Строительство »

«Грамотно зробити велоінфраструктуру - це недорого» - Брестська газета

  1. «Грамотно зробити велоінфраструктуру Велосипедисти виїжджають на проїжджу частину Кореспондент...
  2. «Грамотно зробити велоінфраструктуру
  3. «Грамотно зробити велоінфраструктуру

«Грамотно зробити велоінфраструктуру

Велосипедисти виїжджають на проїжджу частину

Кореспондент «БГ» з'ясовувала, як водії ставляться до велодоріжкам на проїжджій частині і чи будуть велосмуги на Кобринському мосту, новому автовокзалі і вздовж Західного обходу.

Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі. 19 вересня 2017 року. Фото: Ірина Шатило Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі У деяких місцях на Янки Купали навіть спішуватися не треба. Фото: Ірина Шатило

Подарунок до свята

До Дня без автомобіля ДАІ вирішила порадувати Брестських велосипедистів. У місті над Бугом майже готові цілих дві велодоріжки нового типу.

Їх розмітили прямо на проїжджій частині. Такі велодоріжки в Бресті тепер будуть на ділянці вулиці Пушкінській від Сікорського до Піонерській (праворуч по ходу руху авто в сторону Піонерській) і на вулиці Янки Купали від Партизанського проспекту до Палацу спорту «Вікторія» (по обидва боки проїжджої частини). Розмітка останньої, за словами начальника відділення агітації та пропаганди ДАІ УВС Брестського облвиконкому Наталії Сахарчук, буде завершена до Дня без автомобіля, який щорічно відзначається 22 вересня. Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята.

Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята

19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли. Фото: Ірина Шатило 19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли По інший бік від палацу спорту викладають новий тротуар на новому місці. Що буде зі старим, поки невідомо. Фото: Ірина Шатило

«Взагалі ми боремося за появу в Бресті велоінфраструктури з 2009 року, - розповів кореспонденту« БГ »Володимир Красько, директор інформаційно-просвітницького закладу« За вело-Брест ». - Але до появи цих велодоріжок безпосереднього відношення не маємо. Це була ініціатива Сергія Талат (начальника ДАІ Брестської області - прим. Авт.) ».

На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару. Фото: Ірина Шатило На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару Судячи з нової розмітки на вулиці Янки Купали, долати пішохідний перехід годі й спішуючись. Однак велосипедисти за звичкою ведуть через дорогу велосипед в руках. Фото: Ірина Шатило

Велодоріжка на Янки Купали - аналог тієї, що є в Давид-Городку. Авторство обох належить Державтоінспекції.

Близько 3 000 брестчан використовують велосипед як міський транспорт. За опитуваннями соціологів, ця цифра може збільшитися в 9 разів, якщо будуть створені всі умови для безпечного і комфортного пересування. Велосипед є в кожній другій Брестської сім'ї.

Взагалі новина про те, що в ДАІ знаходиться на розгляді проект про розміщення велосипедних доріжок в Бресті прямо на проїжджій частині, з'явилася в місцевих ЗМІ ще два роки тому, у вересні 2015 року. План передбачав створення відступу біля правого краю першої смуги шириною приблизно в 70 см і його позначення піктограмою, дорожніми знаками «велосипедна доріжка», дорожньою розміткою 1.1. До реалізації проекту руки дійшли тільки зараз. Володимир Красько вважає, що це пов'язано з ремонтом дороги і укладанням нового дорожнього покриття.

Плюси і «за»

В цілому самі брестські велосипедисти раді, що їх нарешті випустили на проїжджу частину. «Це, насправді, прийнятна велосмуги. По ній досить-таки зручно переміщатися », - розповів« БГ »директор велоучрежденія.

До речі, ще в 2014 році старший інспектор ДАІ ГУВС Мінміськвиконкому Юрій Краснов пояснював, чому велосипеду не місце на тротуарі. Для транспортного засобу важливо його безперебійний рух. «Ми знаємо, що при русі по тротуару велосипедисту потрібно спішуватися перед кожним пішохідним переходом - тобто його їзда перетворюється в постійні спригіванія-встрибування. Це незручно, і втрачається сенс використання велосипеда саме як транспортного засобу », - пояснював він.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі

«Те, що розвантажиться пішохідна частина, - це добре. Чи не буде зіткнень велосипедистів з пішоходами », - вважає водій Юрій.

Навіть експерти відзначають, що велосипедист - це водій, а пішохід - це пішохід. Неважливо, що водій велосипеда не може рухатися зі швидкістю автомобіля. Головне ж полягає в тому, що у водія транспортного засобу і людини, що йде пішки, різні цілі. Для водія важлива швидкість наближення об'єктів, які він бачить, - це основний критерій вибору швидкості, і під час руху водій дивиться вперед, і чим далі, тим краще.

Піший же може дивитися не вперед, а під ноги, орієнтуючись в напрямку свого руху по лінії тротуару, лінії будинків, парканів та інших об'єктів, які він бачить боковим зором. Мінус пішохода в тому, що у нього немає дзеркал заднього виду. Він може швидко змінити напрямок свого руху або зупинитися, не встигнувши оцінити небезпеку своїх дій для тих, хто швидше його.

«До сусідству з велосипедистами на дорогах я ставлюся без питань. Це не проблема. У мене у самого є велосипед. У нас такі тротуари, що по ним неможливо їздити », - висловив свою думку водій Євген.

Мінуси і «проти»

Проте велодоріжка на проїжджій частині, судячи з коментарів брестчан в інтернеті і на вулиці, влаштовує не всіх.

