Строительство »

Питання в англійській мові - види англійських питань

 1. 5 типів питань в англійському
 2. Загальні питання
 3. спеціальні питання
 4. Питання до підмета
 5. альтернативні питання
 6. розділові питання
 7. висновок

Наша сьогоднішня тема - це питання англійської мови. А саме: як правильно їх ставити, про відмінності між загальними та спеціальними питаннями, питаннями до підлягає, а також розповімо про використання різних питальних слів. Ця тема актуальна для студентів будь-якого рівня володіння мовою, тому що допущення помилок можливо навіть на більш високому рівні, коли справа доходить до побудова питань в англійській мові. плутають порядок слів , пропускають допоміжні дієслова , Використовують неправильну інтонацію. Наша місія - запобігти появі таких помилок. Can we start?

Перше, що потрібно знати про питання в англійському - це те, що вони відрізняються від структури стверджувальних пропозицій. Ми зазвичай (але не завжди!) Задаємо питання в англійській мові, змінюючи порядок слів: поміщаємо на перше місце допоміжне дієслово перед підметом. Інший (основний) дієслово ставиться після підмета.

Продовжуючи заглиблюватися в цю тему, слід згадати про те, які є типи питань в англійській мові. Від цього залежать відмінності в побудові тих самих питань в англійській мові.

5 типів питань в англійському

Загальне питання в англійській мові

Це питання ми задаємо, коли хочемо дізнатися загальну інформацію. Ти вчиш англійську мову? Ми можемо відповісти на нього одним словом "так" або "ні".

спеціальний питання

Такі питання нам потрібні для того, щоб дізнатися певну, конкретну інформацію, яка нас цікавить. Коли ти почав вивчати англійську?

Питання до підмета

Його ми задаємо, коли хочемо дізнатися хто виконує дію. Хто викладає у тебе на курсах англійської?

альтернативний питання

Це таке питання, в якому дається вибір з 2-х варіантів. Ти займаєшся англійським з викладачем або самостійно?

Роздільне питання

Це питання передбачає підтвердження будь-якої інформації. Ти і влітку продовжуєш вивчати англійську, чи не так?

А тепер давайте розберемо, як кожен з цих питань будується на англійській мові.

Загальні питання

При утворенні таких питань використовується зворотний порядок слів. Це означає, що на перше місце ми ставимо допоміжне дієслово, на друге місце - підмет, на третє - основний дієслово.

Загальні питання в англійській мові також будуються з модальними дієсловами. В цьому випадку модальне дієслово буде замінювати допоміжний, тобто виноситися на перше місце.

Звертаємо вашу увагу на дієслово to be . Його можемо сміливо вважати особливим - в загальних питаннях до нього не потрібно додавати допоміжне дієслово.

Формуємо негативний загальне питання. Для цього необхідно додати частку not. Вона буде стояти відразу після підмета. Однак, якщо ми використовуємо скорочену форму not - not, вона буде стояти перед ним. Подивимося на прикладі:

спеціальні питання

Такий тип питань вимагає розгорнутого і детального пояснення. Спеціальний питання може бути поставлене до будь-якого члену питального речення в англійському . Порядок слів у таких питаннях такий же, як і в загальному, тільки на початку треба поставити одне з питальних слів:

 • What? - Що?
 • When? - Коли?
 • Where? - Де?
 • Why? - Чому?
 • Which? - Котрий?
 • Whose? - Чий?
 • Whom? - Кого?

В описовому форматі будувати спеціальний питання будемо за такою схемою:

Питальне слово + допоміжний (або модальний) дієслово + підмет + присудок + додаток + інші члени речення.

Простіше - на прикладі:

Завдяки тому, що спеціальний питання в англійській мові ставиться практично до будь-якого члену пропозиції (доповнення, обставині, визначенню, що підлягає), з його допомогою можна дізнатися будь-яку інформацію.

