Строительство »

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків - The Village

 1. Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків З точки зору податкових...
 2. Швейцарія
 3. Люксембург
 4. Ірландія
 5. Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків
 6. Нідерланди
 7. Швейцарія
 8. Люксембург
 9. Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків
 10. Нідерланди
 11. Швейцарія
 12. Люксембург
 13. Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків
 14. Нідерланди
 15. Швейцарія
 16. Люксембург
 17. Ірландія
 18. Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків
 19. Нідерланди
 20. Швейцарія
 21. Люксембург
 22. Ірландія

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків

З точки зору податкових умов і витрат на створення дочірніх фірм всі країни світу можна умовно розділити три групи. В першу потрапляють найбільші промислові розвинені країни (наприклад, США, ФРН, Японія, Франція), податок на прибуток в яких може становити 40-50%. Закони цих країн зазвичай встановлюють великий мінімальний статутний капітал для акціонерних товариств.

До другої групи належать країни, в яких максимально спрощений порядок реєстрації компаній і гранично знижені податки на прибуток. Їх зазвичай називають «податковим раєм». Як правило, це карликові, острівні держави, колишні колонії.

До третього типу відносяться юрисдикції, де, з одного боку, високий рівень прибуткового податку і жорсткі аудиторські правила, але з іншого - діє система спеціальних податкових пільг, які в першу чергу стосуються діяльності холдингових, фінансових і торгових компаній. Податки, що стягуються при вивозі і репатріірованіі дивідендів, банківських відсотків, платежів роялті та інших видів доходу, значно знижені.

Країни цієї групи відрізняються ліберальним режимом проведення платежів і можливістю створювати оперативні холдинги, фінансові компанії та пільгові торгові фірми. Вони не стільки ведуть свою підприємницьку діяльність, скільки відповідають за транзит товарів, капіталів і доходів від них. Ці фірми обслуговують діяльність інших іноземних компаній материнської фірми. Приклади країн з помірною податковою системою - Нідерланди, Швейцарія, Ірландія, Люксембург.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антіофшорних поправок, так що щоб захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути свої погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

Нідерланди

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають в якості організаційно-правової форми акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV). Для його установи досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред'явника, до нього пред'являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж такий капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%. Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори грають важливу роль в зарубіжній інвестиційної діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток в Нідерландах складає 35-40%, податок на розподілене дивіденд - 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, що надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, - в Нідерландах або іншій країні.

Найважливішою особливістю податкової системи країни є велика мережа податкових угод, підписаних з більшістю країн світу. Відповідно до цих угод додатковий податок на перекладені з-за кордону дивіденди зазвичай незначний або відсутній зовсім. Додатковий податок на вивезення дивіденду з країни нижче, ніж у багатьох інших країнах.

У Нідерландах режим оподаткування компанії встановлюється завчасно: заздалегідь відомо, які податки доведеться платити.

В офшорних схемах часто використовуються переваги комбінованої роботи нідерландської компанії і компанії Нідерландських Антильських островів. Щорічно в місцевий бюджет островів від діяльності офшорів надходить понад $ 170 млн. Для реєстрації компанії на островах статутний фонд повинен становити близько $ 30 000, 20% з яких має бути випущено. Реєстраційні мита складають більше $ 1 000. Оподаткування 3% - для інвестиційної, холдингової та фінансової компанії; 30% - для інших. На островах обов'язковий офіс. Дозволено призначення номінальних директорів. Часто використовуються схеми, за якими на островах засновуються офшорні фінансові компанії, доходи яких оподатковуються 2,4-3%. Ці компанії створюють в Нідерландах холдингові компанії, які під час проведення посередницьких операцій звільняються від податків на відсотки.

Найпривабливіший варіант - використання Нідерландів в якості елемента схеми виплати роялті. При виплаті роялті на офшорну компанію в країні, звідки одержано доход, стягується податок у джерела. Якщо використовувати в схемі в якості транзитного елемента компанію з оподатковуваної країни, з якою укладено податкову угоду, і при цьому якщо її законодавство не встановлює податок джерела виплати роялті (як Нідерланди), то можна істотно мінімізувати податкові витрати. Офшорна компанія, власник інтелектуальної власності, передає ліцензію на її використання голландської BV, а та вже видає субліцензію кінцевому користувачеві, наприклад, російському ТОВ. Джерело в РФ не повинен оплачувати податок в силу податкового договору. У Нідерландах оподатковується тільки різниця між отриманими і виплаченими роялті (не менше 7%, що, як правило, дозволяє скоротити ефективну ставку приблизно до 2,5%). Податку у джерела в Нідерландах на вихідні роялті теж не виникає, як і податку на вихідні дивіденди в офшорі.

Однак законодавство Нідерландів змінюється в бік ускладнення використання компаній як транзиту для виплат роялті. Щоб отримати попереднє податкове висновок, компаніям фінансового сектора (сюди включаються компанії, що займаються фінансовими або ліцензійними операціями в рамках однієї групи), необхідно продемонструвати податковій владі Нідерландів, що у компаній є фактична зв'язок з країною, тобто довести, що її функції не є виключно транзитними.

Ці перешкоди не є непереборними, але для побудови схеми виплат роялті, повністю відповідає вимогам законодавства, будуть потрібні додаткові витрати (гонорар директорів, додатковий капітал, юридична опрацювання текстів ліцензійних договорів і т.п.). Є й інші недоліки реєстрації компанії в Нідерландах. Наприклад, незважаючи на відсутність обмежень по резидентства директорів, адвокати голландських компаній часто вимагають призначити як мінімум одного місцевого директора для керування компанією. Дані про директора і акціонера є відкритими і можуть бути запитані в державному реєстрі. Обов'язково ведення бухгалтерського обліку та надання щорічної фінансової звітності. Видача довіреностей номінальними директорами здійснюється тільки під конкретні угоди. Генеральні довіреності не заборонені, проте отримати подібний документ практично неможливо.

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - один

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса офшору повинен бути в Нідерландах

Вимога ідентифікації реального бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії податкове законодавство розрізняє три рівні оподаткування: на рівні конфедерації федеральний податок становить 3,63-9,8%, на рівні кантонів - 20-30%, муніципальні податки можуть досягати 45% кантонального податку. Якщо компанія не веде діяльність за місцем реєстрації, то в деяких кантонах (Цуг, Швіц, Нешатель) можливе надання компанії статусу доміцільной. Це означає, що в цьому випадку компанія не платить кантональних і муніципальних податків на прибуток або сплачує їх за зниженою ставкою.

Також в кожному кантоні існує щорічний податок на капітал. Його ставка становить від 0,02% до 0,1% в залежності від кантону. В ряді округів досяжно оподаткування прибутку в розмірі від 3,63 до 9,8%. При розмірі статутного капіталу понад CHF 250 000 сплачується гербовий збір на випуск акцій в розмірі 1%.

Швейцарія користується популярністю серед підприємців при використанні холдингових компаній. Система податкових пільг, які надаються таким компаніям, в цілому аналогічна тій, що існує в Нідерландах. Розрізняють такі види холдингових компаній: холдингові компанії, які володіють більше 20% акціонерного капіталу інших підприємств; компанії по «Талан», які можуть вести різні комерційні операції; компанії по володінню інтелектуальною власністю; сервісні компанії, які обслуговують материнську компанію; компанії по володінню нерухомістю.

Статус холдингової компанії для швейцарської компанії надається в разі, якщо основною метою компанії, відповідно до статуту, є володіння і управління довгостроковими інвестиціями в власний капітал афілійованих компаній. Ця компанія повинна пройти додаткову перевірку складу активів або доходів, відповідно до якої дві третини активів компанії повинні складатися з істотного володіння акціями або частками участі в капіталі, або дві третини загального доходу компанії повинні складатися з прибутку від акціонерного участі (дивіденди або доход від приросту вартості капіталу).

Відповідає встановленим вимогам холдингова компанія звільняється від сплати всіх кантональних / общинних прибуткових податків за винятком доходу від нерухомості в Швейцарії, який обкладається податком за мінусом стандартних іпотечних витрат, зв'язаних з такою нерухомістю. В принципі, ефективна податкова ставка, застосовна до холдингової компанії, становить 7,83% (тобто ставка федерального прибуткового податку) до надання звільнення щодо дивідендів і доходів від приросту вартості капіталу. На кантональному / общинному рівні діє знижений податок на капітал. Вилучення отриманих дивідендів з оподатковуваного доходу холдингу дозволяється за умови, що часткові участі складають не менше 2 млн швейцарських франків і не менше 20% статутного акціонерного капіталу дочірніх фірм.

Ще один тип компанії, що має право на податкові пільги в Швейцарії, - змішана торгова компанія.

Змішана компанія може здійснювати обмежену комерційну діяльність на території Швейцарії. Як правило, не менше 80% доходу від комерційної діяльності повинно надходити з джерел, розташованих за межами Швейцарії (тобто з джерел в Швейцарії має надходити не більше 20% доходу). У багатьох кантонах існує додаткова вимога, згідно з яким 80% витрат має бути пов'язане з діяльністю, що здійснюється за кордоном. Якщо компанія виконує вищезгадані вимоги, то вона може клопотати про особливе податковому статусі. Відповідні певним умовам доходи від пайової участі (включаючи дивіденди, доходи від приросту вартості і прибуток від переоцінки) будуть звільнені від податків. Інші доходи, отримані в Швейцарії, оподатковуються за стандартними ставками. Комерційно обґрунтовані витрати, пов'язані з певними видами доходів і надходжень, підлягають відрахуванню. Збитки, пов'язані з пайовою участю, зараховуються тільки в рахунок оподатковуваних прибутків від пайової участі (тобто прибутків, які не звільнених від податку). Доходи, отримані за кордоном, підлягають частковому оподаткуванню на кантональному / комунальному рівні в залежності від масштабів діяльності компанії в Швейцарії. Плюс застосовуються пільгові ставки податку на капітал.

Міжнародні податкові угоди передбачають зниження національної ставки 35% по відношенню до дивідендів. Знижена ставка зазвичай дорівнює 15% для портфельних інвесторів і 0%, 5% або 10% для основних корпоративних власників. Деякі угоди вимагають, щоб доходи, отримані з швейцарських джерел, обкладалися в країні резидентства їх одержувача; в іншому випадку зниження податку не надається. У відносно процентних платежів більшість угод зазвичай допускають зниження податкової ставки до 10%. За деякими угодами надається повернення податку в повному обсязі.

У Швейцарії встановлені принципи справляння ПДВ відповідно до частини шостої директиви країн-членів Євросоюзу з гармонізації правових норм, пов'язаних з ПДВ ( «Шоста директива ЄС про податок на додану вартість»). Поточна ставка ПДВ становить 7,6% (по відношенню до певних видів товарів і послуг застосовуються знижені ставки податку). Швейцарські компанії, провідні торгівлю товарами за межами Швейцарії, не підлягають реєстрації для сплати ПДВ в Швейцарії. Однак вони за власним бажанням можуть зареєструватися як платник ПДВ і таким чином віднімати входить податок. Якщо виручка платника податків (оборот від оподатковуваних поставок товарів і послуг) становить менше 100 000 CHF в рік, така особа звільняється від сплати податку.

