Строительство »

Як відкрити розрахунковий рахунок

 1. Що дає підключення до РКО
 2. Вартість ведення розрахункового рахунку
 3. В якому банку відкрити розрахунковий рахунок
 4. Як відкрити розрахунковий рахунок ІП: збір документів
 5. Як відкрити розрахунковий рахунок ТОВ: збір документів
 6. Порядок підключення до послуг РКО
 7. Що робити після укладення договору з банком

Розрахунковий рахунок - це фінансовий інструмент, що дозволяє компаніям і підприємцям вести більш зручну діяльність і здійснювати безготівкові банківські операції

Розрахунковий рахунок - це фінансовий інструмент, що дозволяє компаніям і підприємцям вести більш зручну діяльність і здійснювати безготівкові банківські операції. Послуги РКО (розрахунково-касового обслуговування) банки надають клієнтам на платній основі, ціна ведення рахунку залежить від обраного тарифу.

Чи обов'язково відкривати розрахунковий рахунок для ведення бізнесу? Згідно із законом компанії і індивідуальні підприємці не зобов'язані підключатися до РКО, але вести бізнес в поточних умовах без банківського супроводу досить складно. Найголовніше - неможливо проводити готівкову оплату по операціях, сума яких перевищує 100 000 рублів.

Крім того, юридичні особи можуть оплачувати податки тільки безготівковим шляхом. Відповідно, без розрахункового рахунку фірма може працювати тільки до виникнення необхідності провести платіж в ФНС.

Деякі індивідуальні підприємці приймають рішення використовувати особистий рахунок фізичної особи для бізнесу, але так робити не можна. Такі реквізити згідно із законом не можуть бути використані для комерційної діяльності, тому при виявленні порушення банк може заблокувати поточний рахунок фізособи.

Що дає підключення до РКО

В першу чергу розрахунково-касове обслуговування дає розширення можливостей бізнесу. Збільшиться перелік потенційних контрагентів, з'явиться можливість участі в тендерах, підприємець зможе користуватися додатковими банківськими послугами.

Наприклад, підключити еквайринг і приймати платежі від клієнтів і покупців з банківських карт. Клієнту банку будуть доступні овердрафти, кредитні лінії і позики різного типу. Якщо компанія має штат співробітників, можна підключитися до зарплатного проекту.

Відкриття розрахункового рахунку дозволить виконувати такі фінансові операції:

 • переклади ІП, юрособам і фізособам;
 • переклади на банківські карти;
 • ведення валютних рахунків, конвертація валют, отримання послуг валютного контролю, виконання міжнародних операцій;
 • отримання готівки через касу банку або банкомати;
 • поповнення рахунку через касу або банкомати;
 • управління додатковими послугами онлайн: зарплатними проектами, бізнес-картами, еквайрингом, кредитами тощо.

Якщо ви збираєтеся розрахунковий рахунок відкрити, вам обов'язково запропонують підключення інтернет-банкінгу. Це система, через яку можна здійснювати всі можливі фінансові операції без відвідування банківського офісу. Крім того, багато банків створюють спеціальні онлайн-сервіси для бізнесу з розширеними можливостями, через які можна вести бухгалтерію, інтегрувати систему з хмарними сервісами та ін.

Для зручності обслуговування клієнтів пропонується випуск бізнес-карт. Вони дають прямий доступ до безготівкових грошових коштів, знімати готівку і поповнювати розрахунковий рахунок зручно за допомогою терміналів. Можна випустити відразу кілька бізнес-карт і передати їх у користування співробітникам. Управління картами відбувається через інтернет-банк: виставлення обмежень, поповнення, блокування, контроль за витратами та ін.

Вартість ведення розрахункового рахунку

За сам факт підключення до розрахунково-касового обслуговування більшість банків плату не беруть. Витрати клієнта будуть наступними:

 • щомісячна плата за ведення рахунку. Вона може доходити до 9000 рублів і більше в залежності від банку і тарифного плану. Найдорожчі тарифи орієнтовані на масштабний бізнес. Деякі банки знижують плату за ведення, якщо, наприклад, клієнт оплачує відразу рік обслуговування;
 • переклади. Операції на адресу юридичних та фізичних осіб тарифікуються окремо. У першому випадку якась кількість платежів стандартно входить в пакет послуг, інші оплачуються окремо. Наприклад, 10 платежів безкоштовно, наступні по 50 рублів. У другому випадку береться відсоток від суми операції, наприклад, 0,5-1%;
 • переведення в готівку і поповнення. Стягується відсоток від операції. У деяких банках такі операції до досягнення певного обсягу можна здійснювати безкоштовно.

