Строительство »

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

  1. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?...
  2. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?
  3. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?
  4. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?
  5. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?
  6. Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити ", - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив нема, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично нема. Коли стало відомо, що фірма, в якої я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - Дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? ", - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, кудись були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити, немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити », - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив немає, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично немає. Коли стало відомо, що фірма, в якій я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? », - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, куди були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити, немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити », - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив немає, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично немає. Коли стало відомо, що фірма, в якій я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? », - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, куди були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити, немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити », - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив немає, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично немає. Коли стало відомо, що фірма, в якій я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? », - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, куди були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити, немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити », - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив немає, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично немає. Коли стало відомо, що фірма, в якій я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? », - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, куди були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям?

Безквартирний питання. Куди податися переселенцям? - ЗМІ

фото ostro.org

Головна проблема переселенців Луганській області - відсутність житла. Про це говорять самі переселенці, а влада з ними погоджуються і визнають проблему. Сьогодні багато хто з тих, хто хотів би жити в Україні, повертаються на непідконтрольні території Луганської області. Людям ніде жити, немає грошей на оренду квартир, а з перспектив - поки тільки обіцянки. Реальної підтримки від держави, представленої компенсаційними виплатами (трохи більше однієї тисячі гривень інвалідам і майже тисяча - пенсіонерам), для вирішення житлового питання не вистачає. У ситуації розбиралися кореспонденти «Острова».

Люди і долі

Переселенка Наталія Іванчук з міста Ровеньки свідомо «розлучилася» зі статусом переселенки і повернулася зі своєю сім'єю до рідного міста. Жінка намагалася «закріпитися» на українській Луганщині з серпня 2014 року, але в травні поточного року рівняни здалися. Причина - відсутність грошей на оренду житла.

«Осінь і зиму 2014 го ми провели в Сєвєродонецьку. Тоді ще можна було зняти однокімнатну квартиру в районі центру міста за тисячу гривень. До весни господар підняв ціну, але ми не готові були збільшувати витрати і переїхали в більш дешеве житло на околицю, в «старе місто». Умов там просто не було. Чоловік самостійно зробив сантехніку, стелю, який спочатку сипався на голову. Прожили там до січня 2016- го, коли відбувся різкий стрибок цін на квартири. Господар знову ж підняв ціну. Заощадження, які дозволяли виживати, закінчилися, і ми опинилися перед фактом - нам ніде жити », - розповідає Наталя.

Після цього, за порадою знайомих, сім'я намагалася орендувати житло в сусідньому Лисичанську, але єдиний прийнятний варіант - однокімнатна квартира - «виросла» в ціні через три місяці після в'їзду квартиронаймачів.

«Роботи немає, перспектив немає, компенсації від держави не вистачає. У нас немає вибору. У Ровеньках у нас є хоча б свою стелю і стіни », - говорить« колишня »переселенка. Зараз чоловік Наталії - шахтар - повернувся до звичного заняття, і видобуває вугілля в «копанці». Переїжджати на контрольовану українськими силовиками територію Луганщини сім'я поки не планує.

В аналогічній ситуації опинилися переселенці з непідконтрольною Кадіївки (Стаханов). Глава сім'ї Віктор - шахтар. Його дружина Вікторія - шкільний педагог і двоє дітей 14-ти і 16-ти років. Влітку 2015 року стахановчане на «сімейній раді» постановили - їдемо в Україну. Український Сєвєродонецьк зайвим гостинністю не обрадував.

«Ціни на квартири - скажені. У Стаханові у нас «двушка». У Сєвєродонецьку ми могли дозволити собі тільки однокімнатну, що з дітьми підліткового віку накладно. Змінили три квартири, «просадили» всі гроші, які везли з собою. Роботу не знайшли ні я, ні чоловік. Були якісь «копійчані» варіанти, але для оренди квартири цього б точно не вистачило », - розповіла Вікторія.

У лютому поточного року сім'я повернулася в Кадіївку. Настрій - песимістичне, але є робота в «копанці» і дах над головою. Кажуть, що знімання житла більше не потягнуть.

Луганчанин Семен до бойових дій працював менеджером зі збуту в одному з великих підприємств міста. З початком боїв забрав 20-річну сестру і, залишивши однокімнатну квартиру в центрі міста і батьків в приватному будинку, виїхав в Сєвєродонецьк. Знімали «однушку» на околиці, потім перебралися в центр міста, а після стрибка цін на нерухомість в минулому році стало ясно: з'їм нормального житла неможливий через відсутність перспектив з роботою.

«У мене величезний досвід в продажах. Якщо бути відвертим - в Сєвєродонецьку зараз продавати особливо нічого. Всеукраїнські компанії представлені слабо. Обсяги низькі. Торгівлі практично немає. Коли стало відомо, що фірма, в якій я працював, відновлює свою діяльність, ми повернулися до Луганська. В Півночі вся зарплата йде на оренду житла і харчування. У Луганську життя теж не мед, але не потрібно платити за квартиру », - каже екс-переселенець.

За словами Семена, він готовий знову переїхати на контрольовану України частину Луганщини, і навіть готовий змінити рід діяльності, але є нездоланна перешкода - відсутність житла.

Ціни будуть рости

Ріелтори, які працюють в «трикутнику» Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, підтверджують, що ситуація в сфері оренди житла з ростом цін на комунальні послуги буде погіршуватися. Так, наприклад, сьогодні в Сєвєродонецьку можна орендувати однокімнатну квартиру в нижньому ціновому діапазоні 1400-1500 гривень на місяць + комунальні послуги. За прогнозами агентів, що займаються орендою житла, до осені 2016 року зняти в Сєвєродонецьку щось дешевше двох тисяч гривень буде нереально.

«Я назву мінімальну цінову планку для однокімнатної квартири в Сєвєродонецьку - дві тисячі гривень плюс комунальні. Для порівняння, ще рік тому можна було знайти квартиру і за 900 гривень в місяць. Лисичанськ - від півтори тисячі за більш-менш нормальну «однушку», - розповіла ріелтор Олена, яка працює на ринку нерухомості Сєвєродонецька з 2012 року.

Що ж стосується ставлення орендодавців до квартиронаймачам-переселенцям, то оптимізму поки мало. Основна проблема - відсутність коштів для плати за оренду.

«Люди бояться селити переселенців, тому що все частіше трапляються випадки, коли в'їжджає сім'я, а через два місяці вони відмовляються платити. Кажуть, що немає грошей. Згідно із законом, до речі, при наявності договору оренди та всіх необхідних «переселенських» довідок, господар житла не має права примусово виселити таких квартиронаймачів. Упередженого ставлення саме до переселенців немає, хіба що окремі поодинокі випадки. А ось цілком прагматичний страх поселити собі людей без грошей - є. Навіщо це потрібно господарям житла? », - каже сєверодонецький ріелтор.

Більшість орендодавців хочуть селити квартиронаймача на тривалий термін з очевидних причин. А більшість переселенців часто з'їжджають після пари місяців оренди по, знову ж таки, цілком очевидних причин.

До речі, вартість послуги агента при оформленні договору про оренду квартири починається з 800 гривень. Чим краще квартира і чим більше в ній кімнат - тим дорожче послуга агента. Багатьом переселенцям платити такі гроші - не по кишені, а знайти житло від господаря - практично нереально.

У Кластері ООН з питань захисту прийшли до висновку, що недавня припинення виплат переселенцям найбільше відбилася на незахищених категоріях населення - людей похилого віку, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сім'ях. У червневому звіті організації зазначено, що втрата джерела доходів привела до випадків виселення переселенців в зв'язку з нездатністю оплачувати оренду житла. Частина переселенців - повернулася на неконтрольовані території.

«Наприклад, в одному з випадків одинока мати з чотирма дітьми попросила про допомогу на гарячій лінії для ВПЛ, повідомивши, що змушена буде повернутися на непідконтрольні української влади території. По крайней мере, там вона зможе жити зі своєю старенькою матір'ю, яка має будинок і корову, оскільки зараз вона не може платити за житло і їжу на підконтрольних української влади територіях у зв'язку з призупиненням виплати їй соціальної допомоги », - сказано в звіті.

Автори звіту також говорять про випадки, коли переселенці були змушені вибирати між покупкою їжі і медикаментами. Крім того, через необхідність відновити виплати соціальних допомог, особи, які проживають на непідконтрольних української влади територіях, піддаються ризику, пов'язаному з переходом через пункти пропуску.

Гроші є, але немає квартир

Донбаські переселенці, які пікетували Мінсоцполітики, відправили в відомство запит з вимогою роз'яснити, куди були витрачені 300 мільйонів гривень, призначених на квартири для переселенців.

«Пам'ятайте, міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко розповів, що в 2016 році Міністерство соціальної політики отримало 300 млн грн на придбання житла для переселенців з Донбасу?», - написав у Facebook один з учасників протесту.

Так, Луганська Правозахисна Група зробила інформаційний запит на заступника міністра соцполітики Віталія Мущиніна. У відповідь міністерство надало перелік програм, на які були витрачені зазначені гроші.

«Розбиратися і розбиратися з цим питанням, але радує той факт, що Міністерство соціальної політики пішло на контакт, можливо і дізнаємося, врешті-решт, скільки ж держава списує на житло переселенців», - пише луганський активіст.

Поки ж виникають проблеми не те що з покупкою або будівництвом, але і з відновленням. Не з чуток знає про проблему житла для переселенців в Луганській області заступник міністра з питань непідконтрольних територій Георгій Тука в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україні не вистачає ресурсів на відновлення зруйнованих будинків.

«На жаль, практично ніяких заходів не вживається. Є певні процедурні питання про відсутність законодавчої бази для фінансування. Мабуть, справа в тому, що у держави не вистачає на це ресурсів », - сказав чиновник.

Нинішній глава Луганської області Юрій Гарбуз визнає, що питання з переселенцями і житлом для них в регіоні «стоїть досить гостро». Губернатор стверджує, що за його особистим дорученням буде складено реєстр переселенців, що дозволить визначити кількість необхідного житла, оскільки є різний рівень потреби в допомозі - «Комусь така допомога була потрібна вже вчора, а хтось може почекати кілька місяців, а то і рік ».

«Зараз на Луганщині зареєстровано 268 тисяч переселенців з різним матеріальним статусом. За допомогою цього документа нам буде легше зрозуміти, кому і де потрібно надати допомогу в першу чергу. Обласна влада вживає всіх заходів для вирішення проблем кожного », - сказав Гарбуз.

За словами губернатора, Урядом вже виділено мільярд гривень на вирішення проблеми житла: «Готуються проекти, ми дивимося недобудови, перевіряємо, купуємо і запускаємо їх під житло. Або, по можливості, будемо починати будівництво ».

ДЖЕРЕЛО

Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Куди податися переселенцям?
Навіщо це потрібно господарям житла?