Доходи від інвестицій в багатьох кантонах виводяться з бази оподаткування. Однак в угодах Швейцарії про усунення подвійного оподаткування для холдингових компаній міститься ряд обмежень. Вони зводяться до вимоги, щоб певна частина пільгових доходів залишалася на території Швейцарії. Не більше 50% доходу можуть вивозитися за межі країни у формі витрат, платежів роялті і відсотків. Не менш 25% доходу повинні виплачуватися у формі дивідендів. Власний капітал компанії не повинен бути менше 8% рівня заборгованості.

В цілому умови швейцарської юрисдикції вважаються менш сприятливими, ніж ті, що існують в Нідерландах. До того ж нещодавно Федеральна рада Швейцарії дав згоду на прийняття національного закону, який регулює правила надання інформації та надання допомоги при запитах правоохоронних і податкових органів інших країн. Новий закон встановлює обмін інформацією згідно з вимогами ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Новий закон передбачає надання податковими органами всієї доступної інформації щодо резидентів будь-яких країн, які підозрюються в приховуванні своїх доходів, ухилення від сплати податків. Інформація буде надаватися лише за наявності чітко обґрунтованих, з правовими доказами запитів. Запити ж загального характеру, групового характеру або запити на основі юридично необґрунтованих відомостей залишаться без відповіді.

Вимоги до компанії

Вимоги до акціонерів - три при реєстрації компанії. Надалі акції можуть бути передані одному акціонеру, за винятком однієї акції, яка згідно із законом повинна перебувати у директора. При реєстрації GmbH мінімально необхідно два учасники

Вимоги до директорів - мінімум один громадянин Швейцарії або громадянин Європейського союзу з видом на проживання в Швейцарії категорії «С» (не менше п'яти років). Можливе додавання будь-якого директора зі збереженням більшості за швейцарцями

Дозволені директори - юридичні особи

Необхідне наявність місцевого зареєстрованого секретаря
і офісу

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальний сервіс - можливий, з наданням повної інформації директору про діяльність компанії

Люксембург

Люксембург

До переваг Люксембургу перед аналогічними офшорними регіонами зазвичай відносять низькі стартові витрати на організацію інвестиційних структур, відсутність податків на власні інвестиційні операції і чисті активи, низькі витрати по акредитації на люксембурзької фондовій біржі. Наявність великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Люксембургом, роблять цю невелику країну досить привабливою для ведення бізнесу.

Насправді поняття «офшорна компанія» в Люксембурзі ніде не згадується і не описано на законодавчому рівні. Проте звичайні холдингові компанії користуються тут тими ж пільгами, що і офшорні компанії в класичних офшорних юрисдикціях. Такі компанії можуть підписуватися на паї акціонерних компаній в Люксембурзі і за кордоном, купувати паї, розпоряджатися ними, використовувати їх вартісні зміни і продавати їх. Купувати звичайні або привілейовані акції.

Холдинг может такоже Проводити політику прихованого участия в акціонерній компании. Компанія может купуваті, розпоряджатіся и продавать Акції и позики; вкладаті кошти в золото и золоті сертифікати, розпоряджатіся ними и продавать їх, надаваті короткострокові и Довгострокові кредити компаніям, співвласніком якіх ВІН є; придбавати та продавати патенти.

Холдингова компанія звільнена від усіх податків. Доходи від іноземних цінних паперів і акцій, якими володіє компанія, так само як і інші доходи за відсотками і зборів від ліцензій, люксембурзькими податками не обкладаються. Не обкладаються податками і доходи від спекулятивних угод. Відсутність корпоративного податку і податку на майно веде до того, що оподаткуванню не підлягають ні отримується холдингом поточний прибуток, ні отримана за час існування компанії прибуток на вкладений капітал. З дивідендів, які люксембурзька компанія виплачує своїм акціонерам, так само як і відсотки, податок у джерела не стягується.

У Люксембурзі не обкладається податком і виручка, отримана при ліквідації компанії: вона підлягає виплаті акціонерам без утримання податку.

Люксембург хороший і для реєстрації ліцензійних компаній, що забезпечують комерційне використання і розпорядження патентами й інший творчої продукцією, що належить материнській фірмі. Холдингова компанія в Люксембурзі звільнена від будь-яких податків на надходження типу платежів роялті за використання інтелектуальної продукції (дочірня фірма купує ліцензії материнської компанії на використання її інтелектуальної власності). Доходи на адресу материнської фірми надходять у вигляді роялті - платежів за використання технології та іншої інтелектуальної продукції. В ході формування фінансового каналу за участю ліцензійної компанії податкові втрати при вивезенні роялті повинні бути співставлені з податками на переклад капіталу в альтернативних формах - як дивіденд або банківського відсотка. Зрозуміло, вивозити доходи у вигляді роялті доцільно тільки в тому випадку, якщо це забезпечує економію витрат за рахунок зниження податків. Побудова холдингової структури з участю ліцензійної компанії зазвичай включає два основних етапи.

Спочатку материнська компанія передає інтелектуальні цінності в розпорядження ліцензійної дочірньої фірми шляхом вкладення їх у статутний капітал або на підставі ліцензійної угоди. Потім дочірня компанія надає субліцензію на інтелектуальну продукцію третій стороні або інший дочірній фірмі. Прибуток посередницької ліцензійної компанії утворюється за рахунок різниці між платежами, отриманими за використання технології третіми особами і виплатами на адресу материнського підприємства.

З метою зниження податків дочірні ліцензійні компанії створюються в країнах, що належать до зон податкових пільг. Загальна схема створення ліцензійних фірм аналогічна тій, яка використовується підприємцями при створенні фінансових і холдингових компаній: платежі роялті за використання об'єктів інтелектуальної власності проходять через проміжну інстанцію - ліцензійні фірми в інших європейських країнах. Іноді вводиться ще одна проміжна ланка - ліцензійна компанія в «податковому раю», де скупчуються отримані доходи. Все це забезпечує зниження податкових втрат.


Вимоги до компании

Вимоги до компании

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Ірландія

Ірландія

Найчастіше ірландські компанії в силу низької ставки корпоративного податку (12,5%) і респектабельного міжнародного іміджу застосовуються як альтернатива кіпрським компаніям. За даними на 2012 рік у Ірландії зареєстровано більше 150 000 офшорних компаній. Більше - тільки в Панамі і БВО. В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків. Немає правил про «контрольованих іноземних компаніях» (Controlled Foreign Corporations or Companies), які існують у багатьох країнах. Зважаючи на велику кількість податкових угод, підписаних Ірландією, податок у джерела на дивіденди, відсотки, роялті, отримані ірландськими компаніями, може бути знижений або навіть відсутні зовсім. Так, згідно з податковим угодою, підписаною між РФ і Ірландією, ставка податку на роялті та проценти дорівнює 0%. З оподаткування фізичних осіб повністю виключаються доходи від патентів на винаходи і твори мистецтва (за умови, що вони створені в Ірландії). Діє державна підтримка і податкові преференції: ірландської компанії, заснованої нерезидентом, можуть бути надані гранти в розмірі до 25% від суми її витрат. Важлива група податкових пільг стосується статусу іноземних службовців ірландських компаній. Іноземний службовець не вважається резидентом Ірландії і не платить прибутковий податок, якщо він провів в країні не більше 183 днів на рік. Дана обставина полегшує управління іноземними дочірніми компаніями, зареєстрованими в Ірландії. Є можливість отримання пільг у вільній економічній зоні в Шенноне для компаній, інкорпорованих нерезидентами.

В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків.

Існують і свої недоліки. Для застосування ставки корпоративного податку 12,5% необхідною умовою є ведення частини комерційної діяльності всередині країни, а також наявність резидентного директора. Щоб функціонувати в СЕЗ Шеннон, необхідне створення нових робочих місць для жителів Ірландії. Але тут справедливо буде зазначити, що іноземні компанії, які не використовують найнятий ірландський персонал, виходять з положення, вдаючись до послуг вже існуючих агентських компаній, що діють в якості офіційних представників. Або ж укладають з ними угоду про адміністративне управлінні. Обидва випадки міністерство фінансів Ірландії розглядає як діяльність компанії в якості «ірландського філії» іноземної компанії, надаючи їй можливість функціонувати в СЕЗ. У разі призначення директорами нерезидентів Ірландії компанія зобов'язана придбати спеціальну цінний папір (insurance bond) з номіналом 25 тисяч євро, випущену уповноваженим ірландським банком, терміном мінімум на два роки. При цьому будь-який ірландський резидент може бути директором одночасно не більше ніж в 25 ірландських компаніях. Це обмеження призвело до дефіциту професійних резидентних номінальних директорів і зростання розцінок на їхні послуги. Причому директора-резиденти тепер намагаються займати посади в тих компаніях, які мають стабільну та довгострокову економічну основу. Секретар компанії повинен вести встановлений законом внутрішній реєстр компанії, який містить інформацію про акціонерів компанії, директорів і секретарів, доходи, витрати, відсотках доходів по акціях.

Вимоги до компании

Вимоги до компании

Мінімальна кількість директорів - два

Мінімальна кількість директорів - два

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Проведення зборів акціонерів - збори можуть проводитися в будь-якій частині світу, і протоколи можуть зберігатися в будь-якому місці

Інформація була взята з книги Олександра Гончарова «Офшорні правові моделі та їх застосування», а також з сайту Finance Business Service

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків

З точки зору податкових умов і витрат на створення дочірніх фірм всі країни світу можна умовно розділити три групи. В першу потрапляють найбільші промислові розвинені країни (наприклад, США, ФРН, Японія, Франція), податок на прибуток в яких може становити 40-50%. Закони цих країн зазвичай встановлюють великий мінімальний статутний капітал для акціонерних товариств.

До другої групи належать країни, в яких максимально спрощений порядок реєстрації компаній і гранично знижені податки на прибуток. Їх зазвичай називають «податковим раєм». Як правило, це карликові, острівні держави, колишні колонії.

До третього типу відносяться юрисдикції, де, з одного боку, високий рівень прибуткового податку і жорсткі аудиторські правила, але з іншого - діє система спеціальних податкових пільг, які в першу чергу стосуються діяльності холдингових, фінансових і торгових компаній. Податки, що стягуються при вивозі і репатріірованіі дивідендів, банківських відсотків, платежів роялті та інших видів доходу, значно знижені.

Країни цієї групи відрізняються ліберальним режимом проведення платежів і можливістю створювати оперативні холдинги, фінансові компанії та пільгові торгові фірми. Вони не стільки ведуть свою підприємницьку діяльність, скільки відповідають за транзит товарів, капіталів і доходів від них. Ці фірми обслуговують діяльність інших іноземних компаній материнської фірми. Приклади країн з помірною податковою системою - Нідерланди, Швейцарія, Ірландія, Люксембург.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антіофшорних поправок, так що щоб захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути свої погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

Нідерланди

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають в якості організаційно-правової форми акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV). Для його установи досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред'явника, до нього пред'являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж такий капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%. Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори грають важливу роль в зарубіжній інвестиційної діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток в Нідерландах складає 35-40%, податок на розподілене дивіденд - 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, що надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, - в Нідерландах або іншій країні.

