Строительство »

Свіяжского таємниці: як приїжджі бізнесмени зривають покрив з «острівних монополій»

16.01.2018

Поневіряння підприємців острова-града: роки погоджень з мінкультом РТ, «футбол» від місцевих чиновників і каскад взаємних звинувачень

«Споруда стала самовільної в першу чергу через тяганину чиновників», - так Тимур Нагуманов оцінив спробу знесення кафе «Ялинки» на острові Свияжск. Підприємці йдуть ва-банк і розкривають бенефіціарів «острівного бізнесу» - відомі тут сім'ї чиновників і депутатів. «Монополісти» в розмові з «БІЗНЕС Online» парирують: вони корінні жителі, мають землю і орендують кілька кафе - ну і що ж такого? Адже, на відміну від «опозиції», вони дійсно шанують закон.

фото:   prav фото: prav.tatarstan.ru

ПРОТИ ВСІХ ЖИТТЯ тихих містечок

Що в кіно, що в книгах часто можна зустріти історії маленьких тихих містечок, при більш пильному погляді на які, немов на фотопапері, проявляється таємна життя нічим начебто не примітних жителів. Якби виникло бажання описати подібну історію в межах Татарстану, то кращого місця, ніж Свияжск, було б не знайти. Відокремлений острів, всього кілька десятків дворів місцевих жителів, і всі один одного знають - благо що чисельність населення трохи більше 240 осіб. Монастирі, віяння століть, стіни церков, які пам'ятають Івана Грозного, таємничі фрески соборів - і моторошні історії про розстрільні стіни і в'язнів тюремної психіатричної лікарні. А потім - мільярдні інвестиції, різко злетів турпотік. Нагадаємо, що з 2010 року республіка і федеральний центр на паритетних засадах щорічно направляли на відновлення Свияжска і Болгара по 400 млн рублів. А фонд «Відродження» під патронажем першого президента РТ Мінтимера Шаймієва залучав приватні пожертвування - і життя на острові різко змінилася. Заворушився і бізнес: туристів треба годувати, вони охочі до сувенірів, їм треба десь зупинятися і так далі.

Однак особливий статус Свияжска взагалі ускладнює нове будівництво, а значить, і поява нових бізнес-об'єктів. Адже історична аура - справа тонка, безконтрольне «новоделаніе» запросто знищить атмосферу століть. Так що одним із заходів «історичної захисту» є намір на вищому рівні затвердити типову забудову Свияжска. Зараз законодавчо вже закріплено п'ять типових проектів житлових будинків. Ще два-три планується прийняти в майбутньому. Що стосується комерційної нерухомості, там повинні бути індивідуальні проекти, але відповідні зовнішнім виглядом Свияжска. Загалом, все непросто.

Як завжди, є ті, кому зміни подобаються, і є незадоволені. Підприємці розповіли «БІЗНЕС Online», що, на їхню думку, на острові поступово утворюється монополія в особі двох найбільш багатих за місцевими мірками сімей, які отримують всю користь від турпотоку, а решта жителів нібито не можуть поставити на своїх ділянках навіть ларьки, хоча президент РТ Рустам Мінніханов говорив про необхідність розвитку вільної торгівлі на острові, з гіркотою кажуть скаржники.

Нове будівництво та розвиток бізнесу ускладнює наявність на острові об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО / Фото: «БІЗНЕС Online» Нове будівництво та розвиток бізнесу ускладнює наявність на острові об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО / Фото: «БІЗНЕС Online»

«Є Ж ЗАКОННІ ВИМОГИ, ЇХ ЖЕ ТРЕБА ВИКОНУВАТИ!»

Але для початку - позиція місцевої влади. На думку глави сільського поселення Владислава Четверкин, ніяких монополістів на острові немає, а умови для торгівлі є у всіх. Більш того, як розповів він «БІЗНЕС Online», в існуючу асоціацію підприємців Свияжска насамперед місцеві жителі і входять. При цьому на острові підприємств громадського харчування дійсно не вистачає - і цю сферу треба розвивати, погоджується глава поселення. Всього на острові діяльність як ІП або ТОВ ведуть близько 20 підприємців. З них 75% - місцеві жителі.

