Строительство »

Штраф за втрату паспорта в 2019 році

  1. Який штраф за втрату паспорта в 2019 році
  2. Адміністративний штраф за втрату паспорта
  3. Недбале зберігання паспорта

В обов'язки кожного громадянина Російської Федерації входить дбайливе зберігання виданого йому паспорта, у разі втрати паспорта громадянин зобов'язаний негайно повідомити в уповноважений орган внутрішніх справ. У даній статті ми розповімо про відповідальність за втрату основного документа, що посвідчує особу громадянина - про штраф за втрату паспорта та її розміру в 2019 році. Також як і в разі несвоєчасної заміни або псування - за втрату паспорта, громадянину РФ загрожує адміністративне відповідальність у вигляді штрафу відповідно до ст. 19.16 КоАП РФ.

Причому, законодавець в одній статті об'єднав кілька варіантів, які призводять до накопичення нового паспорта: недбале зберігання документа, знищення паспорта і умисне псування засвідчує особу. У даній статті ми розповімо про склад правопорушень за втрату паспорта і розмір штрафу.

Який штраф за втрату паспорта в 2019 році

Стаття 19.16 КоАП РФ встановлює, що за дії, які викликали втрату паспорта, правопорушника чекає покарання у вигляді попередження або штрафу. Розмір штрафу за втрату паспорта становить від 100 до 300 рублів в 2019 році (залишився незмінним). Штраф буде призначений як при втраті паспорта, так і при умисному знищенні або псування, а також в разі недбалого зберігання.

Але не варто відразу засмучуватися, тому що є приємна альтернатива: можливо, штраф за втрату паспорта на вас не випишуть, і ви обійдетеся лише усним попередженням.

Якщо звернутися до Положення про паспорт РФ, то там сказано, що на російських громадян покладено обов'язок дбайливого зберігання паспорта - найважливішого документа, що посвідчує особу. І в разі його втрати, слід без зволікання повідомити відповідне відділення з питань міграції МВС Росії (Раніше ФМС - Федеральна Міграційна Служба).

Якщо постанова про накладення адміністративного покарання у вигляді штрафу вступило в силу, громадянину надається 60 діб для добровільного виконання. З моменту винесення постанови, воно набуває законної сили протягом 10-денного строку в тому випадку, якщо вона не була оскаржена. Отже, у вас є 70 днів на те, щоб погасити штраф за втрату паспорта.

У разі якщо правопорушник не досяг повноліття, і він не здійснює трудову діяльність, то в більшості випадків, штраф буде стягнуто або з його батьків, або з законних представників.

У разі якщо 60 днів вже минули, а штраф за втрату паспорта так і не був погашений, то посадова особа відділу з питань міграції, яким було винесено відповідну постанову у справі про правопорушення адміністративного характеру, протягом 10-ти денного терміну направляє всі матеріали по справі для порушення виконавчо виробництва до відповідного відділу судових приставів.

Термін позовної давності для порушення адміністративного провадження у посадових осіб відділу з питань міграції становить 2 місяці з моменту подачі громадянами документів і фіксації факту втрати документа, що посвідчує особу - паспорта.

Адміністративний штраф за втрату паспорта

На практиці трапляється так, що велика частина протоколів про адміністративне правопорушення, складених співробітниками відділу з питань міграції, викликає ряд питань, як з боку контролюючих та наглядових органів, так і з боку судових органів влади.

Крім цього, провадження в адміністративній правопорушення за статтею 19.16 КпАП не передбачив складання протоколу. В даному випадку постанова у справі є достатнім.

Якщо розглядати склад даної статті, то вас має зацікавити формулювання «недбале зберігання».

Якщо розібратися, недбале зберігання, в загальному, може бути здійснено тільки з необережності. Іншими словами, щоб накласти адміністративне покарання на правопорушника, знадобиться довести причинно-наслідковий зв'язок між недбалим зберіганням і втратою паспорта.

Тому посадова особа відділу з питань міграції має довести наявність або відсутність згаданої недбалості, а також її ступінь.

Недбале зберігання паспорта

Вона являє собою форму провини, при якій людина не усвідомлює, що його дії спричинять за собою певні наслідки, хоча якби він був обачний, то це можна було передбачити.

Є ще поняття «казус», яке слід відрізняти від недбалості. Казус проявляється в тому, що громадянин не тільки не передбачав, але не міг передбачити наслідків власних дій.

Тобто, якщо вина допустив недбалість громадянина буде доведена, то посадова особа має право накласти штраф за втрату паспорта.

Як ви вже маєте уявлення, за втрату паспорта не у всіх випадках передбачається законом накладення адміністративного покарання у вигляді штрафних санкцій.

Може трапитися так, що співробітники відділу з питань міграції винесуть лише попередження, і штрафу можна буде ізбежать.Несмотря на всі нюанси, на законодавчому рівні громадянину надається можливість оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення. На ці дії виділяється термін - 10 днів з моменту винесення постанови у справі.