Строительство »

«Росія» на продаж

  1. Матеріали по темі

Конкурсний керуючий розповів про те, чого чекати векселедержателям скандальної фірми

Конкурсний керуючий розповів про те, чого чекати векселедержателям скандальної фірми

Векселі здали третину вкладників

Гучне обурення вкладників викликав збір оригіналів векселів - вони бояться залишитися без доказів того, що «Росія» повинна їм гроші. Як зазначив Вадим Веселков, він розуміє побоювання вже ошуканих людей, але, не маючи оригіналів векселів, конкурсний керуючий не зможе перерахувати кредиторам їхні гроші.

- Для того щоб здійснити оплату за векселем, нам потрібен оригінал. Він є підставою для складання платіжного доручення та напрямки його в банк, - підкреслив Вадим Васильович. - І ми повинні вилучити вексель з обороту, щоб його не пред'явили повторно. При цьому у людей після звернення в суди зараз на руках є рішення, виконавчий лист і вексель. В ухвалі суду написано, що підставою для виплати є сам вексель. І поки ти його не здав, виконати рішення суду неможливо.

Замість оригіналів людям на руки віддають завірені копії, а у тих, хто відправляє вексель рекомендованим листом, залишається поштова квитанція з описом вкладення. Оригінали векселів прикладаються до заяв, які були написані вкладниками раніше.

На підставі цього пакета документів і буде друкуватися платіжне доручення в банк. Зараз всі документи здали близько третини їх власників. Видаватися гроші будуть в тій черговості, в якій надходили заяви від кредиторів.

- Але ми можемо почати готувати платіжні доручення тільки на тих, хто здав векселі. Для інших - у нас просто не буде підстав для виплати. Нам доведеться переступити через їх чергу і проплатити перш за все тим, хто йде за ними. Тобто люди самі собі шкодять. Ще гірше, коли вкладники забирають свій вексель, тобто фактично відмовляються від своїх вимог. Коли вони прийдуть знову здавати вексель, щоб ми з ними розрахувалися, то виявляться вже в кінці черги, - пояснює Вадим Веселков.

Гроші - в порядку черги

В першу чергу фірма повинна розрахуватися за поточними платежами. Якщо говорити саме про вкладників, то спочатку гроші отримають ті, хто придбав вексель не пізніше 3 березня 2009 року, після того, як було порушено справу про банкрутство. Решта векселетримачі включені до реєстру вимог кредиторів. І до них черга дійде тільки після того, як будуть погашені всі поточні платежі, в які крім векселів входять і податки, і держмито, і заборгованість перед пайовиками, підрядниками, постачальниками та іншими кредиторами. Наприклад, тільки дочірньому підприємству «Росії» - ТОВ «ДТК-2» - повинні 175 мільйонів рублів.

Точну цифру власників векселів керуючий назвати не може. Як виявилося, бухгалтерія в ТОВ «Росія» велася досить неакуратно, і векселів в обороті виявилося більше, ніж значилося за даними фірми.

- Простий приклад: коли ми приймали справи у колишнього керівництва, нам офіційно передали 10 чистих бланків векселів з підписами керівника та бухгалтера та печаткою. А потім, коли ми переїжджали в інше приміщення, ми знайшли ще близько 40 чистих бланків векселів також з печаткою і підписом. Це говорить про те, що не зовсім коректно вівся облік цих бланків, - розповів Вадим Веселков.

За його словами, люди з векселями йдуть до цих пір. До речі, суми, які сподіваються повернути векселетримачі, сильно відрізняються. Так, найбільший внесок за кількома векселями становив 78 мільйонів рублів. Були вклади і на 60, і на 20 мільйонів.

До речі, якщо раптом виявиться так, що грошей від продажу майна не вистачить на всіх кредиторів, то векселі, які не будуть погашені, повернуть їх власникам. Вкладники зможуть далі боротися за свої права, наприклад, звернутися до суду для притягнення до субсидіарної відповідальності засновників ТОВ «Росія» або увійти в програму, яку обласне уряд планує створити для підтримки соціально незахищених категорій громадян.

Виплати, можливо, почнуться з літа

Гасити борги перед кредиторами фірма-банкрут «Росія», можливо, почне вже з червня. Все зараз залежить від того, чи відбудуться намічені на 27 квітня торги. На продаж виставлено вісім земельних ділянок в районі селища Чигирі загальною площею 250 гектарів. Вісім лотів в цілому оцінили в більш ніж 1 мільярд рублів. Вартість найдешевшого ділянки площею трохи більше 11 тисяч квадратних метрів - 7,2 мільйона рублів, найдорожчого (782,2 тисячі кв. Метрів) - 361,4 мільйона рублів.

- Ціна, судячи за ринковою вартістю в області, не найвища, але гідна, - зазначає Веселков. - Ці ділянки виділені тільки під малоповерхове будівництво. Поки що жодної заявки не надходило, але приходять люди, цікавляться, беруть документи.
Навіть якщо буде продана хоча б половина лотів, це дозволить фірмі розрахуватися з першочерговими поточними платежами (вихідна допомога звільненим працівникам, держмито, комунальні платежі - всього близько 16,6 мільйона) і почати виплати кредиторам.

- Якщо 27 квітня торги відбудуться, то приблизно до 1 червня ми повинні будемо отримати гроші від переможця. А до цього часу вже почнемо підготовчу роботу - знаючи суму, ми зможемо готувати платіжні доручення для людей, - зауважив Вадим Васильович.