Найважливішою особливістю податкової системи країни є велика мережа податкових угод, підписаних з більшістю країн світу. Відповідно до цих угод додатковий податок на перекладені з-за кордону дивіденди зазвичай незначний або відсутній зовсім. Додатковий податок на вивезення дивіденду з країни нижче, ніж у багатьох інших країнах.

У Нідерландах режим оподаткування компанії встановлюється завчасно: заздалегідь відомо, які податки доведеться платити.

В офшорних схемах часто використовуються переваги комбінованої роботи нідерландської компанії і компанії Нідерландських Антильських островів. Щорічно в місцевий бюджет островів від діяльності офшорів надходить понад $ 170 млн. Для реєстрації компанії на островах статутний фонд повинен становити близько $ 30 000, 20% з яких має бути випущено. Реєстраційні мита складають більше $ 1 000. Оподаткування 3% - для інвестиційної, холдингової та фінансової компанії; 30% - для інших. На островах обов'язковий офіс. Дозволено призначення номінальних директорів. Часто використовуються схеми, за якими на островах засновуються офшорні фінансові компанії, доходи яких оподатковуються 2,4-3%. Ці компанії створюють в Нідерландах холдингові компанії, які під час проведення посередницьких операцій звільняються від податків на відсотки.

Найпривабливіший варіант - використання Нідерландів в якості елемента схеми виплати роялті. При виплаті роялті на офшорну компанію в країні, звідки одержано доход, стягується податок у джерела. Якщо використовувати в схемі в якості транзитного елемента компанію з оподатковуваної країни, з якою укладено податкову угоду, і при цьому якщо її законодавство не встановлює податок джерела виплати роялті (як Нідерланди), то можна істотно мінімізувати податкові витрати. Офшорна компанія, власник інтелектуальної власності, передає ліцензію на її використання голландської BV, а та вже видає субліцензію кінцевому користувачеві, наприклад, російському ТОВ. Джерело в РФ не повинен оплачувати податок в силу податкового договору. У Нідерландах оподатковується тільки різниця між отриманими і виплаченими роялті (не менше 7%, що, як правило, дозволяє скоротити ефективну ставку приблизно до 2,5%). Податку у джерела в Нідерландах на вихідні роялті теж не виникає, як і податку на вихідні дивіденди в офшорі.

Однак законодавство Нідерландів змінюється в бік ускладнення використання компаній як транзиту для виплат роялті. Щоб отримати попереднє податкове висновок, компаніям фінансового сектора (сюди включаються компанії, що займаються фінансовими або ліцензійними операціями в рамках однієї групи), необхідно продемонструвати податковій владі Нідерландів, що у компаній є фактична зв'язок з країною, тобто довести, що її функції не є виключно транзитними.

Ці перешкоди не є непереборними, але для побудови схеми виплат роялті, повністю відповідає вимогам законодавства, будуть потрібні додаткові витрати (гонорар директорів, додатковий капітал, юридична опрацювання текстів ліцензійних договорів і т.п.). Є й інші недоліки реєстрації компанії в Нідерландах. Наприклад, незважаючи на відсутність обмежень по резидентства директорів, адвокати голландських компаній часто вимагають призначити як мінімум одного місцевого директора для керування компанією. Дані про директора і акціонера є відкритими і можуть бути запитані в державному реєстрі. Обов'язково ведення бухгалтерського обліку та надання щорічної фінансової звітності. Видача довіреностей номінальними директорами здійснюється тільки під конкретні угоди. Генеральні довіреності не заборонені, проте отримати подібний документ практично неможливо.

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - один

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса офшору повинен бути в Нідерландах

Вимога ідентифікації реального бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії податкове законодавство розрізняє три рівні оподаткування: на рівні конфедерації федеральний податок становить 3,63-9,8%, на рівні кантонів - 20-30%, муніципальні податки можуть досягати 45% кантонального податку. Якщо компанія не веде діяльність за місцем реєстрації, то в деяких кантонах (Цуг, Швіц, Нешатель) можливе надання компанії статусу доміцільной. Це означає, що в цьому випадку компанія не платить кантональних і муніципальних податків на прибуток або сплачує їх за зниженою ставкою.

Також в кожному кантоні існує щорічний податок на капітал. Його ставка становить від 0,02% до 0,1% в залежності від кантону. В ряді округів досяжно оподаткування прибутку в розмірі від 3,63 до 9,8%. При розмірі статутного капіталу понад CHF 250 000 сплачується гербовий збір на випуск акцій в розмірі 1%.

Швейцарія користується популярністю серед підприємців при використанні холдингових компаній. Система податкових пільг, які надаються таким компаніям, в цілому аналогічна тій, що існує в Нідерландах. Розрізняють такі види холдингових компаній: холдингові компанії, які володіють більше 20% акціонерного капіталу інших підприємств; компанії по «Талан», які можуть вести різні комерційні операції; компанії по володінню інтелектуальною власністю; сервісні компанії, які обслуговують материнську компанію; компанії по володінню нерухомістю.

Статус холдингової компанії для швейцарської компанії надається в разі, якщо основною метою компанії, відповідно до статуту, є володіння і управління довгостроковими інвестиціями в власний капітал афілійованих компаній. Ця компанія повинна пройти додаткову перевірку складу активів або доходів, відповідно до якої дві третини активів компанії повинні складатися з істотного володіння акціями або частками участі в капіталі, або дві третини загального доходу компанії повинні складатися з прибутку від акціонерного участі (дивіденди або доход від приросту вартості капіталу).

Відповідає встановленим вимогам холдингова компанія звільняється від сплати всіх кантональних / общинних прибуткових податків за винятком доходу від нерухомості в Швейцарії, який обкладається податком за мінусом стандартних іпотечних витрат, зв'язаних з такою нерухомістю. В принципі, ефективна податкова ставка, застосовна до холдингової компанії, становить 7,83% (тобто ставка федерального прибуткового податку) до надання звільнення щодо дивідендів і доходів від приросту вартості капіталу. На кантональному / общинному рівні діє знижений податок на капітал. Вилучення отриманих дивідендів з оподатковуваного доходу холдингу дозволяється за умови, що часткові участі складають не менше 2 млн швейцарських франків і не менше 20% статутного акціонерного капіталу дочірніх фірм.

Ще один тип компанії, що має право на податкові пільги в Швейцарії, - змішана торгова компанія.

Змішана компанія може здійснювати обмежену комерційну діяльність на території Швейцарії. Як правило, не менше 80% доходу від комерційної діяльності повинно надходити з джерел, розташованих за межами Швейцарії (тобто з джерел в Швейцарії має надходити не більше 20% доходу). У багатьох кантонах існує додаткова вимога, згідно з яким 80% витрат має бути пов'язане з діяльністю, що здійснюється за кордоном. Якщо компанія виконує вищезгадані вимоги, то вона може клопотати про особливе податковому статусі. Відповідні певним умовам доходи від пайової участі (включаючи дивіденди, доходи від приросту вартості і прибуток від переоцінки) будуть звільнені від податків. Інші доходи, отримані в Швейцарії, оподатковуються за стандартними ставками. Комерційно обґрунтовані витрати, пов'язані з певними видами доходів і надходжень, підлягають відрахуванню. Збитки, пов'язані з пайовою участю, зараховуються тільки в рахунок оподатковуваних прибутків від пайової участі (тобто прибутків, які не звільнених від податку). Доходи, отримані за кордоном, підлягають частковому оподаткуванню на кантональному / комунальному рівні в залежності від масштабів діяльності компанії в Швейцарії. Плюс застосовуються пільгові ставки податку на капітал.

Міжнародні податкові угоди передбачають зниження національної ставки 35% по відношенню до дивідендів. Знижена ставка зазвичай дорівнює 15% для портфельних інвесторів і 0%, 5% або 10% для основних корпоративних власників. Деякі угоди вимагають, щоб доходи, отримані з швейцарських джерел, обкладалися в країні резидентства їх одержувача; в іншому випадку зниження податку не надається. У відносно процентних платежів більшість угод зазвичай допускають зниження податкової ставки до 10%. За деякими угодами надається повернення податку в повному обсязі.

У Швейцарії встановлені принципи справляння ПДВ відповідно до частини шостої директиви країн-членів Євросоюзу з гармонізації правових норм, пов'язаних з ПДВ ( «Шоста директива ЄС про податок на додану вартість»). Поточна ставка ПДВ становить 7,6% (по відношенню до певних видів товарів і послуг застосовуються знижені ставки податку). Швейцарські компанії, провідні торгівлю товарами за межами Швейцарії, не підлягають реєстрації для сплати ПДВ в Швейцарії. Однак вони за власним бажанням можуть зареєструватися як платник ПДВ і таким чином віднімати входить податок. Якщо виручка платника податків (оборот від оподатковуваних поставок товарів і послуг) становить менше 100 000 CHF в рік, така особа звільняється від сплати податку.

Доходи від інвестицій в багатьох кантонах виводяться з бази оподаткування. Однак в угодах Швейцарії про усунення подвійного оподаткування для холдингових компаній міститься ряд обмежень. Вони зводяться до вимоги, щоб певна частина пільгових доходів залишалася на території Швейцарії. Не більше 50% доходу можуть вивозитися за межі країни у формі витрат, платежів роялті і відсотків. Не менш 25% доходу повинні виплачуватися у формі дивідендів. Власний капітал компанії не повинен бути менше 8% рівня заборгованості.

В цілому умови швейцарської юрисдикції вважаються менш сприятливими, ніж ті, що існують в Нідерландах. До того ж нещодавно Федеральна рада Швейцарії дав згоду на прийняття національного закону, який регулює правила надання інформації та надання допомоги при запитах правоохоронних і податкових органів інших країн. Новий закон встановлює обмін інформацією згідно з вимогами ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Новий закон передбачає надання податковими органами всієї доступної інформації щодо резидентів будь-яких країн, які підозрюються в приховуванні своїх доходів, ухилення від сплати податків. Інформація буде надаватися лише за наявності чітко обґрунтованих, з правовими доказами запитів. Запити ж загального характеру, групового характеру або запити на основі юридично необґрунтованих відомостей залишаться без відповіді.

Вимоги до компанії

Вимоги до акціонерів - три при реєстрації компанії. Надалі акції можуть бути передані одному акціонеру, за винятком однієї акції, яка згідно із законом повинна перебувати у директора. При реєстрації GmbH мінімально необхідно два учасники

Вимоги до директорів - мінімум один громадянин Швейцарії або громадянин Європейського союзу з видом на проживання в Швейцарії категорії «С» (не менше п'яти років). Можливе додавання будь-якого директора зі збереженням більшості за швейцарцями

Дозволені директори - юридичні особи

Необхідне наявність місцевого зареєстрованого секретаря
і офісу

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальний сервіс - можливий, з наданням повної інформації директору про діяльність компанії

Люксембург

Люксембург

До переваг Люксембургу перед аналогічними офшорними регіонами зазвичай відносять низькі стартові витрати на організацію інвестиційних структур, відсутність податків на власні інвестиційні операції і чисті активи, низькі витрати по акредитації на люксембурзької фондовій біржі. Наявність великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Люксембургом, роблять цю невелику країну досить привабливою для ведення бізнесу.

