Строительство »

Хочемо об'єднати ванну з туалетом. Чи потрібно узгодження перепланування?

ppa5 / Fotolia   Саме з того, яке навантаження несе стіна, і потрібно починати вирішення цього питання ppa5 / Fotolia

Саме з того, яке навантаження несе стіна, і потрібно починати вирішення цього питання. На жаль, більшість стін в панельних будинках - несучі, їх знесення категорично заборонений, так як з великою часткою ймовірності це призведе до обвалення перекриттів. Цей факт ускладнює реалізацію будь-яких ідей. У той же час перегородки саме між ванною і туалетом у багатьох панельних будинках тонкі, не несуть. Як дізнатися точно? Несучі стіни видно на плані в техпаспорті квартири: вони відрізняються більшою товщиною. Також, якщо будинок типової серії, інформацію про неї із зазначенням несучих стін можна знайти в інтернеті, де існує кілька сервісів-агрегаторів. Нарешті, більш-менш достовірно визначити вид стіни можна по її товщині: несуча стіна в панельному будинку буде мати товщину не менше 120 мм. Все, що менше, - просто перегородка.

Якщо вам пощастило і ви маєте справу з перегородкою, її можна знести, але ці дії необхідно узгодити з Державною житлової інспекцією. В іншому випадку перепланування буде вважатися неузгодженим і спричинить за собою ті чи інші проблеми. При цьому, незважаючи на те що розбирання несучих перегородок за чинним законодавством не вимагає створення архітектурного проекту і може бути оформлена в повідомному порядку (постфактум), при об'єднанні ванної кімнати і туалету все ж рекомендується до початку будівельних робіт проконсультуватися в районній жилинспекции. На практиці думки жілінспекциі в різних регіонах з цього питання суттєво відрізняються. В основному це пов'язано з тим, що ванна і туалет відносяться до «мокрим» зонам, і при їх об'єднанні може знадобитися додаткова гідроізоляція, що означає зміну влаштування підлог, яке, в свою чергу, має на увазі створення проекту.

Незважаючи на гадану складність, такого узгодження поставлено на потік, його цілком можна провести самостійно, без посередників.

Як узаконити перепланування в квартирі після покупки?

Самостійне узгодження перепланування: простіше, ніж здається

Узгодження подібної перепланування цілком можливо. Для цього, в першу чергу, необхідно замовити її ескіз. Якщо плануються масштабні зміни, такі як перенесення стін або установка важкого обладнання на зразок джакузі, буде потрібно новий інженерно-будівельний проект.

Для немасштабний перепланування необхідно зібрати пакет наступних документів: поверховий план БТІ, копію свідоцтва на квартиру (в подальшому це буде виписка з ЕГРП) і копію особового рахунку з випискою з будинкової книги. Зазвичай в масовому житловому фонді забороняється переносити «мокрі» зони в місця, які не були спочатку для них призначені. Крім того, шанси на узгодження перепланування знижуються, якщо буде перенесений водяний полотенцесушитель. Не вітається і віднесення унітазу більш ніж на 1 метр від зливного патрубка.

Будь-яка зміна, що стосується стін, дверей, віконних прорізів, електромереж і газових мереж, а також мереж опалення, за нинішнім законодавством має бути погоджено відповідним чином. Для цього, за правилами, вам треба звернутися в проектно-інвентаризаційна бюро. Там вам буде потрібно розповісти, які зміни ви хочете зробити в квартирі, а фахівці бюро розроблять проект для узгодження в міській адміністрації. Це може зайняти різний час в залежності від складності зміни і кількості мереж, які вони зачіпають. Проект може містити кілька розділів, наприклад, в вашому випадку, якщо стінка між туалетом і ванною кімнатою «картонна», в ній відсутні електрокабелі та труби водопостачання і опалення, то узгодження буде досить простим і недорогим. Якщо ж ви хочете торкнутися все системи, а ще додати шматочок коридору, то такий проект буде значно дорожче, а узгодження займе набагато більше часу, із залученням пожежної охорони, водоканалу і т. Д. План квартири можна просто замовити як технічний паспорт: там будуть проставлені розміри, товщина стін, і з цього документа можна буде зрозуміти, які з них несучі конструкції, а які ні.

Втім, в більшості випадків мешканці квартир не роблять проектів, а відразу роблять ремонт на свій смак і просто живуть у відремонтованій квартирі. Якщо про це стане відомо адміністрації, то на вас накладуть штраф за незаконне перепланування (приблизно 3 тисячі рублів) і накажуть привести квартиру в відповідність з вихідним планом або зажадають документацію на узгодження перепланування. З цим можна боротися в суді, замовивши судову експертизу щодо відповідності нового планування всім вимогам безпеки.

Чи можна відновити стіну між туалетом і ванною без погоджень?

Планування ванних від 3 квадратів до нескінченності

Узаконити перепланування, навіть на перший погляд саму незначну, потрібно обов'язково. В іншому випадку, квартиру з неузгодженими змінами буде дуже важко продати, а житлова інспекція має право виписувати вам штрафи.

Об'єднання ванної кімнати і санвузла є одним з найпопулярніших видів перепланування. Стіна між ванною і санвузлом вкрай рідко є несучою, що спрощує процедуру узгодження. Однак в деяких випадках там можуть бути розташовані комунікації, в тому числі і вентиляційний короб. Тоді прибрати стіну виявиться неможливо.

В цілому, всі процедури за погодженням займуть приблизно один-два місяці. Якщо узгодження просте (зноситься перегородка, а інші стіни залишаються на своїх місцях), тоді необхідно звернутися в БТІ за поверховим планом. Також готуються всі документи на квартиру: документи власника квартири, свідоцтво про реєстрацію права на нерухомість. Після цього вам буде потрібно проект перепланування. Всі ці документи подаються разом із заявою в органи місцевого самоврядування. Якщо ж перепланування складніша і ванну вирішено додатково розширити за рахунок площі кімнати або коридору, тоді необхідно ще й технічний висновок.

Якщо ви вирішите офіційно зареєструвати об'єднання санвузла в панельному будинку, то вам варто зробити приблизно такі кроки: для початку буде потрібно замовити в БТІ план житлового приміщення із зазначенням, які стіни є несучими. Там же потрібно буде зареєструвати перепланування.

Відносно послідовності дій. Першим готується проект перепланування приміщення, на його підставі видається дозвіл на проведення робіт. Далі робиться ремонт, тобто перепланування приміщення, після чого відбувається приймання приміщення з підписанням акту, при необхідності - отримання нового поверхового плану. В ході ремонту також доведеться підписати акти узгодження прихованих робіт з гідроізоляції санвузла.

Варто відзначити, що далеко не завжди потрібно узгодження: багато в чому ситуація залежить від конкретної серії панельного будинку. Буває, що санвузол в панельних будинках - це єдиний блок. В такому випадку дозвіл на об'єднання може і не знадобитися. Однак, якщо ви вирішите згодом продати квартиру, невідповідність початкового плану житлового приміщення реальному може викликати питання оцінювача і покупців. Нерідкі випадки, коли людям відмовляли в іпотечному кредиті на квартири з неузгодженою і незареєстрованої переплануванням.

Текст підготувала: Марія Гурєєва

НЕ пропустіть:

Всі матеріали рубрики «Хороше запитання»

Як узгодити перепланування

Як взяти кредит на ремонт?

Зробити капітальний ремонт в квартирі: особистий досвід. Частина 1

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Як дізнатися точно?
Як узаконити перепланування в квартирі після покупки?
Чи можна відновити стіну між туалетом і ванною без погоджень?