Строительство »

«Варяг» не здається: будинків немає, але ви тримайтеся

  1. Слово «обдуреним пайовикам» Сім'я Катерини задумалася про поліпшення житлових умов два роки тому,...

Слово «обдуреним пайовикам»

Сім'я Катерини задумалася про поліпшення житлових умов два роки тому, після народження дочки. Вибір свій зупинили на таунхаусі в мікрорайоні «Стара Англія».

- Побачили суперскую рекламу по телевізору, в інтернеті, подивилися буклети. Все було як медом намазано - 105 квадратних метрів, гараж, в декількох кілометрах від міської суєти, доступна ціна. З'їздили на місце, де обіцяли побудувати наш будинок, - розповідає Катерина. - Там дуже красиво: свіже повітря, сосни, річечка. Для дітей саме те! Загалом, ми зважилися і продали свою квартиру в Академмістечку, щоб відразу внести 100% -ву оплату за договором і страховці - в цілому близько 1 250 000 рублів. Принесли підряднику готівку, отримали «пріходнік» і стали чекати, коли зможемо переїхати.

На час будівництва молода сім'я перебралася жити до матері Катерини. Щомісяця їздили на об'єкт, перевіряли, а там тиша. Тим часом в родині сталося поповнення - народився син. Зараз вони вчотирьох туляться в кімнаті на 16 "квадратів". На переїзд в свій будинок надій залишається все менше. За словами дівчини, пройшло вже два роки, а будівництво так і не зрушила з місця.

Спочатку компанія пояснювала затримку погодою, потім заговорили про проблеми з ЛЕП (не можна було будувати), потім посилалися на кризу, а потім просто відмахувалися новими обіцянками, згадуючи, що на деяких об'єктах справу вже зрушила з мертвої точки. Однак коли наша героїня приїжджала на ділянки, там як і раніше не було ні душі.

- Приходила в офіс, розмовляла з генеральним директором «Варяга» Оленою Табакова. Вона дивилася мені в очі і брехала ... Їй і малюків не шкода, - обурюється Катерина. - По головах пройшовся. Але ми з чоловіком і нашими дітьми будемо битися до останнього, тому що ця тітка забрала в нас дах над головою! А для себе я зробила висновок: якщо хочеш, щоб було добре, зроби сам! Безкоштовний сир тільки в мишоловці.

Безкоштовний сир тільки в мишоловці

Десь «Варяг» взагалі нічого не побудував. Комусь пощастило більше - у них є фундамент. Зображення взято з групи ТОВ «Варяг» в контакті

Подібних історій - десятки. Хтось продавав квартири. Інші брали кредит на будинок своєї мрії. Ще один наш герой, Денис, з зарплати довго збирав на житло, і на початковий внесок по іпотеці в принципі вистачало - 500 тисяч рублів. Дивився варіанти, і тут «прилетіла» смс-розсилка з пропозицією «Варяга». Він зателефонував менеджером і приїхав у велике, гарний офіс, менеджери розповіли, як все буде. Дениса тут же посадили в машину, звозили на пару об'єктів.

- Це, мабуть, були показові об'єкти, крім них компанія нічого не побудувала. Але тоді мене нічого не збентежило, - згадує чоловік. - Сподобалося розташування 10-квартирного таунхауса в селищі Ново-Іркутський. І ціна була відмінна. Я приїхав додому, все порахував. Виходило, що через нескладного проекту і недорогих матеріалів (полістиролбетон) цілком можливо за відносно невеликі гроші і квартири для людей побудувати, і самої компанії заробити. Так що я взяв кредит на 600 тисяч рублів і став готуватися до переїзду.

Але обіцяного Денис, як і багато інших клієнти «Варяга», так і не дочекався. Далі фундаменту будівництво так і не зрушила. У відповідь на всі претензії директор обіцяла, що будинок здадуть до осені. Потім термін пересунули на наступне літо. Чоловік звернувся з позовом до суду.

Кіровський районний суд виніс рішення на користь позивача. Постановив стягнути з ТОВ «Варяг» у зв'язку з відмовою від виконання договору підряду на будівництво індивідуального житлового будинку суму, сплачену за договором - 1,1 мільйона рублів, неустойку за порушення термінів будівництва - 250 тисяч рублів, компенсацію моральної шкоди - 10 тисяч рублів, штраф - 675 тисяч рублів і мито на користь бюджету - 18 625 рублів. Відповідач навіть не вважав за потрібне бути на засіданнях суду, тому справа розглядалася в порядку заочного виробництва.

Сьогодні працюй, зарплата - потім

До речі, в судовому порядку відносини з ТОВ «Варяг» і споріднених йому ТОВ «Вікінг» вирішують не тільки клієнти, але і колишні співробітники будівельної компанії. У розпорядженні ІА «Іркутськ онлайн» опинилася копія рішення, прийнятого суддею Кіровського районного суду. З документа випливає, що з боржника, ТОВ «Вікінг», на користь стягувача Олександра Прорубщікова, потрібно стягнути заборгованість по нарахованій, але не виплаченої зарплати в розмірі понад 518 тисяч рублів.

В інтернет-листуванні Олександр розповів нам, що працював головним енергетиком в ТОВ «Варяг» (ТОВ «Вікінг»). За його словами, директор компанії вміла «класно вмовляти і переконувати».

- Вона завжди нам говорила, що продажі йдуть дуже погано, і благала допомогти їй встати на ноги, і вона з нами розрахується відразу! - обурюється чоловік. - Потім ми дізналися, що квартири були всі розпродані ще на стадії голої землі.

Олександр стверджує, що компанія Олени Табакова повинна йому навіть більше - 1 250 000 руб. Суд визнав борги по зарплаті, але колишній співробітник не зміг довести, що з особистих коштів платив за підключення електрики і обладнання. Каже, що всі підтверджуючі документи керівництво знищило перед обшуками.

До того ж Олександр Прорубщіков заявляє свої права на всі проекти котеджів, дуплексів і таунхаусів. Нібито він вів усі переговори з проектувальниками, договори укладав на своє ім'я, і ​​йому довелося розраховуватися самому. Ображений працівник звернувся в правоохоронні органи, і рано чи пізно суд винесе свій вердикт за всіма згаданими епізодами.

Також в Слідчий комітет написали начальник служби безпеки і його заступник, головний бухгалтер, юрист, головний інженер і ще цілий ряд екс-співробітників «Варяга» і «Вікінга» - в цілому близько 40 заяв.

Справедливості заради варто сказати, що в групі в «Однокласниках» (де проходило більшість баталій між ТОВ «Варяг», клієнтами та колишніми співробітниками) альтернативну версію того, що відбувається озвучує Сергій Табаков (або той, хто видає себе за нього в соцмережі і веде постійний діалог з постраждалими), який представився сином Олени Табакова, яка в даний зараз перебуває під домашнім арештом.

- Я, скоріше, повірю в інше початок, - уточнює чоловік.- Олександр Валерьев