Насправді поняття «офшорна компанія» в Люксембурзі ніде не згадується і не описано на законодавчому рівні. Проте звичайні холдингові компанії користуються тут тими ж пільгами, що і офшорні компанії в класичних офшорних юрисдикціях. Такі компанії можуть підписуватися на паї акціонерних компаній в Люксембурзі і за кордоном, купувати паї, розпоряджатися ними, використовувати їх вартісні зміни і продавати їх. Купувати звичайні або привілейовані акції.

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків

З точки зору податкових умов і витрат на створення дочірніх фірм всі країни світу можна умовно розділити три групи. В першу потрапляють найбільші промислові розвинені країни (наприклад, США, ФРН, Японія, Франція), податок на прибуток в яких може становити 40-50%. Закони цих країн зазвичай встановлюють великий мінімальний статутний капітал для акціонерних товариств.

До другої групи належать країни, в яких максимально спрощений порядок реєстрації компаній і гранично знижені податки на прибуток. Їх зазвичай називають «податковим раєм». Як правило, це карликові, острівні держави, колишні колонії.

До третього типу відносяться юрисдикції, де, з одного боку, високий рівень прибуткового податку і жорсткі аудиторські правила, але з іншого - діє система спеціальних податкових пільг, які в першу чергу стосуються діяльності холдингових, фінансових і торгових компаній. Податки, що стягуються при вивозі і репатріірованіі дивідендів, банківських відсотків, платежів роялті та інших видів доходу, значно знижені.

Країни цієї групи відрізняються ліберальним режимом проведення платежів і можливістю створювати оперативні холдинги, фінансові компанії та пільгові торгові фірми. Вони не стільки ведуть свою підприємницьку діяльність, скільки відповідають за транзит товарів, капіталів і доходів від них. Ці фірми обслуговують діяльність інших іноземних компаній материнської фірми. Приклади країн з помірною податковою системою - Нідерланди, Швейцарія, Ірландія, Люксембург.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антіофшорних поправок, так що щоб захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути свої погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

Нідерланди

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають в якості організаційно-правової форми акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV). Для його установи досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред'явника, до нього пред'являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж такий капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%. Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори грають важливу роль в зарубіжній інвестиційної діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток в Нідерландах складає 35-40%, податок на розподілене дивіденд - 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, що надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, - в Нідерландах або іншій країні.

Найважливішою особливістю податкової системи країни є велика мережа податкових угод, підписаних з більшістю країн світу. Відповідно до цих угод додатковий податок на перекладені з-за кордону дивіденди зазвичай незначний або відсутній зовсім. Додатковий податок на вивезення дивіденду з країни нижче, ніж у багатьох інших країнах.

У Нідерландах режим оподаткування компанії встановлюється завчасно: заздалегідь відомо, які податки доведеться платити.

В офшорних схемах часто використовуються переваги комбінованої роботи нідерландської компанії і компанії Нідерландських Антильських островів. Щорічно в місцевий бюджет островів від діяльності офшорів надходить понад $ 170 млн. Для реєстрації компанії на островах статутний фонд повинен становити близько $ 30 000, 20% з яких має бути випущено. Реєстраційні мита складають більше $ 1 000. Оподаткування 3% - для інвестиційної, холдингової та фінансової компанії; 30% - для інших. На островах обов'язковий офіс. Дозволено призначення номінальних директорів. Часто використовуються схеми, за якими на островах засновуються офшорні фінансові компанії, доходи яких оподатковуються 2,4-3%. Ці компанії створюють в Нідерландах холдингові компанії, які під час проведення посередницьких операцій звільняються від податків на відсотки.

Найпривабливіший варіант - використання Нідерландів в якості елемента схеми виплати роялті. При виплаті роялті на офшорну компанію в країні, звідки одержано доход, стягується податок у джерела. Якщо використовувати в схемі в якості транзитного елемента компанію з оподатковуваної країни, з якою укладено податкову угоду, і при цьому якщо її законодавство не встановлює податок джерела виплати роялті (як Нідерланди), то можна істотно мінімізувати податкові витрати. Офшорна компанія, власник інтелектуальної власності, передає ліцензію на її використання голландської BV, а та вже видає субліцензію кінцевому користувачеві, наприклад, російському ТОВ. Джерело в РФ не повинен оплачувати податок в силу податкового договору. У Нідерландах оподатковується тільки різниця між отриманими і виплаченими роялті (не менше 7%, що, як правило, дозволяє скоротити ефективну ставку приблизно до 2,5%). Податку у джерела в Нідерландах на вихідні роялті теж не виникає, як і податку на вихідні дивіденди в офшорі.

Однак законодавство Нідерландів змінюється в бік ускладнення використання компаній як транзиту для виплат роялті. Щоб отримати попереднє податкове висновок, компаніям фінансового сектора (сюди включаються компанії, що займаються фінансовими або ліцензійними операціями в рамках однієї групи), необхідно продемонструвати податковій владі Нідерландів, що у компаній є фактична зв'язок з країною, тобто довести, що її функції не є виключно транзитними.

Ці перешкоди не є непереборними, але для побудови схеми виплат роялті, повністю відповідає вимогам законодавства, будуть потрібні додаткові витрати (гонорар директорів, додатковий капітал, юридична опрацювання текстів ліцензійних договорів і т.п.). Є й інші недоліки реєстрації компанії в Нідерландах. Наприклад, незважаючи на відсутність обмежень по резидентства директорів, адвокати голландських компаній часто вимагають призначити як мінімум одного місцевого директора для керування компанією. Дані про директора і акціонера є відкритими і можуть бути запитані в державному реєстрі. Обов'язково ведення бухгалтерського обліку та надання щорічної фінансової звітності. Видача довіреностей номінальними директорами здійснюється тільки під конкретні угоди. Генеральні довіреності не заборонені, проте отримати подібний документ практично неможливо.

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - один

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса офшору повинен бути в Нідерландах

Вимога ідентифікації реального бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії податкове законодавство розрізняє три рівні оподаткування: на рівні конфедерації федеральний податок становить 3,63-9,8%, на рівні кантонів - 20-30%, муніципальні податки можуть досягати 45% кантонального податку. Якщо компанія не веде діяльність за місцем реєстрації, то в деяких кантонах (Цуг, Швіц, Нешатель) можливе надання компанії статусу доміцільной. Це означає, що в цьому випадку компанія не платить кантональних і муніципальних податків на прибуток або сплачує їх за зниженою ставкою.

Також в кожному кантоні існує щорічний податок на капітал. Його ставка становить від 0,02% до 0,1% в залежності від кантону. В ряді округів досяжно оподаткування прибутку в розмірі від 3,63 до 9,8%. При розмірі статутного капіталу понад CHF 250 000 сплачується гербовий збір на випуск акцій в розмірі 1%.

Швейцарія користується популярністю серед підприємців при використанні холдингових компаній. Система податкових пільг, які надаються таким компаніям, в цілому аналогічна тій, що існує в Нідерландах. Розрізняють такі види холдингових компаній: холдингові компанії, які володіють більше 20% акціонерного капіталу інших підприємств; компанії по «Талан», які можуть вести різні комерційні операції; компанії по володінню інтелектуальною власністю; сервісні компанії, які обслуговують материнську компанію; компанії по володінню нерухомістю.

Статус холдингової компанії для швейцарської компанії надається в разі, якщо основною метою компанії, відповідно до статуту, є володіння і управління довгостроковими інвестиціями в власний капітал афілійованих компаній. Ця компанія повинна пройти додаткову перевірку складу активів або доходів, відповідно до якої дві третини активів компанії повинні складатися з істотного володіння акціями або частками участі в капіталі, або дві третини загального доходу компанії повинні складатися з прибутку від акціонерного участі (дивіденди або доход від приросту вартості капіталу).

Відповідає встановленим вимогам холдингова компанія звільняється від сплати всіх кантональних / общинних прибуткових податків за винятком доходу від нерухомості в Швейцарії, який обкладається податком за мінусом стандартних іпотечних витрат, зв'язаних з такою нерухомістю. В принципі, ефективна податкова ставка, застосовна до холдингової компанії, становить 7,83% (тобто ставка федерального прибуткового податку) до надання звільнення щодо дивідендів і доходів від приросту вартості капіталу. На кантональному / общинному рівні діє знижений податок на капітал. Вилучення отриманих дивідендів з оподатковуваного доходу холдингу дозволяється за умови, що часткові участі складають не менше 2 млн швейцарських франків і не менше 20% статутного акціонерного капіталу дочірніх фірм.

Ще один тип компанії, що має право на податкові пільги в Швейцарії, - змішана торгова компанія.

Змішана компанія може здійснювати обмежену комерційну діяльність на території Швейцарії. Як правило, не менше 80% доходу від комерційної діяльності повинно надходити з джерел, розташованих за межами Швейцарії (тобто з джерел в Швейцарії має надходити не більше 20% доходу). У багатьох кантонах існує додаткова вимога, згідно з яким 80% витрат має бути пов'язане з діяльністю, що здійснюється за кордоном. Якщо компанія виконує вищезгадані вимоги, то вона може клопотати про особливе податковому статусі. Відповідні певним умовам доходи від пайової участі (включаючи дивіденди, доходи від приросту вартості і прибуток від переоцінки) будуть звільнені від податків. Інші доходи, отримані в Швейцарії, оподатковуються за стандартними ставками. Комерційно обґрунтовані витрати, пов'язані з певними видами доходів і надходжень, підлягають відрахуванню. Збитки, пов'язані з пайовою участю, зараховуються тільки в рахунок оподатковуваних прибутків від пайової участі (тобто прибутків, які не звільнених від податку). Доходи, отримані за кордоном, підлягають частковому оподаткуванню на кантональному / комунальному рівні в залежності від масштабів діяльності компанії в Швейцарії. Плюс застосовуються пільгові ставки податку на капітал.

Міжнародні податкові угоди передбачають зниження національної ставки 35% по відношенню до дивідендів. Знижена ставка зазвичай дорівнює 15% для портфельних інвесторів і 0%, 5% або 10% для основних корпоративних власників. Деякі угоди вимагають, щоб доходи, отримані з швейцарських джерел, обкладалися в країні резидентства їх одержувача; в іншому випадку зниження податку не надається. У відносно процентних платежів більшість угод зазвичай допускають зниження податкової ставки до 10%. За деякими угодами надається повернення податку в повному обсязі.

