Строительство »

Реєстрацію автомобілів можуть спростити

Процедуру реєстрації авто можуть поміняти. фото advising.kiev.ua

Реєстрацію автомобілів можуть спростити https://cdn.segodnya.ua/img/article/3817/40_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/3817/40_tn.jpg 2012-09-03T09: 37: 35 + 03: 00 Україна Янукович запропонував скасувати збір до Пенсійного фонду при перереєстрації автомобілів

Президент Віктор Янукович подав на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає удосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів та спрощення механізмів при реєстрації і передачі права власності на рухоме майно. У змінах до Податкового кодексу містяться нові механізми визначення вартості транспортних засобів для оподаткування доходів фізосіб.

Дохід від продажу легкового автомобіля, мотоцикла чи мопеда буде визначатися двома методами за вибором платника - не нижче оціночної вартості, як зараз, або не менше середньоринкової ціни транспортного засобу, пише " Комерсант-Україна ". Середню вартість по ринку будуть щоквартально визначати в Мінекономрозвитку і торгівлі з урахуванням року випуску, пробігу та аналізу фактичних цін продажу відповідного рухомого майна. Ці дані в обов'язковому порядку будуть публікуватися на сайті міністерства. Ставка ПДФО залишиться діючою - 1% при продажу не частіше одного разу на рік і 5% при реалізації другого і наступних об'єктів майна.

За словами керівника відділу продажів легкових автомобілів Volkswagen компанії "Порше Україна" Сергія Носенко, практика заниження оціночної вартості стане практично неможливою. "Як при розмитненні автомобілів є індикативні мінімальні ціни, нижче яких ввезти транспортні засоби неможливо, так і при наявності мінімальних ринкових цін продавати їх за заниженою вартістю не вийде", - говорить він. При цьому пан Носенко зазначає, що дані міністерства про середньоринкової вартості будуть не зовсім об'єктивними, так як не враховують багатьох нюансів, наприклад потрапляв автомобіль в аварію. При наявності такого фактора його вартість знижується на 20-70% в залежності від серйозності пошкоджень. "Тобто споживачеві доведеться побігати і довести факт події, щоб знизити ціну", - прогнозує пан Носенко. Гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко, який брав участь в розробці законопроекту, додає, що на етапі затвердження Кабміном порядку визначення середньоринкових цін може з'явитися норма про застосування усередненого показника, щоб, зокрема, не оцінювати ступінь аварійності машини.

Значні зміни з прийняттям законопроекту очікуються на вторинному автомобільному ринку. Глава держави наполягає на скасуванні збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування при перереєстрації транспортних засобів. Збір до Пенсійного фонду (ПФ) буде стягуватися тільки при первинній реєстрації, крім того, його ставка буде диференційованою - 3% доведеться сплатити працездатним громадянам за автомобіль вартістю до 165 прожиткових мінімумів (ПМ; зараз ця сума становить 81,83 тис. Грн), 4% - до 290 ПМ (319,58 тис. грн) і 5% - понад 290 ПМ.

Зараз застосовується єдина ставка - 3% від об'єкта оподаткування. "Це несуттєве підвищення. Якщо люди мають можливість купити нову машину, то зможуть заплатити і збір. Але якщо ще для дорогих автомобілів буде прийнятий податок на розкіш, то піде контрабанда. Ми будемо переконувати, що цього робити не можна", - говорить Олег Назаренко. Нагадаємо, в рамках національного плану дій з впровадження програми економічних реформ на 2012 рік Віктор Янукович наполягав на повному скасуванні збору в ПФ при реєстрації транспортних засобів.

Крім того, законопроект передбачає суттєве зниження ставки держмита при нотаріальному завіренні договорів відчуження рухомого майна на користь дітей, одного з подружжя, батьків з 1% від суми договору (не нижче дійсної вартості транспортного засобу) до одного неоподатковуваного мінімуму (ПМ; 17 грн ) і з 5% до 5 НМ (85 грн) для інших осіб. В адміністрації президента вважають, що діюча зараз дорога і складна процедура реєстрації та відчуження рухомого майна стимулює продавців автомобілів до оформленням продажів через процедуру видачі генеральної довіреності або передачі техпаспорта новому власнику. "Отримання довідки про оціночну вартість, сплата 5-відсоткового мита плюс оплата нотаріальних послуг привели до того, що процедурою відчуження ніхто не користується. Легше звернутися до торговців на авторинках, які за 1 тис. Грн роблять довідку-рахунок, з якої покупець може йти в ДАІ , Або видати генеральну довіреність ", - пояснює пан Назаренко. В результаті прийняття законопроекту ці схеми виявляться невигідними - організований ринок вторинних продажів стане дешевше, і покупець матиме право власності на транспортний засіб. У випадку з генеральною довіреністю про права на автомобіль могли заявити спадкоємці продавця в разі смерті останнього.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку