяг і взуття, особливо чоловіча, тут вкрай затребувані. Наводимо список адрес і телефонів дезінфекційних станцій.

Нарешті, одяг і взуття для потребуючих, в тому числі для бездомних, приймають багато храмів і церкви. Навіть якщо у дверей немає відповідного оголошення, варто запитати у священика або служителів, чи займається цей прихід гуманітарною допомогою. Швидше за все, вам дадуть відповідь «так», і наступний візит до церкви зігріє не тільки вашу душу, але і чиєсь тіло.

Поміняти на потрібне

Є у москвичів і ще один спосіб позбутися від непотрібного - взяти участь в так званих фрімаркет, які періодично проводять на різних майданчиках. За допомогою них речі отримають друге життя у інших господарів, а заодно допоможуть тим, кому вони дійсно потрібніший.

Наприклад, в культурному центрі «Салют» влітку обмінювалися речами для хобі , На ВДНГ недавно міняли старі лампи на нові, а в «Сокольниках» можна було помінятися кімнатними рослинами .

Нерідко проходять і так звані дармаркі, під час яких можна помінятися одягом, іграшками та іншими речами. Одна з таких акцій в жовтні пройшла в Бірюлёвском дендропарку. Її організатори хотіли звернути увагу москвичів на надмірне споживання природних ресурсів і показати варіанти більш раціонального використання старих речей.

Крім того, в Москві відкрито 43 пункти обміну речами між малозабезпеченими і багатодітними сім'ями. Вони знаходяться в міських центрах підтримки сімей, які є у всіх округах. Адреси можна знайти на сайті Департаменту праці та соціального захисту населення Москви. Департамент надає площадку, а сім'ї приносять туди непотрібні їм речі і обмінюють їх на те, що необхідно. Поділитися можна одягом, книгами, іграшками, шкільним приладдям та спортивними товарами. Наприклад, хтось змінює куртку, з якої виріс дитина, на підручники або спортивну форму. Цього року так зібрали 50,6 тисячі різних предметів, 32,4 тисячі з яких вже забрали потребують сім'ї.

Існують і загальноміські благодійні акції, такі як «Сім'я допомагає родині: готуємося до школи!» . Перед початком навчального року по всій Москві було відкрито понад 200 пунктів збору, куди прості москвичі або спонсори могли принести все необхідне для підготовки до школи. Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями.

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі

Хороші речі зазвичай живуть довго: їх або заношувати до дірок, або передають «у спадок» - від старшого покоління до молодшого. Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить? Деякі неношені речі, особливо взуття, можна повернути в магазин, але не завжди на це є час (треба встигнути одуматися за два тижні), а то й просто лінь. Найпростіше передати непотрібне рідним або друзям, але часто у них шафа теж не гумовий.

Та й хороших речей іноді накопичується так багато, що носити їх все підряд просто неможливо. Надлишок різноманітності так само стомлює, як і одноманітність ... Вихід (з пакетом або коробкою, як зручніше) є, точніше навіть різні виходи - вибирайте.

Не зайвим буде нагадати: продовжуючи життя речей, ви вирішуєте відразу кілька важливих завдань. По-перше, допомагаєте нужденним - не просто дозволяєте одягнутися і взутися, але і повертаєте їм віру в людей, надію на допомогу в найскладніших ситуаціях. Може, вам навіть не подобається гучне слово «благодійність», але вона часто складається з таких простих речей, як сорочки або черевики.

По-друге, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Пускаючи речі в оборот, нехай навіть на переробку, а не викидаючи їх, ви вносите свою лепту в боротьбу зі сміттям.

Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд

Ви купили хорошу, досить дорогу (по мірках свого бюджету) річ. Носити не стали, а вчасно здати в магазин не встигли. Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину? Вас виручать ... комісійні магазини. Вони здаються атрибутом недавнього минулого, коли царював дефіцит. Але і зараз такі торгові точки досить успішно існують. Їх відвідують не тільки малозабезпечені громадяни, яким ринкові ціни не по кишені, а й любителі відомих брендів, які бажають заощадити і при цьому все-таки виглядати яскраво і стильно.

Так-так, деякі комісійні магазини позиціонують себе як доступні бутики. У них про перший власника. У багатьох секонд-хендів (в перекладі з англійської second hand - «другі руки») є своя спеціалізація: модні аксесуари (дамські сумочки, рукавички і т.д.), весільні сукні, шуби і дублянки, навіть коштовності. Часто такі магазини за сумісництвом є і ломбардами.

За статистикою порталу відкритих даних Уряду Москви, в місті налічується близько 200 комісійних магазинів і пунктів секонд хенд .

Перед тим як туди вирушити, потрібно підготуватися. Якщо ви не надягали річ, досить прибрати з упаковки початковий цінник - в магазині наклеють новий. Якщо хочете продати те, що самі вже використовували, потрудіться навести лоск: одяг треба випрати і попрасувати (при необхідності), взуття - помити і просушити. І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин? Будь-яке механічне пошкодження - привід для магазину відмовитися від неї. І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця.

І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця

Все найкраще - дітям

Як відомо, діти швидко ростуть і рідко зношуються свої речі (правда, можуть порвати, сгризть або як слід забруднити). Добре, якщо в сім'ї є молодша дитина: йому багато дістається від старших. Можна також поділитися з батьками з найближчого оточення - близькими, друзями або колегами. Але буває, що всі ці варіанти не спрацьовують, а викидати одяг, взуття та іграшки шкода - навіть не стільки через витрачених грошей, скільки через теплих спогадів. Знайоме, правда?

Якщо ви хочете передати речі з рук в руки або обміняти їх на інші, то доведеться зайнятися пошуком в інтернеті. Існує безліч батьківських форумів, дощок оголошень і спільнот. Такі майданчики є у всіх соціальних мережах і на багатьох порталах.

Інший варіант адресної допомоги - звернутися до дитячого будинку, притулку або школу-інтернат. Правда, в столиці і в Московській області їх досить добре фінансують, а у багатьох є постійні шефи - соціальні та комерційні організації, чиї співробітники регулярно відвідують дітей, привозять їм потрібні речі і подарунки. А ось в інших регіонах сиротам часто не вистачає уваги і бюджетних коштів. Так що якщо у вас є час, щоб обдзвонити кілька установ і запропонувати допомогу, відправити посилку або відвезти її особисто, - цей варіант для вас. В такому випадку добре кооперуватися з друзями і колегами, щоб зібрати презент побільше.

Нарешті, якщо немає часу на пошуки або неважливо, кому дістануться ваші речі, можна віддати їх професіоналам - благодійним фондам або проектам, які піклуються про багатодітні родини та вихованців дитячих будинків, а також про малозабезпечених і біженців. Вони приймають як одяг і взуття, так і настільні ігри та розвиваючі іграшки, книги і канцелярські приналежності. Наприклад, в декількох районах Москви встановлені «Добрі ящики» . Збирайте і приносите.