Все ускладнює наявність об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До них відносяться Успенський монастир і Успенський собор. В результаті діють приписи міжнародного ради зі збереження пам'яток і визначних місць (ІКОМОС), що обмежують торгівлю на острові. Тому на Свияжске є дві основні торговельні майданчики: «Кінний двір» і «Лінивий торжок». Будь-який підприємець може туди зайти на правах оренди. Торгівля також йде безпосередньо на посадской частини - біля території річкового вокзалу. У монастирі теж є сувенірна і продуктова лавки.

На Свияжске є дві основні торговельні майданчики: «Кінний двір» і «Лінивий торжок» На Свияжске є дві основні торговельні майданчики: «Кінний двір» і «Лінивий торжок». Будь-який підприємець може туди зайти на правах оренди / Фото: prav.tatarstan.ru

Жителям, чиї ділянки розташовані за основним туристичним маршрутом, на весняно-літній період може бути видано дозвіл на торгівлю. «У 2017 році 14 жителів скористалися цим правом, - розповідає Четверкин. - При цьому було зроблено істотне послаблення: людям дозволили ставити кіоски на ділянки, призначені в основному для особистого підсобного господарства. Але навіть тимчасові об'єкти треба узгодити з міністерством торгівлі на предмет зовнішнього вигляду і самого використання, а також зареєструватися в якості індивідуального підприємця ».

Всі інші теж можуть вести бізнес, головне - законний статус. Але для постійної роботи треба приводити у відповідність вид дозволеного використання власної земельної ділянки - «під торгову діяльність». Це звичайна практика: ділянка повинна використовуватися відповідно до виду дозволеного використання, і це правильно. Крім цього, як і в інших випадках, потрібно узгодити з мінкультом зовнішній ескізний вид тимчасової споруди під торгову діяльність і отримати дозвіл на сезонну торгівлю. «Так, це більш складний шлях», - погоджується Четверкин. Хто не хоче або не може отримувати всі дані дозволу, має можливість обрати доступний варіант: орендувати точку на «ледачий торжку» або «Кінному дворі», повторює він.

Четверкин зазначає, що на острові три жителя не згодні з існуючими правилами. І вони, по суті, ведуть свою діяльність незаконно. Це Булат Залялетдінов, який поставив невеликий торговий павільйон без перезонування ділянки і без узгодження Мінкультури, Анвар Абдуллін, який побудував кафе без дозволу на будівництво, а також хтось Давид (його прізвище глава не назвав), який продає на перехресті вулиць Троїцько-Олександрівської випічку (і, як пліткують місцеві жителі, підпільно пріторговивавающій вином). Як кажуть, він однокласник поїхав до Грузії після конфлікту з митрополитом Феофаном ігумена Силуана.

З цією трійцею і конфліктують місцева влада. «Є ж законні вимоги! Їх же треба виконувати! »- гарячкує Четверкин.

Булат Залялетдінов вважає, що вести бізнес на острові цивілізовано практично неможливо, якщо ти не в колі «своїх» Фото: «БІЗНЕС Online» Булат Залялетдінов вважає, що вести бізнес на острові цивілізовано практично неможливо, якщо ти не в колі «своїх» Фото: «БІЗНЕС Online»

«ВІСТІ БІЗНЕС цивілізованих? ТАК, АЛЕ ЯКЩО ТИ НЕ В КОЛІ «СВОЇХ»

У трійці скривджених - своя правда. Одну з історій розповів «БІЗНЕС Online» Залялетдінов. Він з сім'єю переїхав до Свияжск в 2010 році. Його дружина Світлана очолює благодійний фонд «Спасіння»: викупила двох коней, яких повинні були відправити на забій, і зараз вони живуть на їх ділянці в Свияжске, там же для них побудована конюшня. Влітку на них катають туристів (у подружжя є статус ІП), також у більшій частині для окупності утримання тварин на своїй ділянці Залялетдінови поставили торговий кіоск. Загалом, дрібний, але бізнес.

