Строительство »

C 1 липня в Казахстані вводиться заборона на виробництво і продаж ламп розжарювання потужністю 100 ват і більше

C 1 липня в Казахстані вводиться заборона на виробництво і продаж ламп розжарювання потужністю 100 ват і більше

C 1 липня в Казахстані вводиться заборона на виробництво і продаж ламп розжарювання потужністю 100 ват і більше, пише газета «Караван» C 1 липня в Казахстані вводиться заборона на виробництво і продаж ламп розжарювання потужністю 100 ват і більше, пише газета «Караван».

- Згідно з новим закону РК «Про енергозбереження і підвищення енергоефективності», з 1 липня 2012 року запроваджується заборона на виробництво і продаж електричних ламп розжарювання потужністю 100 ват і вище, з 1 січня 2013 року - потужністю 75 ват і вище, а з 1 січня 2014 року - потужністю 25 ват і вище, - повідомила прес-служба Міністерства індустрії і нових технологій (МІНТ) РК.

Сьогодні світлодіодні лампи збираються в Казахстані, виробництва працюють в Астані, Караганді і Алмати.

- Даним законом передбачено поетапний перехід Казахстану на шлях енергоефективності. І в першу чергу треба відмовитися від ламп розжарювання, - розповів «Каравану» начальник управління нормативно-технічного забезпечення та енергозбереження Комітету Держенергонагляду та контролю МІНТ Еділя Сарієв.

Противники заборони ламп розжарювання кажуть, що енергозберігаючі лампи ніякі не економні. Їх ціна в десятки разів більше, ніж звичних ламп, а служать вони менше. В результаті не ми гроші економимо, а на нас їх заробляють. Більш того, в люмінесцентних лампах використовується отрута - вільна ртуть. І просто так таку лампу вже не можна викинути - потрібно створювати підприємства по їх утилізації, щоб отруйний метал не потрапив в навколишнє середовище.

- Люмінесцентна лампа служить 10 тисяч годин, світлодіодна - 30 тисяч годин. Якщо, звичайно, не купувати лампи китайського або російського виробництва не дуже високої якості. У тих приміщеннях, де світло потрібне не завжди, наприклад, в туалеті і ванній кімнаті, я б рекомендував ставити світлодіодні лампи. Вони більш довговічні, - вважає Е. Сарієв.

З приводу шкідливості люмінесцентних ламп представник Держенергонагляду сказав:

- Це питання спірне. Кожна лампа містить буквально міліграми ртуті. Щоб людина отруїлася, йому потрібно розбити більше 2 тисяч таких ламп.