Вимоги приблизно ті ж, що і в магазинах: взуття та одяг повинні бути чистими, без плям і дірок, з робочою блискавкою і цілими шнурками; все інше - теж без слідів експлуатації, а краще - нове.

майданчик

Адреса

ЦПКіВ імені Горького

Вулиця Кримський Вал, будинок 9, колонада біля центрального входу

«Гоголь-центр»

Вулиця Казакова, будинок 8а

Культурний центр ЗІЛ

Вулиця Східна, будинок 4, корпус 1

Дизайн-завод Flacon

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

ЦТИ «Fabrіка»

Переведеновскій провулок, будинок 18

Дитяча музична школа № 98

Кронштадтський бульвар, будинок 49а

Театр «Практика»

Великий Козіхінскій провулок, будинок 30

Центр культури і спорту «Ватутинки»

Селище Ватутинки, вулиця Дмитра Рябинкина, будинок 13 (Тіна)

Міські соціальні програми

Міська влада намагаються охопити увагою громадян, які гостро потребують підтримки: інвалідів, ветеранів, самотніх пенсіонерів, багатодітні сім'ї. Для роботи з ними Департамент праці та соціального захисту населення міста Москви організував мережу територіальних центрів соціального обслуговування . Їх співробітники роблять все можливе - від покупки їжі та ліків до надання побутових послуг на зразок стрижки або прання. Багато з цих центрів приймають від населення одяг, взуття та предмети першої необхідності (засоби гігієни, побутову хімію), які розподіляють своїм підопічним.

Коли не вистачає можливостей міських служб соцзахисту, в справу вступають добровольці (волонтери). Хоча у них багато різних сфер діяльності - від організації культурних і спортивних заходів до популяризації нових видів транспорту, соціальна допомога залишається одним з найважливіших напрямків. У лютому 2014 року столичний Департамент культури створив ресурсний центр «Мосволонтёр» , Який два роки по тому перейшов у відомство Комітету громадських зв'язків міста Москви. Учасники цього проекту добре знають, як зробити зайві речі потрібними.

Добровільний помічник: все про волонтерському русі в Москві

Волонтерський рух - широка сфера діяльності, яку розвивають багато некомерційних організацій. Є серед них і такі, які ставлять собі за мету захист навколишнього середовища. Наприклад, одним з фіналістів конкурсу екостартапов Moscow Eco Challenge став соціальний проект «Центр економії ресурсів». Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів.

Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів

Така різна благодійність

В останні роки набирає популярність нова форма підприємництва - соціальна. Компанії цієї сфери хоч і займаються комерційною діяльністю, але не для отримання вигоди, а для вирішення важливих соціальних завдань. Як правило, вони перераховують більшу частину своєї виручки (за вирахуванням коштів для зарплати співробітникам і рішення оргпитань, наприклад оплати оренди) благодійним фондам.

Деякі з них так і називаються - благодійні магазини. Вони приймають від людей одяг, взуття, аксесуари і предмети інтер'єру, а потім сортують. Частина речей (зазвичай яскраві, модні) йде на продаж, причому часто магазин навіть не призначає ціну, а залишає її на розсуд покупців, і ті віддають гроші не в касу, а в ящик для добровільних пожертвувань. Друга частина - міцні, зручні, практичні речі - відправляється в будинку для людей похилого віку, дитячі будинки або в благодійні фонди, які надають адресну допомогу. Нарешті, ці магазини приймають навіть сильно зношені речі і пускають їх на переробку - наприклад, з дрантя виходять чудові статеві ганчірки.

Ви готові підтримати соціальних підприємців? Наводимо кілька адрес благодійних магазинів. Перед тим як відправитися туди з пакетом, бажано зателефонувати і уточнити умови прийому речей, а також графік роботи.

Адреса

Телефон

Малий Сухаревский провулок, будинок 7

+7 (968) 878-31-58

Вулиця Мала Ординці, будинок 26, будова 1

+7 (968) 496-80-08

Проспект Миру, будинок 211, ТРЦ «Золотий Вавилон»

+7 (963) 755-09-39

Вулиця Новокузнецька, будинок 1

+7 (968) 960-92-14

Вулиця Фадєєва, будинок 7, будівля 1

+7 (929) 966-80-62

Вулиця Садова-Спаська, будинок 12/23

+7 (926) 499-10-51

Вулиця Балтійська, будинок 5

+7 (915) 105-90-30

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

+7 (495) 961-03-73

Вулиця Доватора, будинок 13, під'їзд 5

+7 (495) 995-31-05

Вулиця Доватора, будинок 10

+7 (965) 372-57-72

Чи не хочете мати справи з посередниками? Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами? Пропонуємо вам контакти організацій, які охоче приймуть в дар речі для своїх підопічних. Рекомендації ті ж - заздалегідь попередити про візит і обговорити всі деталі.

Допомога, якої не чекають

Є ще один напрямок благодійності, про який варто згадати особливо. Участь потрібно навіть тим, хто опустився на соціальне дно, - бездомним. Самі вони не чекають підтримки, а просять хіба що милостиню. Але набагато краще допомогти не грошима, а речами, особливо взимку, коли від теплої шапки або чобіт може залежати життя.

Зовсім не обов'язково віддавати пакет з одягом або взуттям жебракові у метро. Можна віднести його в найближчий зі згаданих вище центрів соціального обслуговування - деякі з них допомагають і людям, які залишилися без даху над головою.

Інший варіант - звернутися в Московський міський центр дезінфекції . Одне із завдань його санпропускників - відмивати бездомних і обробляти їх речі. Найчастіше ці речі знаходяться в такому стані, що їх потрібно знищувати. Тому одяг і взуття, особливо чоловіча, тут вкрай затребувані. Наводимо список адрес і телефонів дезінфекційних станцій.

Нарешті, одяг і взуття для потребуючих, в тому числі для бездомних, приймають багато храмів і церкви. Навіть якщо у дверей немає відповідного оголошення, варто запитати у священика або служителів, чи займається цей прихід гуманітарною допомогою. Швидше за все, вам дадуть відповідь «так», і наступний візит до церкви зігріє не тільки вашу душу, але і чиєсь тіло.

Поміняти на потрібне

Є у москвичів і ще один спосіб позбутися від непотрібного - взяти участь в так званих фрімаркет, які періодично проводять на різних майданчиках. За допомогою них речі отримають друге життя у інших господарів, а заодно допоможуть тим, кому вони дійсно потрібніший.