Перший аргумент «проти» посилається на аварійну небезпеку нової інфраструктури. Водії побоюються, що велосипедисти будуть виїжджати і падати їм під колеса. Власники двоколісних машин, в свою чергу, нарікають на те, що автомобілісти будуть паркуватися і заїжджати на їх територію. Але ж вся вело-Європа їздить по проїжджій частині ...

За новою розміткою на Янки Купали авто будуть паркуватися зліва від велодоріжки. Тобто виходить смуги руху для машин, потім парковка, потім велодоріжка і бордюр.

«Автомобілісти зобов'язані знати, що це за розмітка, тому що вони складають іспит на знання правил дорожнього руху: це розмітка не для перетину автомобілем і тим більше не для парковки. Коли ми розмовляли з ДАІ, вони сказали, що спочатку вони будуть вести пояснювальну роботу, потім вже особливо впертих будуть штрафувати », - пояснив Володимир Красько.

Ще один мінус, за його словами, полягає в тому, що пасажирські двері автомобіля, що відкриваються з боку велодоріжки, можуть «зловити» на себе велосипедиста.

Недолік в такого виду велодоріжках знайшов і брестчанин Євген: «Як велосипедист вважаю, що тут особливо не поїздиш, якщо тільки ввечері, тому що тут транспортний потік і мені некомфортно дихати всіма цими вихлопними газами. У нас же не в Голландії, де велодоріжки з автомобільними розведені і не перетинаються ».

Є в інтернеті і інші думки водіїв по відношенню до велосипедистів на проїжджій частині: «Будете платити по 50 доларів податку в рік - будете їздити. А поки катайтеся по безкоштовним тротуарах. За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати? »

Міст влаштовує наполовину

Велодоріжки на проїжджій частині - не єдиний веловопрос, який піднімався активістами останнім часом. 13 вересня представники трьох велосипедних клубів, «За вело-Брест», «Кола-БІК» і «Раді», побували на прийомі у головного архітектора міста з питання реконструкції Кобринського моста.

Як з'ясувалося, велодоріжки в плані реконструкції моста передбачені у вигляді велосмуги шириною 1,5 м з одного і з другого боку на тротуарі. Смуги будуть виділені кольором.

«На наш погляд, рішення про виділення кольором - це добре. Але є другий нюанс, що це міст. На спуску з нього збільшується швидкість велосипеда, а пішоходи досить безтурботно переходять на велосипедну зону. Це досить травматично, - висловив свої побоювання Володимир Красько. - Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту ».

- Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту »

Небезпека велодоріжки на вулиці Пушкінській може бути тільки в гратах ливневки. Фото: Ірина Шатило

Рекомендації від велосообщества

На цій же зустрічі активістами піднімалося питання з приводу створення дорадчої ради з приводу велоінфраструктури в міськвиконкомі.

«Коли планується нова реконструкція доріг, дуже велика проблема отримати інформацію, як вона буде проходити. Було б добре, щоб ця рада існував, і, коли якась нова реконструкція починається, ми про це дізнавалися ще на рівні проектної документації і могли б свої рекомендації внести », - поділився з кореспондентом« БГ »директор« За вело-Брест » .

На його думку, грамотно зробити велоінфраструктуру - це, як правило, недорого. Просто треба в потрібний момент в проектній документації врахувати побажання велосипедистів.

За рішенням першого заступника голови міськвиконкому Вадима Кравчука така комісія буде створена при міськвиконкомі. «Ми вважаємо це великим проривом в тому плані, що у нас буде можливість впливати на інфраструктуру в майбутньому. Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько.

Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько

невирішені питання

За словами активіста, невирішеним питанням в плані велоінфраструктури залишається територія нового автовокзалу, який планують побудувати до 1000-річчя міста. «Ми отримали схему того, як будуть розміщені велодоріжки і зв'язок між ними. Зараз ми її вивчаємо, на наш погляд, вона прийнятна », - розповів директор велоорганізаціі.

Залишився ще питання по вулиці Зубачева, там, де буде проходити друга частина Західного обходу. «Але тут поки що темний ліс. Як там буде з велоінфраструктури, ми будемо це питання контролювати, тому що Західний обхід - це величезний масив, який варто врахувати », - відповів Володимир.

Однак головним завданням, яке зараз стоїть перед містом, - це з'єднати всі велодоріжки в єдину артерію. Тоді Брест стане по-справжньому з позначкою «еко». Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти.

Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти

На тлі Європи

Білорусь, мабуть, єдина країна, де правила дорожнього руху забороняють велосипедистам їхати по проїжджій частині дороги. Вірніше дозволяють, але за умови, що поруч немає велосипедної або пішохідної доріжки, тротуару чи узбіччя або ж по ним неможливо їхати.

експерти кажуть , Що так було не завжди. ПДР СРСР дозволяли велосипедистам з 14 років їздити по проїжджій частині - не далі одного метра від її краю.

По-перше, тому, що за основу ПДР всіх колишніх союзних республік були взяті правила з СРСР. І тільки в Білорусі згодом змінили положення, що стосуються руху велосипедистів.

По-друге, інфраструктура дорожнього руху проектувалася під ті правила, де рух велосипедистів планувалося по проїжджій частині дороги. І зараз, до речі, не дивлячись на зміни в ПДР, кардинально нічого не змінилося. А коли питання по велодоріжках стало руба, їх вирішили влаштовувати на тротуарах.

