Строительство »

В УКБ Мінміськвиконкому існує стихійна чергу на квартири, що будуються, Квартира в панельному будинку, Кам'яна Гірка, Договір пайового будівництва, Управління капітального будівництва, які потребують поліпшення житлових умов, Ціна квадратного метра

Щоб побудувати житло практично по ринковій ціні, люди більше двох років (!) Чергували біля будівлі мінського УКБ і щодня відзначалися в спеціальних списках.

) Чергували біля будівлі мінського УКБ і щодня відзначалися в спеціальних списках

оглядач порталу www.interfax.by став свідком того, як майже півтора десятка щасливчиків отримали можливість внести гроші за майбутнє житло в столичному мікрорайоні Кам'яна Гірка.

«Зворотний бік» народної довіри

Державі люди довіряють, незважаючи на, здавалося б, велика кількість приводів розчаруватися в його обіцянки. У разі з будівництвом житла державі довіряють удвічі. Бо КУП «Управління капітального будівництва Мінміськвиконкому» в середовищі потенційних власників нерухомості само по собі є гарантом того, що людину не обдурять, житло побудують без істотних затримок і з прийнятною якістю.

Протягом трьох останніх років КУП «УКБ Мінміськвиконкому» були побудовані і введені в експлуатацію житлові будинки і об'єкти соцкультпобуту в мікрорайонах Дружба-1, Лошіца-1, Міхалово-1, -2; Кам'яна Гірка-1, -2, -3, -4, -5. А в кінці травня в ЗМІ була опублікована проектна декларація на 9-поверховий 137-квартирний житловий будинок в мікрорайоні Кам'яна Гірка-3, де частина квартир була віддана у вільний продаж особам, які не перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

Претендентів на подібні квартири, як з'ясувалося деякий час назад, набагато більше, ніж пропонованих квартир. Більше двох років тому претенденти на «уксовскіе» квадратні метри створили «стихійну» (так її називають в УКСе) чергу. Записатися і чекати недостатньо. У будівлі управління капітального будівництва щодня 24 години на добу чергувало по 1-2 людини. Решта зобов'язані були щодня відмічатися в списку.

Решта зобов'язані були щодня відмічатися в списку

У УКСе відхрещуються від ініціаторів подібного цілорічного чування: «Підприємство не має ніякого відношення до формування стихійної черзі з метою подачі заяв на будівництво житла». Однак не можна не відзначити, що добровольці вносять певну лепту в підтримку порядку: у всякому разі, 5 червня, коли здійснювалася реєстрація заяв на пайове будівництво в Кам'яній Гірці, бардака перед будівлею УКБ не спостерігалося. «Чужих», які не стояли в неофіційній черзі, до заповітного кабінету просто-напросто ніхто не підпускав.

Що ж це за «будинок мрії»?

Будинок, в якому побудують квартири щасливчики з «стихійної» черги, являє собою житлове багатоповерхове будова загальною площею 9725,68 кв.м.

м

Він розташований в межах вулиць Налібокская - Кам'яногірська - Люцинський. Далеко від метро, ​​скоріше ближче до зупинки міської електрички. Як кажуть в народі, «панелька» серії М464-9-У1. Будівля Г-подібної форми з технічним підпіллям і теплим горищем.

Будівля Г-подібної форми з технічним підпіллям і теплим горищем

Як повідомили оглядачеві порталу www.interfax.by в ВАТ «МАПІД», будинки цієї серії зводяться з 2002 року. Вони мають крок поперечних стін 3,2 і 3,5 м. Рішення фасадів засноване на поєднанні елементів еркерів різних конфігурацій, із ступінчастою структурою площині стін, що підкреслюється кольором. Висота поверху - 254 см. Квартири мають кухні площею 9,24-12,54 кв.м, ванні - 3,23 кв.м, лоджії - 4 кв.м. Трикімнатні квартири, в більшості випадків, мають комори площею 3-5 кв.м. Словом, нічого екстраординарного.

Що стосується конкретного будинку №41 по Генплану, то на першому поверсі передбачено розміщення приміщення товариства власників, електрощитової з окремими входами, приміщення прибирального інвентарю. Секції житлового будинку обладнані сміттєпроводами і ліфтами вантажопідйомністю 400 кг. У кожній квартирі запроектовані засклені лоджії. До складу житлового будинку, як уже говорилося вище, входять 137 квартир. З них однокімнатних - 24, двокімнатних - 33, трикімнатних - 66, чотирикімнатних - 11, п'ятикімнатних - 3. Початок будівництва об'єкта датується 7 березня 2013 року. Ввести об'єкт передбачається вже до 31 грудня.

Що пропонують «Не пільговикам»?