Наприклад, в культурному центрі «Салют» влітку обмінювалися речами для хобі , На ВДНГ недавно міняли старі лампи на нові, а в «Сокольниках» можна було помінятися кімнатними рослинами .

Нерідко проходять і так звані дармаркі, під час яких можна помінятися одягом, іграшками та іншими речами. Одна з таких акцій в жовтні пройшла в Бірюлёвском дендропарку. Її організатори хотіли звернути увагу москвичів на надмірне споживання природних ресурсів і показати варіанти більш раціонального використання старих речей.

Крім того, в Москві відкрито 43 пункти обміну речами між малозабезпеченими і багатодітними сім'ями. Вони знаходяться в міських центрах підтримки сімей, які є у всіх округах. Адреси можна знайти на сайті Департаменту праці та соціального захисту населення Москви. Департамент надає площадку, а сім'ї приносять туди непотрібні їм речі і обмінюють їх на те, що необхідно. Поділитися можна одягом, книгами, іграшками, шкільним приладдям та спортивними товарами. Наприклад, хтось змінює куртку, з якої виріс дитина, на підручники або спортивну форму. Цього року так зібрали 50,6 тисячі різних предметів, 32,4 тисячі з яких вже забрали потребують сім'ї.

Існують і загальноміські благодійні акції, такі як «Сім'я допомагає родині: готуємося до школи!» . Перед початком навчального року по всій Москві було відкрито понад 200 пунктів збору, куди прості москвичі або спонсори могли принести все необхідне для підготовки до школи. Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями.

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі

Хороші речі зазвичай живуть довго: їх або заношувати до дірок, або передають «у спадок» - від старшого покоління до молодшого. Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить? Деякі неношені речі, особливо взуття, можна повернути в магазин, але не завжди на це є час (треба встигнути одуматися за два тижні), а то й просто лінь. Найпростіше передати непотрібне рідним або друзям, але часто у них шафа теж не гумовий.

Та й хороших речей іноді накопичується так багато, що носити їх все підряд просто неможливо. Надлишок різноманітності так само стомлює, як і одноманітність ... Вихід (з пакетом або коробкою, як зручніше) є, точніше навіть різні виходи - вибирайте.

Не зайвим буде нагадати: продовжуючи життя речей, ви вирішуєте відразу кілька важливих завдань. По-перше, допомагаєте нужденним - не просто дозволяєте одягнутися і взутися, але і повертаєте їм віру в людей, надію на допомогу в найскладніших ситуаціях. Може, вам навіть не подобається гучне слово «благодійність», але вона часто складається з таких простих речей, як сорочки або черевики.

По-друге, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Пускаючи речі в оборот, нехай навіть на переробку, а не викидаючи їх, ви вносите свою лепту в боротьбу зі сміттям.

Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд

Ви купили хорошу, досить дорогу (по мірках свого бюджету) річ. Носити не стали, а вчасно здати в магазин не встигли. Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину? Вас виручать ... комісійні магазини. Вони здаються атрибутом недавнього минулого, коли царював дефіцит. Але і зараз такі торгові точки досить успішно існують. Їх відвідують не тільки малозабезпечені громадяни, яким ринкові ціни не по кишені, а й любителі відомих брендів, які бажають заощадити і при цьому все-таки виглядати яскраво і стильно.

Так-так, деякі комісійні магазини позиціонують себе як доступні бутики. У них про перший власника. У багатьох секонд-хендів (в перекладі з англійської second hand - «другі руки») є своя спеціалізація: модні аксесуари (дамські сумочки, рукавички і т.д.), весільні сукні, шуби і дублянки, навіть коштовності. Часто такі магазини за сумісництвом є і ломбардами.

За статистикою порталу відкритих даних Уряду Москви, в місті налічується близько 200 комісійних магазинів і пунктів секонд хенд .

Перед тим як туди вирушити, потрібно підготуватися. Якщо ви не надягали річ, досить прибрати з упаковки початковий цінник - в магазині наклеють новий. Якщо хочете продати те, що самі вже використовували, потрудіться навести лоск: одяг треба випрати і попрасувати (при необхідності), взуття - помити і просушити. І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин? Будь-яке механічне пошкодження - привід для магазину відмовитися від неї. І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця.

І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця

Все найкраще - дітям

Як відомо, діти швидко ростуть і рідко зношуються свої речі (правда, можуть порвати, сгризть або як слід забруднити). Добре, якщо в сім'ї є молодша дитина: йому багато дістається від старших. Можна також поділитися з батьками з найближчого оточення - близькими, друзями або колегами. Але буває, що всі ці варіанти не спрацьовують, а викидати одяг, взуття та іграшки шкода - навіть не стільки через витрачених грошей, скільки через теплих спогадів. Знайоме, правда?

Якщо ви хочете передати речі з рук в руки або обміняти їх на інші, то доведеться зайнятися пошуком в інтернеті. Існує безліч батьківських форумів, дощок оголошень і спільнот. Такі майданчики є у всіх соціальних мережах і на багатьох порталах.

Інший варіант адресної допомоги - звернутися до дитячого будинку, притулку або школу-інтернат. Правда, в столиці і в Московській області їх досить добре фінансують, а у багатьох є постійні шефи - соціальні та комерційні організації, чиї співробітники регулярно відвідують дітей, привозять їм потрібні речі і подарунки. А ось в інших регіонах сиротам часто не вистачає уваги і бюджетних коштів. Так що якщо у вас є час, щоб обдзвонити кілька установ і запропонувати допомогу, відправити посилку або відвезти її особисто, - цей варіант для вас. В такому випадку добре кооперуватися з друзями і колегами, щоб зібрати презент побільше.

Нарешті, якщо немає часу на пошуки або неважливо, кому дістануться ваші речі, можна віддати їх професіоналам - благодійним фондам або проектам, які піклуються про багатодітні родини та вихованців дитячих будинків, а також про малозабезпечених і біженців. Вони приймають як одяг і взуття, так і настільні ігри та розвиваючі іграшки, книги і канцелярські приналежності. Наприклад, в декількох районах Москви встановлені «Добрі ящики» . Збирайте і приносите.

Вимоги приблизно ті ж, що і в магазинах: взуття та одяг повинні бути чистими, без плям і дірок, з робочою блискавкою і цілими шнурками; все інше - теж без слідів експлуатації, а краще - нове.

