Строительство »

Перепланування ванної кімнати: об'єднання санвузла та ванної

 1. Дизайн проект
 2. Поєднаний або роздільний санітарний вузол
 3. Плюси суміщеного санвузла
 4. Недоліки суміщеного санвузла
 5. Недоліки роздільного санвузла
 6. Узгодження об'єднання санвузла та ванної
 7. Ремонтні роботи по об'єднанню санвузла
 8. Фото поєднаного з ванною санвузла
 9. Відео

Тісна ванна в будинках панельного або хрущовського типу завдає багато незручностей, адже в кімнату розміром 1,5 х 1,35 м будь-яку вподобану сантехніку не поставиш. Часто вона виглядає нагромадженням необхідних предметів побуту, а про прийняття ванни при свічках залишається тільки мріяти.

Таку непрактичність санвузла можна вирішити шляхом перепланування. Об'єднавши ванну і туалет, у вас з'явиться більше місця, а за допомогою дизайнерських хитрощів і сучасних новинок в сантехніці, ви зможете максимально комфортно облаштувати ванну кімнату. Навіть пральна машина не забере корисну площу, якщо ви її встановите під спеціальної раковиною.

Важливо пам'ятати, що поспіх в переплануванні недоречна. Розширення ванної кімнати - справа не легка і має свої нюанси і послідовність.

Повернутися до змісту

Дизайн проект

Щоб пильна робота по об'єднанню санвузла в панельному будинку не пройшла даремно, важлива ретельна опрацювання дизайну, а також інтер'єру кімнати. На цьому етапі виникає багато питань з приводу матеріалів для оздоблення стін і підлоги, розміщення меблів і сантехніки, вибору колірної гами і освітлення.

Перепланування ванних кімнат може здатися складним процесом і відбити бажання кардинально щось змінювати. Тому багато власників маленьких ванних намагаються вирішити проблему відсутніх квадратних метрів, змінивши громіздку сантехніку, наприклад, замість ванни ставлять душову кабінку або сидячу купіль.

Тісна ванна в будинках панельного або хрущовського типу завдає багато незручностей, адже в кімнату розміром 1,5 х 1,35 м будь-яку вподобану сантехніку не поставиш

Проект об'єднання туалету з ванною

Насправді моделювання інтер'єру спрощують комп'ютерні програми, розроблені спеціально для проектування дизайну. Таким чином, об'єднання санвузла та ванної буде вельми цікавим, і ви без проблем створите бажаний дизайн розширеної кімнати самостійно або за допомогою фахівців.

Вам допоможуть декілька порад:

 • вибирайте невеликого розміру раковину і унітаз одного стилю;
 • по можливості поставте біде або встановіть кришку-біде на унітаз;
 • якщо велика сім'я, встановіть дві навісних раковини. Під ними можна поставити пральну машинку або тумбу для туалетного приладдя;
 • вибирайте в обробці світлі тони.

Варіантів розміщення сантехніки безліч, важливо щоб був вільний до них прохід.

Варіантів розміщення сантехніки безліч, важливо щоб був вільний до них прохід

Перепланування: розширення ванної та туалету за рахунок коридору

Під час проектування дизайну кімнати зверніть увагу на розміщення каналізаційних труб, електропроводки і вентиляції, щоб в ході ремонту не виникло труднощів з установкою сантехніки.

Важливо! Слід знати, що перепланування не можлива за рахунок зменшення житлової кімнати або кухні, якщо вони знаходяться над спальнею сусідів. Це стосується і перенесення санвузла. Чи не дозволяється також робити вихід з ванної в спальню.

Повернутися до змісту

Поєднаний або роздільний санітарний вузол

Перш ніж приступити до реалізації дизайну ванної кімнати, необхідно ще раз зважити всі плюси і мінуси робіт по виконанню проекту, а потім узгодити об'єднання санвузла та ванної у відповідних інстанціях. Розширення ванної кімнати має на увазі не тільки знесення стіни, але і будівництво перегородки. Рідше санітарний вузол намагаються збільшити за рахунок коридору або кухні, що знаходиться на першому поверсі.

Плюси суміщеного санвузла

Великий плюс в поєднанні ванною - збільшення корисної площі. А значить, з'являється можливість оформити санвузол у вподобаному стилі, встановити відповідну сантехніку, повісити полички і розмістити меблі, білизняні кошика. Звідси випливає ще одне перевага - комфортність і зручність.

У ванній кімнаті з переплануванням простіше розмістити труби для води та лічильники. Також зручніше прибирати.

Плюсом є і зменшення кількості стін. Забереться суміжна стіна, тобто дві поверхні для оформлення.

Недоліки суміщеного санвузла

Мінусом суміщеного санвузла і в той же час плюсом роздільного є естетична сторона використання розширеної ванній. Але і цю проблему можна вирішити. Для соромливих домочадців можна залишити частину суміжної стіни або змонтувати невелику перегородку з гіпсокартону або непрозорого скла.

Наступний недолік - виникнення черги вранці у ванну, якщо сім'я велика. Дискомфорту не уникнути. А в роздільному санвузлі якраз навпаки.