У Швейцарії встановлені принципи справляння ПДВ відповідно до частини шостої директиви країн-членів Євросоюзу з гармонізації правових норм, пов'язаних з ПДВ ( «Шоста директива ЄС про податок на додану вартість»). Поточна ставка ПДВ становить 7,6% (по відношенню до певних видів товарів і послуг застосовуються знижені ставки податку). Швейцарські компанії, провідні торгівлю товарами за межами Швейцарії, не підлягають реєстрації для сплати ПДВ в Швейцарії. Однак вони за власним бажанням можуть зареєструватися як платник ПДВ і таким чином віднімати входить податок. Якщо виручка платника податків (оборот від оподатковуваних поставок товарів і послуг) становить менше 100 000 CHF в рік, така особа звільняється від сплати податку.

Доходи від інвестицій в багатьох кантонах виводяться з бази оподаткування. Однак в угодах Швейцарії про усунення подвійного оподаткування для холдингових компаній міститься ряд обмежень. Вони зводяться до вимоги, щоб певна частина пільгових доходів залишалася на території Швейцарії. Не більше 50% доходу можуть вивозитися за межі країни у формі витрат, платежів роялті і відсотків. Не менш 25% доходу повинні виплачуватися у формі дивідендів. Власний капітал компанії не повинен бути менше 8% рівня заборгованості.

В цілому умови швейцарської юрисдикції вважаються менш сприятливими, ніж ті, що існують в Нідерландах. До того ж нещодавно Федеральна рада Швейцарії дав згоду на прийняття національного закону, який регулює правила надання інформації та надання допомоги при запитах правоохоронних і податкових органів інших країн. Новий закон встановлює обмін інформацією згідно з вимогами ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Новий закон передбачає надання податковими органами всієї доступної інформації щодо резидентів будь-яких країн, які підозрюються в приховуванні своїх доходів, ухилення від сплати податків. Інформація буде надаватися лише за наявності чітко обґрунтованих, з правовими доказами запитів. Запити ж загального характеру, групового характеру або запити на основі юридично необґрунтованих відомостей залишаться без відповіді.

Вимоги до компанії

Вимоги до акціонерів - три при реєстрації компанії. Надалі акції можуть бути передані одному акціонеру, за винятком однієї акції, яка згідно із законом повинна перебувати у директора. При реєстрації GmbH мінімально необхідно два учасники

Вимоги до директорів - мінімум один громадянин Швейцарії або громадянин Європейського союзу з видом на проживання в Швейцарії категорії «С» (не менше п'яти років). Можливе додавання будь-якого директора зі збереженням більшості за швейцарцями

Дозволені директори - юридичні особи

Необхідне наявність місцевого зареєстрованого секретаря
і офісу

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальний сервіс - можливий, з наданням повної інформації директору про діяльність компанії

Люксембург

Люксембург

До переваг Люксембургу перед аналогічними офшорними регіонами зазвичай відносять низькі стартові витрати на організацію інвестиційних структур, відсутність податків на власні інвестиційні операції і чисті активи, низькі витрати по акредитації на люксембурзької фондовій біржі. Наявність великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Люксембургом, роблять цю невелику країну досить привабливою для ведення бізнесу.

Насправді поняття «офшорна компанія» в Люксембурзі ніде не згадується і не описано на законодавчому рівні. Проте звичайні холдингові компанії користуються тут тими ж пільгами, що і офшорні компанії в класичних офшорних юрисдикціях. Такі компанії можуть підписуватися на паї акціонерних компаній в Люксембурзі і за кордоном, купувати паї, розпоряджатися ними, використовувати їх вартісні зміни і продавати їх. Купувати звичайні або привілейовані акції.

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків

З точки зору податкових умов і витрат на створення дочірніх фірм всі країни світу можна умовно розділити три групи. В першу потрапляють найбільші промислові розвинені країни (наприклад, США, ФРН, Японія, Франція), податок на прибуток в яких може становити 40-50%. Закони цих країн зазвичай встановлюють великий мінімальний статутний капітал для акціонерних товариств.

До другої групи належать країни, в яких максимально спрощений порядок реєстрації компаній і гранично знижені податки на прибуток. Їх зазвичай називають «податковим раєм». Як правило, це карликові, острівні держави, колишні колонії.

До третього типу відносяться юрисдикції, де, з одного боку, високий рівень прибуткового податку і жорсткі аудиторські правила, але з іншого - діє система спеціальних податкових пільг, які в першу чергу стосуються діяльності холдингових, фінансових і торгових компаній. Податки, що стягуються при вивозі і репатріірованіі дивідендів, банківських відсотків, платежів роялті та інших видів доходу, значно знижені.

Країни цієї групи відрізняються ліберальним режимом проведення платежів і можливістю створювати оперативні холдинги, фінансові компанії та пільгові торгові фірми. Вони не стільки ведуть свою підприємницьку діяльність, скільки відповідають за транзит товарів, капіталів і доходів від них. Ці фірми обслуговують діяльність інших іноземних компаній материнської фірми. Приклади країн з помірною податковою системою - Нідерланди, Швейцарія, Ірландія, Люксембург.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антіофшорних поправок, так що щоб захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути свої погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

Нідерланди

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають в якості організаційно-правової форми акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV). Для його установи досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред'явника, до нього пред'являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж такий капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%. Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори грають важливу роль в зарубіжній інвестиційної діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток в Нідерландах складає 35-40%, податок на розподілене дивіденд - 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, що надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, - в Нідерландах або іншій країні.

Найважливішою особливістю податкової системи країни є велика мережа податкових угод, підписаних з більшістю країн світу. Відповідно до цих угод додатковий податок на перекладені з-за кордону дивіденди зазвичай незначний або відсутній зовсім. Додатковий податок на вивезення дивіденду з країни нижче, ніж у багатьох інших країнах.

У Нідерландах режим оподаткування компанії встановлюється завчасно: заздалегідь відомо, які податки доведеться платити.

В офшорних схемах часто використовуються переваги комбінованої роботи нідерландської компанії і компанії Нідерландських Антильських островів. Щорічно в місцевий бюджет островів від діяльності офшорів надходить понад $ 170 млн. Для реєстрації компанії на островах статутний фонд повинен становити близько $ 30 000, 20% з яких має бути випущено. Реєстраційні мита складають більше $ 1 000. Оподаткування 3% - для інвестиційної, холдингової та фінансової компанії; 30% - для інших. На островах обов'язковий офіс. Дозволено призначення номінальних директорів. Часто використовуються схеми, за якими на островах засновуються офшорні фінансові компанії, доходи яких оподатковуються 2,4-3%. Ці компанії створюють в Нідерландах холдингові компанії, які під час проведення посередницьких операцій звільняються від податків на відсотки.

Найпривабливіший варіант - використання Нідерландів в якості елемента схеми виплати роялті. При виплаті роялті на офшорну компанію в країні, звідки одержано доход, стягується податок у джерела. Якщо використовувати в схемі в якості транзитного елемента компанію з оподатковуваної країни, з якою укладено податкову угоду, і при цьому якщо її законодавство не встановлює податок джерела виплати роялті (як Нідерланди), то можна істотно мінімізувати податкові витрати. Офшорна компанія, власник інтелектуальної власності, передає ліцензію на її використання голландської BV, а та вже видає субліцензію кінцевому користувачеві, наприклад, російському ТОВ. Джерело в РФ не повинен оплачувати податок в силу податкового договору. У Нідерландах оподатковується тільки різниця між отриманими і виплаченими роялті (не менше 7%, що, як правило, дозволяє скоротити ефективну ставку приблизно до 2,5%). Податку у джерела в Нідерландах на вихідні роялті теж не виникає, як і податку на вихідні дивіденди в офшорі.

Однак законодавство Нідерландів змінюється в бік ускладнення використання компаній як транзиту для виплат роялті. Щоб отримати попереднє податкове висновок, компаніям фінансового сектора (сюди включаються компанії, що займаються фінансовими або ліцензійними операціями в рамках однієї групи), необхідно продемонструвати податковій владі Нідерландів, що у компаній є фактична зв'язок з країною, тобто довести, що її функції не є виключно транзитними.

Ці перешкоди не є непереборними, але для побудови схеми виплат роялті, повністю відповідає вимогам законодавства, будуть потрібні додаткові витрати (гонорар директорів, додатковий капітал, юридична опрацювання текстів ліцензійних договорів і т.п.). Є й інші недоліки реєстрації компанії в Нідерландах. Наприклад, незважаючи на відсутність обмежень по резидентства директорів, адвокати голландських компаній часто вимагають призначити як мінімум одного місцевого директора для керування компанією. Дані про директора і акціонера є відкритими і можуть бути запитані в державному реєстрі. Обов'язково ведення бухгалтерського обліку та надання щорічної фінансової звітності. Видача довіреностей номінальними директорами здійснюється тільки під конкретні угоди. Генеральні довіреності не заборонені, проте отримати подібний документ практично неможливо.

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - один

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса офшору повинен бути в Нідерландах

Вимога ідентифікації реального бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії податкове законодавство розрізняє три рівні оподаткування: на рівні конфедерації федеральний податок становить 3,63-9,8%, на рівні кантонів - 20-30%, муніципальні податки можуть досягати 45% кантонального податку. Якщо компанія не веде діяльність за місцем реєстрації, то в деяких кантонах (Цуг, Швіц, Нешатель) можливе надання компанії статусу доміцільной. Це означає, що в цьому випадку компанія не платить кантональних і муніципальних податків на прибуток або сплачує їх за зниженою ставкою.

Також в кожному кантоні існує щорічний податок на капітал. Його ставка становить від 0,02% до 0,1% в залежності від кантону. В ряді округів досяжно оподаткування прибутку в розмірі від 3,63 до 9,8%. При розмірі статутного капіталу понад CHF 250 000 сплачується гербовий збір на випуск акцій в розмірі 1%.

Швейцарія користується популярністю серед підприємців при використанні холдингових компаній. Система податкових пільг, які надаються таким компаніям, в цілому аналогічна тій, що існує в Нідерландах. Розрізняють такі види холдингових компаній: холдингові компанії, які володіють більше 20% акціонерного капіталу інших підприємств; компанії по «Талан», які можуть вести різні комерційні операції; компанії по володінню інтелектуальною власністю; сервісні компанії, які обслуговують материнську компанію; компанії по володінню нерухомістю.

Статус холдингової компанії для швейцарської компанії надається в разі, якщо основною метою компанії, відповідно до статуту, є володіння і управління довгостроковими інвестиціями в власний капітал афілійованих компаній. Ця компанія повинна пройти додаткову перевірку складу активів або доходів, відповідно до якої дві третини активів компанії повинні складатися з істотного володіння акціями або частками участі в капіталі, або дві третини загального доходу компанії повинні складатися з прибутку від акціонерного участі (дивіденди або доход від приросту вартості капіталу).

Відповідає встановленим вимогам холдингова компанія звільняється від сплати всіх кантональних / общинних прибуткових податків за винятком доходу від нерухомості в Швейцарії, який обкладається податком за мінусом стандартних іпотечних витрат, зв'язаних з такою нерухомістю. В принципі, ефективна податкова ставка, застосовна до холдингової компанії, становить 7,83% (тобто ставка федерального прибуткового податку) до надання звільнення щодо дивідендів і доходів від приросту вартості капіталу. На кантональному / общинному рівні діє знижений податок на капітал. Вилучення отриманих дивідендів з оподатковуваного доходу холдингу дозволяється за умови, що часткові участі складають не менше 2 млн швейцарських франків і не менше 20% статутного акціонерного капіталу дочірніх фірм.