майданчик

Адреса

ЦПКіВ імені Горького

Вулиця Кримський Вал, будинок 9, колонада біля центрального входу

«Гоголь-центр»

Вулиця Казакова, будинок 8а

Культурний центр ЗІЛ

Вулиця Східна, будинок 4, корпус 1

Дизайн-завод Flacon

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

ЦТИ «Fabrіка»

Переведеновскій провулок, будинок 18

Дитяча музична школа № 98

Кронштадтський бульвар, будинок 49а

Театр «Практика»

Великий Козіхінскій провулок, будинок 30

Центр культури і спорту «Ватутинки»

Селище Ватутинки, вулиця Дмитра Рябинкина, будинок 13 (Тіна)

Міські соціальні програми

Міська влада намагаються охопити увагою громадян, які гостро потребують підтримки: інвалідів, ветеранів, самотніх пенсіонерів, багатодітні сім'ї. Для роботи з ними Департамент праці та соціального захисту населення міста Москви організував мережу територіальних центрів соціального обслуговування . Їх співробітники роблять все можливе - від покупки їжі та ліків до надання побутових послуг на зразок стрижки або прання. Багато з цих центрів приймають від населення одяг, взуття та предмети першої необхідності (засоби гігієни, побутову хімію), які розподіляють своїм підопічним.

Коли не вистачає можливостей міських служб соцзахисту, в справу вступають добровольці (волонтери). Хоча у них багато різних сфер діяльності - від організації культурних і спортивних заходів до популяризації нових видів транспорту, соціальна допомога залишається одним з найважливіших напрямків. У лютому 2014 року столичний Департамент культури створив ресурсний центр «Мосволонтёр» , Який два роки по тому перейшов у відомство Комітету громадських зв'язків міста Москви. Учасники цього проекту добре знають, як зробити зайві речі потрібними.

Добровільний помічник: все про волонтерському русі в Москві

Волонтерський рух - широка сфера діяльності, яку розвивають багато некомерційних організацій. Є серед них і такі, які ставлять собі за мету захист навколишнього середовища. Наприклад, одним з фіналістів конкурсу екостартапов Moscow Eco Challenge став соціальний проект «Центр економії ресурсів». Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів.

Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів

Така різна благодійність

В останні роки набирає популярність нова форма підприємництва - соціальна. Компанії цієї сфери хоч і займаються комерційною діяльністю, але не для отримання вигоди, а для вирішення важливих соціальних завдань. Як правило, вони перераховують більшу частину своєї виручки (за вирахуванням коштів для зарплати співробітникам і рішення оргпитань, наприклад оплати оренди) благодійним фондам.

Деякі з них так і називаються - благодійні магазини. Вони приймають від людей одяг, взуття, аксесуари і предмети інтер'єру, а потім сортують. Частина речей (зазвичай яскраві, модні) йде на продаж, причому часто магазин навіть не призначає ціну, а залишає її на розсуд покупців, і ті віддають гроші не в касу, а в ящик для добровільних пожертвувань. Друга частина - міцні, зручні, практичні речі - відправляється в будинку для людей похилого віку, дитячі будинки або в благодійні фонди, які надають адресну допомогу. Нарешті, ці магазини приймають навіть сильно зношені речі і пускають їх на переробку - наприклад, з дрантя виходять чудові статеві ганчірки.

Ви готові підтримати соціальних підприємців? Наводимо кілька адрес благодійних магазинів. Перед тим як відправитися туди з пакетом, бажано зателефонувати і уточнити умови прийому речей, а також графік роботи.

Адреса

Телефон

Малий Сухаревский провулок, будинок 7

+7 (968) 878-31-58

Вулиця Мала Ординці, будинок 26, будова 1

+7 (968) 496-80-08

Проспект Миру, будинок 211, ТРЦ «Золотий Вавилон»

+7 (963) 755-09-39

Вулиця Новокузнецька, будинок 1

+7 (968) 960-92-14

Вулиця Фадєєва, будинок 7, будівля 1

+7 (929) 966-80-62

Вулиця Садова-Спаська, будинок 12/23

+7 (926) 499-10-51

Вулиця Балтійська, будинок 5

+7 (915) 105-90-30

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

+7 (495) 961-03-73

Вулиця Доватора, будинок 13, під'їзд 5

+7 (495) 995-31-05

Вулиця Доватора, будинок 10

+7 (965) 372-57-72

Чи не хочете мати справи з посередниками? Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами? Пропонуємо вам контакти організацій, які охоче приймуть в дар речі для своїх підопічних. Рекомендації ті ж - заздалегідь попередити про візит і обговорити всі деталі.

Допомога, якої не чекають

Є ще один напрямок благодійності, про який варто згадати особливо. Участь потрібно навіть тим, хто опустився на соціальне дно, - бездомним. Самі вони не чекають підтримки, а просять хіба що милостиню. Але набагато краще допомогти не грошима, а речами, особливо взимку, коли від теплої шапки або чобіт може залежати життя.

Зовсім не обов'язково віддавати пакет з одягом або взуттям жебракові у метро. Можна віднести його в найближчий зі згаданих вище центрів соціального обслуговування - деякі з них допомагають і людям, які залишилися без даху над головою.

Інший варіант - звернутися в Московський міський центр дезінфекції . Одне із завдань його санпропускників - відмивати бездомних і обробляти їх речі. Найчастіше ці речі знаходяться в такому стані, що їх потрібно знищувати. Тому одяг і взуття, особливо чоловіча, тут вкрай затребувані. Наводимо список адрес і телефонів дезінфекційних станцій.

Нарешті, одяг і взуття для потребуючих, в тому числі для бездомних, приймають багато храмів і церкви. Навіть якщо у дверей немає відповідного оголошення, варто запитати у священика або служителів, чи займається цей прихід гуманітарною допомогою. Швидше за все, вам дадуть відповідь «так», і наступний візит до церкви зігріє не тільки вашу душу, але і чиєсь тіло.

Поміняти на потрібне

Є у москвичів і ще один спосіб позбутися від непотрібного - взяти участь в так званих фрімаркет, які періодично проводять на різних майданчиках. За допомогою них речі отримають друге життя у інших господарів, а заодно допоможуть тим, кому вони дійсно потрібніший.

Наприклад, в культурному центрі «Салют» влітку обмінювалися речами для хобі , На ВДНГ недавно міняли старі лампи на нові, а в «Сокольниках» можна було помінятися кімнатними рослинами .

Нерідко проходять і так звані дармаркі, під час яких можна помінятися одягом, іграшками та іншими речами. Одна з таких акцій в жовтні пройшла в Бірюлёвском дендропарку. Її організатори хотіли звернути увагу москвичів на надмірне споживання природних ресурсів і показати варіанти більш раціонального використання старих речей.