Матеріали по темі:

Що заважає Бресту стати велосипедним містом
За Брест для велосипедистів, або Де купити антібордюрние шини?
Як правильно вибрати велосипед?
10 речей, які Брест міг би запозичити у Львова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

«Грамотно зробити велоінфраструктуру

Велосипедисти виїжджають на проїжджу частину

Кореспондент «БГ» з'ясовувала, як водії ставляться до велодоріжкам на проїжджій частині і чи будуть велосмуги на Кобринському мосту, новому автовокзалі і вздовж Західного обходу.

Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі. 19 вересня 2017 року. Фото: Ірина Шатило Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі У деяких місцях на Янки Купали навіть спішуватися не треба. Фото: Ірина Шатило

Подарунок до свята

До Дня без автомобіля ДАІ вирішила порадувати Брестських велосипедистів. У місті над Бугом майже готові цілих дві велодоріжки нового типу.

Їх розмітили прямо на проїжджій частині. Такі велодоріжки в Бресті тепер будуть на ділянці вулиці Пушкінській від Сікорського до Піонерській (праворуч по ходу руху авто в сторону Піонерській) і на вулиці Янки Купали від Партизанського проспекту до Палацу спорту «Вікторія» (по обидва боки проїжджої частини). Розмітка останньої, за словами начальника відділення агітації та пропаганди ДАІ УВС Брестського облвиконкому Наталії Сахарчук, буде завершена до Дня без автомобіля, який щорічно відзначається 22 вересня. Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята.

Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята

19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли. Фото: Ірина Шатило 19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли По інший бік від палацу спорту викладають новий тротуар на новому місці. Що буде зі старим, поки невідомо. Фото: Ірина Шатило

«Взагалі ми боремося за появу в Бресті велоінфраструктури з 2009 року, - розповів кореспонденту« БГ »Володимир Красько, директор інформаційно-просвітницького закладу« За вело-Брест ». - Але до появи цих велодоріжок безпосереднього відношення не маємо. Це була ініціатива Сергія Талат (начальника ДАІ Брестської області - прим. Авт.) ».

На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару. Фото: Ірина Шатило На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару Судячи з нової розмітки на вулиці Янки Купали, долати пішохідний перехід годі й спішуючись. Однак велосипедисти за звичкою ведуть через дорогу велосипед в руках. Фото: Ірина Шатило

Велодоріжка на Янки Купали - аналог тієї, що є в Давид-Городку. Авторство обох належить Державтоінспекції.

Близько 3 000 брестчан використовують велосипед як міський транспорт. За опитуваннями соціологів, ця цифра може збільшитися в 9 разів, якщо будуть створені всі умови для безпечного і комфортного пересування. Велосипед є в кожній другій Брестської сім'ї.

Взагалі новина про те, що в ДАІ знаходиться на розгляді проект про розміщення велосипедних доріжок в Бресті прямо на проїжджій частині, з'явилася в місцевих ЗМІ ще два роки тому, у вересні 2015 року. План передбачав створення відступу біля правого краю першої смуги шириною приблизно в 70 см і його позначення піктограмою, дорожніми знаками «велосипедна доріжка», дорожньою розміткою 1.1. До реалізації проекту руки дійшли тільки зараз. Володимир Красько вважає, що це пов'язано з ремонтом дороги і укладанням нового дорожнього покриття.

Плюси і «за»

В цілому самі брестські велосипедисти раді, що їх нарешті випустили на проїжджу частину. «Це, насправді, прийнятна велосмуги. По ній досить-таки зручно переміщатися », - розповів« БГ »директор велоучрежденія.

До речі, ще в 2014 році старший інспектор ДАІ ГУВС Мінміськвиконкому Юрій Краснов пояснював, чому велосипеду не місце на тротуарі. Для транспортного засобу важливо його безперебійний рух. «Ми знаємо, що при русі по тротуару велосипедисту потрібно спішуватися перед кожним пішохідним переходом - тобто його їзда перетворюється в постійні спригіванія-встрибування. Це незручно, і втрачається сенс використання велосипеда саме як транспортного засобу », - пояснював він.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі

«Те, що розвантажиться пішохідна частина, - це добре. Чи не буде зіткнень велосипедистів з пішоходами », - вважає водій Юрій.

Навіть експерти відзначають, що велосипедист - це водій, а пішохід - це пішохід. Неважливо, що водій велосипеда не може рухатися зі швидкістю автомобіля. Головне ж полягає в тому, що у водія транспортного засобу і людини, що йде пішки, різні цілі. Для водія важлива швидкість наближення об'єктів, які він бачить, - це основний критерій вибору швидкості, і під час руху водій дивиться вперед, і чим далі, тим краще.

Піший же може дивитися не вперед, а під ноги, орієнтуючись в напрямку свого руху по лінії тротуару, лінії будинків, парканів та інших об'єктів, які він бачить боковим зором. Мінус пішохода в тому, що у нього немає дзеркал заднього виду. Він може швидко змінити напрямок свого руху або зупинитися, не встигнувши оцінити небезпеку своїх дій для тих, хто швидше його.

«До сусідству з велосипедистами на дорогах я ставлюся без питань. Це не проблема. У мене у самого є велосипед. У нас такі тротуари, що по ним неможливо їздити », - висловив свою думку водій Євген.

Мінуси і «проти»

Проте велодоріжка на проїжджій частині, судячи з коментарів брестчан в інтернеті і на вулиці, влаштовує не всіх.

Перший аргумент «проти» посилається на аварійну небезпеку нової інфраструктури. Водії побоюються, що велосипедисти будуть виїжджати і падати їм під колеса. Власники двоколісних машин, в свою чергу, нарікають на те, що автомобілісти будуть паркуватися і заїжджати на їх територію. Але ж вся вело-Європа їздить по проїжджій частині ...

