Строительство »

Державна підтримка малого та середнього бізнесу, субсидії і допомога для підприємництва

 1. У чому полягає субсидування фізичних осіб-підприємців?
 2. Види фінансової допомоги і умови підтримки малого бізнесу
 3. Чи можливо отримати дотацію для підтримки малого та середнього бізнесу в РФ і де?
 4. Отримання допомоги в Центрі зайнятості
 5. Субсидія від держави на відкриття бізнесу 2019: що необхідно?

Розвиток бізнесу - це одна з найбільш пріоритетних державних завдань. Адже бізнес - це основа формування бюджету. З даної статті ви дізнаєтеся, в чому суть програми підтримки малого бізнесу, як отримати субсидію і які умови для отримання субсидії в 2019 році

Економічна нестабільність в Росії, яка спостерігається більше року, позбавила багатьох громадян робочих місць і гідної заробітної плати. Альтернативою для даної категорії населення став малий і середній бізнес. Однак, у зв'язку з браком коштів, більшість не має можливості відкрити свою справу. Саме тому держава прийняла рішення про видачу субсидій на відкриття та підтримку малого бізнесу в 2019 році.

У чому полягає субсидування фізичних осіб-підприємців?

Субсидія - вид грошової безповоротної допомоги для суб'єктів підприємництва, яка видається для цільового використання (бізнесу).

Допомога малому бізнесу може виділятися для реалізації наступних цілей:

 • придбання приміщення;
 • покупки устаткування, товару для подальшого продажу;
 • покупки нематеріальних активів.

Виділені кошти обов'язково мають бути спрямовані на розвиток малого і середнього бізнесу. Державні органи пізніше зможуть зажадати офіційні підтверджуючі документи від одержувача, наприклад, чеки, накладні з вказаною сумою. Якщо кошти були витрачені не повністю, іншу частину потрібно повернути.

Види фінансової допомоги і умови підтримки малого бізнесу

 1. Гранти для підприємців, які тільки починають бізнес, складають 60 000 рублів або 12 місячних посібників. Гранти на підтримку малого бізнесу надаються особам, які зареєстровані як СПД протягом більше 2 років. Кошти видаються на конкурсній основі з метою їх спрямування на потреби бізнесу, крім оренди приміщень і виплати зарплати найманим робітникам. Також гранд видається безробітним особам, малозабезпеченим сім'ям з малолітніми дітьми, дітьми-інвалідами, колишнім працівникам державної або військової служби.
 1. Для придбання основних засобів - держ програма на підтримку малого бізнесу в 2019 році гарантує видачу до 60 000 рублів на підприємництво, яка в майбутньому дозволить збільшити кількість робочих місць, податкових надходжень до федерального бюджету, підвищити соціальну значимість малого бізнесу.

Отримати субсидію на розвиток малого бізнесу такого формату, зможуть приватні підприємці в промисловій, житлово-комунальної, економічної, соціальної сфері, які:

 • підготують і захистять проект розвитку бізнесу;
 • нададуть повний пакет документів на вимогу комісії.
 1. Грошові субсидії на бізнес від Центру зайнятості 2019 - держава пропонує до 25 000 рублів для відкриття невеликого приватного підприємництва.
 1. Компенсації кредитів, раніше отриманих на розвиток малого і середнього бізнесу - програма 2019 року запропонована Урядом Росії щодо фінансової та майнової підтримки.

Для покриття частини процентної ставки підприємець надає бізнес-план, необхідні документи, після чого приймається рішення про виділення фінансової допомоги цій особі.

 1. Фінансова державна підтримка соціально незахищених категорій населення (звільнених з місць позбавлення волі, інвалідам, матерям і батькам-одинакам, випускникам інтернатів, ін.) - програма передбачає видачу субсидії в 2019 році до 300 000 рублів для підтримки запланованих заходів щодо стабілізації і розвитку підприємництва.
 1. Навчання та стажування за рахунок державних коштів, професійна перекваліфікація (можна оформити з повним або частковим покриттям витрат).
 1. Бізнес-інкубатори (зазвичай на базі Фондів підтримки малого підприємництва) - допомога для розширення області робочої площі (оренди приміщень, складів, пр.), Навчання азам підприємництва, допомога в складанні бізнес плану за зразком для отримання субсидії.
 1. Допомога у веденні бухгалтерського та податкового обліку на безоплатній основі (аутсорсинг).
 1. Сприяння розвитку інноваційних технологій 2019 - державою виділяються кошти для покриття витрат на просування нового продукту, придбання на нього патенту і ліцензійних прав (максимум 60 000 рублів).

Чи можливо отримати дотацію для підтримки малого та середнього бізнесу в РФ і де?

У Росії пропонується держ. фінансування індивідуальних підприємців в спеціальних центрах та фондах підтримки бізнесу, а також в Центрі зайнятості населення.

Отримання допомоги в Центрі зайнятості

Для отримання фінансової допомоги офіційно безробітним особам необхідно стати на облік в Центрі зайнятості і заповнити стандартну анкету за зразком.

Також буде потрібно надати наступні документи:

 • паспорт громадянина РФ із зазначенням місця реєстрації;
 • ІПН встановленої форми;
 • документ про повну загальну середню або вищу освіту;
 • довідку за останні півроку із зазначенням середньої заробітної плати (для осіб, які раніше були працевлаштовані);
 • інші документи (на вимогу інспектора).

Після надання документів співробітниками служби буде запропонований варіант отримання разової (безповоротної) допомоги для відкриття своєї справи. Найкраще попередньо пройти курси підприємництва, скласти правильний бізнес-план і надати його для ознайомлення комісії.

При позитивному рішенні знадобиться зареєструватися в Податковій інспекції в якості підприємця, на підставі чого буде перерахована допомога безробітному.

Субсидія від держави на відкриття бізнесу 2019: що необхідно?

Субсидія від держави на відкриття бізнесу 2019: що необхідно

 1. Вибрати вид діяльності, яким планується займатися.
 2. Скласти бізнес план для субсидії.
 3. Зареєструватися як ІП.
 4. Звернутися з заявою в держ. орган, який проводить субсидування малих підприємств.
 5. Підтвердити необхідність отримання виплат.
 6. Скласти приблизні витрати на відкриття і розвиток бізнесу, надати для ознайомлення комісії.
 7. Зібрати пакет документів, необхідних для оформлення дотації (паспорт, ІПН, довідку про доходи, ін.).

Протягом 60 днів комісією приймається рішення про надання субсидії, як способу підтримки малого бізнесу державою, про який підприємець повідомляється поштою і за допомогою телефонного зв'язку.

З програмами субсидування детально можна ознайомитися на сайті порталу Уряду РФ і Міністерства соціальної політики.

У 2019 система державної підтримки малого та середнього бізнесу стала більш вдосконаленою, яка дозволяє виділяти допомогу різним верствам населення на будь-які види діяльності.

Дивіться також:

банкрутство ТОВ

Стягнення дебіторської заборгованості

Адвокат по кредитним спорах

Як виграти суд з банком по кредиту?

Як подати зустрічний позов до банку за кредитним договором?

У чому полягає субсидування фізичних осіб-підприємців?
У чому полягає субсидування фізичних осіб-підприємців?
Чи можливо отримати дотацію для підтримки малого та середнього бізнесу в РФ і де?
Субсидія від держави на відкриття бізнесу 2019: що необхідно?
Як подати зустрічний позов до банку за кредитним договором?