Крім того, в Москві відкрито 43 пункти обміну речами між малозабезпеченими і багатодітними сім'ями. Вони знаходяться в міських центрах підтримки сімей, які є у всіх округах. Адреси можна знайти на сайті Департаменту праці та соціального захисту населення Москви. Департамент надає площадку, а сім'ї приносять туди непотрібні їм речі і обмінюють їх на те, що необхідно. Поділитися можна одягом, книгами, іграшками, шкільним приладдям та спортивними товарами. Наприклад, хтось змінює куртку, з якої виріс дитина, на підручники або спортивну форму. Цього року так зібрали 50,6 тисячі різних предметів, 32,4 тисячі з яких вже забрали потребують сім'ї.

Існують і загальноміські благодійні акції, такі як «Сім'я допомагає родині: готуємося до школи!» . Перед початком навчального року по всій Москві було відкрито понад 200 пунктів збору, куди прості москвичі або спонсори могли принести все необхідне для підготовки до школи. Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями.

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі

Хороші речі зазвичай живуть довго: їх або заношувати до дірок, або передають «у спадок» - від старшого покоління до молодшого. Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить? Деякі неношені речі, особливо взуття, можна повернути в магазин, але не завжди на це є час (треба встигнути одуматися за два тижні), а то й просто лінь. Найпростіше передати непотрібне рідним або друзям, але часто у них шафа теж не гумовий.

Та й хороших речей іноді накопичується так багато, що носити їх все підряд просто неможливо. Надлишок різноманітності так само стомлює, як і одноманітність ... Вихід (з пакетом або коробкою, як зручніше) є, точніше навіть різні виходи - вибирайте.

Не зайвим буде нагадати: продовжуючи життя речей, ви вирішуєте відразу кілька важливих завдань. По-перше, допомагаєте нужденним - не просто дозволяєте одягнутися і взутися, але і повертаєте їм віру в людей, надію на допомогу в найскладніших ситуаціях. Може, вам навіть не подобається гучне слово «благодійність», але вона часто складається з таких простих речей, як сорочки або черевики.

По-друге, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Пускаючи речі в оборот, нехай навіть на переробку, а не викидаючи їх, ви вносите свою лепту в боротьбу зі сміттям.

Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд

Ви купили хорошу, досить дорогу (по мірках свого бюджету) річ. Носити не стали, а вчасно здати в магазин не встигли. Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину? Вас виручать ... комісійні магазини. Вони здаються атрибутом недавнього минулого, коли царював дефіцит. Але і зараз такі торгові точки досить успішно існують. Їх відвідують не тільки малозабезпечені громадяни, яким ринкові ціни не по кишені, а й любителі відомих брендів, які бажають заощадити і при цьому все-таки виглядати яскраво і стильно.

Так-так, деякі комісійні магазини позиціонують себе як доступні бутики. У них про перший власника. У багатьох секонд-хендів (в перекладі з англійської second hand - «другі руки») є своя спеціалізація: модні аксесуари (дамські сумочки, рукавички і т.д.), весільні сукні, шуби і дублянки, навіть коштовності. Часто такі магазини за сумісництвом є і ломбардами.

За статистикою порталу відкритих даних Уряду Москви, в місті налічується близько 200 комісійних магазинів і пунктів секонд хенд .

Перед тим як туди вирушити, потрібно підготуватися. Якщо ви не надягали річ, досить прибрати з упаковки початковий цінник - в магазині наклеють новий. Якщо хочете продати те, що самі вже використовували, потрудіться навести лоск: одяг треба випрати і попрасувати (при необхідності), взуття - помити і просушити. І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин? Будь-яке механічне пошкодження - привід для магазину відмовитися від неї. І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця.

І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця

Все найкраще - дітям

Як відомо, діти швидко ростуть і рідко зношуються свої речі (правда, можуть порвати, сгризть або як слід забруднити). Добре, якщо в сім'ї є молодша дитина: йому багато дістається від старших. Можна також поділитися з батьками з найближчого оточення - близькими, друзями або колегами. Але буває, що всі ці варіанти не спрацьовують, а викидати одяг, взуття та іграшки шкода - навіть не стільки через витрачених грошей, скільки через теплих спогадів. Знайоме, правда?

Якщо ви хочете передати речі з рук в руки або обміняти їх на інші, то доведеться зайнятися пошуком в інтернеті. Існує безліч батьківських форумів, дощок оголошень і спільнот. Такі майданчики є у всіх соціальних мережах і на багатьох порталах.

Інший варіант адресної допомоги - звернутися до дитячого будинку, притулку або школу-інтернат. Правда, в столиці і в Московській області їх досить добре фінансують, а у багатьох є постійні шефи - соціальні та комерційні організації, чиї співробітники регулярно відвідують дітей, привозять їм потрібні речі і подарунки. А ось в інших регіонах сиротам часто не вистачає уваги і бюджетних коштів. Так що якщо у вас є час, щоб обдзвонити кілька установ і запропонувати допомогу, відправити посилку або відвезти її особисто, - цей варіант для вас. В такому випадку добре кооперуватися з друзями і колегами, щоб зібрати презент побільше.

Нарешті, якщо немає часу на пошуки або неважливо, кому дістануться ваші речі, можна віддати їх професіоналам - благодійним фондам або проектам, які піклуються про багатодітні родини та вихованців дитячих будинків, а також про малозабезпечених і біженців. Вони приймають як одяг і взуття, так і настільні ігри та розвиваючі іграшки, книги і канцелярські приналежності. Наприклад, в декількох районах Москви встановлені «Добрі ящики» . Збирайте і приносите.

Вимоги приблизно ті ж, що і в магазинах: взуття та одяг повинні бути чистими, без плям і дірок, з робочою блискавкою і цілими шнурками; все інше - теж без слідів експлуатації, а краще - нове.

майданчик

Адреса

ЦПКіВ імені Горького

Вулиця Кримський Вал, будинок 9, колонада біля центрального входу

«Гоголь-центр»

Вулиця Казакова, будинок 8а

Культурний центр ЗІЛ

Вулиця Східна, будинок 4, корпус 1

Дизайн-завод Flacon

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

ЦТИ «Fabrіка»

Переведеновскій провулок, будинок 18

Дитяча музична школа № 98

Кронштадтський бульвар, будинок 49а

Театр «Практика»

Великий Козіхінскій провулок, будинок 30

Центр культури і спорту «Ватутинки»

Селище Ватутинки, вулиця Дмитра Рябинкина, будинок 13 (Тіна)

Міські соціальні програми

Міська влада намагаються охопити увагою громадян, які гостро потребують підтримки: інвалідів, ветеранів, самотніх пенсіонерів, багатодітні сім'ї. Для роботи з ними Департамент праці та соціального захисту населення міста Москви організував мережу територіальних центрів соціального обслуговування . Їх співробітники роблять все можливе - від покупки їжі та ліків до надання побутових послуг на зразок стрижки або прання. Багато з цих центрів приймають від населення одяг, взуття та предмети першої необхідності (засоби гігієни, побутову хімію), які розподіляють своїм підопічним.