Ще один тип компанії, що має право на податкові пільги в Швейцарії, - змішана торгова компанія.

Змішана компанія може здійснювати обмежену комерційну діяльність на території Швейцарії. Як правило, не менше 80% доходу від комерційної діяльності повинно надходити з джерел, розташованих за межами Швейцарії (тобто з джерел в Швейцарії має надходити не більше 20% доходу). У багатьох кантонах існує додаткова вимога, згідно з яким 80% витрат має бути пов'язане з діяльністю, що здійснюється за кордоном. Якщо компанія виконує вищезгадані вимоги, то вона може клопотати про особливе податковому статусі. Відповідні певним умовам доходи від пайової участі (включаючи дивіденди, доходи від приросту вартості і прибуток від переоцінки) будуть звільнені від податків. Інші доходи, отримані в Швейцарії, оподатковуються за стандартними ставками. Комерційно обґрунтовані витрати, пов'язані з певними видами доходів і надходжень, підлягають відрахуванню. Збитки, пов'язані з пайовою участю, зараховуються тільки в рахунок оподатковуваних прибутків від пайової участі (тобто прибутків, які не звільнених від податку). Доходи, отримані за кордоном, підлягають частковому оподаткуванню на кантональному / комунальному рівні в залежності від масштабів діяльності компанії в Швейцарії. Плюс застосовуються пільгові ставки податку на капітал.

Міжнародні податкові угоди передбачають зниження національної ставки 35% по відношенню до дивідендів. Знижена ставка зазвичай дорівнює 15% для портфельних інвесторів і 0%, 5% або 10% для основних корпоративних власників. Деякі угоди вимагають, щоб доходи, отримані з швейцарських джерел, обкладалися в країні резидентства їх одержувача; в іншому випадку зниження податку не надається. У відносно процентних платежів більшість угод зазвичай допускають зниження податкової ставки до 10%. За деякими угодами надається повернення податку в повному обсязі.

У Швейцарії встановлені принципи справляння ПДВ відповідно до частини шостої директиви країн-членів Євросоюзу з гармонізації правових норм, пов'язаних з ПДВ ( «Шоста директива ЄС про податок на додану вартість»). Поточна ставка ПДВ становить 7,6% (по відношенню до певних видів товарів і послуг застосовуються знижені ставки податку). Швейцарські компанії, провідні торгівлю товарами за межами Швейцарії, не підлягають реєстрації для сплати ПДВ в Швейцарії. Однак вони за власним бажанням можуть зареєструватися як платник ПДВ і таким чином віднімати входить податок. Якщо виручка платника податків (оборот від оподатковуваних поставок товарів і послуг) становить менше 100 000 CHF в рік, така особа звільняється від сплати податку.

Доходи від інвестицій в багатьох кантонах виводяться з бази оподаткування. Однак в угодах Швейцарії про усунення подвійного оподаткування для холдингових компаній міститься ряд обмежень. Вони зводяться до вимоги, щоб певна частина пільгових доходів залишалася на території Швейцарії. Не більше 50% доходу можуть вивозитися за межі країни у формі витрат, платежів роялті і відсотків. Не менш 25% доходу повинні виплачуватися у формі дивідендів. Власний капітал компанії не повинен бути менше 8% рівня заборгованості.

В цілому умови швейцарської юрисдикції вважаються менш сприятливими, ніж ті, що існують в Нідерландах. До того ж нещодавно Федеральна рада Швейцарії дав згоду на прийняття національного закону, який регулює правила надання інформації та надання допомоги при запитах правоохоронних і податкових органів інших країн. Новий закон встановлює обмін інформацією згідно з вимогами ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Новий закон передбачає надання податковими органами всієї доступної інформації щодо резидентів будь-яких країн, які підозрюються в приховуванні своїх доходів, ухилення від сплати податків. Інформація буде надаватися лише за наявності чітко обґрунтованих, з правовими доказами запитів. Запити ж загального характеру, групового характеру або запити на основі юридично необґрунтованих відомостей залишаться без відповіді.

Вимоги до компанії

Вимоги до акціонерів - три при реєстрації компанії. Надалі акції можуть бути передані одному акціонеру, за винятком однієї акції, яка згідно із законом повинна перебувати у директора. При реєстрації GmbH мінімально необхідно два учасники

Вимоги до директорів - мінімум один громадянин Швейцарії або громадянин Європейського союзу з видом на проживання в Швейцарії категорії «С» (не менше п'яти років). Можливе додавання будь-якого директора зі збереженням більшості за швейцарцями

Дозволені директори - юридичні особи

Необхідне наявність місцевого зареєстрованого секретаря
і офісу

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальний сервіс - можливий, з наданням повної інформації директору про діяльність компанії

Люксембург

Люксембург

До переваг Люксембургу перед аналогічними офшорними регіонами зазвичай відносять низькі стартові витрати на організацію інвестиційних структур, відсутність податків на власні інвестиційні операції і чисті активи, низькі витрати по акредитації на люксембурзької фондовій біржі. Наявність великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Люксембургом, роблять цю невелику країну досить привабливою для ведення бізнесу.

Насправді поняття «офшорна компанія» в Люксембурзі ніде не згадується і не описано на законодавчому рівні. Проте звичайні холдингові компанії користуються тут тими ж пільгами, що і офшорні компанії в класичних офшорних юрисдикціях. Такі компанії можуть підписуватися на паї акціонерних компаній в Люксембурзі і за кордоном, купувати паї, розпоряджатися ними, використовувати їх вартісні зміни і продавати їх. Купувати звичайні або привілейовані акції.

Холдинг может такоже Проводити політику прихованого участия в акціонерній компании. Компанія может купуваті, розпоряджатіся и продавать Акції и позики; вкладати кошти в золото і золоті сертифікати, розпоряджатися ними і продавати їх, надавати короткострокові і довгострокові кредити компаніям, співвласником яких він є; придбавати та продавати патенти.

Холдингова компанія звільнена від усіх податків. Доходи від іноземних цінних паперів і акцій, якими володіє компанія, так само як і інші доходи за відсотками і зборів від ліцензій, люксембурзькими податками не обкладаються. Не обкладаються податками і доходи від спекулятивних угод. Відсутність корпоративного податку і податку на майно веде до того, що оподаткуванню не підлягають ні отримується холдингом поточний прибуток, ні отримана за час існування компанії прибуток на вкладений капітал. З дивідендів, які люксембурзька компанія виплачує своїм акціонерам, так само як і відсотки, податок у джерела не стягується.

У Люксембурзі не обкладається податком і виручка, отримана при ліквідації компанії: вона підлягає виплаті акціонерам без утримання податку.

Люксембург хороший і для реєстрації ліцензійних компаній, що забезпечують комерційне використання і розпорядження патентами й інший творчої продукцією, що належить материнській фірмі. Холдингова компанія в Люксембурзі звільнена від будь-яких податків на надходження типу платежів роялті за використання інтелектуальної продукції (дочірня фірма купує ліцензії материнської компанії на використання її інтелектуальної власності). Доходи на адресу материнської фірми надходять у вигляді роялті - платежів за використання технології та іншої інтелектуальної продукції. В ході формування фінансового каналу за участю ліцензійної компанії податкові втрати при вивезенні роялті повинні бути співставлені з податками на переклад капіталу в альтернативних формах - як дивіденд або банківського відсотка. Зрозуміло, вивозити доходи у вигляді роялті доцільно тільки в тому випадку, якщо це забезпечує економію витрат за рахунок зниження податків. Побудова холдингової структури з участю ліцензійної компанії зазвичай включає два основних етапи.

Спочатку материнська компанія передає інтелектуальні цінності в розпорядження ліцензійної дочірньої фірми шляхом вкладення їх у статутний капітал або на підставі ліцензійної угоди. Потім дочірня компанія надає субліцензію на інтелектуальну продукцію третій стороні або інший дочірній фірмі. Прибуток посередницької ліцензійної компанії утворюється за рахунок різниці між платежами, отриманими за використання технології третіми особами і виплатами на адресу материнського підприємства.

З метою зниження податків дочірні ліцензійні компанії створюються в країнах, що належать до зон податкових пільг. Загальна схема створення ліцензійних фірм аналогічна тій, яка використовується підприємцями при створенні фінансових і холдингових компаній: платежі роялті за використання об'єктів інтелектуальної власності проходять через проміжну інстанцію - ліцензійні фірми в інших європейських країнах. Іноді вводиться ще одна проміжна ланка - ліцензійна компанія в «податковому раю», де скупчуються отримані доходи. Все це забезпечує зниження податкових втрат.


Вимоги до компанії

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Ірландія

Ірландія

Найчастіше ірландські компанії в силу низької ставки корпоративного податку (12,5%) і респектабельного міжнародного іміджу застосовуються як альтернатива кіпрським компаніям. За даними на 2012 рік у Ірландії зареєстровано більше 150 000 офшорних компаній. Більше - тільки в Панамі і БВО. В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків. Немає правил про «контрольованих іноземних компаніях» (Controlled Foreign Corporations or Companies), які існують у багатьох країнах. Зважаючи на велику кількість податкових угод, підписаних Ірландією, податок у джерела на дивіденди, відсотки, роялті, отримані ірландськими компаніями, може бути знижений або навіть відсутні зовсім. Так, згідно з податковим угодою, підписаною між РФ і Ірландією, ставка податку на роялті та проценти дорівнює 0%. З оподаткування фізичних осіб повністю виключаються доходи від патентів на винаходи і твори мистецтва (за умови, що вони створені в Ірландії). Діє державна підтримка і податкові преференції: ірландської компанії, заснованої нерезидентом, можуть бути надані гранти в розмірі до 25% від суми її витрат. Важлива група податкових пільг стосується статусу іноземних службовців ірландських компаній. Іноземний службовець не вважається резидентом Ірландії і не платить прибутковий податок, якщо він провів в країні не більше 183 днів на рік. Дана обставина полегшує управління іноземними дочірніми компаніями, зареєстрованими в Ірландії. Є можливість отримання пільг у вільній економічній зоні в Шенноне для компаній, інкорпорованих нерезидентами.

В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків.

Існують і свої недоліки. Для застосування ставки корпоративного податку 12,5% необхідною умовою є ведення частини комерційної діяльності всередині країни, а також наявність резидентного директора. Щоб функціонувати в СЕЗ Шеннон, необхідне створення нових робочих місць для жителів Ірландії. Але тут справедливо буде зазначити, що іноземні компанії, які не використовують найнятий ірландський персонал, виходять з положення, вдаючись до послуг вже існуючих агентських компаній, що діють в якості офіційних представників. Або ж укладають з ними угоду про адміністративне управлінні. Обидва випадки міністерство фінансів Ірландії розглядає як діяльність компанії в якості «ірландського філії» іноземної компанії, надаючи їй можливість функціонувати в СЕЗ. У разі призначення директорами нерезидентів Ірландії компанія зобов'язана придбати спеціальну цінний папір (insurance bond) з номіналом 25 тисяч євро, випущену уповноваженим ірландським банком, терміном мінімум на два роки. При цьому будь-який ірландський резидент може бути директором одночасно не більше ніж в 25 ірландських компаніях. Це обмеження призвело до дефіциту професійних резидентних номінальних директорів і зростання розцінок на їхні послуги. Причому директора-резиденти тепер намагаються займати посади в тих компаніях, які мають стабільну та довгострокову економічну основу. Секретар компанії повинен вести встановлений законом внутрішній реєстр компанії, який містить інформацію про акціонерів компанії, директорів і секретарів, доходи, витрати, відсотках доходів по акціях.