Третя вада перепланування ванної кімнати і санвузла - узгодження проекту. Зібрані вами документи повинні бути розглянуті в БТІ.

Недоліки роздільного санвузла

 • неможливість поставити додаткову меблі або сантехніку;
 • НЕ затишність в дуже маленьких сантехнічних кімнатах. В такому приміщення буде дискомфортно перебувати людям, які страждають на клаустрофобію.

В такому приміщення буде дискомфортно перебувати людям, які страждають на клаустрофобію

Повернутися до змісту

Узгодження об'єднання санвузла та ванної

Узгодження відбувається «за ескізом» і за проектом. У першому випадку зміни відбуваються в рамках первісної площі. Це знесення або зведення стіни і перестановка сантехніки.

У поєднанні з проектом передбачається винесення сантехніки за первісну площа, зміна інженерної проводки, навантаження на перекриття.

Розробку документації по проекту довірте ліцензованої організації, що спеціалізується на проектному будівництві. Це заощадить час при отриманні дозволу на перепланування санвузла в Житлової інспекції.

Потрібно врахувати, що перестановка сантехніки у ванній без знесення стіни також потребує узгодження. Якщо її зробити без дозволу або вона дісталася від попередніх власників, перепланування є незаконною. В цьому випадку необхідно її узаконити.

Регулює порядок перепланування квартир в Москві Постанова Уряду Москви № 73-ПП.

При подачі заяви та документів на узаконення перепланування, вам доведеться заплатити штраф, якщо в поверховий план технічного паспорта внесено запис про самовільне поєднанні санвузла.

Також необхідно підтвердити якісну гідроізоляцію ванної кімнати. Складніше процедура відбувається, коли перепланування відбувалася давно, а Акти на приховані роботи не збереглися.

Вам потрібно буде розкрити підлогу і перевірити наявність гідроізоляції або вилити на підлогу трохи води. Якщо через кілька годин у сусідів знизу стеля буде мокрим, гідроізоляція зроблена не правильно.

При виконанні ремонтних робіт не зайвим буде дізнатися, як  влаштований тепла підлога  і як здійснюється його монтаж При виконанні ремонтних робіт не зайвим буде дізнатися, як влаштований тепла підлога і як здійснюється його монтаж. Звичайно, будь-яка ванна не обійдеться без плитки - дивіться відео по тому, як самостійно провести кладку плитки . Також рекомендуємо ознайомитися з особливостями вибору фільтра для води - подробиці по засланні .

Повернутися до змісту

Ремонтні роботи по об'єднанню санвузла

На перепланування впливає тип споруди квартири. Об'єднання санвузла в хрущовці і панельному будинку буде відрізнятися.

Для розширення ванної кімнати демонтують суміжну стіну з кухнею або туалетом, яка і забирає дорогоцінні квадратні метри.

Прибрати стіну можна самостійно або скористатися послугами фахівців. Але для початку дізнайтеся, які стіни в квартирі несучі. У будь-якому випадку справа це запилене, тому необхідно винести меблі і предмети, що заважають роботі, або накрити плівкою. Якщо ви вирішили її самостійно демонтувати, починайте з верхнього кута стіни. Для роботи вам знадобляться перфоратор, болгарка і молоток.

Враховуйте, що в панельному будинку міжкімнатні стіни побудовані з армованого каркаса з металу і будівельного гіпсу. Тут без углошлифовальной машини не обійтися. Пиляють тільки каркас, оскільки гіпс створює дуже багато пилу.

Далі цеглою з розбитою стіни ви зможете закласти одну з дверей санвузла, зазвичай це двері туалету. Потім перепланування ванної кімнати в хрущовці реалізуйте відповідно до проекту: перенесення інженерних труб або їх заміна, встановлення сантехніки і завершення ремонту оздоблювальними роботами.

Якщо відбувається розширення санвузла за рахунок кухні, потрібно перенести стіну. Якщо плануєте змонтувати на стелі підвісну конструкцію, збережіть вентиляційний канал і повітряну подушку.

Повернутися до змісту

Фото поєднаного з ванною санвузла

Щоб візуально оцінити зручності суміщеної планування пропонуємо нижче кілька фотографій виконаних дизайн-проектів.

Щоб візуально оцінити зручності суміщеної планування пропонуємо нижче кілька фотографій виконаних дизайн-проектів

Обробка ванної та санвузла в рожевій гаммі. Варіант ванної кімнати з душем

Варіант ванної кімнати з душем

Інтер'єр ванної після перепланування

Інтер'єр ванної після перепланування

Дизайн маленького санвузла з ванною

Дизайн маленького санвузла з ванною

Ідея перепланування у ванній

Ідея перепланування у ванній

Проект: суміщений санвузол з кутовою ванною і пральною машиною

Повернутися до змісту

Відео

На відеоролику, представленому нижче, наочно показаний процес розширення санвузла та ванної кімнати за рахунок нежитлових приміщень, таких як коридор, комора тощо Рекомендуємо до перегляду.