Коли не вистачає можливостей міських служб соцзахисту, в справу вступають добровольці (волонтери). Хоча у них багато різних сфер діяльності - від організації культурних і спортивних заходів до популяризації нових видів транспорту, соціальна допомога залишається одним з найважливіших напрямків. У лютому 2014 року столичний Департамент культури створив ресурсний центр «Мосволонтёр» , Який два роки по тому перейшов у відомство Комітету громадських зв'язків міста Москви. Учасники цього проекту добре знають, як зробити зайві речі потрібними.

Добровільний помічник: все про волонтерському русі в Москві

Волонтерський рух - широка сфера діяльності, яку розвивають багато некомерційних організацій. Є серед них і такі, які ставлять собі за мету захист навколишнього середовища. Наприклад, одним з фіналістів конкурсу екостартапов Moscow Eco Challenge став соціальний проект «Центр економії ресурсів». Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів.

Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів

Така різна благодійність

В останні роки набирає популярність нова форма підприємництва - соціальна. Компанії цієї сфери хоч і займаються комерційною діяльністю, але не для отримання вигоди, а для вирішення важливих соціальних завдань. Як правило, вони перераховують більшу частину своєї виручки (за вирахуванням коштів для зарплати співробітникам і рішення оргпитань, наприклад оплати оренди) благодійним фондам.

Деякі з них так і називаються - благодійні магазини. Вони приймають від людей одяг, взуття, аксесуари і предмети інтер'єру, а потім сортують. Частина речей (зазвичай яскраві, модні) йде на продаж, причому часто магазин навіть не призначає ціну, а залишає її на розсуд покупців, і ті віддають гроші не в касу, а в ящик для добровільних пожертвувань. Друга частина - міцні, зручні, практичні речі - відправляється в будинку для людей похилого віку, дитячі будинки або в благодійні фонди, які надають адресну допомогу. Нарешті, ці магазини приймають навіть сильно зношені речі і пускають їх на переробку - наприклад, з дрантя виходять чудові статеві ганчірки.

Ви готові підтримати соціальних підприємців? Наводимо кілька адрес благодійних магазинів. Перед тим як відправитися туди з пакетом, бажано зателефонувати і уточнити умови прийому речей, а також графік роботи.

Адреса

Телефон

Малий Сухаревский провулок, будинок 7

+7 (968) 878-31-58

Вулиця Мала Ординці, будинок 26, будова 1

+7 (968) 496-80-08

Проспект Миру, будинок 211, ТРЦ «Золотий Вавилон»

+7 (963) 755-09-39

Вулиця Новокузнецька, будинок 1

+7 (968) 960-92-14

Вулиця Фадєєва, будинок 7, будівля 1

+7 (929) 966-80-62

Вулиця Садова-Спаська, будинок 12/23

+7 (926) 499-10-51

Вулиця Балтійська, будинок 5

+7 (915) 105-90-30

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

+7 (495) 961-03-73

Вулиця Доватора, будинок 13, під'їзд 5

+7 (495) 995-31-05

Вулиця Доватора, будинок 10

+7 (965) 372-57-72

Чи не хочете мати справи з посередниками? Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами? Пропонуємо вам контакти організацій, які охоче приймуть в дар речі для своїх підопічних. Рекомендації ті ж - заздалегідь попередити про візит і обговорити всі деталі.

Допомога, якої не чекають

Є ще один напрямок благодійності, про який варто згадати особливо. Участь потрібно навіть тим, хто опустився на соціальне дно, - бездомним. Самі вони не чекають підтримки, а просять хіба що милостиню. Але набагато краще допомогти не грошима, а речами, особливо взимку, коли від теплої шапки або чобіт може залежати життя.

Зовсім не обов'язково віддавати пакет з одягом або взуттям жебракові у метро. Можна віднести його в найближчий зі згаданих вище центрів соціального обслуговування - деякі з них допомагають і людям, які залишилися без даху над головою.

Інший варіант - звернутися в Московський міський центр дезінфекції . Одне із завдань його санпропускників - відмивати бездомних і обробляти їх речі. Найчастіше ці речі знаходяться в такому стані, що їх потрібно знищувати. Тому одяг і взуття, особливо чоловіча, тут вкрай затребувані. Наводимо список адрес і телефонів дезінфекційних станцій.

Нарешті, одяг і взуття для потребуючих, в тому числі для бездомних, приймають багато храмів і церкви. Навіть якщо у дверей немає відповідного оголошення, варто запитати у священика або служителів, чи займається цей прихід гуманітарною допомогою. Швидше за все, вам дадуть відповідь «так», і наступний візит до церкви зігріє не тільки вашу душу, але і чиєсь тіло.

Поміняти на потрібне

Є у москвичів і ще один спосіб позбутися від непотрібного - взяти участь в так званих фрімаркет, які періодично проводять на різних майданчиках. За допомогою них речі отримають друге життя у інших господарів, а заодно допоможуть тим, кому вони дійсно потрібніший.

Наприклад, в культурному центрі «Салют» влітку обмінювалися речами для хобі , На ВДНГ недавно міняли старі лампи на нові, а в «Сокольниках» можна було помінятися кімнатними рослинами .

Нерідко проходять і так звані дармаркі, під час яких можна помінятися одягом, іграшками та іншими речами. Одна з таких акцій в жовтні пройшла в Бірюлёвском дендропарку. Її організатори хотіли звернути увагу москвичів на надмірне споживання природних ресурсів і показати варіанти більш раціонального використання старих речей.

Крім того, в Москві відкрито 43 пункти обміну речами між малозабезпеченими і багатодітними сім'ями. Вони знаходяться в міських центрах підтримки сімей, які є у всіх округах. Адреси можна знайти на сайті Департаменту праці та соціального захисту населення Москви. Департамент надає площадку, а сім'ї приносять туди непотрібні їм речі і обмінюють їх на те, що необхідно. Поділитися можна одягом, книгами, іграшками, шкільним приладдям та спортивними товарами. Наприклад, хтось змінює куртку, з якої виріс дитина, на підручники або спортивну форму. Цього року так зібрали 50,6 тисячі різних предметів, 32,4 тисячі з яких вже забрали потребують сім'ї.

Існують і загальноміські благодійні акції, такі як «Сім'я допомагає родині: готуємося до школи!» . Перед початком навчального року по всій Москві було відкрито понад 200 пунктів збору, куди прості москвичі або спонсори могли принести все необхідне для підготовки до школи. Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями.

