Строительство »

Сесія міськради Харкова: розглянули 66 питань

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Пікет. Активісти нагадали депутатам, що харків'яни мають право ходити на міські сесії. Фото: objectiv.tv

Сесія міськради Харкова: відселення через метро, ​​пільги на проїзд і зміни в міськбюджет Оксана Козлова https://cdn.segodnya.ua/img/article/11165/65_main_new.1519244289.jpg https://cdn.segodnya.ua/ img / article / 11165 / 65_tn.1519244289.jpg 2018-02-22T06: 41: 23 + 02: 00 Харків Мерія викупить житло і земельні ділянки в районі будівництва станцій метро

Депутати Харківської міськради вчора збиралися на чергову сесію. За пару годин вони встигли розглянути 66 питань, перерозподілити гроші скарбниці, прийняти положення про пільговиків і визначилися з переліком адрес, яким світить відселення через будівництво станцій метро "Одеська" і "Державінська".

Початок сесії традиційно супроводжувалося двома пікетами. Одні активісти прийшли без політичних прапорів, але з плакатами: "Відкритий рада", "Любити Харків - звітувати для людей". Таким чином вони нагадували депутатам про право харків'ян бути присутнім на сесіях міськради.

Вчора ж потрапити в зал засідань вдалося трьом з тих, хто прийшов. Поруч біля них стояли активісти під прапорами політсили і вимагали гідно вшанувати пам'ять загиблих на Майдані в 2014 році.

У сесійній залі депутати вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а мер повідомив про те, що в честь Дані Дідика, який загинув в лютому 2015 року під час теракту біля Палацу спорту, буде встановлено меморіальну дошку. "Є рішення про встановлення меморіальної дошки на стінах школи (№11. - Авт.), В якій навчався герой", - заявив мер Геннадій Кернес. А ось питання про присвоєння навчальному закладу імені загиблого вирішили винести на наступне засідання.

ФІНАНСИ. Традиційно один з перших питань сесії стосувався внесення змін до міського бюджету. За словами віце-мера Тетяни Таукешевої, в цьому році витрати на капремонт закладів освіти збільшать на 74,5 млн грн, на поточний ремонт житлового фонду вирішили додати ще 9 млн грн, а вартість реконструкції парків та скверів збільшилася на 31,3 млн грн.

Також прийняли депутати і ряд рішень по пільговому проїзду. Тепер безкоштовно в тролейбусах і трамваях можуть їздити дільничні педіатри, терапевти та медсестри комунальних закладів охорони здоров'я, які обслуговують хворих за викликом і проводять патронажну роботу. Є в списку і соціальні працівники, співробітники центрів соцпослуг, "Харківського центру реінтеграції бездомних", соцслужб для дітей сім'ї та молоді. Пільгові електронні квитки вони можуть отримати за місцем роботи незалежно від місця реєстрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Відселення. Один з найважливіших питань минулій сесії стосувався початку робіт з будівництва станцій метро "Одеська" і "Державінська". "Представники ЄБРР в Харкові. Скоро будемо проводити тендери", - заявив в сесійній залі Геннадій Кернес.

Депутати підтримали процес повернення земель в комунальну власність міста і відселення людей з територій на місці будівництва підземки. Всього в проекті рішення значаться 88 об'єктів, які знаходяться в приватній власності. Ще по 36 в мерії хочуть призупинити договори оренди землі.

Також на сесії внесли зміни до кошторису витрат на будівництво метрополітену, які передбачають виділення 130 795 000 долл на викуп приватних земельних ділянок, нерухомого майна та здійснення інших операцій. 1 000 000 грн планують витратити на оцінку землі.

ПОПРОСИЛИ Про ПАСПОРТІ

Депутати також прийняли звернення до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в якому попросили врегулювати питання з видачею у встановлені законом терміни закордонних паспортів. Документи нового зразка харків'янам доводиться чекати більше трьох місяців.

Нагадаємо, в Харкові побудують сучасний онкоцентр .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку