Строительство »

Які шини менше розбивають підвіску

Кажуть, що чим більше індекс швидкості і вантажопідйомність шин, тим жорсткіше шини і швидше розбивається підвіска

Кажуть, що чим більше індекс швидкості і вантажопідйомність шин, тим жорсткіше шини і швидше розбивається підвіска. Правда це чи ні?

Сергій Т., м Київ

Відповісти на це питання нам допомогли технічні фахівці провідних фірм - виробників шин (Goodyear, Nokian) Відповісти на це питання нам допомогли технічні фахівці провідних фірм - виробників шин (Goodyear, Nokian).

Індекс швидкості - це показник, що характеризує максимально допустиму швидкість руху, при якій шина залишається «круглої» і здатна протистояти розриву. На нього великою мірою впливають конструкція і матеріал, з якого виготовлені брекери (шари, розташовані між каркасом і протекторним шаром). На вагу і жорсткість шин однакової розмірності ці фактори практично не впливають. Отже, якщо встановлювати покришки однакового розміру, але з різним індексом швидкості, це ніяк не позначиться на ресурсі підвіски. Їздити при цьому потрібно зі швидкістю, що допускається маркуванням шини.

Індекс навантаження - це показник, що характеризує здатність шини «переносити вагу». Він в більшій мірі залежить від конструкції і матеріалів, з яких виготовлені каркас і боковина, - вони здатні істотно змінити вагу шини і її жорсткість. Чим вище індекс навантаження, тим важче і жорсткіше покришка і тим більші ударні навантаження передаються на підвіску і кузов в цілому. Це як раз і призводить до зниження ресурсу деталей підвіски.

Варто відзначити, що автовиробник завжди вказує рекомендований показник навантаження шини для кожної моделі автомобіля. Купувати покришки з меншим індексом не рекомендується - в самий невідповідний момент вони можуть розірватися. Це особливо актуально на наших розбитих дорогах.

Підготували Юрій Дацик, Ігор Шірокун
Фото Андрія Яцуляк і Віталія Мещерякова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Правда це чи ні?