Розбираємо гардероб з користю: ​​куди віддати непотрібні речі

Хороші речі зазвичай живуть довго: їх або заношувати до дірок, або передають «у спадок» - від старшого покоління до молодшого. Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить? Деякі неношені речі, особливо взуття, можна повернути в магазин, але не завжди на це є час (треба встигнути одуматися за два тижні), а то й просто лінь. Найпростіше передати непотрібне рідним або друзям, але часто у них шафа теж не гумовий.

Та й хороших речей іноді накопичується так багато, що носити їх все підряд просто неможливо. Надлишок різноманітності так само стомлює, як і одноманітність ... Вихід (з пакетом або коробкою, як зручніше) є, точніше навіть різні виходи - вибирайте.

Не зайвим буде нагадати: продовжуючи життя речей, ви вирішуєте відразу кілька важливих завдань. По-перше, допомагаєте нужденним - не просто дозволяєте одягнутися і взутися, але і повертаєте їм віру в людей, надію на допомогу в найскладніших ситуаціях. Може, вам навіть не подобається гучне слово «благодійність», але вона часто складається з таких простих речей, як сорочки або черевики.

По-друге, ви піклуєтеся про навколишнє середовище. Пускаючи речі в оборот, нехай навіть на переробку, а не викидаючи їх, ви вносите свою лепту в боротьбу зі сміттям.

Економічно вигідно: комісійні магазини, або секонд-хенд

Ви купили хорошу, досить дорогу (по мірках свого бюджету) річ. Носити не стали, а вчасно здати в магазин не встигли. Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину? Вас виручать ... комісійні магазини. Вони здаються атрибутом недавнього минулого, коли царював дефіцит. Але і зараз такі торгові точки досить успішно існують. Їх відвідують не тільки малозабезпечені громадяни, яким ринкові ціни не по кишені, а й любителі відомих брендів, які бажають заощадити і при цьому все-таки виглядати яскраво і стильно.

Так-так, деякі комісійні магазини позиціонують себе як доступні бутики. У них про перший власника. У багатьох секонд-хендів (в перекладі з англійської second hand - «другі руки») є своя спеціалізація: модні аксесуари (дамські сумочки, рукавички і т.д.), весільні сукні, шуби і дублянки, навіть коштовності. Часто такі магазини за сумісництвом є і ломбардами.

За статистикою порталу відкритих даних Уряду Москви, в місті налічується близько 200 комісійних магазинів і пунктів секонд хенд .

Перед тим як туди вирушити, потрібно підготуватися. Якщо ви не надягали річ, досить прибрати з упаковки початковий цінник - в магазині наклеють новий. Якщо хочете продати те, що самі вже використовували, потрудіться навести лоск: одяг треба випрати і попрасувати (при необхідності), взуття - помити і просушити. І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин? Будь-яке механічне пошкодження - привід для магазину відмовитися від неї. І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця.

І це не просто формальність, а елементарна повага до майбутнього покупця

Все найкраще - дітям

Як відомо, діти швидко ростуть і рідко зношуються свої речі (правда, можуть порвати, сгризть або як слід забруднити). Добре, якщо в сім'ї є молодша дитина: йому багато дістається від старших. Можна також поділитися з батьками з найближчого оточення - близькими, друзями або колегами. Але буває, що всі ці варіанти не спрацьовують, а викидати одяг, взуття та іграшки шкода - навіть не стільки через витрачених грошей, скільки через теплих спогадів. Знайоме, правда?

Якщо ви хочете передати речі з рук в руки або обміняти їх на інші, то доведеться зайнятися пошуком в інтернеті. Існує безліч батьківських форумів, дощок оголошень і спільнот. Такі майданчики є у всіх соціальних мережах і на багатьох порталах.

Інший варіант адресної допомоги - звернутися до дитячого будинку, притулку або школу-інтернат. Правда, в столиці і в Московській області їх досить добре фінансують, а у багатьох є постійні шефи - соціальні та комерційні організації, чиї співробітники регулярно відвідують дітей, привозять їм потрібні речі і подарунки. А ось в інших регіонах сиротам часто не вистачає уваги і бюджетних коштів. Так що якщо у вас є час, щоб обдзвонити кілька установ і запропонувати допомогу, відправити посилку або відвезти її особисто, - цей варіант для вас. В такому випадку добре кооперуватися з друзями і колегами, щоб зібрати презент побільше.

Нарешті, якщо немає часу на пошуки або неважливо, кому дістануться ваші речі, можна віддати їх професіоналам - благодійним фондам або проектам, які піклуються про багатодітні родини та вихованців дитячих будинків, а також про малозабезпечених і біженців. Вони приймають як одяг і взуття, так і настільні ігри та розвиваючі іграшки, книги і канцелярські приналежності. Наприклад, в декількох районах Москви встановлені «Добрі ящики» . Збирайте і приносите.

Вимоги приблизно ті ж, що і в магазинах: взуття та одяг повинні бути чистими, без плям і дірок, з робочою блискавкою і цілими шнурками; все інше - теж без слідів експлуатації, а краще - нове.

майданчик

Адреса

ЦПКіВ імені Горького

Вулиця Кримський Вал, будинок 9, колонада біля центрального входу

«Гоголь-центр»

Вулиця Казакова, будинок 8а

Культурний центр ЗІЛ

Вулиця Східна, будинок 4, корпус 1

Дизайн-завод Flacon

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

ЦТИ «Fabrіка»

Переведеновскій провулок, будинок 18

Дитяча музична школа № 98

Кронштадтський бульвар, будинок 49а

Театр «Практика»

Великий Козіхінскій провулок, будинок 30

Центр культури і спорту «Ватутинки»

Селище Ватутинки, вулиця Дмитра Рябинкина, будинок 13 (Тіна)

Міські соціальні програми

Міська влада намагаються охопити увагою громадян, які гостро потребують підтримки: інвалідів, ветеранів, самотніх пенсіонерів, багатодітні сім'ї. Для роботи з ними Департамент праці та соціального захисту населення міста Москви організував мережу територіальних центрів соціального обслуговування . Їх співробітники роблять все можливе - від покупки їжі та ліків до надання побутових послуг на зразок стрижки або прання. Багато з цих центрів приймають від населення одяг, взуття та предмети першої необхідності (засоби гігієни, побутову хімію), які розподіляють своїм підопічним.

Коли не вистачає можливостей міських служб соцзахисту, в справу вступають добровольці (волонтери). Хоча у них багато різних сфер діяльності - від організації культурних і спортивних заходів до популяризації нових видів транспорту, соціальна допомога залишається одним з найважливіших напрямків. У лютому 2014 року столичний Департамент культури створив ресурсний центр «Мосволонтёр» , Який два роки по тому перейшов у відомство Комітету громадських зв'язків міста Москви. Учасники цього проекту добре знають, як зробити зайві речі потрібними.