За новою розміткою на Янки Купали авто будуть паркуватися зліва від велодоріжки. Тобто виходить смуги руху для машин, потім парковка, потім велодоріжка і бордюр.

«Автомобілісти зобов'язані знати, що це за розмітка, тому що вони складають іспит на знання правил дорожнього руху: це розмітка не для перетину автомобілем і тим більше не для парковки. Коли ми розмовляли з ДАІ, вони сказали, що спочатку вони будуть вести пояснювальну роботу, потім вже особливо впертих будуть штрафувати », - пояснив Володимир Красько.

Ще один мінус, за його словами, полягає в тому, що пасажирські двері автомобіля, що відкриваються з боку велодоріжки, можуть «зловити» на себе велосипедиста.

Недолік в такого виду велодоріжках знайшов і брестчанин Євген: «Як велосипедист вважаю, що тут особливо не поїздиш, якщо тільки ввечері, тому що тут транспортний потік і мені некомфортно дихати всіма цими вихлопними газами. У нас же не в Голландії, де велодоріжки з автомобільними розведені і не перетинаються ».

Є в інтернеті і інші думки водіїв по відношенню до велосипедистів на проїжджій частині: «Будете платити по 50 доларів податку в рік - будете їздити. А поки катайтеся по безкоштовним тротуарах. За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати? »

Міст влаштовує наполовину

Велодоріжки на проїжджій частині - не єдиний веловопрос, який піднімався активістами останнім часом. 13 вересня представники трьох велосипедних клубів, «За вело-Брест», «Кола-БІК» і «Раді», побували на прийомі у головного архітектора міста з питання реконструкції Кобринського моста.

Як з'ясувалося, велодоріжки в плані реконструкції моста передбачені у вигляді велосмуги шириною 1,5 м з одного і з другого боку на тротуарі. Смуги будуть виділені кольором.

«На наш погляд, рішення про виділення кольором - це добре. Але є другий нюанс, що це міст. На спуску з нього збільшується швидкість велосипеда, а пішоходи досить безтурботно переходять на велосипедну зону. Це досить травматично, - висловив свої побоювання Володимир Красько. - Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту ».

- Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту »

Небезпека велодоріжки на вулиці Пушкінській може бути тільки в гратах ливневки. Фото: Ірина Шатило

Рекомендації від велосообщества

На цій же зустрічі активістами піднімалося питання з приводу створення дорадчої ради з приводу велоінфраструктури в міськвиконкомі.

«Коли планується нова реконструкція доріг, дуже велика проблема отримати інформацію, як вона буде проходити. Було б добре, щоб ця рада існував, і, коли якась нова реконструкція починається, ми про це дізнавалися ще на рівні проектної документації і могли б свої рекомендації внести », - поділився з кореспондентом« БГ »директор« За вело-Брест » .

На його думку, грамотно зробити велоінфраструктуру - це, як правило, недорого. Просто треба в потрібний момент в проектній документації врахувати побажання велосипедистів.

За рішенням першого заступника голови міськвиконкому Вадима Кравчука така комісія буде створена при міськвиконкомі. «Ми вважаємо це великим проривом в тому плані, що у нас буде можливість впливати на інфраструктуру в майбутньому. Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько.

Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько

невирішені питання

За словами активіста, невирішеним питанням в плані велоінфраструктури залишається територія нового автовокзалу, який планують побудувати до 1000-річчя міста. «Ми отримали схему того, як будуть розміщені велодоріжки і зв'язок між ними. Зараз ми її вивчаємо, на наш погляд, вона прийнятна », - розповів директор велоорганізаціі.

Залишився ще питання по вулиці Зубачева, там, де буде проходити друга частина Західного обходу. «Але тут поки що темний ліс. Як там буде з велоінфраструктури, ми будемо це питання контролювати, тому що Західний обхід - це величезний масив, який варто врахувати », - відповів Володимир.

Однак головним завданням, яке зараз стоїть перед містом, - це з'єднати всі велодоріжки в єдину артерію. Тоді Брест стане по-справжньому з позначкою «еко». Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти.

Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти

На тлі Європи

Білорусь, мабуть, єдина країна, де правила дорожнього руху забороняють велосипедистам їхати по проїжджій частині дороги. Вірніше дозволяють, але за умови, що поруч немає велосипедної або пішохідної доріжки, тротуару чи узбіччя або ж по ним неможливо їхати.

експерти кажуть , Що так було не завжди. ПДР СРСР дозволяли велосипедистам з 14 років їздити по проїжджій частині - не далі одного метра від її краю.

По-перше, тому, що за основу ПДР всіх колишніх союзних республік були взяті правила з СРСР. І тільки в Білорусі згодом змінили положення, що стосуються руху велосипедистів.

По-друге, інфраструктура дорожнього руху проектувалася під ті правила, де рух велосипедистів планувалося по проїжджій частині дороги. І зараз, до речі, не дивлячись на зміни в ПДР, кардинально нічого не змінилося. А коли питання по велодоріжках стало руба, їх вирішили влаштовувати на тротуарах.

Матеріали по темі:

Що заважає Бресту стати велосипедним містом
За Брест для велосипедистів, або Де купити антібордюрние шини?
Як правильно вибрати велосипед?
10 речей, які Брест міг би запозичити у Львова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

«Грамотно зробити велоінфраструктуру

Велосипедисти виїжджають на проїжджу частину

Кореспондент «БГ» з'ясовувала, як водії ставляться до велодоріжкам на проїжджій частині і чи будуть велосмуги на Кобринському мосту, новому автовокзалі і вздовж Західного обходу.

Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі. 19 вересня 2017 року. Фото: Ірина Шатило Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі У деяких місцях на Янки Купали навіть спішуватися не треба. Фото: Ірина Шатило

Подарунок до свята

До Дня без автомобіля ДАІ вирішила порадувати Брестських велосипедистів. У місті над Бугом майже готові цілих дві велодоріжки нового типу.

Їх розмітили прямо на проїжджій частині. Такі велодоріжки в Бресті тепер будуть на ділянці вулиці Пушкінській від Сікорського до Піонерській (праворуч по ходу руху авто в сторону Піонерській) і на вулиці Янки Купали від Партизанського проспекту до Палацу спорту «Вікторія» (по обидва боки проїжджої частини). Розмітка останньої, за словами начальника відділення агітації та пропаганди ДАІ УВС Брестського облвиконкому Наталії Сахарчук, буде завершена до Дня без автомобіля, який щорічно відзначається 22 вересня. Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята.

Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята

19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли. Фото: Ірина Шатило 19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли По інший бік від палацу спорту викладають новий тротуар на новому місці. Що буде зі старим, поки невідомо. Фото: Ірина Шатило

«Взагалі ми боремося за появу в Бресті велоінфраструктури з 2009 року, - розповів кореспонденту« БГ »Володимир Красько, директор інформаційно-просвітницького закладу« За вело-Брест ». - Але до появи цих велодоріжок безпосереднього відношення не маємо. Це була ініціатива Сергія Талат (начальника ДАІ Брестської області - прим. Авт.) ».

На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару. Фото: Ірина Шатило На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару Судячи з нової розмітки на вулиці Янки Купали, долати пішохідний перехід годі й спішуючись. Однак велосипедисти за звичкою ведуть через дорогу велосипед в руках. Фото: Ірина Шатило

Велодоріжка на Янки Купали - аналог тієї, що є в Давид-Городку. Авторство обох належить Державтоінспекції.

Близько 3 000 брестчан використовують велосипед як міський транспорт. За опитуваннями соціологів, ця цифра може збільшитися в 9 разів, якщо будуть створені всі умови для безпечного і комфортного пересування. Велосипед є в кожній другій Брестської сім'ї.

Взагалі новина про те, що в ДАІ знаходиться на розгляді проект про розміщення велосипедних доріжок в Бресті прямо на проїжджій частині, з'явилася в місцевих ЗМІ ще два роки тому, у вересні 2015 року. План передбачав створення відступу біля правого краю першої смуги шириною приблизно в 70 см і його позначення піктограмою, дорожніми знаками «велосипедна доріжка», дорожньою розміткою 1.1. До реалізації проекту руки дійшли тільки зараз. Володимир Красько вважає, що це пов'язано з ремонтом дороги і укладанням нового дорожнього покриття.

Плюси і «за»

В цілому самі брестські велосипедисти раді, що їх нарешті випустили на проїжджу частину. «Це, насправді, прийнятна велосмуги. По ній досить-таки зручно переміщатися », - розповів« БГ »директор велоучрежденія.

До речі, ще в 2014 році старший інспектор ДАІ ГУВС Мінміськвиконкому Юрій Краснов пояснював, чому велосипеду не місце на тротуарі. Для транспортного засобу важливо його безперебійний рух. «Ми знаємо, що при русі по тротуару велосипедисту потрібно спішуватися перед кожним пішохідним переходом - тобто його їзда перетворюється в постійні спригіванія-встрибування. Це незручно, і втрачається сенс використання велосипеда саме як транспортного засобу », - пояснював він.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі

«Те, що розвантажиться пішохідна частина, - це добре. Чи не буде зіткнень велосипедистів з пішоходами », - вважає водій Юрій.

Навіть експерти відзначають, що велосипедист - це водій, а пішохід - це пішохід. Неважливо, що водій велосипеда не може рухатися зі швидкістю автомобіля. Головне ж полягає в тому, що у водія транспортного засобу і людини, що йде пішки, різні цілі. Для водія важлива швидкість наближення об'єктів, які він бачить, - це основний критерій вибору швидкості, і під час руху водій дивиться вперед, і чим далі, тим краще.

Піший же може дивитися не вперед, а під ноги, орієнтуючись в напрямку свого руху по лінії тротуару, лінії будинків, парканів та інших об'єктів, які він бачить боковим зором. Мінус пішохода в тому, що у нього немає дзеркал заднього виду. Він може швидко змінити напрямок свого руху або зупинитися, не встигнувши оцінити небезпеку своїх дій для тих, хто швидше його.

«До сусідству з велосипедистами на дорогах я ставлюся без питань. Це не проблема. У мене у самого є велосипед. У нас такі тротуари, що по ним неможливо їздити », - висловив свою думку водій Євген.

Мінуси і «проти»

Проте велодоріжка на проїжджій частині, судячи з коментарів брестчан в інтернеті і на вулиці, влаштовує не всіх.

Перший аргумент «проти» посилається на аварійну небезпеку нової інфраструктури. Водії побоюються, що велосипедисти будуть виїжджати і падати їм під колеса. Власники двоколісних машин, в свою чергу, нарікають на те, що автомобілісти будуть паркуватися і заїжджати на їх територію. Але ж вся вело-Європа їздить по проїжджій частині ...

За новою розміткою на Янки Купали авто будуть паркуватися зліва від велодоріжки. Тобто виходить смуги руху для машин, потім парковка, потім велодоріжка і бордюр.