По суті, якщо потрібен розрахунковий рахунок, відкрити його під силу будь-якому бізнесу. Невеликі і початківці компанії можуть користуватися стартовими програмами, за якими плати за ведення рахунку немає взагалі.

В якому банку відкрити розрахунковий рахунок

Основне завдання ІП або компанії - вибрати банк, умови обслуговування якого влаштують на всі 100%. Благо, що пропозицій на ринку більш ніж достатньо. Банки активно пропонують розрахунковий рахунок відкрити, керувати ним через онлайн-банк, розробляють пакети послуг, деякі надають повністю безкоштовне обслуговування.

Для зручності вибору ми провели аналіз провідних банків, що пропонують розрахунково-касові послуги. Використовуючи інформацію з таблиці, ви можете вибрати оптимальний варіант обслуговування. Так як банки пропонують різні тарифи, для об'єктивного порівняння ми взяли середній розцінки, орієнтований на звичайний, не зовсім масштабний бізнес.

Ви може відкрити банківський рахунок в одній з наступних кредитних організацій:

відкриття

ВТБ

тариф

хороша виручка

Електронний

Своя справа

розвиток

Високий рівень

щомісячна плата

990 руб.

1140 руб.

при оплаті за півроку знижка - 17%, за рік - 25%

1 290 руб. або 890 руб. якщо заплатити відразу за 3 міс.

2200 руб.

1990 руб., При оплаті за рік - 19900 руб. *

платежі юрособам

10 включено, після по 32 руб.

Кожен по 16 руб.

15 включено, далі по 25 руб.

25 безкоштовно, після 50 руб. кожен

10 включено, після по 25 руб. кожен

платежі фізособам

Для ІП - до 150 000 / міс. без комісії, далі від 1%, для ТОВ - від 0,5%

До 150 000 / міс. без комісії, далі від 1%, хв. 100 руб.

До 150 000 / міс. без комісії, далі від 1%

25 безкоштовно, після 50 руб. кожен

До 400 000 / міс. далі 1% плюс 79 руб.

Поповнення розрахункового рахунку

Бізнес-картою - до 100 000 / міс. без комісії, далі 0,15%; через касу - від 0,3%

Бізнес-картою - 0,23%; через касу - 0,23%, хв. 300 руб.

0,15% будь-яким способом

Будь-яким методом до 250 000 / міс. без комісії, далі 0,39%

Бізнес-картою - безкоштовно до 300 000 / міс., Інші способи - 0,15%, хв. 290 руб.

Зняття грошей з розрахункового рахунку

Бізнес-картою - 1,8%, хв. 300 руб., Через касу - від 3%

Бізнес-картою - від 1,5%, хв. 200 руб., Через касу - від 1%, хв. 250 руб.

Бізнес-картою - до 100 000 / міс. - 0,99%, через кассу- до 500 000 / міс. - 3%

Від 0,5%

Від 1% плюс 79 руб.

* Обслуговування може бути безкоштовним, якщо протягом місяця клієнт зробив по бізнес-картками безготівкові операції на суму не менше 200 000 рублів.

Для більш зручного вибору скористайтеся калькулятором підбору тарифів. Внесіть в нього потреби свого бізнесу, система підбере оптимальні програми обслуговування. Розрахунковий рахунок відкрити можна в будь-якому із запропонованих банків шляхом подачі онлайн-заявки.

Як відкрити розрахунковий рахунок ІП: збір документів

Для підключення до банківських послуг РКО клієнт повинен надати певний пакет документів. З точним переліком документації краще ознайомитися у вибраному банку. Якщо ви подаєте заявку онлайн, список повідомить менеджер по телефону.

Якщо розрахунковий рахунок відкрити бажає індивідуальний підприємець, документів потрібно мінімум. Наприклад, банк Відкриття і Ощадбанк просять ІП надати тільки один обов'язковий документ - паспорт.

Додатково в обов'язковий пакет можуть бути включені:

 • картка зі зразками печаток і підписів, яка оформлюється безпосередньо в банку;
 • свідоцтво про реєстрацію ІП або лист записи ЕГРІП;
 • податкові декларації;
 • ліцензії, довіреності (при наявності).

