Строительство »

Бухгалтерський облік: визначення, види, методи, особливості та звітні дати

Бухгалтерський облік фірми Гусарова Юлія Правила ведення бухгалтерського (фінансового) обліку. Завдання, принципи, визначення бухобліку. Бухгалтерський облік фірми Гусарова Юлія Правила ведення бухгалтерського (фінансового) обліку

Всі фірми, що працюють на території Росії, в обов'язковому порядку ведуть бухгалтерський облік і складають бухгалтерську звітність. Щоб грамотно організувати ведення бухгалтерського обліку, слід керуватися Федеральним законом «Про бухгалтерський облік» № 402 від 06.12.2011г., Положеннями з бухгалтерського обліку (ПБО), Податковим та Цивільним кодексами і не одним десятком інших нормативно-правових актів.
Обов'язок вести бухгалтерський облік і складати бухгалтерську звітність не залежить від системи оподаткування та масштабів підприємства, в той же час компанії, які відносяться до категорії малих підприємств, можуть вести облік в спрощеному вигляді і здавати скорочений комплект звітності.
Індивідуальні підприємці від ведення бухгалтерського обліку звільнені, якщо ведуть облік податковий.
Ведення бухгалтерії фірми
Для ведення бухгалтерського обліку фірми важливі первинні документи, які підтверджують всі господарські операції. Щоб систематизувати цю «первинку», ведуться регістри бухгалтерського обліку. На підставі всіх цих даних потім складається звітність.
У кожній компанії повинна бути розроблена облікова політика, в якій прописані методи ведення бухгалтерського обліку організації, закріплені план рахунків, що застосовуються форми регістрів і первинних документів. У нашому сервісі ви можете знайти готові зразки облікової політики для організацій з різними видами діяльності.
Вести бухгалтерський облік організації може цілий відділ під керівництвом головного бухгалтера або один штатний бухгалтер, в залежності від масштабів компанії та кількості операцій. Можна віддати ведення бухгалтерії фірми сторонньої спеціалізованої організації або позаштатному бухгалтеру.
Бухгалтерська звітність фірми
Бухгалтерську звітність потрібно здавати один раз в рік в дві інстанції - до податкової інспекції за місцем обліку організації і в місцевий орган Росстату.
Термін - до 31 березня наступного за звітним року.
Обов'язки здавати проміжні звіти (квартальні, піврічні) у організацій немає, але вони потрібні, якщо фірма збирається виплачувати дивіденди щокварталу або півріччя. Без підтвердженої в звітності чистого прибутку дивіденди виплачувати не можна. Крім того, проміжні звіти можуть знадобитися керівництву компанії і інвесторам.
Скористайтеся можливостями інтернет-бухгалтерії "Моє діло" , Щоб грамотно вести бухгалтерський облік і складати звітність без помилок. Ви будете відбивати в сервісі дані про проведені операції, і слідуючи підказкам зможете швидко сформувати рахунки, регістри, бухгалтерські проводки. Якщо ви десь допустите помилку - система дасть знати.
Якщо виникнуть труднощі, цілодобова служба консалтингу дасть вам відповідь на будь-яке питання з області бухгалтерського обліку та оподаткування.
Підключайтеся , І ведіть бухоблік грамотно.