Строительство »

Чи доступно житло в Гомелі без госсподдержкі?

У поточному році в Гомельській області планується введення в експлуатацію 210 тисяч квадратних метрів комерційного житла та житла, будівництво якого ведеться на умовах пайової будівництва, а також з використанням кредитів на загальних підставах. У поточному році в Гомельській області планується введення в експлуатацію 210 тисяч квадратних метрів комерційного житла та житла, будівництво якого ведеться на умовах пайової будівництва, а також з використанням кредитів на загальних підставах

Фото з відкритих джерел

Характеризуючи ситуацію, яка склалася в Гомельській області, голова комітету з архітектури та містобудування облвиконкому Андрій Барановський зазначив, що основне завдання, яке поставлене на різних рівнях, - дати можливість людям побудувати квартиру або індивідуальний житловий будинок без багаторічного очікування державної підтримки. А для цього повинні бути створені відповідні умови: встановлені доступні ціни на «квадрати», надані кредитні продукти, які громадяни зможуть виплатити без будь-якої спеціальної допомоги.

За даними комітету, максимально комерційне і пайову житло зводиться в Гомелі. Так, на цей рік заплановано близько 158,3 тисячі квадратних метрів. Будівництво житла пайовою способом ведеться також в Гомельському, Жлобінська, Калинковицького, Мозирському, Речицьке і Світлогірському районах.

В обласному центрі в поточному році будівництво буде продовжено в районі вулиць Барикіна, Червоної-Докутовіч, Кірова-Рогачёвской, проспекту Космонавтів-вулиці Богданова, в районі ДК «Фестивальний».

У зв'язку зі зниженням обсягів пільгового кредитування в 2017 році завдання уряду по введенню в експлуатацію загальної площі житла за державної підтримки за Гомельської області становить 39,98 тисячі квадратних метрів, або 17,8 відсотка до введення такого житла в 2015 році, і 31,6 відсотка до введення 2016 року. Для порівняння: в 2015 році введення загальної площі житлових будинків склав 474,8 тисячі квадратних метрів, в 2016 році-495,5 тисячі.

За словами Андрія Барановського, для розвитку комерційного будівництва підрозділу архітектури і містобудування області проводять масштабну роботу з вивчення попиту на житло у всіх районах області, в тому числі збирається інформація про те, яку площу хотіли б побудувати жителі того чи іншого району, яку ціну готові за нього заплатити. Так, в невеликих райцентрах громадяни роблять вибір на користь житла невеликої квадратури з типовими характеристиками.
- Перед нашими проектними інститутами стоїть завдання увійти в необхідний ціновий фактор і надати можливість людям будувати то житло, яке вони готові купувати, - підкреслив голова комітету.

Згідно з аналізом ринку житла обласного центру, його жителі все частіше бажають купувати не тільки самі квадратні метри, а й «середовище проживання» навколо них.

- Тому щодо Гомеля один з напрямків - ущільнення існуючої забудови, де вже є хороша інфраструктура, - пояснив Андрій Анатолійович і підкреслив, що подібна робота проводиться в рамках всіх діючих норм законодавства.

Крім того, в Гомелі при будівництві новобудов сьогодні покупцям готові запропонувати дизайнерський підхід при обробці квартир. Над цією темою вже працює УКБ міста Гомеля.

- Дизайн-проект не входить у вартість житла, він є свого роду подарунком, - пояснив Андрій Барановський. - Але якщо покупцеві подобається, то обробку виконують наші підприємства.

Говорячи про нові напрямки, голова комітету розповів про початок будівництва в регіоні індивідуальних житлових будинків на комерційній основі:

- Чим ця тема цікава: на відміну від того, як населення в основному будує приватні житлові будинки, ми можемо запропонувати гарного підрядника, який буде надавати гарантії по дому не менше 5 років. плюс прийнятна
вартість.

На даний момент реалізація такого проекту вже розпочато в Мозирі, де ведеться будівництво 4 індивідуальних будинків компанією «Мозирьпромстрой». Разом з 7,5 сотки покупець отримає будинок хороших споживчих якостей, з вбудованим гаражем площею 140-160 квадратних метрів. Терміни введення будинків в експлуатацію різняться і залежать від типу будови: каркасне, панельне або виконано з дрібноштучних матеріалів, з оздобленням або без. Побудувати такий будинок можна за договором пайового будівництва. На комерційні індивідуальні житлові будинки в Мозирі вже є попередні замовлення. Найближчим часом з даним проектом планується вихід в інші великі районні центри області. У Гомелі поки опрацьовуються можливі майданчики для такого будівництва.

джерело: гомельські відомості

Стрельченко Дар'я

22.06.2017

переглядів: сьогодні 0, за останні 7 днів 7, за місяць 32

Коментарі:

Матеріали номера 25/2017