Строительство »

Ціни на гречку в Україні впали через зміни раціону - експерт

Фото: AFP

Чому в Україні впали ціни на гречку: думка експерта https://cdn.segodnya.ua/img/article/11068/48_main_new.1516346268.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11068/48_tn.1516346268 .jpg 2018-01-19T09: 16: 25 + 02: 00 Економіка Раціон українців змінюється через дорогих продуктів, упевнений фахівець

За 2017 рік гречка в Україні подешевшала майже на 6 гривень за кілограм. Цей продукт, як і ячна крупа, вперше був включений в ціновий моніторинг Держстату, який тепер містить 53 найменування - вдвічі більше, ніж раніше.

За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, ціни на крупу впали тому, що люди перейшли на більш бюджетні крупи, а також на недорогі макарони. також українці все частіше віддають перевагу курятині - її вартість залишається більш доступною, і цей вид м'яса витісняє з раціону всі інші.

"Тому, зокрема, Держстатистики і включила їх у свій моніторинг, - розповів Дорошенко" Сегодня ". - Оновлений перелік продуктів більше відповідає реальності і наближений до європейських канонів. Хоча в країнах ЄС досліджується ціна кошика продуктів, в яку входять від декількох сотень до тисячі найменувань. Але у нас поки немає на це ресурсів ".

Також Дорошенко прогнозує, що зростання цін на продукти продовжиться, але він не буде таким стрімким, як в минулому році, коли м'ясо зросла в ціні в 1,5 рази , Масло і молоко в 1,4 рази. За оцінкою експерта, ці товари подорожчають не більше ніж на 10-15%.

Детальніше про зміни цін на продукти читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі " Що за рік подорожчало і що подешевшало в Україні ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку