Строительство »

У Кизилі 12 територіям планується надати статус «комплексного та сталого розвитку»

12 територій міста будуть наділені особливим статусом в Правилах землекористування та забудови міста Кизила 12 територій міста будуть наділені особливим статусом в Правилах землекористування та забудови міста Кизила. Публічні слухання за даними змін в ПЗЗ пройшли в адміністрації міста. Про їх проведення було оголошено два місяці тому. Крім тих, хто просто відгукнувся на оголошення секретаріат комісії з публічних слухань запросив також керівників і представників соціальних установ, розташованих в новостворюваних Курт.

«Внесення змін до ПЗЗ викликані прийняттям в липні 2016 року 373ФЗ і введенням з 1 січня 2017 року змін в «Внесення змін до ПЗЗ викликані прийняттям в липні 2016 року 373ФЗ і введенням з 1 січня 2017 року змін в   містобудівна кодекс, які передбачають зони комплексного сталого розвитку територій (КУРТ), - пояснила на слуханнях Глава міста Діна Оюн містобудівна кодекс, які передбачають зони комплексного сталого розвитку територій (КУРТ), - пояснила на слуханнях Глава міста Діна Оюн. - Градкодекс також зобов'язує привести ПЗЗ муніципальних утворень у відповідність до цих положень ».

Орлан Донгак розповів про те, що з себе представляють так звані Курт. «Це зони, де комплексно можна підходити до питань забудови. Аналіз, проведений Мінземом Туви, показав, що в Кизилі є 12 територій, придатних для будівництва житлових і соціальних об'єктів. Їх і вирішено використовувати під забудову », - озвучив Донгак.
Район Міської поліклініки. Адреса: вулиця Дружби, 30. Раніше тут розташовувалися двоповерхові бараки. Замість них за проектом Орлан Донгак розповів про те, що з себе представляють так звані Курт передбачений цілий квартал. З весни цього року розпочато будівництво чотирьох житлових будинків, один з яких незабаром буде здано в експлуатацію.
За проектом з'являться дитячий та спортивний майданчики, автопарковка і вуличне освітлення.
На другий території за адресою: вулиця Дружби, 37-41 передбачена забудова нового мікрорайону. Зараз тут зводиться житловий будинок на 110 квартир. Будівництво веде підрядна організація ТОВ «Сугуу». Біля житлового об'єкта з'являться дитячий та спортивний майданчики.
У перспективі планується перетворення і району так званого «Шанхая». Свій проект представили архітектори майстерні «Архат». Чи не буде двоповерхових барачних будівель і 45го магазину. Замість них будуть побудовані п'ятиповерхові і дев'ятиповерхові житлові будинки. За проектом передбачено будівництво семи «п'ятиповерхівок» і така ж кількість «дев'ятиповерхівок». Також на цій території буде зведена нова школа на 825 місць. Вона повинна замінити собою школу №14, яка знаходиться в аварійному стані. З'явиться і дитячий сад.
Також за задумом проектувальників на цій ділянці буде побудовано велику кількість паркувальних місць. У планах - зведення кінотеатру і спортивного залу. Що важливо, передбачена і зона для вигулу собак.
Велике будівництво в середньостроковій перспективі планується і в районі набережної Єнісею по вулиці Безіменна - від Титова до Молодіжного парку. За проектом будуть зведені п'ять п'ятиповерхових і три дев'ятиповерхових будинків, а також стоянка для автомобілів. З'явиться територія для вигулу собак. На вулиці Титова планується побудувати два адміністративних об'єкта.

Діна Оюн звернула увагу на те, що, можливо, на Набережній Єнісею не варто захоплюватися будівництвом багатоповерхових житлових будинків. Це найбільш приваблива частина міста і тут більш доречна рекреаційно-паркова зона.
У планах міської влади забудувати ще 8 ділянок. Це в мікрорайоні «Супутник», на вулицях Магістральна, Московська, Острівна, Іркутська та інших місцях.

«Для КУРТ в ПЗЗ встановлюються додаткові регламенти: параметри по соціальним об'єктам, по інженерній інфраструктурі, рівень доступності відповідно до регіональних і федеральними нормативами, - зазначила заступник міністра земельно-майнових відносин Маріанна Монгуш. - Необхідно продумати можливість розширення зон «Для КУРТ в ПЗЗ встановлюються додаткові регламенти: параметри по соціальним об'єктам, по інженерній інфраструктурі, рівень доступності відповідно до регіональних і федеральними нормативами, - зазначила заступник міністра земельно-майнових відносин Маріанна Монгуш комплексного і сталого розвитку територій. Їх в Кизилі явно більше »

Як зазначила перший заступник міністра будівництва і ЖКГ Тамара Авида подальша розробка проектних рішень по Курт допоможе республіці надалі захищати кошти на інженерну інфраструктуру даних територій, будівництво доріг і соціальних об'єктів.

Зміни в Містобудівний кодекс в першу чергу спрямовані на розвиток старих промислових зон у містах. До недавнього часу комплексна реорганізація промзон, серед іншого, стримувалася відсутністю дієвих правових механізмів, що дозволяють зв'язати воєдино розрізнені інтереси численних власників нерухомості в рамках однієї промзони.

Федеральним законом №373-ФЗ від 03 липня 2016 р набрав чинності 1 січня поточного року, були введені нові правові інструменти для забезпечення комплексного і сталого розвитку таких територій.

На виконання положень Закону до кінця 2016 року Міністерство будівництва та житлово-комунального господарства РФ повинно було сформувати реєстр територій, призначених для комплексного розвитку, на основі даних з регіонів.

Виходячи з інформації, представленої на офіційному сайті Мінбуду РФ, за дорученням Уряду РФ такий зведений перелік територій, які підлягають комплексному та сталому розвитку, був підготовлений, і в нього увійшло понад 1100 земельних ділянок по всій Росії. При цьому органи місцевого самоврядування до кінця року повинні забезпечити прийняття рішень про встановлення меж територій, які підлягають комплексному розвитку, в тому числі внести зміни в графічну частину правил землекористування і забудови.

Даний перелік, безумовно, буде корисний для інвесторів і девелоперів, які знаходяться в пошуку відповідних локацій для реалізації своїх проектів.

Дані зміни в ПЗЗ будуть внесені мерією в Хурал представників міста Кизила для розгляду на комітетах і сесії.