картка зі зразками печаток і підписів, яка оформлюється безпосередньо в банку;  свідоцтво про реєстрацію ІП або лист записи ЕГРІП;  податкові декларації;  ліцензії, довіреності (при наявності)

Як відкрити розрахунковий рахунок ТОВ: збір документів

Компанії надають більш широкий перелік документів:

 • статут, установча документація;
 • свідоцтво про реєстрацію юридичної особи або лист записи ЕГРЮЛ;
 • паспорт керівника та документ, що підтверджує його повноваження;
 • складається картка зі зразками печаток і підписів. Кожне вписане особа надає паспорт і документи на повноваження;
 • деякі банки просять надати інформацію про ділову репутацію. Це актуально для фірм, які вже давно присутні на ринку. Відомості можуть надати контрагенти або інші обслуговуючі банки;
 • ліцензії, довіреності (при наявності).

Це приблизний список необхідних документів, банк на свій розсуд може зажадати додаткові.

Порядок підключення до послуг РКО

Щоб розрахунковий рахунок відкрити, можна використовувати стандартний метод з відвідуванням банку або онлайн-варіант. Банки пропонують різні алгоритми підключення до РКО. Одні використовують тільки стаціонарний метод, інші частково віддалений, треті всю процедуру проводять дистанційно.

Як відкрити розрахунковий рахунок в банку через інтернет:

 1. Потрібно вибрати банк і направити заявку на підключення до РКО. Всі банки, пропозиції яких розташовані на нашому сайті, приймають заявки від клієнтів через інтернет.
 2. Клієнт подає заявку, заповнюючи запропоновану форму. Вказує свої контактні дані, при необхідності повідомляє інші відомості про фірму або ВП.
 3. Заявнику передзвонює представник банку. Його завдання - провести консультування, допомогти яка звернулася вибрати тариф, розповісти йому про документах і про подальшу процедуру відкриття рахунку.
 4. Клієнт збирає документи і передає їх в банк. Якщо клієнт вибирає розрахунковий рахунок, відкриття якого відбувається повністю віддалено, менеджер банку приїжджає в офіс клієнта в обумовлений час. Він забирає документи і доставляє їх в банк.
 5. Банк аналізує документи 1-3 робочих дня. Якщо нарікань до компанії або підприємцю немає, укладається договір на обслуговування.

Багато банків, що пропонують розрахунковий рахунок відкрити через інтернет-заявку, надають послугу попереднього бронювання реквізитів. Після подачі онлайн-заяви клієнт відразу отримує реквізити рахунку і може використовувати їх для роботи.

Як розрахунковий рахунок відкрити стаціонарно в банку:

 1. Вибрати банк, звернутися в його офіс і отримати консультацію.
 2. Зібрати необхідні документи і особисто принести їх до відділку.
 3. Через 1-3 дні після перевірки документації знову відвідати банк, щоб підписати договір.

Як видно, стаціонарний метод більш трудомісткий, клієнтові потрібно відвідати відділення банку мінімум 2 рази. Саме тому більшість підприємців вибирають дистанційний метод, та й банки стали його просувати як більш зручний і швидкий варіант підключення до РКО з можливістю моментального отримання реквізитів.

Що робити після укладення договору з банком

Клієнту надається доступ в інтернет-банк, через який він зможе проводити практично всі фінансові операції. Якщо є необхідність у випуску бізнес-карти, подається заявка на її виготовлення. Якщо потрібен еквайринг або інші супутні послуги, оформляється заява на їх підключення. При наявності розрахункового рахунку відкриття вкладів і кредитних ліній проводиться дистанційно.

Повідомляти про відкриття рахунку в Пенсійний Фонд і ФНС не потрібно. Це зобов'язання покладено на банк, він сам передасть дані в держоргани.

Зверніть увагу - податкова інспекція має право заблокувати доступ до розрахунковому рахунку. Підставами блокування може стати недоїмка по податках, запізнення зі здачею декларацій, рішення за підсумками податкової перевірки. Після виконання вимог ФНС клієнт знову зможе розпоряджатися грошима на рахунку, але краще таких ризиків просто не допускати.

Чи збираєтеся відкрити свій бізнес? Не забудьте зарезервувати розрахунковий рахунок. Для вибору розрахункового рахунку спробуйте наш калькулятор банківських тарифів:

Калькулятор підбере найбільш вигідне банківське пропозицію по розрахунково-касовому обслуговуванню для вашого бізнесу. Введіть обсяги операцій, які плануєте здійснювати в місяць, і калькулятор покаже тарифи банків з відповідними умовами.

Читайте також:

Чи обов'язково відкривати розрахунковий рахунок для ведення бізнесу?
Чи збираєтеся відкрити свій бізнес?