Строительство »

«Куди у вас пропала вулиця Заводська?»: Репортаж з містобудівної ради по новому кварталу на Металургів

Так виглядає об'ємна модель нового кварталу з Металургів

Сьогодні Містобудівна рада Єкатеринбурга схвалив новий квартал висотних будинків на візі. По вулиці Металургів від Заводський до Отрадною планують побудувати будинки до 30 поверхів, тобто до 100 метрів заввишки.

Також там планують паркінги, в які будуть вбудовані магазини. Щільність населення складе 412,5 людини на гектар. Забезпеченість житловим фондом - 30 «квадратів» на людину, населення - 23 тисячі осіб. Загальна площа розглянутого ділянки - 70 гектарів.

Новий район уздовж Металургів збираються будувати компанії «Астра» і «Формула будівництва» (її ділянка - Рєпіна - Викулова - начдивом Васильєва, всередині нього знаходиться 41-я школа, яку хочуть розширити до 1500 місць). Дозвіл розробити проект планування правого боку Металургів «Астра» отримала ще в Мінбуді.

Голова міськради Михайло Вяткін зазначив, що це лише частина майбутнього району, який повинен розвиватися до ТРЦ «Радуга-Парк». Більшу частину цієї землі тільки належить викупити у приватних власників. За висотками вздовж Металургів планується розмістити більш комфортну квартальну забудову. За загальному плануванні району «Астра» вже провела внутрішній конкурс, і бюро «Гордєєв-Демидов», яка виступає на раді, в цьому конкурсі перемогло.

У тій частині, яка прилягає до Металургів, висотні будівлі змінної поверховості і автопаркінги винесені до траси. Закриті паркінги в Стилобатна поверхах повинні грати в тому числі роль шумозахисту. Парковки будуть трьох-п'ятиярусними, з експлуатованими покрівлями.

- Образ вулиці Металургів дуже важливий - Московський тракт є головним в'їздом до міста, а з іншого боку вулиці розміститься містечко ЕКСПО - навіть якщо виставки не буде, то там в будь-якому випадку буде цікавий проект, - зазначив один з проектувальників. За його словами, фасади будинків поки не позначені свідомо - спочатку потрібно розробити і затвердити саму концепцію.

Завкафедрою містобудування УрГАХА Сергій Санок задався питанням, чи не перетвориться Металургів в проїзд між технічними об'єктами (паркінгами). Його запевнили, що на перших-других поверхах будуть вбудовані громадські об'єкти з упорядкованою пішохідною зоною.

- Я 50 років тому закінчував 41-ю школу, - зазначив Михайло Вяткін. - Як в неї зараз пройдуть діти? Вона [в даному проекті] нагадує дитячий сад, затиснутий всередині двору. Школу намалювали, а підходів до неї не зробили. Куди пропала вулиця Заводська?

Архітектори відповіли, що вхід буде один - з боку Рєпіна - начдивом Васильєва, там планується алея до головного входу, але від нового району не планується пішохідний прохід - так як школа розрахована на вже існуючу забудову. Замначальника головархітектури Сергій Косенко підтвердив, що новий район зажадає нових шкіл.

Архітектор Євген Трубецькой запитав, яка ідея нової забудови - на прикладі вулиці Свердлова в Єкатеринбурзі і Арбата в Москві.

Архітектор Євген Трубецькой запитав, яка ідея нової забудови - на прикладі вулиці Свердлова в Єкатеринбурзі і Арбата в Москві

- Вулиця Металургів - це транспортна «річка»; незважаючи на шум, на трафік, це шлях, це рух, і для нас обсяг цих ламаних паркінгів - це скелястий берег, повороти на цьому березі викликають деяке пожвавлення, а вже над ним - висотні будинки, - відповів проектувальник.

- Вулиця Металургів - це транспортна «річка»;  незважаючи на шум, на трафік, це шлях, це рух, і для нас обсяг цих ламаних паркінгів - це скелястий берег, повороти на цьому березі викликають деяке пожвавлення, а вже над ним - висотні будинки, - відповів проектувальник

Головний архітектор Андрій Молоков схвалив концепцію, а ось екс-головний архітектор області Григорій Мазаєв охарактеризував проект як «жах» і «хаос»: на його думку, не можна проектувати вулицю тільки з одного боку, а композиція повинна бути ув'язана з оточенням.

Головний архітектор Андрій Молоков схвалив концепцію, а ось екс-головний архітектор області Григорій Мазаєв охарактеризував проект як «жах» і «хаос»: на його думку, не можна проектувати вулицю тільки з одного боку, а композиція повинна бути ув'язана з оточенням

- Висотний будинок - це знак оклику. Не можна все пропозицію написати знаками оклику. Нічого у вас не вийде. Відчуття, що ви в школі не вчилися, - заявив він творцям проекту.

- Я вважаю, що це правильний варіант, - зазначив Михайло Вяткін. - Тут ніколи не буде вулиці Свердлова, це ж внутріміська вулиця, по якій ходять тільки ті, хто тут живе, інші їдуть і дивляться по сторонам. Тут потрібен свій підхід - нехай у цій річки будуть різні береги, тут дуже великі можливості для пластики фасадів, і це згодом використовують архітектори.

В ході обговорення ритмічну і кілька одноманітну архітектуру висоток на Металургів з легкої руки архітектора Трубецкова прозвали «собачим вальсом».

В ході обговорення ритмічну і кілька одноманітну архітектуру висоток на Металургів з легкої руки архітектора Трубецкова прозвали «собачим вальсом»

Спори також викликало нове «внутрішньоквартальне» розташування 41-ї школи: на думку частини експертів, всередині житлового кварталу її розташовувати просто не можна. Проте концепцію прийняли до розробки. Надалі планується розглянути проект планування району.

Михайло Вяткін на закінчення порадив «Формулі будівництва» повністю переглянути частину району і розробити його разом з тією частиною, яку робить «Астра».

- Жодного доброго слова про вашу забудові ніхто не сказав, - аргументував він.

Текст: Олена Баталова
Фото: Олена Баталова / E1.RU

Як в неї зараз пройдуть діти?
Куди пропала вулиця Заводська?