Відзначимо, що Залялетдінов вже має досвід боротьби з сильними світу цього - кілька років тому ми писали про те, що він довів недійсність угод, в результаті яких ЗАТ «Ессен Продакшн» отримало під своє кондитерське виробництво територію колишнього Набережночелнінского м'ясокомбінату. І ось влітку 2017 року родині стало відомо, що влада острова хочуть за них взятися: ні ларьок, ні вивіска узгоджені були, що, безумовно, є порушенням. Хочеш вести бізнес - веди його цивілізовано, правда? Залялетдінов з цим згоден. Але на острові це практично неможливо, якщо ти не в колі «своїх», вважає він. Йому пам'ятні слова президента РТ. Ще в 2016 році Рустам Мінніханов, спілкуючись з представниками турбізнесу, заявив: «Треба безкоштовно давати ділянки, нехай підприємець приїжджає і обслуговує гостей. Давайте зробимо зразкові майданчики з Свияжска і Болгара, як можна організувати бізнес ». Після цього президент РТ дав доручення фонду «Відродження» розробити програму по залученню підприємців в ці туристичні точки республіки.

Однак цивілізовано вести бізнес не виходить. Отримати узгодження Мінкультури на ескіз тимчасової споруди, за словами Залялетдінова, «взагалі нереально». Хоча, за його словами, ніякої шкоди його ларьок острову не приніс, «археологічний шар не порушений, архітектурний вигляд острова збережений». Залялетдінов вказує, що фактично, перешкоджаючи вільну торгівлю на острові, всілякі контролюючі органи (виконком Зеленодольського району, міністерство культури РТ, Зеленодольська прокуратура) не виконують вказівки глави республіки.

«Хто головніший - Рустам Мінніханов або Четверкин?» - обурюється чоловік.

За словами Залялетдінова, ніякої шкоди його ларьок острову не приніс, «археологічний шар не порушений, архітектурний вигляд острова збережений» Фото з особистого архіву Залялетдінових За словами Залялетдінова, ніякої шкоди його ларьок острову не приніс, «археологічний шар не порушений, архітектурний вигляд острова збережений» Фото з особистого архіву Залялетдінових

ЯК СІМ'Ї МІСЦЕВИХ ЧИНОВНИКІВ І ДЕПУТАТІВ осідлати острівних БІЗНЕС

На думку жителя острова, сім'ї наближених до влади жителів Свияжска давно і міцно «притулилися» до підприємницької ниві. Перш за все мова про сім'ях Сілкін і Костюніна.

Артем Сілкін є директором музею-заповідника «Острів-град Свіяжск», а його брат Андрій Сілкін - генеральним директором АТ «ОППП Технологія ім. А.Г. Ромашина » (Згідно з даними бази «Контур.Фокус» , Калуське ОППП входить в держкорпорацію «Ростех» з балансом на кінець 2016 року в 10,5 млрд рублів. Згідно сайту компанії, вона займається створенням високотехнологічних неметалічних матеріалів для авіаційної, ракетно-космічної техніки, транспорту і озброєння). Глава другої сім'ї, Володимир Костюнін, є власником ТОВ «Казаньенергострой» (згідно з даними «Контур.Фокус» , Це будівельна компанія з балансом на кінець 2016 року в 320 млн рублів). Всі троє є депутатами ради Свіяжского сільського поселення.

Якщо вивчити функціонують на острові заклади громадського харчування, можна побачити п'ять основних точок, що належать членам їх сімей. За даними Залялетдінова, крім власних спостережень вивчав і чеки закладів, «Трактир на кінному дворі» належить Ірині Челишева і Аліні Семенової (обидві в дівоцтві носили прізвище Костюніна). У магазині і кафе «Буян» діяльність здійснює ТОВ «Буян» (засновники - дружина Костюніна Алсу і мати братів Сілкін - Тетяна Силкіна). Літній арт-кафе «Рибальське подвір'я» знаходиться на земельній ділянці, власники якої невідомі, але обтяження ділянки встановлено на користь Аліни Семенової (Костюніна). Кафе «Свіяга» орендується сином Костюніна Артуром. Також є земельна ділянка, на якому стоять два кіоски (сувенірний і продуктовий). По ньому також встановлено обмеження прав на користь ТОВ «Свіяжского Сервісні технології») (засновник - та ж сама Челишева (Костюніна). Крім громадського харчування, на острові є дві спеціально виділені під торгівлю території: «Лінивий торжок» і «Кінний двір», а частина території під «Ледачим Торжком» належить особисто Артему Сілкін (690 кв. м). Інша частина (1359 кв. м) формально виділена під туалет, але там розташовується основна частина «Торжка», яка належить Челишева (Костюніна).