«Автомобілісти зобов'язані знати, що це за розмітка, тому що вони складають іспит на знання правил дорожнього руху: це розмітка не для перетину автомобілем і тим більше не для парковки. Коли ми розмовляли з ДАІ, вони сказали, що спочатку вони будуть вести пояснювальну роботу, потім вже особливо впертих будуть штрафувати », - пояснив Володимир Красько.

Ще один мінус, за його словами, полягає в тому, що пасажирські двері автомобіля, що відкриваються з боку велодоріжки, можуть «зловити» на себе велосипедиста.

Недолік в такого виду велодоріжках знайшов і брестчанин Євген: «Як велосипедист вважаю, що тут особливо не поїздиш, якщо тільки ввечері, тому що тут транспортний потік і мені некомфортно дихати всіма цими вихлопними газами. У нас же не в Голландії, де велодоріжки з автомобільними розведені і не перетинаються ».

Є в інтернеті і інші думки водіїв по відношенню до велосипедистів на проїжджій частині: «Будете платити по 50 доларів податку в рік - будете їздити. А поки катайтеся по безкоштовним тротуарах. За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати? »

Міст влаштовує наполовину

Велодоріжки на проїжджій частині - не єдиний веловопрос, який піднімався активістами останнім часом. 13 вересня представники трьох велосипедних клубів, «За вело-Брест», «Кола-БІК» і «Раді», побували на прийомі у головного архітектора міста з питання реконструкції Кобринського моста.

Як з'ясувалося, велодоріжки в плані реконструкції моста передбачені у вигляді велосмуги шириною 1,5 м з одного і з другого боку на тротуарі. Смуги будуть виділені кольором.

«На наш погляд, рішення про виділення кольором - це добре. Але є другий нюанс, що це міст. На спуску з нього збільшується швидкість велосипеда, а пішоходи досить безтурботно переходять на велосипедну зону. Це досить травматично, - висловив свої побоювання Володимир Красько. - Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту ».

- Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту »

Небезпека велодоріжки на вулиці Пушкінській може бути тільки в гратах ливневки. Фото: Ірина Шатило

Рекомендації від велосообщества

На цій же зустрічі активістами піднімалося питання з приводу створення дорадчої ради з приводу велоінфраструктури в міськвиконкомі.

«Коли планується нова реконструкція доріг, дуже велика проблема отримати інформацію, як вона буде проходити. Було б добре, щоб ця рада існував, і, коли якась нова реконструкція починається, ми про це дізнавалися ще на рівні проектної документації і могли б свої рекомендації внести », - поділився з кореспондентом« БГ »директор« За вело-Брест » .

На його думку, грамотно зробити велоінфраструктуру - це, як правило, недорого. Просто треба в потрібний момент в проектній документації врахувати побажання велосипедистів.

За рішенням першого заступника голови міськвиконкому Вадима Кравчука така комісія буде створена при міськвиконкомі. «Ми вважаємо це великим проривом в тому плані, що у нас буде можливість впливати на інфраструктуру в майбутньому. Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько.

Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько

невирішені питання

За словами активіста, невирішеним питанням в плані велоінфраструктури залишається територія нового автовокзалу, який планують побудувати до 1000-річчя міста. «Ми отримали схему того, як будуть розміщені велодоріжки і зв'язок між ними. Зараз ми її вивчаємо, на наш погляд, вона прийнятна », - розповів директор велоорганізаціі.

Залишився ще питання по вулиці Зубачева, там, де буде проходити друга частина Західного обходу. «Але тут поки що темний ліс. Як там буде з велоінфраструктури, ми будемо це питання контролювати, тому що Західний обхід - це величезний масив, який варто врахувати », - відповів Володимир.

Однак головним завданням, яке зараз стоїть перед містом, - це з'єднати всі велодоріжки в єдину артерію. Тоді Брест стане по-справжньому з позначкою «еко». Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти.

Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти

На тлі Європи

Білорусь, мабуть, єдина країна, де правила дорожнього руху забороняють велосипедистам їхати по проїжджій частині дороги. Вірніше дозволяють, але за умови, що поруч немає велосипедної або пішохідної доріжки, тротуару чи узбіччя або ж по ним неможливо їхати.

експерти кажуть , Що так було не завжди. ПДР СРСР дозволяли велосипедистам з 14 років їздити по проїжджій частині - не далі одного метра від її краю.

По-перше, тому, що за основу ПДР всіх колишніх союзних республік були взяті правила з СРСР. І тільки в Білорусі згодом змінили положення, що стосуються руху велосипедистів.

По-друге, інфраструктура дорожнього руху проектувалася під ті правила, де рух велосипедистів планувалося по проїжджій частині дороги. І зараз, до речі, не дивлячись на зміни в ПДР, кардинально нічого не змінилося. А коли питання по велодоріжках стало руба, їх вирішили влаштовувати на тротуарах.

Матеріали по темі:

Що заважає Бресту стати велосипедним містом
За Брест для велосипедистів, або Де купити антібордюрние шини?
Як правильно вибрати велосипед?
10 речей, які Брест міг би запозичити у Львова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

«Грамотно зробити велоінфраструктуру

Велосипедисти виїжджають на проїжджу частину

Кореспондент «БГ» з'ясовувала, як водії ставляться до велодоріжкам на проїжджій частині і чи будуть велосмуги на Кобринському мосту, новому автовокзалі і вздовж Західного обходу.

Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі. 19 вересня 2017 року. Фото: Ірина Шатило Поки на велодоріжці на Янки Купали паркуються автомобілі У деяких місцях на Янки Купали навіть спішуватися не треба. Фото: Ірина Шатило

Подарунок до свята

До Дня без автомобіля ДАІ вирішила порадувати Брестських велосипедистів. У місті над Бугом майже готові цілих дві велодоріжки нового типу.

