Строительство »

Підмосков'ї збільшило норматив по кількості паркувальних місць на 1000 осіб

Фото: ТАСС / Ілля Питалєв

У нових житлових кварталах Підмосков'я стане більше паркувальних місць. Про це йдеться в документах Головного управління архітектури і містобудування Московської області. Крім того, допустима відстань від будинку до гаражного комплексу або паркінгу скоротиться на 200 метрів. Ці зміни будуть закріплені в оновлених нормативах містобудівного проектування.

"Мінімально необхідна площа території для постійного зберігання індивідуального автомобільного транспорту розраховується, виходячи з рівня автомобілізації 420 автомобілів на 1000 жителів", - йдеться в документах ГУАГ.

Раніше містобудівні нормативи встановлювали пропорцію в 250 автомобілів на 1000 жителів для малоповерхової забудови та 300 автомобілів на 1000 жителів для среднеетажние і багатоповерхової забудови. Крім цього, документ скорочує відстань до місць постійного зберігання автомобілів - раніше цей показник становив до 1000 метрів за межами житлового кварталу, зараз же його скоротили до 800 метрів. При цьому документ регламентує кількість паркувальних місць у межах кожної містобудівної зони.

"Допускається приймати наступний розподіл місць для постійного зберігання особистого автомобільного транспорту: в межах кварталу не менше 40%; в межах житлового району не менше 90%; в межах населеного пункту не менше 100%, за умови забезпечення транспортної доступності не більше 15 хвилин", - відзначається в документації Головархітектури.

У Підмосков'ї готують програму "Зручна парковка", розраховану на кілька етапів. Первісна інвентаризація, тобто оцінка проблеми, дасть можливість зібрати необхідну статистику і виявити найбільш проблемні точки. На другому етапі планується максимально збільшити кількість безкоштовних машино-місць. На сьогоднішній день в регіоні відчувається дефіцит паркувального простору. За оцінками фахівців, нестача місць для паркування автомобілів становить порядку 440 тисяч машино-місць.


Керівник Федерації автовласників Росії Сергій Канаєв бачить в прийнятті нових містобудівних норм "золоту середину". "Зараз рівень автомобілізації досить високий, в Москві та інших великих містах країни він наближається до позначки в 800 автомобілів на тисячу чоловік. З урахуванням сучасних тенденцій, Підмосков'ї вийде на цей показник в найближчому майбутньому. Однак збільшення кількості паркувальних місць неминуче позначиться на ціні квартир, тобто вдарить по кишені людям. Тому 420 машин на тисячу чоловік - та величина, яка буде актуальною ще деякий час ", - пояснив він.

За його словами, світовий досвід показує, що багато сімей готові відмовитися від покупки другого автомобіля, якщо в місті є мережа прокатних автомобілів. "Введення каршерінга в Підмосков'ї може знизити зростання автомобілізації населення і дещо полегшити проблему нестачі паркувального простору", - уклав Канаєв.

Почесний президент Союзу московських архітекторів Віктор Логвинов зазначає, що нові нормативи не вдасться реалізувати без збільшення вартості житла.

"Сучасне житло проектується з розрахунку 28 кв.м. на людину. Дворовое простір всередині житлових кварталів залежить від загальної площі житла, і має становити близько 40% цієї величини. Беручи до уваги норматив в 420 машин на тисячу чоловік, неважко порахувати, що місця у дворі фізично не вистачить, щоб розмістити необхідну кількість машин на площинних парковках. Вихід - будівництво багаторівневого або підземного паркінгу. Але це неминуче призведе до подорожчання квартири ", - підкреслив співрозмовник m24.ru.

Посилання по темі

Частково вирішити проблему нестачі паркувального простору в регіоні допоможе парковка на 1189 машино-місця, яка з'явиться в Московській області на дорозі до аеропорту Домодєдово . Нові паркувальні місця розмістять на території майбутнього багатофункціонального готельно-торгового комплексу, який планується побудувати в селі Жеребятьево. Об'єкт розташується на дорозі федерального значення А-105, яка з'єднує Москву і аеропорт "Домодєдово". Саму магістраль реконструюють і розширять до 6 смуг руху. Дістатися з нового комплексу в повітряну гавань можна буде по лінії швидкісного трамвая.

Крім цього, в Підмосков'ї будують парковки для вантажівок, які очікують дозволу в'їхати на МКАД. наприклад, багатофункціональний логістичний центр , Який планується розмістити приблизно в 120 кілометрах від МКАД на трасі М9 "Балтія" поблизу села Назарьево сільського поселення Степаньковское Шаховського району Московської області. Дізнатися про вільних місцях на стоянках можна в інтернеті. За стоянку поза спеціалізованими парковок поблизу МКАД далекобійники можуть заплатити штраф в 1,5 тисячі рублів, якщо фура зупиниться під заборонним знаком. З 2013 року на трасах Підмосков'я почали курсувати Паркон , Які в автоматичному форматі виявляють порушників.