Строительство »

В офіс ГУП "Московський метрополітен" прийшли слідчі

Михайло Джапарідзе / ІТАР-ТАСС

В офісі компанії "Інгеоком" проводяться слідчі дії у кримінальній справі про аварію в московському метро. Як повідомив "Інтерфаксу" інформоване джерело, зараз йде виїмка документів. Слідчий комітет Росії поки цю інформацію не коментує. "Так, там проходять обшуки. Але слідчі прийшли не тільки до" Інгеоком ", але і до" Мосінжпроект "(замовник будівництва московського метро), і в Московський метрополітен (ГУП), і взагалі до всіх, хто хоч чимось пов'язаний з подією в метро ", - сказало джерело" РИА Новости ".

Співробітники "Інгеокома" і ще одного ТОВ проводили роботи по врізки стрілочних переводів на головних коліях перегону між станціями "Парк Перемоги" і "Слов'янський бульвар" Арбатсько-Покровської лінії, повідомляв раніше джерело "Інтерфаксу" в правоохоронних органах. Метою робіт була реконструкція головних шляхів і пристрій з'їздів між синьою гілкою і Калінінського-Солнцевський лінією, говорив джерело. Будівельні роботи на цій ділянці вела компанія «Інгеоком», найімовірніше, в аварії винна обслуговує тунельна служба, впевнене джерело «Ведомостей», близьке до керівництва метрополітену.

На місці аварії слідчі вилучили шляхову стрілку, повідомили ІТАР-ТАРС в оперативному штабі з ліквідації наслідків аварії. 16 липня представник Слідчого комітету Володимир Маркін заявив, що причиною сходу поїзда з рейок московського метро 15 липня стали неякісні роботи з укладання стрілочного переводу.

"Співробітники пожежно-рятувальних підрозділів продовжують роботу. В даний час залишилося розібрати один здвоєний вагон. Роботи ведуться з великими труднощами, метал вагона дуже міцний. Рятувальники ріжуть конструкції бензорізи, газовим зварюванням і гідравлічним інструментом. Сьогодні в ніч вирізана колійна стрілка, яка передана слідчим слідчого комітету ", - сказав представник оперативного штабу МНС.

Вирізані шматки вагонів вивозяться з місця НП електродрезінамі на акумуляторах. Коли роботи будуть завершені, представник штабу не знає. За його словами, "люди працюють в цілодобовому режимі, харчування також здійснюється на місці НП". Вночі на аварійній ділянці працювало понад 600 осіб.

Мер Москви Сергій Собянін вважає, що шляхи на аварійній ділянці очистять до кінця четверга. "Нам знадобиться ще кілька годин для відновлення шляхів, ліній зв'язку, енергетики, для запуску руху", - цитує РІА "Новости". Мер зазначив, що технічно можливо запустити вже вранці завтрашнього дня. Однак він "дав доручення, щоб відклали запуск ще на кілька годин, щоб змогли обкатати цю лінію і забезпечити стовідсоткову безпеку". "Так що, швидше за все, лінія запрацює десь в середині дня", - підсумував міський голова.

Після цього ще кілька днів в інтересах пасажирів продовжиться інтенсивний рух наземного транспорту від Київського вокзалу до станції "Молодіжна", "щоб у людей була альтернатива".

15 липня в ранкову годину пік поїзд метро зійшов з рейок між станціями метро "Парк Перемоги" і "Слов'янський бульвар" Арбатсько-Покровської лінії. Три вагони врізалися в стіну тунелю. Загинуло більше двох десятків людей, постраждало майже дві сотні.

Причиною аварії в московському метро міг стати чужорідний предмет під зійшов з рейок поїздом - «Коммерсант»