Строительство »

Така ось Німеччина Велосипеди в Німеччині

  1. Велосипеди в Німеччині: трохи історії
  2. Скільки велосипедів в Німеччині?
  3. Мюнстер - самий велосипедний місто Німеччини

Німці і велосипед - речі нерозривно пов'язані один з одним. Велосипед в Німеччині - всюди ... Він - і улюблене хобі бюргерів, і засіб пересування, і траспортіровщік, і близький друг ... А іноді навіть і робочий інструмент - наприклад, для поліцейських великих міст. Або ж для листонош:

Велосипед в Німеччині

Багато жителів Німеччини, навіть маючи автомобіль, часто користуються двоколісним транспортом, щоб дістатися до роботи або ж зробити покупки. Особливо у великих містах - де потрібно витратити часом довше часу в пошуках паркувального місця, ніж дістатися до самого пункту призначення. Чим більше місто, тим менш популярний автомобіль.

А для школярів, які ще не мають водійських прав і для студентів, яким містити машину занадто дорого, велосипед - кращий засіб для того, щоб не залежати від розкладів автобусів і поїздів і добиратися до сусіднього міста або району.


До речі, про велосипед в Німеччині я вже згадувала в одному зі своїх постів: "Перші дні в Німеччині."

Велосипеди в Німеччині: трохи історії

Німецький винахідник Карл Фрайхер Драйс в 1817 році сконструював "прабатька велосипеда". Складалося це споруда з керма і двох, з'єднаних один з одним коліс. Зараз подібна конструкція популярна у дітей молодшого віку і зветься "беговел" (по-німецьки = Laufrad). А в ті часи таке чудо називалося "дрезиною", і німці відразу зрозуміли, що це пристрій швидше і вигідніше, ніж кінь. Проте до удосконалення дрезини до велосипеда в Німеччині справа не дійшла.

Велосипед в тому вигляді, в якому знаємо ми його сьогодні - з педалями і ланцюговим з'єднанням, з'явився пізніше і був вперше запатентований у Франції. З 1863 року розпочинається життя велосипеда.

А вже в 1869 році 20 жителів Гамбурга організували перше в світі суспільство велосипедистів. У той час велосипед в Німеччині називався зовсім Fahrrad як нині, а мав звичне для нас зараз назву: Velociped. Мати велосипед в Німеччині в ті часи могли собі дозволити тільки дуже заможні люди.

А вже на початку 20 століття велосипеди стають доступнішими за ціною і "входять в маси" - стають дуже популярними у робітничого класу. У 20 роках минулого століття в Німеччині працюють найбільші в світі фабрики з виробництва велосипедів: Опель, Адлер і Вандерер.

Після другої світової війни почалося будівництво спеціальних доріжок і гаражів для велосипедистів.

Скільки велосипедів в Німеччині?

У Німеччині кількість велосипедів збільшується з кожним роком. 67 мільйонів було в 2005 році, а в минулому - 2014 року - вже цілих 72 млн!

У Німеччині існують велосипеди на будь-який смак і колір. Деякі, не маючи певності в своїх можливостях, набувають триколісний велосипед. Такий же, до речі, вибирають і ті, у кого є невеликі проблеми з опорно-руховим апаратом. Навіть вони не хочуть позбавляти себе можливості насолоджуватися вітерцем, покручуючи педалі. Дуже часто можна зустріти велосипеди зі спеціальним кріпленням для покупок, або ж з причепом - для перевезення дітей або домашніх вихованців.

Дуже часто можна зустріти велосипеди зі спеціальним кріпленням для покупок, або ж з причепом - для перевезення дітей або домашніх вихованців

А сьогодні я вперше бачила незвичайну конструкцію велосипеда. Ціла юрба бабульок проїжджала повз на своїх двоколісних товаришів, а в однієї з них до велосипеда був прикріплений інвалідне крісло, в якому сидів - гадаю - її чоловік. Відмінна прогулянка: не треба відмовляти собі у зустрічі з подругами і залишати партнера на самоті.

Багато німців при поїздках на велосипедах одягають шоломи - хоча немає правила, що зобов'язує це робити. Але кожен - і старі, й малі - намагається захистити свою голову від можливих неприємностей.

Зате гальмо, дзвінок і передні і задні фари - обов'язкові атрибути, за відсутність яких можна поплатитися штрафом! 20 євро доведеться віддати, якщо вас зловлять ввечері на велосипеді без включених фар. Від 40 до 60 євро (в залежності від міста) - якщо проїдете через дорогу на червоне світло. 180 євро - якщо створите небезпечну ситуацію на дорозі.

180 євро - якщо створите небезпечну ситуацію на дорозі

Їздити на велосипеді в нетверезому стані в країні теж заборонено. Можна навіть позбутися водійських прав, якщо вас застукають з великим вмістом алкоголю в крові, який гарцює на велосипеді

Все популярнішими стають в Німеччині велосипеди з електромотором, які вміють розганятися до 45 км на годину. Але, щоб їздити на деяких моделях такого пристрою необхідно мати водійське посвідчення. Кожен десятий продаваний в Німеччині велосипед має електромотор.

Мюнстер - самий велосипедний місто Німеччини

Місто Мюнстер вважається не тільки студентським, але ще і велосипедним містом Німеччини. Хоча - звичайно - це пов'язано один з одним. Серед студентів велосипед завжди був дуже популярним видом транспорту. Ще однією причиною є ландшафт Мюнстера - рівний, не має гірських районів. "Велосипедна столиця" - величають німці це місто.

У Мюнстері проживає 300 000 чоловік і налічується аж 500 000 велосипедів !!! Ну і, звичайно, де ще якщо не в велосипедної столиці знаходиться найбільша велосипедна парковка Німеччини - яка вміщує 3300 велосипедів, і розташовується прямо біля залізничного вокзалу. 106 велосипедних магазинів налічується в Мюнстері.

Крім того, навколо Мюнстера налічується цілих 100 замків - до яких, звичайно ж, можна дістатися на своєму дво-, ну або триколісному одного. Взагалі велосипедні доріжки між містами і селами пронизують всю Німеччину і дуже популярний в країні велосипедний туризм.

А ось мої стосунки з цим вельми корисним пристроєм - поки що дуже прохолодні. Чоловік мені купив велосипед без рами - як я і хотіла - але часу, щоб подружитися з ним у мене поки мало. У дитинстві у мене був лише триколісний, а на двоколісним я вміла їздити тільки прямо)) Але нічого, які наші роки: раз все бабульки в Німеччині відмінно маневрують, значить і я постараюся осідлати велосипед в Німеччині.

Рекомендую також подивитися:

Скільки велосипедів в Німеччині?