Будівництво вищезгаданої дев'ятиповерхівки у Кам'яній Гірці-3 здійснюється за договорами створення об'єктів пайового будівництва:

  • з юридичними особами, включеними в Державну інвестиційну програму на 2013 рік (до 25% загальної площі);
  • з громадянами, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов в адміністраціях районів Мінська, що належать до категорії «багатодітні сім'ї», за напрямками адміністрацій районів Мінська (до 15% загальної площі);
  • з громадянами, які не перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

з юридичними особами, включеними в Державну інвестиційну програму на 2013 рік (до 25% загальної площі);   з громадянами, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов в адміністраціях районів Мінська, що належать до категорії «багатодітні сім'ї», за напрямками адміністрацій районів Мінська (до 15% загальної площі);   з громадянами, які не перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов

У червні УКБ запропонував укласти договори створення об'єктів пайового будівництва для фізичних осіб, які не стоять в черзі на поліпшення житлових умов, за 18 квартирах. Всі вони однокімнатні, загальна площа кожної - 40,62 кв.м, в т.ч. житлова - 17,1 кв.м. А тепер - увага! Вартість 1 кв.м загальної площі квартири на кінець травня склала Br11 млн 517 тис. 030. Іншими словами, $ 1 323 за 1 «квадрат». Як то кажуть, без п'яти хвилин - ринкова ціна. Але цей факт стоять в «стихійної» черги, схоже, не бентежить.

Слідами «всеношної»

УКБ Мінміськвиконкому починає роботу о 08.45. Вже на початку дев'ятого жінка на майданчику сходів першого поверху фільтрує відвідувачів: «Бачите, на вхідних дверях написано, що прийом заяв на пайове будівництво буде вестися з 09.00? Тоді і підходите ».

Тоді і підходите »

Однак ближче до 09.00 співробітники УКБ, схоже, вже дійшли згоди з вартими в «стихійної» черги і приймають рішення запускати в будівлю по одному і з заднього входу.

00 співробітники УКБ, схоже, вже дійшли згоди з вартими в «стихійної» черги і приймають рішення запускати в будівлю по одному і з заднього входу

Незважаючи на побоювання, що двері УКБ штурмуватимуть десятки тих, кому невідомо наявність негласної черзі, таких практично немає. Лише один чоловік, який підійшов розвідати обстановку, дізнавшись про вартість квадратного метра і наявності черги, розсміявся:

- Ви що, з глузду з'їхали - стояти в черзі за такими дорогими квартирами ?! Додайте $ 50 за квадратний метр і купуйте житло де завгодно!

- Ось ми й не хочемо «де завгодно», а у надійного забудовника і в нормальному районі, - парирували стоять в черзі люди.

За словами щасливчиків, всю ніч перед 5 червня вони відстояли під вікнами будівлі УКБ Мінміськвиконкому. Ось як ввечері остання перекличка трапилася, так і не йшли. Одна дама зізналася, що ще недавно не потрапляла в число 18 претендентів на червневі квартири. Однак один з черговиків відмовився від однокімнатного житла - йому потрібно було двокімнатне. Його, зрозуміло, ніхто з черги не вигнав, просто пересунули, зате ще в однієї людини з'явився шанс побудувати заповітну «однушку» раніше. Тому дама ні на крок не відступала від вхідних дверей: не кожен адже день так щастить!

Перших в списку «стихійних» черговиків не збентежили навіть змінилися правила оплати. В раніше публікувалася проектної декларації на будинок в Кам'яній Гірці-3 говорилося про те, що оплата початкового внеску повинна бути здійснена протягом 10 робочих днів з моменту укладення договору про створення пайового будівництва і орієнтовно складе 25% від вартості квартири. Зараз все не так: 50% вартості квартири одноразово, решта - в три заходи до кінця 2013 року.

- Нічого страшного, головне, щоб житло було побудовано, - зійшлися на думці стомлені від стояння в черзі люди.

До речі, в бесіді з оглядачем порталу www.interfax.by начальник управління житлового будівництва КУП «УКБ Мінміськвиконкому» Олена Піхота зазначила, що у черговиків, нехай і стихійних, великого вибору дійсно немає:

- Квартир для тих, хто не стоїть у черзі на поліпшення житлових умов, дійсно пропонується набагато менше, ніж ми можемо запропонувати. Але тут нічого не поробиш: ми будуємо в основному для нужденних, пільговиків, багатодітних сімей тощо Прийом заяв, як сьогодні, - досить рідкісна подія.

***

Скільки людей в «стихійної» черги на оформлення договору в мінгорісполкомовском УКСе? Як з'ясувалося, в той час як «чергою щасливчиків» керує жінка, що стояла в списку майбутніх пайовиків однієї з перших, іншим списком відає «людина з папками, що сидить на лавочці біля входу в будівлю».

Цією людиною виявилася дівчина, поруч з якою на лавці дійсно були розкладені дві папки. Вона не відмовила оглядачеві порталу www.interfax.by в проханні поглянути на список.

Так ось, той, хто записався останнім (на сьогоднішній день - прим. Авт.), Виявився в черзі 736-м. З огляду на, що в списку близько сотні перших номерів вже були відсутні, виходило, що перед ним вже більше 600 чоловік. Цікаво, коли він зможе стати власником квартири в панельному будинку за ринковою ціною, але «з надійним забудовником»?

Олександр Нестеров

фото автора

Що ж це за «будинок мрії»?
Що пропонують «Не пільговикам»?
Скільки людей в «стихійної» черги на оформлення договору в мінгорісполкомовском УКСе?
Цікаво, коли він зможе стати власником квартири в панельному будинку за ринковою ціною, але «з надійним забудовником»?