Строительство »

День святого Валентина 2019

  1. Історія Дня святого Валентина
  2. Традиції Дня святого Валентина

Історія свята, традиції та подарунки

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

Ось уже кілька десятиліть кожне 14 лютого в Україні можна побачити натовпи закоханих з квітами і подарунками, в школах і університетах обмінюються валентинками, а на просторах інтернету сперечаються про історію свята всіх закоханих.

І не дивно, адже в Україні День святого Валентина почали відзначати тільки після здобуття незалежності. Тому давайте розберемося, хто цей таємничий святий, і як з'явилася традиція дарувати листівки у формі серця.

Історія Дня святого Валентина

Історія Дня святого Валентина

Історія Дня Святого Валентина покрита таємницею, але католицька церква визнає, принаймні, трьох святих з цим ім'ям.

Згідно з однією з легенд, Валентин був священиком, який жив в Римі в третьому столітті нашої ери. Одного разу, імператор Клавдій вирішив, що вільні воїни не обтяжені сім'єю, будуть кращими солдатами, ніж сімейні, і заборонив шлюби між молодими людьми. Валентин усвідомлюючи всю несправедливість цього указу почав таємно вінчати закоханих, за що і був страчений.

Заслано другою версією, священик Валентин допомагав уникнути християнам суворих римських тюрем, вкриваючи їх в стінах церкви.

Ну а останній варіант легенди пояснює появу валентинки. Валентин серед інших християн потрапив все-таки в римську в'язницю, звідки зумів відправити своїй коханій лише один лист, підписаний "Твій Валентин".

Жодна з цих теорій не знайшла історичних підтверджень, але романтичний образ святого Валентина стає популярнішим з кожним роком. Пік його популярності був досягнутий в середні століття в Англії і Франції.

Пік його популярності був досягнутий в середні століття в Англії і Франції

Але не можна забувати і про язичницькі корені свята. Історики впевнені, що християнська церква вирішила відзначати День святого Валентина саме в середині лютого, щоб "охрістіанізіровать" свято родючості - Луперкалії.

Стародавні римляни в цей день пригощали Фавна і вовчицю, вигодувати Ромула і Рема. Жерці приносили криваву жертву в цей день, а потім занурювали шматочки шкур в жертовну кров і били ними молодих жінок, щоб подарувати родючість і здоров'я.

В кінці п'ятого століття Луперкалії був оголошений Папою Римським поза законом, а в календарі з'явилося нове свято - День святого Валентина.

А вже в середні століття люди помітили, що 14 лютого збігається зі шлюбним сезоном у птахів, і свято перетворилося на день романтики.

Найстаріша збережена валентинка датується 1415 року. В день свята герцог Орлеанський написав вірш для своєї дружини, яка є в Лондонському Тауері.

Читайте також: Куди поїхати на День святого Валентина?

Традиції Дня святого Валентина

Традиції Дня святого Валентина

У наш час День святого Валентина відзначають у всьому світі, ось тільки традиції в різних кінцях планети іноді разюче відрізняються:

У Данії 14 лютого замість традиційних червоних троянд, дарують білосніжні проліски, а в валентинка пишуть не визнання в любові, а гумористичні вірші.

В Японії на день всіх закоханих на подарунки можуть розраховувати тільки чоловіки. Дівчата дарують своїм обранцям шоколад, як прояв симпатії.

У Саудівській Аравії 14 - свято поза законом, тому навіть троянди в цей день можна купити тільки на "чорному ринку".

На Філіппінах в День святого Валентина щорічно відбувається пік весіль, які часто спонсоруються урядом.

Читайте також: Що подарувати на День святого Валентина?

Проголосувало: 89 осіб.