Після цього Залялетдінов і задається питанням: чому в Свияжске підприємці можуть торгувати тільки на «ледачий торжку» і «Кінному дворі», які контролюються Сілкін і Костюніна? Невже ось так теж вирішило ЮНЕСКО? На думку жителя острова, це безпосередньо свідчить про те, що на острові склалася приватна монополія, яка не дозволяє розвиватися на острові бізнесу, що призводить, крім усього іншого, до недостатньо розвиненою торгівельною та розважальної діяльності на острові. Крім того, за словами Залялетдінова, фактично на острові відбувається і маніпуляція туристичними потоками: гідам радять, в яке кафе водити туристів, а в яке - ні. Відзначимо, що, крім вищеназваних кафе, згідно з сайтом острова, там ще є «Монастирська трапезна» в монастирі, а також історична кухня «Меч і глечик».

Весь грошовий потік йде через цю «монополію», обурюється співрозмовник. «Це ненормально, так вони викуплять всі вільні землі і фактично отримають преференції від всіх вкладених в острів федеральних інвестицій. Про яку роздачі безкоштовних земель зараз може йти мова, якщо люди, навіть маючи власну землю, не можуть на них розвивати бізнес, а змушені йти торгувати на ділянки зі спецстатусом, які потрібно брати в оренду? »- говорить він.

Кафе «Ялинки», що належить Анвар Абдулліну, місцева влада зажадали знести як побудоване самовільно і без дозволів Фото: «БІЗНЕС Online» Кафе «Ялинки», що належить Анвар Абдулліну, місцева влада зажадали знести як побудоване самовільно і без дозволів Фото: «БІЗНЕС Online»

БІЗНЕС-ОМБУДСМЕН РТ ПРО ДОЛЮ КАФЕ «ЯЛИНКИ»: «СПОРУДА СТАЛА самовільно через тяганину АДМІНІСТРАЦІЇ ОСТРОВА»

Друга історія - це кафе «Ялинки», що належить Абдулліну, місцева влада зажадали його знести. Претензії виконкому Зеленодольського району в тому, що Абдуллін побудував кафе самовільно і без дозволів. Раніше Абдуллін розповідав «БІЗНЕС Online», що кафе відкрилося в березні 2016 року і в день в середньому кафе в сезон відвідують близько 250 осіб.

У свою чергу власник кафе впевнений: йому спеціально створювали перешкоди у видачі дозволу. Так, він продемонстрував «БІЗНЕС Online» службову записку, спрямовану помічником держрадника РТ безпосередньо Шаймієва про наявність можливості передати в оренду земельну ділянку під будівництво кафе на території Свияжска - за умови узгодження ескізного проекту з міністерством культури РТ. Помічник держрадника вказує заслуги Абдулліна: він організував харчування робітників, зайнятих при виробництві робіт на острові: «Даний пункт харчування через помірних цін користується успіхом у туристів і навіть у місцевих жителів». На записці варто розмашиста віза Мінтимера Шаріповіч з липня 2011 року: «Не заперечую. Важливо, щоб не затягували! »Копія є в розпорядженні« БІЗНЕС Online ».

Натисніть, щоб збільшити Натисніть, щоб збільшити

Але справа затягнулася. «Все це триває з 2011 року, уявляєте? - обурюється Абдуллін. - Який підприємець це витримає? »Земля була дана в оренду в травні 2013 року терміном на п'ять років. З них цілих півтора року пішло на узгодження ескізного проекту в міністерстві культури РТ. Під час відвідування Шаймієвим острова підприємцю в серпні 2015 го вдалося особисто звернутися до держрадник. Після цього добро на ескіз в Мінкульті було отримано, за спогадами Абдулліна, за 10 днів. Півтора року ходінь і 10 днів - ось ціна втручання сильних світу цього.

