Строительство »

Будівництво житлового комплексу «Ластівчине гніздо» може затягнутися «БНК

Термін завершення будівництва і здачі будинків в житловому комплексі «Ластівчине гніздо» в Сиктивкарі, можливо, зрушиться приблизно на два місяці. Компанія «Коміжілстрой» запропонувала пайовикам підписати додаткову угоду до договору про перенесення термінів, згідно з яким вони не будуть мати претензій до забудовника.

Компанія «Коміжілстрой» запропонувала пайовикам підписати додаткову угоду до договору про перенесення термінів, згідно з яким вони не будуть мати претензій до забудовника

Фото Кирила Затрутін

Три багатоквартирних житлових будинки з вбудованими приміщеннями та підземною стоянкою зводяться на місці колишнього палацу культури «Металіст» в Сиктивкарі на перетині вулиці Пушкіна і Сисольського шосе.

Планувалося, що будинки будуть добудовані і здані цієї весни, однак недавно пайовики отримали від компанії «Коміжілстрой» листи, в яких вказано на те, що термін здачі будинків в експлуатацію переноситься не пізніше 15 червня, а термін передачі об'єкта безпосередньо у власність - не пізніше 15 серпня.

При цьому пайовиків здивувало зміст листа, частина якого складена в безапеляційного формі:

- При неможливості підійти в офіс забудовника в зазначені вище терміни просимо негайно письмово повідомити ВАТ «Коміжілстрой» із зазначенням причин неявки, дату і час, коли у вас буде можливість підійти для підписання додаткової угоди до договору пайової участі, а також контактний номер телефону, - йдеться в повідомленні.

Як пояснили БНКомі юристи, які займаються питаннями пайового будівництва, забудовник не має права вимагати у пайовиків підписання додаткової угоди, це може відбуватися тільки за обопільною згодою сторін. Крім того, майбутні власники квартир мають право оскаржити перенесення термінів здачі об'єкта в судовому порядку.

Представник компанії «Коміжілстрой» Ірина Ярошенко не змогла прокоментувати ситуацію для БНКомі.