Їх розмітили прямо на проїжджій частині. Такі велодоріжки в Бресті тепер будуть на ділянці вулиці Пушкінській від Сікорського до Піонерській (праворуч по ходу руху авто в сторону Піонерській) і на вулиці Янки Купали від Партизанського проспекту до Палацу спорту «Вікторія» (по обидва боки проїжджої частини). Розмітка останньої, за словами начальника відділення агітації та пропаганди ДАІ УВС Брестського облвиконкому Наталії Сахарчук, буде завершена до Дня без автомобіля, який щорічно відзначається 22 вересня. Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята.

Це буде своєрідний подарунок брестським велосипедистам до свята

19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли. Фото: Ірина Шатило 19 вересня дорожні роботи на Янки Купали ще йшли По інший бік від палацу спорту викладають новий тротуар на новому місці. Що буде зі старим, поки невідомо. Фото: Ірина Шатило

«Взагалі ми боремося за появу в Бресті велоінфраструктури з 2009 року, - розповів кореспонденту« БГ »Володимир Красько, директор інформаційно-просвітницького закладу« За вело-Брест ». - Але до появи цих велодоріжок безпосереднього відношення не маємо. Це була ініціатива Сергія Талат (начальника ДАІ Брестської області - прим. Авт.) ».

На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару. Фото: Ірина Шатило На нову велодоріжку на проїжджій частині на Янки Купали передбачені спуски з тротуару Судячи з нової розмітки на вулиці Янки Купали, долати пішохідний перехід годі й спішуючись. Однак велосипедисти за звичкою ведуть через дорогу велосипед в руках. Фото: Ірина Шатило

Велодоріжка на Янки Купали - аналог тієї, що є в Давид-Городку. Авторство обох належить Державтоінспекції.

Близько 3 000 брестчан використовують велосипед як міський транспорт. За опитуваннями соціологів, ця цифра може збільшитися в 9 разів, якщо будуть створені всі умови для безпечного і комфортного пересування. Велосипед є в кожній другій Брестської сім'ї.

Взагалі новина про те, що в ДАІ знаходиться на розгляді проект про розміщення велосипедних доріжок в Бресті прямо на проїжджій частині, з'явилася в місцевих ЗМІ ще два роки тому, у вересні 2015 року. План передбачав створення відступу біля правого краю першої смуги шириною приблизно в 70 см і його позначення піктограмою, дорожніми знаками «велосипедна доріжка», дорожньою розміткою 1.1. До реалізації проекту руки дійшли тільки зараз. Володимир Красько вважає, що це пов'язано з ремонтом дороги і укладанням нового дорожнього покриття.

Плюси і «за»

В цілому самі брестські велосипедисти раді, що їх нарешті випустили на проїжджу частину. «Це, насправді, прийнятна велосмуги. По ній досить-таки зручно переміщатися », - розповів« БГ »директор велоучрежденія.

До речі, ще в 2014 році старший інспектор ДАІ ГУВС Мінміськвиконкому Юрій Краснов пояснював, чому велосипеду не місце на тротуарі. Для транспортного засобу важливо його безперебійний рух. «Ми знаємо, що при русі по тротуару велосипедисту потрібно спішуватися перед кожним пішохідним переходом - тобто його їзда перетворюється в постійні спригіванія-встрибування. Це незручно, і втрачається сенс використання велосипеда саме як транспортного засобу », - пояснював він.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі.

Ще більше раді, мабуть, пішоходи, яким тепер не доведеться перетинатися з велосипедистами на тротуарі

«Те, що розвантажиться пішохідна частина, - це добре. Чи не буде зіткнень велосипедистів з пішоходами », - вважає водій Юрій.

Навіть експерти відзначають, що велосипедист - це водій, а пішохід - це пішохід. Неважливо, що водій велосипеда не може рухатися зі швидкістю автомобіля. Головне ж полягає в тому, що у водія транспортного засобу і людини, що йде пішки, різні цілі. Для водія важлива швидкість наближення об'єктів, які він бачить, - це основний критерій вибору швидкості, і під час руху водій дивиться вперед, і чим далі, тим краще.

Піший же може дивитися не вперед, а під ноги, орієнтуючись в напрямку свого руху по лінії тротуару, лінії будинків, парканів та інших об'єктів, які він бачить боковим зором. Мінус пішохода в тому, що у нього немає дзеркал заднього виду. Він може швидко змінити напрямок свого руху або зупинитися, не встигнувши оцінити небезпеку своїх дій для тих, хто швидше його.

«До сусідству з велосипедистами на дорогах я ставлюся без питань. Це не проблема. У мене у самого є велосипед. У нас такі тротуари, що по ним неможливо їздити », - висловив свою думку водій Євген.

Мінуси і «проти»

Проте велодоріжка на проїжджій частині, судячи з коментарів брестчан в інтернеті і на вулиці, влаштовує не всіх.

Перший аргумент «проти» посилається на аварійну небезпеку нової інфраструктури. Водії побоюються, що велосипедисти будуть виїжджати і падати їм під колеса. Власники двоколісних машин, в свою чергу, нарікають на те, що автомобілісти будуть паркуватися і заїжджати на їх територію. Але ж вся вело-Європа їздить по проїжджій частині ...

За новою розміткою на Янки Купали авто будуть паркуватися зліва від велодоріжки. Тобто виходить смуги руху для машин, потім парковка, потім велодоріжка і бордюр.

