Строительство »

Територія Москви збільшиться майже в 2,4 рази

  1. території
  2. Сергій Собянін розповів про переваги створення столичного федерального округу
  3. Городок чиновників
  4. Місцеві жителі
  5. Міста-супутники: «Мрія» в Підмосков'ї
  6. фінансування
  7. дороги
  8. Іноземний досвід: 7 транспортних рішень для Москви
  9. прогнози

Мер Москви Сергій Собянін і губернатор Московської області Борис Громов представили президенту Дмитру Медведєву пропозиції щодо зміни меж Москви

Мер Москви Сергій Собянін і губернатор Московської області Борис Громов представили президенту Дмитру Медведєву пропозиції щодо зміни меж Москви. Вони пропонують збільшити площу столиці в 2,35 рази: з нинішніх 107 000 гектарів до 251 000 га. Про це 11 липня повідомляє « Газета.ру ».

території

Москву збираються розширити на захід, південний захід і південь, державні відомства перевезти на південний захід, а на території Рублево-Архангельського побудувати Міжнародний фінансовий центр. Інноваційний центр «Сколково» теж може стати частиною Москви.

На обраних територіях забудовано лише 12 млн кв. метрів і проживають всього 250 тисяч чоловік. На вільних площах хочуть побудувати 105 млн кв. метрів нерухомості: велика частина з яких - житло, менша - офіси.

Що саме відійде Москві, поки точно не відомо. Але частиною Столичного федерального округу навряд чи стануть такі густонаселені райони, як Подольск, Клімовськ і Щербинка, в яких проживають не менше 400 тисяч чоловік.

На думку експертів, перехід земель Москві буде достатньо тривалим: поки не ясно, чи створять окремий округ або просто розширять нинішній. Рішення про зміну меж має бути затверджене регіональними законодавцями і тільки після цього президентом. Крім того, перед такими процедурами в муніципальних утвореннях повинні пройти референдуми.

Сергій Собянін розповів про переваги створення столичного федерального округу
Постскриптум: у Москви може з'явитися місто-супутник для держустанов

Городок чиновників

Чиновників збираються перевезти на ділянку в 144 тисячі гектарів на південному Заході. За словами Собяніна, це величезна територія, на якій сьогодні розташовуються не тільки приватні, а й федеральні, сільськогосподарські землі. Столичний мер сподівається, що розширення Москви дозволить знизити щільність населення майже в 2 рази, а також надасть території для забудови «освітнім і виробничим центрам».

Місцеві жителі

Жителі приєднаних територій стануть москвичами. Собянін зазначив, що це тривала процедура і тільки на її обговорення піде рік. «Новим москвичам» перейдуть московські добавки до пенсій, допомог по інвалідності, для підтримки молодих сімей. Нової для них стане і система влади: якщо в регіонах велике значення має місцевий самоуправленец, то в столиці влада вкрай централізована і глави округів мають лише символічне значення.

Міста-супутники: «Мрія» в Підмосков'ї

Зокрема, депутат Мосміськдуми Антон Палеев нагадав « Газете.Ру », Що московські пенсіонери отримують доплати до пенсій. Окрема помощь виявляється ветеранам Великої Вітчизняної війни, виплати яким складають більше 25 тисяч рублів. Також всі московські пільговики мають право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, безкоштовне встановлення та ремонт зубних протезів. Багато хто має 50-відсоткову знижку при оплаті житла, компенсацію на оплату послуг телефонного зв'язку.

фінансування

У скільки обійдеться розширення Москви, поки не відомо, так як конкретних проектів ще немає. Неможливо оцінити і вартість переїзду чиновників. Керуючий партнер Blackwood Костянтин Ковальов підрахував для « Газети.ру », Що переїзд одного чиновника обійдеться в 50 000-100 000 доларів. За його словами, на одного чиновника потрібно приміщення в 12-15 квадратних метрів, будівництво та обладнання простору оцінюється приблизно в 3 000 доларів за метр. При цьому треба врахувати, що з чиновником переїде весь апарат: секретарі та помічники, яким також потрібна буде територія. Земля в обраному напрямку на відстані близько 30 км від Москви коштує приблизно 500-700 доларів за сотку, але на ціну впливає також статус і розвиненість інфраструктури, так що ціна може завищуватися в десятки разів.

дороги

Глобальна реконструкція чекає Київське і Калуське шосе, так як магістралі до нових меж міста звужуються. Калуське шосе стане головною віссю нових територій, там будуть побудовані дорожня розв'язка і транспортний вузол. Замкнути дороги передбачається на малому кільці залізниці. Про це розповів співробітник НДІ транспорту і дорожнього господарства Михайло Блінкін для газети « Відомості ».

В цілому Блинкин оцінює пропозицію про розширення Москви як велике досягнення влади: вперше за три чверті століття Москва так розширить межі і відмовиться від радіально-кільцевої структури, в рамках якої столиця більше розвиватися не може.

Іноземний досвід: 7 транспортних рішень для Москви
Новий урбанізм: Міста-супутники майбутнього

прогнози

Президент Союзу архітекторів Росії Андрій Боков вважає це новим етапом розвитку Москви. Архітектор розповів порталу « У Москві », Що мова йде не про створення міст-супутників, а про концентрованому русі в одному або декількох напрямках. З такою позицією згодні і інші експерти. Наприклад, президент корпорації «Інком» Сергій Козловський заявив « РІА Новини" , Що наслідком перенесення Міжнародного фінансового центру в Рублево-Архангельське може стати подальший розвиток інфраструктури суміжної Нової Риги і виникнення висотного будівництва в цьому районі.

Ілля Терентьєв, директор групи «Земер», вважає, що це розсування кордонів - це лише перші кроки, і столиця буде і далі рухатися на захід.