Вимоги до компанії

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - два

Мінімальна кількість директорів - два

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Проведення зборів акціонерів - збори можуть проводитися в будь-якій частині світу, і протоколи можуть зберігатися в будь-якому місці

Інформація була взята з книги Олександра Гончарова «Офшорні правові моделі та їх застосування», а також з сайту Finance Business Service

Замість Кіпру: 4 європейські юрисдикції, найбільш вигідні з точки зору податків

З точки зору податкових умов і витрат на створення дочірніх фірм всі країни світу можна умовно розділити три групи. В першу потрапляють найбільші промислові розвинені країни (наприклад, США, ФРН, Японія, Франція), податок на прибуток в яких може становити 40-50%. Закони цих країн зазвичай встановлюють великий мінімальний статутний капітал для акціонерних товариств.

До другої групи належать країни, в яких максимально спрощений порядок реєстрації компаній і гранично знижені податки на прибуток. Їх зазвичай називають «податковим раєм». Як правило, це карликові, острівні держави, колишні колонії.

До третього типу відносяться юрисдикції, де, з одного боку, високий рівень прибуткового податку і жорсткі аудиторські правила, але з іншого - діє система спеціальних податкових пільг, які в першу чергу стосуються діяльності холдингових, фінансових і торгових компаній. Податки, що стягуються при вивозі і репатріірованіі дивідендів, банківських відсотків, платежів роялті та інших видів доходу, значно знижені.

Країни цієї групи відрізняються ліберальним режимом проведення платежів і можливістю створювати оперативні холдинги, фінансові компанії та пільгові торгові фірми. Вони не стільки ведуть свою підприємницьку діяльність, скільки відповідають за транзит товарів, капіталів і доходів від них. Ці фірми обслуговують діяльність інших іноземних компаній материнської фірми. Приклади країн з помірною податковою системою - Нідерланди, Швейцарія, Ірландія, Люксембург.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антіофшорних поправок, так що щоб захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути свої погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

Нідерланди

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають в якості організаційно-правової форми акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV). Для його установи досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред'явника, до нього пред'являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж такий капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%. Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори грають важливу роль в зарубіжній інвестиційної діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток в Нідерландах складає 35-40%, податок на розподілене дивіденд - 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, що надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, - в Нідерландах або іншій країні.

Найважливішою особливістю податкової системи країни є велика мережа податкових угод, підписаних з більшістю країн світу. Відповідно до цих угод додатковий податок на перекладені з-за кордону дивіденди зазвичай незначний або відсутній зовсім. Додатковий податок на вивезення дивіденду з країни нижче, ніж у багатьох інших країнах.

У Нідерландах режим оподаткування компанії встановлюється завчасно: заздалегідь відомо, які податки доведеться платити.

В офшорних схемах часто використовуються переваги комбінованої роботи нідерландської компанії і компанії Нідерландських Антильських островів. Щорічно в місцевий бюджет островів від діяльності офшорів надходить понад $ 170 млн. Для реєстрації компанії на островах статутний фонд повинен становити близько $ 30 000, 20% з яких має бути випущено. Реєстраційні мита складають більше $ 1 000. Оподаткування 3% - для інвестиційної, холдингової та фінансової компанії; 30% - для інших. На островах обов'язковий офіс. Дозволено призначення номінальних директорів. Часто використовуються схеми, за якими на островах засновуються офшорні фінансові компанії, доходи яких оподатковуються 2,4-3%. Ці компанії створюють в Нідерландах холдингові компанії, які під час проведення посередницьких операцій звільняються від податків на відсотки.

Найпривабливіший варіант - використання Нідерландів в якості елемента схеми виплати роялті. При виплаті роялті на офшорну компанію в країні, звідки одержано доход, стягується податок у джерела. Якщо використовувати в схемі в якості транзитного елемента компанію з оподатковуваної країни, з якою укладено податкову угоду, і при цьому якщо її законодавство не встановлює податок джерела виплати роялті (як Нідерланди), то можна істотно мінімізувати податкові витрати. Офшорна компанія, власник інтелектуальної власності, передає ліцензію на її використання голландської BV, а та вже видає субліцензію кінцевому користувачеві, наприклад, російському ТОВ. Джерело в РФ не повинен оплачувати податок в силу податкового договору. У Нідерландах оподатковується тільки різниця між отриманими і виплаченими роялті (не менше 7%, що, як правило, дозволяє скоротити ефективну ставку приблизно до 2,5%). Податку у джерела в Нідерландах на вихідні роялті теж не виникає, як і податку на вихідні дивіденди в офшорі.

Однак законодавство Нідерландів змінюється в бік ускладнення використання компаній як транзиту для виплат роялті. Щоб отримати попереднє податкове висновок, компаніям фінансового сектора (сюди включаються компанії, що займаються фінансовими або ліцензійними операціями в рамках однієї групи), необхідно продемонструвати податковій владі Нідерландів, що у компаній є фактична зв'язок з країною, тобто довести, що її функції не є виключно транзитними.

Ці перешкоди не є непереборними, але для побудови схеми виплат роялті, повністю відповідає вимогам законодавства, будуть потрібні додаткові витрати (гонорар директорів, додатковий капітал, юридична опрацювання текстів ліцензійних договорів і т.п.). Є й інші недоліки реєстрації компанії в Нідерландах. Наприклад, незважаючи на відсутність обмежень по резидентства директорів, адвокати голландських компаній часто вимагають призначити як мінімум одного місцевого директора для керування компанією. Дані про директора і акціонера є відкритими і можуть бути запитані в державному реєстрі. Обов'язково ведення бухгалтерського обліку та надання щорічної фінансової звітності. Видача довіреностей номінальними директорами здійснюється тільки під конкретні угоди. Генеральні довіреності не заборонені, проте отримати подібний документ практично неможливо.

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - один

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса офшору повинен бути в Нідерландах

Вимога ідентифікації реального бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Швейцарія

Швейцарія

У Швейцарії податкове законодавство розрізняє три рівні оподаткування: на рівні конфедерації федеральний податок становить 3,63-9,8%, на рівні кантонів - 20-30%, муніципальні податки можуть досягати 45% кантонального податку. Якщо компанія не веде діяльність за місцем реєстрації, то в деяких кантонах (Цуг, Швіц, Нешатель) можливе надання компанії статусу доміцільной. Це означає, що в цьому випадку компанія не платить кантональних і муніципальних податків на прибуток або сплачує їх за зниженою ставкою.

Також в кожному кантоні існує щорічний податок на капітал. Його ставка становить від 0,02% до 0,1% в залежності від кантону. В ряді округів досяжно оподаткування прибутку в розмірі від 3,63 до 9,8%. При розмірі статутного капіталу понад CHF 250 000 сплачується гербовий збір на випуск акцій в розмірі 1%.

Швейцарія користується популярністю серед підприємців при використанні холдингових компаній. Система податкових пільг, які надаються таким компаніям, в цілому аналогічна тій, що існує в Нідерландах. Розрізняють такі види холдингових компаній: холдингові компанії, які володіють більше 20% акціонерного капіталу інших підприємств; компанії по «Талан», які можуть вести різні комерційні операції; компанії по володінню інтелектуальною власністю; сервісні компанії, які обслуговують материнську компанію; компанії по володінню нерухомістю.

Статус холдингової компанії для швейцарської компанії надається в разі, якщо основною метою компанії, відповідно до статуту, є володіння і управління довгостроковими інвестиціями в власний капітал афілійованих компаній. Ця компанія повинна пройти додаткову перевірку складу активів або доходів, відповідно до якої дві третини активів компанії повинні складатися з істотного володіння акціями або частками участі в капіталі, або дві третини загального доходу компанії повинні складатися з прибутку від акціонерного участі (дивіденди або доход від приросту вартості капіталу).

Відповідає встановленим вимогам холдингова компанія звільняється від сплати всіх кантональних / общинних прибуткових податків за винятком доходу від нерухомості в Швейцарії, який обкладається податком за мінусом стандартних іпотечних витрат, зв'язаних з такою нерухомістю. В принципі, ефективна податкова ставка, застосовна до холдингової компанії, становить 7,83% (тобто ставка федерального прибуткового податку) до надання звільнення щодо дивідендів і доходів від приросту вартості капіталу. На кантональному / общинному рівні діє знижений податок на капітал. Вилучення отриманих дивідендів з оподатковуваного доходу холдингу дозволяється за умови, що часткові участі складають не менше 2 млн швейцарських франків і не менше 20% статутного акціонерного капіталу дочірніх фірм.

Ще один тип компанії, що має право на податкові пільги в Швейцарії, - змішана торгова компанія.

Змішана компанія може здійснювати обмежену комерційну діяльність на території Швейцарії. Як правило, не менше 80% доходу від комерційної діяльності повинно надходити з джерел, розташованих за межами Швейцарії (тобто з джерел в Швейцарії має надходити не більше 20% доходу). У багатьох кантонах існує додаткова вимога, згідно з яким 80% витрат має бути пов'язане з діяльністю, що здійснюється за кордоном. Якщо компанія виконує вищезгадані вимоги, то вона може клопотати про особливе податковому статусі. Відповідні певним умовам доходи від пайової участі (включаючи дивіденди, доходи від приросту вартості і прибуток від переоцінки) будуть звільнені від податків. Інші доходи, отримані в Швейцарії, оподатковуються за стандартними ставками. Комерційно обґрунтовані витрати, пов'язані з певними видами доходів і надходжень, підлягають відрахуванню. Збитки, пов'язані з пайовою участю, зараховуються тільки в рахунок оподатковуваних прибутків від пайової участі (тобто прибутків, які не звільнених від податку). Доходи, отримані за кордоном, підлягають частковому оподаткуванню на кантональному / комунальному рівні в залежності від масштабів діяльності компанії в Швейцарії. Плюс застосовуються пільгові ставки податку на капітал.

Міжнародні податкові угоди передбачають зниження національної ставки 35% по відношенню до дивідендів. Знижена ставка зазвичай дорівнює 15% для портфельних інвесторів і 0%, 5% або 10% для основних корпоративних власників. Деякі угоди вимагають, щоб доходи, отримані з швейцарських джерел, обкладалися в країні резидентства їх одержувача; в іншому випадку зниження податку не надається. У відносно процентних платежів більшість угод зазвичай допускають зниження податкової ставки до 10%. За деякими угодами надається повернення податку в повному обсязі.