«Автомобілісти зобов'язані знати, що це за розмітка, тому що вони складають іспит на знання правил дорожнього руху: це розмітка не для перетину автомобілем і тим більше не для парковки. Коли ми розмовляли з ДАІ, вони сказали, що спочатку вони будуть вести пояснювальну роботу, потім вже особливо впертих будуть штрафувати », - пояснив Володимир Красько.

Ще один мінус, за його словами, полягає в тому, що пасажирські двері автомобіля, що відкриваються з боку велодоріжки, можуть «зловити» на себе велосипедиста.

Недолік в такого виду велодоріжках знайшов і брестчанин Євген: «Як велосипедист вважаю, що тут особливо не поїздиш, якщо тільки ввечері, тому що тут транспортний потік і мені некомфортно дихати всіма цими вихлопними газами. У нас же не в Голландії, де велодоріжки з автомобільними розведені і не перетинаються ».

Є в інтернеті і інші думки водіїв по відношенню до велосипедистів на проїжджій частині: «Будете платити по 50 доларів податку в рік - будете їздити. А поки катайтеся по безкоштовним тротуарах. За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати? »

Міст влаштовує наполовину

Велодоріжки на проїжджій частині - не єдиний веловопрос, який піднімався активістами останнім часом. 13 вересня представники трьох велосипедних клубів, «За вело-Брест», «Кола-БІК» і «Раді», побували на прийомі у головного архітектора міста з питання реконструкції Кобринського моста.

Як з'ясувалося, велодоріжки в плані реконструкції моста передбачені у вигляді велосмуги шириною 1,5 м з одного і з другого боку на тротуарі. Смуги будуть виділені кольором.

«На наш погляд, рішення про виділення кольором - це добре. Але є другий нюанс, що це міст. На спуску з нього збільшується швидкість велосипеда, а пішоходи досить безтурботно переходять на велосипедну зону. Це досить травматично, - висловив свої побоювання Володимир Красько. - Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту ».

- Ми наполягаємо на тому, щоб виділення було не кольором, а конструктивно або газоном, або доріжка була зроблена з іншого матеріалу, наприклад, асфальту »

Небезпека велодоріжки на вулиці Пушкінській може бути тільки в гратах ливневки. Фото: Ірина Шатило

Рекомендації від велосообщества

На цій же зустрічі активістами піднімалося питання з приводу створення дорадчої ради з приводу велоінфраструктури в міськвиконкомі.

«Коли планується нова реконструкція доріг, дуже велика проблема отримати інформацію, як вона буде проходити. Було б добре, щоб ця рада існував, і, коли якась нова реконструкція починається, ми про це дізнавалися ще на рівні проектної документації і могли б свої рекомендації внести », - поділився з кореспондентом« БГ »директор« За вело-Брест » .

На його думку, грамотно зробити велоінфраструктуру - це, як правило, недорого. Просто треба в потрібний момент в проектній документації врахувати побажання велосипедистів.

За рішенням першого заступника голови міськвиконкому Вадима Кравчука така комісія буде створена при міськвиконкомі. «Ми вважаємо це великим проривом в тому плані, що у нас буде можливість впливати на інфраструктуру в майбутньому. Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько.

Ми хочемо далі просувати це аж до того, щоб при здачі інфраструктурних об'єктів враховувалася думка дорадчої ради та здача відбувалася під його підписом », - відповів Красько

невирішені питання

За словами активіста, невирішеним питанням в плані велоінфраструктури залишається територія нового автовокзалу, який планують побудувати до 1000-річчя міста. «Ми отримали схему того, як будуть розміщені велодоріжки і зв'язок між ними. Зараз ми її вивчаємо, на наш погляд, вона прийнятна », - розповів директор велоорганізаціі.

Залишився ще питання по вулиці Зубачева, там, де буде проходити друга частина Західного обходу. «Але тут поки що темний ліс. Як там буде з велоінфраструктури, ми будемо це питання контролювати, тому що Західний обхід - це величезний масив, який варто врахувати », - відповів Володимир.

Однак головним завданням, яке зараз стоїть перед містом, - це з'єднати всі велодоріжки в єдину артерію. Тоді Брест стане по-справжньому з позначкою «еко». Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти.

Поки ж брестським велосипедистам про це доводиться тільки мріяти

На тлі Європи

Білорусь, мабуть, єдина країна, де правила дорожнього руху забороняють велосипедистам їхати по проїжджій частині дороги. Вірніше дозволяють, але за умови, що поруч немає велосипедної або пішохідної доріжки, тротуару чи узбіччя або ж по ним неможливо їхати.

експерти кажуть , Що так було не завжди. ПДР СРСР дозволяли велосипедистам з 14 років їздити по проїжджій частині - не далі одного метра від її краю.

По-перше, тому, що за основу ПДР всіх колишніх союзних республік були взяті правила з СРСР. І тільки в Білорусі згодом змінили положення, що стосуються руху велосипедистів.

По-друге, інфраструктура дорожнього руху проектувалася під ті правила, де рух велосипедистів планувалося по проїжджій частині дороги. І зараз, до речі, не дивлячись на зміни в ПДР, кардинально нічого не змінилося. А коли питання по велодоріжках стало руба, їх вирішили влаштовувати на тротуарах.

Матеріали по темі:

Що заважає Бресту стати велосипедним містом
За Брест для велосипедистів, або Де купити антібордюрние шини?
Як правильно вибрати велосипед?
10 речей, які Брест міг би запозичити у Львова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати?
Як правильно вибрати велосипед?
За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати?
Як правильно вибрати велосипед?
За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати?
Як правильно вибрати велосипед?
За М1 вам велодоріжку НЕ намалювати?
Як правильно вибрати велосипед?