Але настав наступний етап. Абдуллін чотири рази звертався до виконкому за дозволом на будівництво, на що двічі було отримано відмову, а два рази звернення і зовсім було проігноровано. Відмова ж виносилося через відсутність затверджених правил землекористування і забудови (ПЗЗ) на острові. «Це не є підставою для відмови у видачі дозволу. Всі, хто хотів, будувалися, на острові йшло будівництво, їм це не заважало! Чомусь до мене було дуже пильну увагу, я так думаю », - вважає Абдуллін.

Під час відвідування Шаймієвим острова Абдулліну вдалося особисто звернутися до Шаймієва, після чого добро на ескіз в Мінкульті було отримано за 10 днів Фото: «БІЗНЕС Online» Під час відвідування Шаймієвим острова Абдулліну вдалося особисто звернутися до Шаймієва, після чого добро на ескіз в Мінкульті було отримано за 10 днів Фото: «БІЗНЕС Online»

Його підтримав і уповноважений при президенті РТ по захисту прав підприємців. Тимур Нагуманов так прокоментував «БІЗНЕС Online» ситуацію: «Випадок з підприємцем Анваром Абдулліним - приклад зайвого державного регулювання. Підприємець зробив все, щоб подолати бар'єр: замовив ескізний проект, побудував об'єкт в повній відповідності з будівельними нормами, вписується в архітектурний вигляд острова. Незалежна експертиза це підтвердила. Незважаючи на те що формально він побудувався без дозволу, ми вважаємо неприпустимим зносити його кафе. Адже в даній ситуації у підприємця фізично не було можливості отримати дозвіл, хоча він зробив для цього всіх заходів. Споруда стала самовільної в першу чергу тому, що місцева адміністрація затягла процедури оформлення та надання землі, видачі дозволу на будівництво », - жорстко заявляє Нагуманов.

Апарат бізнес-омбудсмена в результате підтрімала Укладення мірової догоди з Виконкомом Зеленодольськ району. Удалось досягті компромісу: адміністрація НЕ наполягає на знесенні Будівлі. Подальший порядок дій буде визначено після рішення суду, підвів підсумок Нагуманов. У підсумку в кінці листопада 2017 року було підписано досить незвичайне мирову угоду: Абдуллін визнає, що це самобуд, і обіцяє не використовувати горище для ведення бізнесу. Виконком в обмін «не наполягає на знесенні». Але очевидно, що це рішення дуже половинчасте ...

Тимур Нагуманов: «Випадок з підприємцем Анваром Абдулліним - приклад зайвого державного регулювання» Фото: «БІЗНЕС Online» Тимур Нагуманов: «Випадок з підприємцем Анваром Абдулліним - приклад зайвого державного регулювання» Фото: «БІЗНЕС Online»

«Мені лестить, АЛЕ Я НЕ настільки всемогутній ...»

Директор музею-заповідника «Острів-град Свіяжск» Артем Сілкін розповів «БІЗНЕС Online» свою версію подій. Він також зазначає, що є троє незадоволених, які приїхали на острів після того, як він став туристичним магнітом.

«Ви ж для мене новина не відкрили. Ці люди пишуть на мене скарги. В прокуратуру, ще кудись ... Я добре з ними знайомий. Двоє з них на території острова з особливим статусом звели самобуд, а третій фактично займається підприємницькою діяльністю без реєстрації. Природно, до них приходять різні контролюючі органи і намагаються з ними провести якусь роботу », - описує він ситуацію. «У громадян, не знаю вже з якої причини, склалася думка, що є у них якийсь особистий ворог в моїй особі, який їм перешкоджає. Я, до речі, ніякі приписи навіть за своєю посадою не можу видавати. Претензії ж надходять від контролюючих органів, від прокуратури і так далі. Мені звичайно, приємно, що я настільки всемогутній, але це не відповідає дійсності », - іронізує директор заповідника.

Так, на острові більш складна процедура отримання дозволу на будівництво, погоджується він. Але на це є об'єктивні причини: потрібно зберегти вигляд острова, завдяки історичному вигляду якого притягуються туристи і за рахунок якого і живуть в тому числі і його жителі. Але це не означає, що можна взяти, самовільно побудувати і потім скаржитися.

З твердження про те, що весь бізнес на острові контролюється невеликою групою осіб, Сілкін не згоден. «Наприклад, на острові є татспіртпромовскій магазин" Ариш травні ", готується до відкриття ще один," Бахетле "відкрило кафе і готель. Крім того, на території острова багато ІП з місцевих жителів, які займаються підприємницькою діяльністю, і їхні податки надходять до бюджету району та селища. Чому люди, які виражають невдоволення, не хочуть відповідно до закону зареєструвати свою діяльність або дочекатися дозволу на будівництво? »- задається питанням Сілкін.

З приводу тверджень про те, що мати Силкіна є співвласником кафе «Буян» на острові, директор заповідника звертає увагу, що його родичі живуть тут все життя і очевидно, що у них тут є власність. Але він до їхнього бізнесу ніякого відношення не має. «Їм виїхати, чи що, через те, що якісь громадяни з'явилися і вважають, що я чиню їм перешкоди? Мені що, звільнитися з роботи і всім сказати, що, мовляв, давайте продавайте і їдьте? »- дивується співрозмовник« БІЗНЕС Online ». Сілкін згоден і з тим, що частина землі, яка здається в оренду під «Лінивий торжок», належить йому особисто. Але земля передана в довірче управління за договором з метою виключення можливості впливу на використання цієї ділянки і отримання з нього доходів, і приховувати це для нього як для чиновника нереально. На додаток до поданого декларації про доходи Сілкін, за його словами, письмово інформував спеціалізовану міністерську комісію з проханням розглянути питання про потенційний конфлікт інтересів. «Відповідно, в подальшому поступлю відповідно до рекомендацій цієї комісії», - зазначив він у розмові з «БІЗНЕС Online» і додав ще штрих: у нього є ще одна ділянка на Набережній, де вже сьомий рік він не може побудувати будинок, так що там поки просто росте трава.

Артем Сілкін: «У громадян склалася думка, що є у них якийсь особистий ворог в моїй особі, який їм перешкоджає Артем Сілкін: «У громадян склалася думка, що є у них якийсь особистий ворог в моїй особі, який їм перешкоджає. Я, до речі, ніякі приписи навіть за своєю посадою не можу видавати »Фото:« БІЗНЕС Online »

«МИ НА ОСТРОВІ ЖИВЕМО - ДЕ НАМ ПРАЦЮВАТИ-ТО?»

Головний же «монополіст» на думку скаржників, Володимир Костюнін, розповів «БІЗНЕС Online», що, природно, як людина, що народилася в Свияжске і прожив там все життя зі своєю сім'єю і родичами, він має тісні зв'язки з островом. Коли років 6 тому на острові почав працювати фонд «Відродження», виникло багато питань, які потребують вирішення, наприклад, пов'язаних і з переселенням із старого житла. Так була створена місцева громадська організація «Свіяжци», співзасновником і головою якої став Костюнін.

Будучи бізнесменом, а також місцевим депутатом, він і сам бере участь у розвитку острова. На громадському підйомі відкритий яхт-клуб, який президент РТ при відвідуванні острова запропонував розвинути до міжнародного класу. Костюнін за освітою, будучи речником, спільно з іншими подвижниками планує Свіяжскій яхт-клуб вивести «на дуже хороший рівень». Там же розташована і «Рибальське подвір'я» - літня веранда, в першу чергу для яхтсменів. Там можна прийняти душ, є туалет, а також можливість поїсти в однойменному арт-кафе. Все це розташовується на ділянці, що належить дядькові Костюніна.
Крім того, є ідея створити музей річки. Сам бізнесмен збирається передати туди свою колекцію з 10 відреставрованих навісних човнових ретромоторов. Також в планах запросити майстрів з Кижей і Валаама для того, щоб зробити кілька тур за старовинними технологіями.