Крім того, на 17 травня призначено аукціони з продажу фонтану поряд з торговим центром «Від і До» і комунальних мереж ТЦ «Острова». А 27 травня відбудуться повторні торги по самим «островів». Ціна лота знижена з 926 мільйонів да 851,6 мільйона.

- Поки що заявок не було, але ми сподіваємося, що покупці з'являться. Близько шести організацій проявляли інтерес до «островів», в тому числі і з інших регіонів, зокрема, Хабаровська. Навіть якщо з'явиться хоч одна заявка, ми будемо продавати майно, - зазначає Веселков. - Якщо на повторних торгах участі не буде бажаючих придбати об'єкт, то згідно із законом про банкрутство ми повинні перейти на торги шляхом публічної пропозиції. Ціна буде знижуватися до тих пір, поки не буде продано майно.

Зараз конкурсний керуючий вивчає угоди, укладені колишнім керівництвом фірми напередодні банкрутства. Якщо фахівці прийдуть до висновку, що угоди були здійснені з порушенням, вони будуть оскаржені в суді. Нагадаємо, вже вдалося відсудити теплу автостоянку, яку екс-директор «Росії» Михайло Корнєєв подарував своєму батькові. Орієнтовно її вартість може становити як мінімум 10 мільйонів рублів.

Вексель забирали з допомогою поліції

Конкурсний керуючий Вадим Веселков також прокоментував недавній скандал, коли одному з вкладників, щоб забрати свій вексель, довелося викликати співробітників міліції. За його словами, ця ситуація сталася в той день, коли він тільки виїхав до Хабаровська.

- Згідно із законом мої співробітники не мають права без мене видавати оригінал документа, тільки арбітражний керуючий може це зробити. Тому довелося викликати правоохоронні органи, складати акт вилучення документів. В результаті заявнику його вексель був виданий, - розповів він.

ДУМКА

Вадим Веселков, конкурсний керуючий ТОВ «Росія»:

- Я вважаю, врятувати «Росію» від банкрутства було неможливо ні за яких умов, тому що активи підприємства становили трохи більше мільярда, а вимог сьогодні ми бачимо більш ніж на три мільярди. Це непідйомна цифра. Можна, напевно, було взяти кредит в банку, але це була б просто відтяжка за часом. Якщо ще до процедури банкрутства припинилися розрахунки за векселями і будівництво - що було рятувати?

У «Росію» несуть акції «МММ»

Навіть така серйозна робота, як банкрутство підприємства, часом не обходиться без курйозних випадків. Нещодавно конкурсний керуючий попросив кредиторів «Росії» надати номери своїх ІПН. Деякі банки вимагають номер для того, щоб перераховувати гроші від юридичної особи фізичній. Після цього в офіс прийшов чоловік з акціями «МММ». «Він був дуже літній і переплутав ІПН з« МММ », - посміхнувся представник конкурсного керуючого Микола Суров. - Ми, звичайно, відмовили. Але, виявляється, люди до цих пір зберігають ці папери ».

Що робити, якщо ви ще не заявили свої вимоги про виплату за векселем

1. Якщо вексель виданий до 3 березня 2009 року, необхідно звернутися в Арбітражний суд Амурської області з вимогою включити вас за реєстр вимог кредиторів.
2. Якщо вексель отриманий після 3 березня 2009 року, власнику необхідно звернутися із заявою до конкурсного керуючого, приклавши:
- оригінал векселя;
- копію свого ІПН;
- повні дані про розрахунковий рахунок, на який мають бути перераховані гроші.

Документи можна принести особисто, залишивши в канцелярії, або відправити поштою цінним або рекомендованим листом з повідомленням. Адреса: 675000, Амурська область, м Благовєщенськ, вул. Калініна, 103/1, офіс 510. Адресат: ТОВ «Росія».

Адресат: ТОВ «Росія»

Матеріали по темі

Справа АТБ: про постраждалих від вексельної схеми банку і складнощі судових процесів амурчан 01.03.2019, 7:02 Від 8 до 80: в Благовєщенську пройшли міжнародні змагання з скандинавської ходьбі 24.12.2018, 18:28 Вкладники амурського банку втратили близько 55 мільйонів рублів на цінні папери 27.07.2018, 10:03 Історична перемога: Росія обіграла Єгипет і вперше за 32 роки вийшла в плей-офф чемпіонату світу 20.06.2018, 7:43 Амурчане, купивши векселі ФТК, вийшли на пікет до офісу АТБ 19.06.2018, 21:32 Адвокати і держзвинувачення оскаржать вирок екс-директору фірми «Росія» Михайлу Корнєєва 21.08.2017, 12:25 У Благовіщенському міськсуду зачитують вирок Михайлу Корнєєва 03.08.2017, 15:25 Михайло Корнєєв: «Я переосмислив все, що сталося» 18.07.2017, 15:37 Екс-директор фірми «Росія» Михайло Корнєєв виступить в суді з останнім словом 27.06.2017, 17:04 У Благовєщенську відкрилася експозиція ілюзій «Вгору ногами» 28.11.2016, 16:12 3D-тур по пам'ятниках Білогірська з'явився на сайті місцевого музею 23.11.2016, 16:04

показати ще

Якщо ще до процедури банкрутства припинилися розрахунки за векселями і будівництво - що було рятувати?