Строительство »

Які документи необхідні для вирішення будівництва

  1. Індивідуальне житлове будівництво
  2. Капітальне будівництво

Для здійснення будівництва на законних підставах, за винятком випадків, передбачених частиною 17 статті 51 Містобудівного кодексу, необхідно отримати дозвіл на будівництво

Для здійснення будівництва на законних підставах, за винятком випадків, передбачених частиною 17 статті 51 Містобудівного кодексу, необхідно отримати дозвіл на будівництво.

Дозвіл на будівництво є документом, що підтверджує відповідність проектної документації вимогам містобудівного плану земельної ділянки ( ГПЗУ ) Або проекту планування території та проекту межування території (у разі будівництва, реконструкції лінійних об'єктів) і дає забудовникові право здійснювати будівництво, реконструкцію об'єктів капітального будівництва.

У зв'язку з цим виникає питання, які документи необхідні для дозволу на будівництво?

Чинним Містобудівною кодексом передбачаються різні переліки необхідних документів для індивідуального житлового будівництва і капітального будівництва. Це пов'язано з тим, що в першому випадку будівництво може здійснюватися без проекту, в той час, як для капітального будівництва розробка проектної документації обов'язкове.

Індивідуальне житлове будівництво

Розглянемо, які документи необхідні для дозволу на будівництво індивідуальних житлових будинків.

Перш за все, до заяви на видачу дозволу на будівництво необхідно докласти правовстановлюючі документи на земельну ділянку.

Другим документом є містобудівний план земельної ділянки. Він містить основні вимоги та обмеження, що поширюються на дану ділянку за чинними містобудівними нормами. Містобудівна план повинен видаватися уповноваженими органами влади, але на практиці підготовкою цього документа, найчастіше, займається сам забудовник і представляє його в уповноважені органи влади на затвердження.

Третій документ - це схема планувальної організації ділянки. Цей документ розробляється на підставі діючих нормативно-правових документів та містобудівних норм. На цьому плані повинно бути позначено місце розміщення об'єкта будівництва в межах земельної ділянки.

Капітальне будівництво

Щоб отримати дозвіл на будівництво об'єктів капбудівництва або реконструкції, крім перерахованих вище правовстановлюючих документів на земельну ділянку та містобудівного плану, необхідно надати ряд інших документів.

Перш за все, це матеріали, що містяться в проектній документації:

  • Пояснювальна записка;
  • схема планувальної організації земельної ділянки, виконана відповідно до градостротельним планом земельної ділянки, з позначенням місця розміщення об'єкта капітального будівництва, під'їздів і проходів до нього, меж зон дії публічних сервітутів, об'єктів археологічної спадщини;
  • схема планувальної організації земельної ділянки, що підтверджує розташування лінійного об'єкта в межах червоних ліній, затверджених у складі документації з планування території стосовно лінійним об'єктам;
  • схеми, що відображають архітектурні рішення;
  • відомості про інженерному устаткуванні, зведений план мереж інженерно-технічного забезпечення з позначенням місць підключення (технологічного приєднання) проектованого об'єкта капітального будівництва до мереж інженерно-технічного забезпечення;
  • проект організації будівництва об'єкта капітального будівництва;
  • проект організації робіт по знесенню або демонтажу об'єктів капітального будівництва, їх частин.

Обов'язковою документом є позитивний висновок експертизи проектної документації. Якщо для об'єкта будівництва статтею 49 ГрК РФ передбачена державна екологічна експертиза проектної документації, позитивний висновок подаються разом із заявою.

Якщо забудовник отримав дозвіл на відхилення від допустимих параметрів дозволеного будівництва або реконструкції, такий дозвіл необхідно додавати до заяви на отримання дозволу на будівництво.

При здійсненні реконструкції об'єкта, у якого є кілька правовласників, до заяви додається їх згоду.

Більш детально вимоги до наданих документів викладені в частині 7 статті 51 ГрК РФ. У цій же статті, в частині 10, вказується, що неприпустимо вимагати інші документи при оформленні дозволу на будівництво, але дозволено подавати ці документи в електронній формі.


У зв'язку з цим виникає питання, які документи необхідні для дозволу на будівництво?