Питання до підмета

Цей тип питань відрізняється від розглянутих попередніх тим, так як при його побудові не використовуються допоміжні дієслова. Потрібно всього лише замінити підлягає на who або what, додати запитливо інтонацію і вуаля - питання готовий.

Схема побудови питання до підмета в англійській мові така:

Питальне слово + присудок + другорядні члени речення

З першого погляду дуже просто. Але не слід плутати питання до підмета і спеціальні питання питання в англійській мові до доповнення. Доповнення - це член пропозиції, який дає якусь додаткову інформацію і відповідає на запитання англійською: «кого?», «Чого?», «Кому?», «Чому?», «Що?». І найчастіше питання до доповнення починається з питального займенника who або whom і what. Ось в цьому то і є схожість з питаннями до підлягає. Розібратися допоможе тільки контекст. Приклади для порівняння:

альтернативні питання

Виходячи з назви видно, що ці питання передбачає альтернативу або право вибору. Ставлячи їх, ми даємо співрозмовникові два варіанти.

В такому питанні завжди присутній спілка «Або» - or. Сам же питання будується як загальний, тільки в кінці за допомогою вищезгаданого or ми додаємо вибір.

Схема побудови питання:

Допоміжне дієслово + дійова особа + здійснюється дію + ... or ...

Якщо в альтернативному питанні міститься кілька допоміжних дієслів, то перший ми поміщаємо перед підметом, а інші безпосередньо після нього.

Альтернативний питання в англійській мові може також починатися і з питального слова. Тоді таке питання полягає безпосередньо зі спеціального питання і наступних за ним двох однорідних членів питального речення в англійській мові, які з'єднані за допомогою союзу or.

розділові питання

Ці питання в англійській мові складно назвати питаннями в повній мірі, так як їх перша частина дуже схожа на стверджувальне речення. Ми використовуємо їх, коли не впевнені в чомусь на 100%, і хочемо перевірити чи уточнити інформацію.

Розділові питання складаються з двох частин: перша - це стверджувальне або негативне пропозицію, друга - коротке питання. Друга частина відділяється від першої коми і називається tag або в російській версії «хвостик». Саме тому розділові питання ще називають tag-questions або хвостові питання англійської мови.

Розділові питання дуже популярні в розмовну англійську. І ось чому:

 • Вони не задають питання безпосередньо, але спонукають співрозмовника до відповіді.
 • Вони можуть висловлювати безліч емоцій і станів (іронію, сумнів, ввічливість, здивування і тд).
 • У них використовується прямий порядок слів. Будується звичайне пропозицію, до нього додається «хвостик», і питання готовий.

На російську мову «хвостики» переводяться словами «правда», «не так», «не так», «правильно», «так».

Давайте розглянемо приклади і самі в цьому переконаємося:

Зверніть увагу на «хвостики» для займенники I (я) - в негативному реченні допоміжне дієслово змінюється.

Якщо у вас пропозиція з дієсловом have, то з ним можливі кілька варіантів «хвостиків».

Також іноді в першій частині пропозиції немає негативного not перед допоміжним дієсловом, і все одно воно буде вважатися негативним. Ось наприклад: They never went there, ... Що поставимо? Правильно, did they! А все тому, що слово never (ніколи) має від'ємне значення. До таких слів, як never, можна віднести rarely (рідко), scarcely (ледве), hardly (чи), barely (ледь), little (мало), few (кілька).

висновок

Як ви встигли замінити, в тому, щоб поставити запитання і дізнатися цікаву інформацію - немає нічого складного. Ми сподіваємося, що дана стаття допоможе вам розібратися з усіма тонкощами і нюансами. Вивчайте англійську, будьте допитливими і правильно задавайте англійські питання співрозмовникам. Cheers!

Велика і дружна сім'я EnglishDom

Can we start?
Ти вчиш англійську мову?
Коли ти почав вивчати англійську?
Хто викладає у тебе на курсах англійської?
Ти займаєшся англійським з викладачем або самостійно?
Ти і влітку продовжуєш вивчати англійську, чи не так?
Що?
When?
Коли?
Where?