Добровільний помічник: все про волонтерському русі в Москві

Волонтерський рух - широка сфера діяльності, яку розвивають багато некомерційних організацій. Є серед них і такі, які ставлять собі за мету захист навколишнього середовища. Наприклад, одним з фіналістів конкурсу екостартапов Moscow Eco Challenge став соціальний проект «Центр економії ресурсів». Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів.

Його учасники не тільки вчать дітей і дорослих правилам розумного споживання, але і збирають речі для своїх партнерів - благодійних фондів і магазинів

Така різна благодійність

В останні роки набирає популярність нова форма підприємництва - соціальна. Компанії цієї сфери хоч і займаються комерційною діяльністю, але не для отримання вигоди, а для вирішення важливих соціальних завдань. Як правило, вони перераховують більшу частину своєї виручки (за вирахуванням коштів для зарплати співробітникам і рішення оргпитань, наприклад оплати оренди) благодійним фондам.

Деякі з них так і називаються - благодійні магазини. Вони приймають від людей одяг, взуття, аксесуари і предмети інтер'єру, а потім сортують. Частина речей (зазвичай яскраві, модні) йде на продаж, причому часто магазин навіть не призначає ціну, а залишає її на розсуд покупців, і ті віддають гроші не в касу, а в ящик для добровільних пожертвувань. Друга частина - міцні, зручні, практичні речі - відправляється в будинку для людей похилого віку, дитячі будинки або в благодійні фонди, які надають адресну допомогу. Нарешті, ці магазини приймають навіть сильно зношені речі і пускають їх на переробку - наприклад, з дрантя виходять чудові статеві ганчірки.

Ви готові підтримати соціальних підприємців? Наводимо кілька адрес благодійних магазинів. Перед тим як відправитися туди з пакетом, бажано зателефонувати і уточнити умови прийому речей, а також графік роботи.

Адреса

Телефон

Малий Сухаревский провулок, будинок 7

+7 (968) 878-31-58

Вулиця Мала Ординці, будинок 26, будова 1

+7 (968) 496-80-08

Проспект Миру, будинок 211, ТРЦ «Золотий Вавилон»

+7 (963) 755-09-39

Вулиця Новокузнецька, будинок 1

+7 (968) 960-92-14

Вулиця Фадєєва, будинок 7, будівля 1

+7 (929) 966-80-62

Вулиця Садова-Спаська, будинок 12/23

+7 (926) 499-10-51

Вулиця Балтійська, будинок 5

+7 (915) 105-90-30

Вулиця Велика Новодмітровская, будинок 36, будова 2

+7 (495) 961-03-73

Вулиця Доватора, будинок 13, під'їзд 5

+7 (495) 995-31-05

Вулиця Доватора, будинок 10

+7 (965) 372-57-72

Чи не хочете мати справи з посередниками? Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами? Пропонуємо вам контакти організацій, які охоче приймуть в дар речі для своїх підопічних. Рекомендації ті ж - заздалегідь попередити про візит і обговорити всі деталі.

Допомога, якої не чекають

Є ще один напрямок благодійності, про який варто згадати особливо. Участь потрібно навіть тим, хто опустився на соціальне дно, - бездомним. Самі вони не чекають підтримки, а просять хіба що милостиню. Але набагато краще допомогти не грошима, а речами, особливо взимку, коли від теплої шапки або чобіт може залежати життя.

Зовсім не обов'язково віддавати пакет з одягом або взуттям жебракові у метро. Можна віднести його в найближчий зі згаданих вище центрів соціального обслуговування - деякі з них допомагають і людям, які залишилися без даху над головою.

Інший варіант - звернутися в Московський міський центр дезінфекції . Одне із завдань його санпропускників - відмивати бездомних і обробляти їх речі. Найчастіше ці речі знаходяться в такому стані, що їх потрібно знищувати. Тому одяг і взуття, особливо чоловіча, тут вкрай затребувані. Наводимо список адрес і телефонів дезінфекційних станцій.

Нарешті, одяг і взуття для потребуючих, в тому числі для бездомних, приймають багато храмів і церкви. Навіть якщо у дверей немає відповідного оголошення, варто запитати у священика або служителів, чи займається цей прихід гуманітарною допомогою. Швидше за все, вам дадуть відповідь «так», і наступний візит до церкви зігріє не тільки вашу душу, але і чиєсь тіло.

Поміняти на потрібне

Є у москвичів і ще один спосіб позбутися від непотрібного - взяти участь в так званих фрімаркет, які періодично проводять на різних майданчиках. За допомогою них речі отримають друге життя у інших господарів, а заодно допоможуть тим, кому вони дійсно потрібніший.

Наприклад, в культурному центрі «Салют» влітку обмінювалися речами для хобі , На ВДНГ недавно міняли старі лампи на нові, а в «Сокольниках» можна було помінятися кімнатними рослинами .

Нерідко проходять і так звані дармаркі, під час яких можна помінятися одягом, іграшками та іншими речами. Одна з таких акцій в жовтні пройшла в Бірюлёвском дендропарку. Її організатори хотіли звернути увагу москвичів на надмірне споживання природних ресурсів і показати варіанти більш раціонального використання старих речей.

Крім того, в Москві відкрито 43 пункти обміну речами між малозабезпеченими і багатодітними сім'ями. Вони знаходяться в міських центрах підтримки сімей, які є у всіх округах. Адреси можна знайти на сайті Департаменту праці та соціального захисту населення Москви. Департамент надає площадку, а сім'ї приносять туди непотрібні їм речі і обмінюють їх на те, що необхідно. Поділитися можна одягом, книгами, іграшками, шкільним приладдям та спортивними товарами. Наприклад, хтось змінює куртку, з якої виріс дитина, на підручники або спортивну форму. Цього року так зібрали 50,6 тисячі різних предметів, 32,4 тисячі з яких вже забрали потребують сім'ї.

Існують і загальноміські благодійні акції, такі як «Сім'я допомагає родині: готуємося до школи!» . Перед початком навчального року по всій Москві було відкрито понад 200 пунктів збору, куди прості москвичі або спонсори могли принести все необхідне для підготовки до школи. Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями.

Зібрані речі передали в сім'ї і в реабілітаційні центри, де живуть і навчаються діти з обмеженими можливостями

Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить?
Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину?
І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин?
Знайоме, правда?
Ви готові підтримати соціальних підприємців?
Віддаєте перевагу безпосередньо спілкуватися з благодійними фондами?
Але як бути, якщо сорочку або черевики ви купили зопалу - принесли додому і зрозуміли, що насправді це вам не підходить?
Як повернути гроші, які можна витратити на щось більш корисне, - нехай не цілком, а хоча б половину?
І уважно огляньте річ: чи немає плям, потертостей, подряпин?
Знайоме, правда?