Строительство »

Нова Москва. Як це було

Сергій Собянін

31 березня 2018 о 14:00

Днями був у Тіна. Згадав, як починалася історія нових територій.

Москва захлиналася в пробках. Не маючи можливості придбати житло за прийнятними цінами, москвичі міняли свою адресу на Підмосков'ї. Через високі ціни і витрат бізнес йшов з Москви.

Території навколо МКАД забудовувалися спальними районами без необхідної транспортної і соціальної інфраструктури. І Москва все більше замикалася в цьому кільці. Всі сектора цього кільця були вже забудовані, за винятком південно-західного напрямку. Але, виходячи з величезного обсягу граддокументаціі, виданої інвесторам, було зрозуміло, що і його чекає та ж доля.

Пропозиція про перенесення федерального уряду стало каталізатором ідеї розширення адміністративних кордонів Москви. Власне кажучи, далеко не новою і природною. Колись кордоном Москви було Бульварне кільце, потім Садове, і так поступово вона дійшла до МКАДа.

На МКАД розширення офіційних кордонів Москви надовго зупинилися, але реальний місто ступив набагато далі і продовжувала розповзатися з величезною швидкістю.

Взяти під управління Москви частина, один із сегментів величезного реального міста, було цілком природно.

Взяти під управління Москви частина, один із сегментів величезного реального міста, було цілком природно

Критики вправлялися з приводу того, що треба було включити не цю, а іншу територію, проводити нові кордони не вздовж, а впоперек, і т.д., і т.п. Політика - мистецтво можливого.

В той момент інших реальних варіантів не існувало. І без того збільшити територію Москви було просто неймовірною за складністю завданням. Але завдяки цілеспрямованості і сприятливому збігу обставин це вдалося.

Після численних обговорень і публічних слухань Нову Москву ми ідеологічно розділили на три пояси.

Перший - урбаністичний, розташований між щільно забудованими Південним Бутово і Солнцево і, власне кажучи, він є логічним продовженням міста.

Другий пояс - в основному середньо- і малоповерхова забудова.

Третій - в більшій мірі резервна територія з котеджної і дачної забудовою, зелені масиви і сільськогосподарські території.

Ну а в чому відмінність від інших районів Підмосков'я? І навіщо все це потрібно москвичам?

По-перше, житло за прийнятними цінами без втрати московської прописки.

По-друге, робочі місця для москвичів і можливості інвестицій для бізнесу.

По-друге, робочі місця для москвичів і можливості інвестицій для бізнесу

По-третє, збереження зеленого пояса Москви. Розвиток транспортної системи - масове будівництво доріг, прихід метро, ​​якісна соціальна інфраструктура, благоустрій поступово, але послідовно перетворюють нові території в повноцінний район Москви.

Поділіться з друзями!

Ну а в чому відмінність від інших районів Підмосков'я?
І навіщо все це потрібно москвичам?