Строительство »

Оплата послуг з державної реєстрації договору купівлі-продажу квартири в Москві

Офіси в Москві і Московській області: Схеми проїзду

  1. Загальні підстави оплати.
  2. Порядок оплати послуг.
  3. Способи оплати послуг.
  4. Розрахунок державного мита.
  5. Куди платити ?

ЗАГАЛЬНІ ПІДСТАВИ ОПЛАТИ

У Цивільному кодексі встановлено, що договір купівлі-продажу квартири є договором, підлягають обов'язковій державній реєстрації в уповноваженому органі (ст.551 ГК РФ). Законом №122 закріплена форма державної реєстрації у вигляді здійснення спеціальної реєстраційної написи на договорі і видачі свідоцтва про перехід права власності на нерухомість. Після дані вносяться в ЕГРП. Покупець здійснює в цьому випадку два юридично значимих дії. За виконання цих дій в НК РФ передбачена державне мито. В даний час цей договір дуже поширений. Якщо у вас виникли питання по даній темі, юридична компанія МГК "Вектор Права" готова допомогти вам їх вирішити.

Під державним митом розуміється збір, що стягується з фізичних та юридичних осіб, зазначених в статті 333.17 Податкового Кодексу Російської Федерації, за вчинення юридично значущих дій.

ПОРЯДОК ОПЛАТИ ПОСЛУГ

Платниками державного мита за кодексом вважаються організації та фізичні особи, якщо вони звертаються за здійсненням юридично значущих дій, передбачених главою 25.3 НК.

Цей обов'язок є особистою і тому не можна передавати її третій особі (ст. 45 НК). Платники сплачують мито до подачі заяв і (або) документів за послуги або до подачі відповідних документів. Державне мито сплачується платником. Якщо за здійсненням юридично значущої дії одночасно звернулися кілька платників, які не мають права на пільги, тоді державне мито сплачується платниками в рівних частках. У разі, якщо серед осіб, які звернулися за вчиненням юридично значущої дії, одну особу (кілька осіб) звільнено (звільнені) від сплати державного мита, розмір державного мита зменшується пропорційно кількості осіб. При цьому решта суми державного мита сплачується особою (особами), не звільненим (не визволеними) від сплати державного мита.

СПОСОБИ ОПЛАТИ ПОСЛУГ

Державне мито сплачується за місцем вчинення юридично значущої дії в готівковій або безготівковій формі. Юридичний Факт сплати мита платником у безготівковій формі необхідно підтвердити платіжним дорученням з відміткою банку або відповідного територіального органу Федерального казначейства (іншого органу, який здійснює відкриття та ведення рахунків), в тому числі що виробляє розрахунки в електронній формі, про його виконанні. Факт сплати державного мита платником у готівковій формі підтверджується або квитанцією встановленої форми, що видається платнику банком, або квитанцією, яка видається платнику посадовою особою або касою органу, де здійснювалась оплата.

РОЗРАХУНОК ДЕРЖАВНОГО МИТА

У підпункті 22 пункту 1 ст. 333.33 сказано, що за державну реєстрацію прав, обмежень (обтяжень) прав на нерухоме майно, договорів про відчуження нерухомого майна договору купівлі-продажу квартири (в ред. Федерального закону від 05.04.2010 N 41-ФЗ) стягується наступні розміри плат:

  • для фізичних осіб - 1 000 рублів;
  • для організацій - 15 000 рублів.

Таким чином необхідно буде провести два платежу:

а) за реєстрацію договору купівлі-продажу ;

б) за реєстрацію права власності (Платить тільки покупець).

У разі якщо продавцем і покупцем є фізичні особи, то 1000 рублів ділиться на кількість учасників договору (1000 р. \ 4 учасника (один продавець і три покупця) = 250 руб .; 1000 р. \ 3 учасники = 333 руб. За реєстрацію договору і т.д.

Плюс стягується мито за реєстрацію права власності. При цьому продавець не сплачує збір. Відповідно 1000 р. \ 2 покупця = 500р.

Загальний розмір мита тоді дорівнює для продавця 250 р., 333 руб ..., а для кожного з покупців по 750 р., 583 руб ...

Таким же чином розраховується мито, якщо на стороні продавця і покупця сторонами будуть юридичні особи. Якщо за договором купівлі-продажу квартири однієї зі сторін є юридична особа, а інші (інша) - фізичні особи, то, як роз'яснено в Листі Мінфіну РФ від 13 травня 2011 N 03-05-05-03 / 15, юридична особа в цьому випадку за реєстрацію договору платить 15000 р. \ на кількість учасників договору, а фізична особа 1000 р. \ на кількість учасників договору.

Необхідно уточнити, що за державну реєстрацію виникло до введення в дію Федерального закону від 21.07.1997 № 122-ФЗ "" Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним '' права на об'єкт нерухомого майна при державній реєстрації переходу даного права або угоди про відчуження об'єкта нерухомого майна державне мито не стягується. Платник мита може зажадати повернення надміру сплаченої суми платежу.

Примітно, що за державну реєстрацію частки у праві спільної власності на спільне нерухоме майно в багатоквартирному будинку стягується 100 рублів.

КУДИ ПЛАТИТИ?

Зазначені вище суми необхідно заплатити в банк, вказавши банківські реквізити одного з територіальних органів Росреестра по м Москва. На території Москви 10 адміністративних округів і 25 відділів Росрестра, які обслуговують ці округи (станом на 2012 рік).

Ви отримаєте додаткову інформацію, якщо зверніться в абонентський юридичний відділ Міжрегіональної Групи Компаній "Вектор Права" до наших фахівців за телефонами:

+7 (499) 502-55-87, +7 (926) 980-04-77, +7 (925) 703-74-70

Куди платити ?
КУДИ ПЛАТИТИ?