Строительство »

Ваше право - Розірвання шлюбу

  1. Розірвання шлюбу Розірвання шлюбного союзу З кожним роком все більше білоруських сімейних пар подають...
  2. Для розірвання шлюбу через суд необхідно надати:
  3. Відсоток стягнення з заробітної плати аліментів:
  4. Розмір держмита встановлений Податковим кодексом РБ і становить:
  5. Щоб оформити розірвання про шлюб через ЗАГС, необхідні наступні документи:
  6. Угода при розлученні
  7. Чи не знайшли відповідь? Задайте питання в рубриці "Питання-відповідь"

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбного союзу


З кожним роком все більше білоруських сімейних пар подають заяву на розлучення. Віковий діапазон у жінок з 25-29 років у чоловіків - в 30-34 роки. Більшість сімей розпадаються після 5-9 років спільного життя.

Розлучення сімейної пари здійснюється двома способами:

- подача позовної заяви до суду (ст.34, 36 КпШС)

- подача документів в ЗАГС.

Для розірвання шлюбу через суд необхідно надати:

- завірена ЖЕСом довідка про склад сім'ї (термін дії-1 місяць),

- оригінал свідоцтва про шлюб,

- свідоцтв про народження дітей,

- позовну заяву в суд на розлучення і копія цієї заяви.

Варто відзначити, що вимагати стягнення аліментів можна одночасно з поданням позовної заяви до суду, так як їх нарахування починається з дня подачі заяви. Для цього необхідно надати заяву та копії свідоцтв про народження дітей. Кожна заява має своє точне назва (заява на розлучення, заява про стягнення аліментів на дитину (дітей) в порядку наказного провадження, заява про поділ спільно нажитого майна і т.п.

Відсоток стягнення з заробітної плати аліментів:

- на одну дитину 25%,

- на двох дітей 33%,

- на трьох 50%.

Суд надає подружжю 3 місяці для вжиття заходів до примирення, а також для досягнення угоди про спільні неповнолітніх дітей і розподіл майна. Варто зазначити, що рішенням суду термін може бути зменшений до одного місяця або збільшений до шести місяців Шлюб також може бути розірваний без надання терміну на примирення, якщо обоє з подружжя згодні на розлучення і у них немає спільних неповнолітніх дітей.

Розмір держмита встановлений Податковим кодексом РБ і становить:

- при первинному розірвання шлюбу - 3 базові величини;

- при розірванні повторного шлюбу - 5 базових величин;

- при розірванні шлюбу з людиною, який визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, або засуджений на термін не менше 3-х років - 1 базова величина. Слід також врахувати, що якщо разом із заявою про розірвання шлюбу подаються і інші заяви (наприклад, на розділ спільно нажитого майна), то держмито сплачується за кожну заяву окремо, в установленому розмірі.

Щоб оформити розірвання про шлюб через ЗАГС, необхідні наступні документи:

- заяву про розлучення, складене і підписане обома сторонами;

- паспорта обох подружжя (якщо паспорт відсутній у кого-небудь з них, тоді можна представити суду інший документ, що підтверджує особу);

- оригінал свідоцтва про одруження;

- квитанція, що підтверджує оплату подружжям держмита за розлучення;

- при неможливості одного з подружжя через поважну причину з'явитися в ЗАГС особисто він повинен передати в державний орган, нотаріально завірений документ, що підтверджує його згоду на реєстрацію розлучення без його присутності.

Угода при розлученні

Якщо судом прийнято рішення задовольнити заяву про розірвання шлюбу, але при цьому у подружжя є спільні неповнолітні діти, то суд зобов'язаний захистити їх інтереси. Щоб забезпечити законними правами та інтересами своїх дітей, подружжя може укласти між собою Угоду про дітей. У цій Угоді батьки можуть визначити наступне: - з ким залишаться проживати діти після розлучення; - розмір аліментів на дітей; - порядок спілкування з дітьми та участі в їх вихованні окремо проживаючого батька; - порядок виїзду дітей за кордон; - інші питання утримання та виховання дітей. Якщо сімейна пара не надасть такої угоди, суд, виходячи з ст. 39 Кодексу про шлюб та сім'ю, всі питання, що стосуються розмірів аліментів, місця проживання неповнолітніх, порядку їх спілкування з батьками та інші моменти, вирішує самостійно. Розбіжності між батьками про те, з ким буде проживати дитина, вирішуються в судовому порядку виходячи з інтересів самої дитини. Думка дитини виявляється органом опіки та піклування за запитом суду. При необхідності воно може бути також з'ясовано і судом шляхом особистої бесіди в присутності педагога. При цьому визначається, чи є бажання дитини щирим і не чинився на нього вплив з боку одного з батьків або інших осіб (наприклад діда, баби, братів, сестер). Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей, але в основному діти залишаються проживати з матір'ю. І тільки, коли мати "неблагополучна", постає питання про те, щоб дитина жила з батьком. Батько, який проживає окремо від дітей, має право спілкуватися з ними і зобов'язаний брати участь в їх вихованні. При цьому другий з батьків не має права цьому перешкоджати. Після того, як подружжя розвели, при видачі копії рішення суду про розірвання шлюбу, в паспортах обох подружжя робиться відповідна відмітка. Протягом 10 днів, після набрання рішенням суду про розірвання шлюбу в законну силу, копія рішення суду надсилається до ЗАГС, де робляться також необхідні позначки в запису акта про укладення шлюбу.


Нехведовіч Наталя, г.Ліда


Чи не знайшли відповідь? Задайте питання в рубриці "Питання-відповідь"


Статті з розділу: