Строительство »

Навіщо Мінрегіон розробляє Містобудівний кодекс

В Україні знову підняли питання розробки єдиного кодексу, Який буде регулювати всю містобудівну галузь.
13 жовтня в Мінрегіоні Відбулося засідання першої робочої групи, присвячене розробці містобудівного кодекса.В ході заходу учасники постаралися обговорити ключові питання, але навіть не зуміли домовитися, як правильно називати майбутній документ - Містобудівна, будівельний або якийсь ще кодекс.

привид кодексу

Нинішня спроба створити Містобудівний кодекс - вже друга. Перша була предпринятому в 2010 році. "Але замість цього в лютому 2011 року був прийнятий рамковий закон" Про регулювання містобудівної діяльності "Вважаю, зараз саме час повернутися до розробки Містобудівного кодексу", - зазначив на початку засідання заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За його словами, зараз містобудівну галузь в Україні регулюють понад 50 законодавчих актів, у тому числі закони.Основной з них - "Про регулювання містобудівної діяльності" - вже неодноразово піддавався змінам і досі призводить до неупорядоченно будівництва і протестам громадськості, що особливо підкреслив глава комітету будівельної палати України АнатольКармінскій.

Більшість присутніх зійшлися на думці, що дивитися у вчорашній день і брати за основу напрацювання Семирічний давності немає сенсу. "Використовувати той матеріал НЕ представляється можливим, так як основний підсумок роботи полягав у тому, що Фактично соединЯлись в один нормативний акт все закони.Прошло сім років, і перед нами стоять виклики, на які ми повинні відповідати і зробити це новим містобудівним кодексом ", - зазначив президент Національної спілки архітекторів Володимир Гусаков.

Цього разу чиновники з міністерства головним завданням назвали пошук концепції, визначення бачення майбутнього документа. Цьому, як пояснив Лев Парцхаладзе, і було присвячено перше засідання.

Чому Містобудівна?

Як і очікувалося, запитань і непорозумінь було більше, ніж пропозицій і відповідей. Так, в ході засідання не вдалося вирішити, як правильно назвати майбутній документ. "Чому кодекс Містобудівна? Що, будують тільки в містах? Давайте визначимося з цим ", - запропонував колишній заступник міністра будівництва Анатолій Беркута.

"В Європі є містобудівних кодексів, є будівельні, в яких все написано. Повинна бути прописана в кодексі така ідеологія, яка задовольнить всех.І подумайте, яка основна мета, об'єднання існуючих законів? ", - поставив запитання колишній головний архітектор Києва Василь Присяжнюк.

Питання доречні, оскільки протягом всього засідання складалося враження, що незалежно від обраної далі стратегії, головна мета всього цього заходу - в тому чи іншому форматі об'єднати в один документ вже існуючі нормативні акти, ось законів впостановленій Кабмін. "Я думаю, що створити один величезний закон нереально. Але чотири основних закони можуть бути зведені в один документ ", - сказав Анатолій Беркута.

Ідеї ​​в тому, щоб піднятися на новий рівень, виділити проблеми і почати пошук шляхів їх вирішення були висловлені лише активістами і навряд чи були почуті чиновниками. "Кодекс повинен враховувати інтереси Не тільки Нерухомість, але і общественності.Прімер Києва показує, що контролю за будівництвом мало, навіть з боку ДАБІ. Потрібно внести норми, які регулюють екологічні питання, потрібно повернути екологічну експертизу та громадські слушанія.Главное - врахувати комплексно інтереси всього суспільства ", - підкреслила громадська активістка Вероніка Агєєва.

Кого призначить автором?

НЕ зійшлися учасники обговорення і в питанні про те, хто повинен займатися розробкою кодекса.Как заявивши Лев Парцхаладзе, допомога в цьому питанні готові надати німецькі колеги з профільні міністерства. "У цій роботі Україна заручилася технічної, інтелектуальної та фінансовою підтримкою німецьких колег, а саме федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини ", - повідомив він.

Директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоус уточнив, що мова йде не в перейняття німецького досвіду, а в з'ясування проблемних моментів, з Яким вже зіткнулися німці, для того, щоб уникнути їх в Україні.

"Я був категорично проти перенесення російського досвіду в Україні, тому що у нас різні умови. Так само я буду проти клонування німецького досвіду. Вже були ситуації, коли німецькі практики не накладалися на українському реаліі.В той же час, Ми повинні бути морально готові переносить все до законів з підзаконних актів, хоча це буде непросто. Це обумовлено об'єктивними умовами включення України в світове сообщество.Еслі ми хочемо залучати інвесторів, Ми повинні створити такі умови, які будуть їм зрозумілі ", - заявив глава правління ГО" Інститут просторового розвитку "Юрій Манцевич.

Більш-менш домовившись, що розробляти кодекс будуть українці, учасники дискусії почали вирішувати, хто саме буде це робити. "Робоча група в Нинішній вигляді, з десятком учасників і збирається раз від разу, нееффектівна.Есть пропозицію розділити: створити робочу групу приблизно з п'яти чоловік, обов'язково включив в неї юриста, щоб вона працювала на постійній основі щодня і, бажано, за гроші . На волонтерських засадах таку роботу НЕ сделать.Все інше - в рамках періодичних відкритих засідань ", - запропонував Юрій Манцевич.

У свою чергу Анатолій Беркута вважає, що розробляти кодекс має юрособа, професійний науковий інститут, Який на субпідряд буде залучати друге профільних фахівців. "Думаю, що робоча група з п'яти чоловік НЕ вирішить проблему.Поддержіваю ідею про НДІ", - погодився Василь Присяжнюк.

Втім, виявилося, що самі НДІ не особливо горять бажанням братися за таку задачу. "Жоден з наших інститутів НЕ впорається з цією роботою, потрібно якийсь об'єднання, можливо, нову юрособу, куди зможуть увійти в тому числі і організації, які працюють за гранти.Возможно, це буде консорціум ", - заявив від імені трьох присутніх в залі керівників НДІ директор ДП" УкрНДПІцівільбуд "Олександр Чижевський.

Втім, на всі ці питання і зауваження відповіді поки не знайдені. "Ця робоча група точно не буде виписувати кодекс, для цього потрібні професіонали. Але для всього цього потрібно визначитися, яким шляхом ми йдемо, потрібно з'ясувати формат і структуру майбутнього документа ", - підсумував Сергій Білоус.

джерело: abcnews.com.ua

Можливо, Вам також буде цікаво

Чому Містобудівна?
Quot;Чому кодекс Містобудівна?
Що, будують тільки в містах?
І подумайте, яка основна мета, об'єднання існуючих законів?
Кого призначить автором?