Костюнін підтверджує, що на законних підставах його родичі і члени сім'ї працюють на острові, орендуючи три точки громадського харчування, якщо не брати до уваги «Рибальське подвір'я». Так, його дочка є директором орендованого ресторану на «Кінному дворі», що належить «Татспіртпрому» (останнім в будівництво було вкладено близько 200 млн рублів). «Вона там і адміністратор, і кухар, і офіціант - все в одному», - вказує Костюнін. Також родичі орендують кафе «Буян» - старовинна будівля, що належить «райспоживспілки, а також кафе« Свіяга ». «Взято зі збитками, але це все в оренді ж. Ми там живемо, де нам працювати-то », - знизує плечима співрозмовник« БІЗНЕС Online ».

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

Працювати з-за обмежень на острові насправді непросто: ще років 15 назад, коли він будував будинок, довелося «року чотири оформляти документи», і тому у нього викликає обурення сама можливість працювати в обхід законів і яскравий приклад - «Елкінском» самобуд Абдулліна. «І споруда незаконна, він зараз і податки не платить. Його пристави опечатували два рази, але він зриває друку і далі працює, а місцеві бачать, і починається тенденція: йому можна, а чому нам не можна? Жителі обурені », - вказує Костюнін.

Крім того, Костюнін має й інші претензії до кафе. Будівництво «Ялинок» було розпочато з того, що Абдуллін хотів спиляти стояли на ділянці півстолітні ялинки і одну блакитну ялину. Громадськість обурилася, справа дійшла до звернення до керівництва республіки. «І віце-прем'єр Василь Шайхразіев приїжджав з приводу цих ялин, лист-то дійшло до президента, що їли хоче зрубати. Він приїжджав, розібрався. Особисто приїхав », - розповідає Костюнін.

Абдуллін ж спростовує вирубку ялинок. Так, в перший час були плани їх зрубати, щоб облаштувати вхід в кафе, погоджується він. Але після протестів громадськості дерева залишилися недоторканими. Власник кафе звертає увагу, що, незважаючи на те, що ялинки він не вирубав, він все ж сплатив компенсаційну висадку 80 лип і 35 ялин, причому всі саджанці вже мали вік від п'яти років.

Костюнін також повідомив, що зараз опрацьовується питання про подачу нового позову вже від імені громадської організації Свияжска з вимогою знесення кафе «Ялинки» просто з того принципу, що самовільних будівель в Свияжске бути не повинно. «У мене теж там ділянку, 8 місяців тому президент підписав лист, а я за цей час навіть ще дозволу не зміг отримати. Це означає, мені з нього брати приклад? А що тоді почнеться? Повальна самовільна забудова острова? »- обурюється депутат.

Звичайно, на порушників звертають увагу всі контролюючі органи - і районні та республіканські. А як інакше-то? Депутат і підприємець не бачить тут обмеження конкуренції. «Коли порушуєш, а потім вже що залишається? Кричати, що мене кривдять, і інше. Ніхто їх не ображає. Потрібно дотримуватися закону, будувати за законом, торгувати по закону, і все », - резюмував Костюнін.

Так і ділять між собою грошові потоки жителі благословенного острова-граду Свіяжск під покровом древніх монастирів і поглядами не підозрюють про киплячих тут пристрастях туристів ...

«Монополісти» в розмові з «БІЗНЕС Online» парирують: вони корінні жителі, мають землю і орендують кілька кафе - ну і що ж такого?
Хочеш вести бізнес - веди його цивілізовано, правда?
«Хто головніший - Рустам Мінніханов або Четверкин?
Після цього Залялетдінов і задається питанням: чому в Свияжске підприємці можуть торгувати тільки на «ледачий торжку» і «Кінному дворі», які контролюються Сілкін і Костюніна?
Невже ось так теж вирішило ЮНЕСКО?
«Все це триває з 2011 року, уявляєте?
Який підприємець це витримає?
Чому люди, які виражають невдоволення, не хочуть відповідно до закону зареєструвати свою діяльність або дочекатися дозволу на будівництво?
«Їм виїхати, чи що, через те, що якісь громадяни з'явилися і вважають, що я чиню їм перешкоди?