У Швейцарії встановлені принципи справляння ПДВ відповідно до частини шостої директиви країн-членів Євросоюзу з гармонізації правових норм, пов'язаних з ПДВ ( «Шоста директива ЄС про податок на додану вартість»). Поточна ставка ПДВ становить 7,6% (по відношенню до певних видів товарів і послуг застосовуються знижені ставки податку). Швейцарські компанії, провідні торгівлю товарами за межами Швейцарії, не підлягають реєстрації для сплати ПДВ в Швейцарії. Однак вони за власним бажанням можуть зареєструватися як платник ПДВ і таким чином віднімати входить податок. Якщо виручка платника податків (оборот від оподатковуваних поставок товарів і послуг) становить менше 100 000 CHF в рік, така особа звільняється від сплати податку.

Доходи від інвестицій в багатьох кантонах виводяться з бази оподаткування. Однак в угодах Швейцарії про усунення подвійного оподаткування для холдингових компаній міститься ряд обмежень. Вони зводяться до вимоги, щоб певна частина пільгових доходів залишалася на території Швейцарії. Не більше 50% доходу можуть вивозитися за межі країни у формі витрат, платежів роялті і відсотків. Не менш 25% доходу повинні виплачуватися у формі дивідендів. Власний капітал компанії не повинен бути менше 8% рівня заборгованості.

В цілому умови швейцарської юрисдикції вважаються менш сприятливими, ніж ті, що існують в Нідерландах. До того ж нещодавно Федеральна рада Швейцарії дав згоду на прийняття національного закону, який регулює правила надання інформації та надання допомоги при запитах правоохоронних і податкових органів інших країн. Новий закон встановлює обмін інформацією згідно з вимогами ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Новий закон передбачає надання податковими органами всієї доступної інформації щодо резидентів будь-яких країн, які підозрюються в приховуванні своїх доходів, ухилення від сплати податків. Інформація буде надаватися лише за наявності чітко обґрунтованих, з правовими доказами запитів. Запити ж загального характеру, групового характеру або запити на основі юридично необґрунтованих відомостей залишаться без відповіді.

Вимоги до компанії

Вимоги до акціонерів - три при реєстрації компанії. Надалі акції можуть бути передані одному акціонеру, за винятком однієї акції, яка згідно із законом повинна перебувати у директора. При реєстрації GmbH мінімально необхідно два учасники

Вимоги до директорів - мінімум один громадянин Швейцарії або громадянин Європейського союзу з видом на проживання в Швейцарії категорії «С» (не менше п'яти років). Можливе додавання будь-якого директора зі збереженням більшості за швейцарцями

Дозволені директори - юридичні особи

Необхідне наявність місцевого зареєстрованого секретаря
і офісу

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальний сервіс - можливий, з наданням повної інформації директору про діяльність компанії

Люксембург

Люксембург

До переваг Люксембургу перед аналогічними офшорними регіонами зазвичай відносять низькі стартові витрати на організацію інвестиційних структур, відсутність податків на власні інвестиційні операції і чисті активи, низькі витрати по акредитації на люксембурзької фондовій біржі. Наявність великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Люксембургом, роблять цю невелику країну досить привабливою для ведення бізнесу.

Насправді поняття «офшорна компанія» в Люксембурзі ніде не згадується і не описано на законодавчому рівні. Проте звичайні холдингові компанії користуються тут тими ж пільгами, що і офшорні компанії в класичних офшорних юрисдикціях. Такі компанії можуть підписуватися на паї акціонерних компаній в Люксембурзі і за кордоном, купувати паї, розпоряджатися ними, використовувати їх вартісні зміни і продавати їх. Купувати звичайні або привілейовані акції.

Холдинг може також проводити політику прихованого участі в акціонерній компанії. Компанія може купувати, розпоряджатися і продавати акції і позики; вкладати кошти в золото і золоті сертифікати, розпоряджатися ними і продавати їх, надавати короткострокові і довгострокові кредити компаніям, співвласником яких він є; придбавати та продавати патенти.

Холдингова компанія звільнена від усіх податків. Доходи від іноземних цінних паперів і акцій, якими володіє компанія, так само як і інші доходи за відсотками і зборів від ліцензій, люксембурзькими податками не обкладаються. Не обкладаються податками і доходи від спекулятивних угод. Відсутність корпоративного податку і податку на майно веде до того, що оподаткуванню не підлягають ні отримується холдингом поточний прибуток, ні отримана за час існування компанії прибуток на вкладений капітал. З дивідендів, які люксембурзька компанія виплачує своїм акціонерам, так само як і відсотки, податок у джерела не стягується.

У Люксембурзі не обкладається податком і виручка, отримана при ліквідації компанії: вона підлягає виплаті акціонерам без утримання податку.

Люксембург хороший і для реєстрації ліцензійних компаній, що забезпечують комерційне використання і розпорядження патентами й інший творчої продукцією, що належить материнській фірмі. Холдингова компанія в Люксембурзі звільнена від будь-яких податків на надходження типу платежів роялті за використання інтелектуальної продукції (дочірня фірма купує ліцензії материнської компанії на використання її інтелектуальної власності). Доходи на адресу материнської фірми надходять у вигляді роялті - платежів за використання технології та іншої інтелектуальної продукції. В ході формування фінансового каналу за участю ліцензійної компанії податкові втрати при вивезенні роялті повинні бути співставлені з податками на переклад капіталу в альтернативних формах - як дивіденд або банківського відсотка. Зрозуміло, вивозити доходи у вигляді роялті доцільно тільки в тому випадку, якщо це забезпечує економію витрат за рахунок зниження податків. Побудова холдингової структури з участю ліцензійної компанії зазвичай включає два основних етапи.

Спочатку материнська компанія передає інтелектуальні цінності в розпорядження ліцензійної дочірньої фірми шляхом вкладення їх у статутний капітал або на підставі ліцензійної угоди. Потім дочірня компанія надає субліцензію на інтелектуальну продукцію третій стороні або інший дочірній фірмі. Прибуток посередницької ліцензійної компанії утворюється за рахунок різниці між платежами, отриманими за використання технології третіми особами і виплатами на адресу материнського підприємства.

З метою зниження податків дочірні ліцензійні компанії створюються в країнах, що належать до зон податкових пільг. Загальна схема створення ліцензійних фірм аналогічна тій, яка використовується підприємцями при створенні фінансових і холдингових компаній: платежі роялті за використання об'єктів інтелектуальної власності проходять через проміжну інстанцію - ліцензійні фірми в інших європейських країнах. Іноді вводиться ще одна проміжна ланка - ліцензійна компанія в «податковому раю», де скупчуються отримані доходи. Все це забезпечує зниження податкових втрат.


Вимоги до компанії

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Мінімальна кількість директорів - три (один директор - фізична особа, резидент Люксембургу, адвокат обов'язковий), допускається обмежена кількість директорів-нерезидентів

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Вимоги до резидентства директорів - відсутні

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - один

Мінімальна кількість акціонерів - один

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Юридична адреса повинен бути в Ліхтенштейні

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Кожна компанія зобов'язана вести поточний бухгалтерський облік

Ірландія

Ірландія

Найчастіше ірландські компанії в силу низької ставки корпоративного податку (12,5%) і респектабельного міжнародного іміджу застосовуються як альтернатива кіпрським компаніям. За даними на 2012 рік у Ірландії зареєстровано більше 150 000 офшорних компаній. Більше - тільки в Панамі і БВО. В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків. Немає правил про «контрольованих іноземних компаніях» (Controlled Foreign Corporations or Companies), які існують у багатьох країнах. Зважаючи на велику кількість податкових угод, підписаних Ірландією, податок у джерела на дивіденди, відсотки, роялті, отримані ірландськими компаніями, може бути знижений або навіть відсутні зовсім. Так, згідно з податковим угодою, підписаною між РФ і Ірландією, ставка податку на роялті та проценти дорівнює 0%. З оподаткування фізичних осіб повністю виключаються доходи від патентів на винаходи і твори мистецтва (за умови, що вони створені в Ірландії). Діє державна підтримка і податкові преференції: ірландської компанії, заснованої нерезидентом, можуть бути надані гранти в розмірі до 25% від суми її витрат. Важлива група податкових пільг стосується статусу іноземних службовців ірландських компаній. Іноземний службовець не вважається резидентом Ірландії і не платить прибутковий податок, якщо він провів в країні не більше 183 днів на рік. Дана обставина полегшує управління іноземними дочірніми компаніями, зареєстрованими в Ірландії. Є можливість отримання пільг у вільній економічній зоні в Шенноне для компаній, інкорпорованих нерезидентами.

В Ірландії відсутнє законодавство, спрямоване на боротьбу проти ухилення від сплати податків.

Існують і свої недоліки. Для застосування ставки корпоративного податку 12,5% необхідною умовою є ведення частини комерційної діяльності всередині країни, а також наявність резидентного директора. Щоб функціонувати в СЕЗ Шеннон, необхідне створення нових робочих місць для жителів Ірландії. Але тут справедливо буде зазначити, що іноземні компанії, які не використовують найнятий ірландський персонал, виходять з положення, вдаючись до послуг вже існуючих агентських компаній, що діють в якості офіційних представників. Або ж укладають з ними угоду про адміністративне управлінні. Обидва випадки міністерство фінансів Ірландії розглядає як діяльність компанії в якості «ірландського філії» іноземної компанії, надаючи їй можливість функціонувати в СЕЗ. У разі призначення директорами нерезидентів Ірландії компанія зобов'язана придбати спеціальну цінний папір (insurance bond) з номіналом 25 тисяч євро, випущену уповноваженим ірландським банком, терміном мінімум на два роки. При цьому будь-який ірландський резидент може бути директором одночасно не більше ніж в 25 ірландських компаніях. Це обмеження призвело до дефіциту професійних резидентних номінальних директорів і зростання розцінок на їхні послуги. Причому директора-резиденти тепер намагаються займати посади в тих компаніях, які мають стабільну та довгострокову економічну основу. Секретар компанії повинен вести встановлений законом внутрішній реєстр компанії, який містить інформацію про акціонерів компанії, директорів і секретарів, доходи, витрати, відсотках доходів по акціях.

Вимоги до компанії

Вимоги до компанії

Мінімальна кількість директорів - два

Мінімальна кількість директорів - два

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Вимоги до резидентства директорів - один з директорів повинен бути резидентом Ірландії

Дозволені директори - юридичні особи

Дозволені директори - юридичні особи

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Мінімальна кількість акціонерів - одна фізична або юридична особа, нерезиденти Ірландії

Номінальні акціонери і директори дозволені

Номінальні акціонери і директори дозволені

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Юридична адреса повинен бути в Ірландії

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Вимога ідентифікації реального (реальних) бенефіціара (власника) перед державними органами країни реєстрації - немає

Проведення зборів акціонерів - збори можуть проводитися в будь-якій частині світу, і протоколи можуть зберігатися в будь-якому місці

Інформація була взята з книги Олександра Гончарова «Офшорні правові моделі та їх застосування», а також з сайту Finance Business Service