Строительство »

Першокласників розподілили в минуле століття

Районна влада опублікували адресні списки і відповідні їм школи, куди в 2016 році батьки зможуть записати першокласників. Районна влада опублікували адресні списки і відповідні їм школи, куди в 2016 році батьки зможуть записати першокласників

Олексій Смишляєв / Інтерпресс

На сайті держпослуг з'явилися посилання на адресні переліки будинків (https://gu.spb.ru/news/ob-opredelenii-mikrorayonov-obrazovatelnykh-uchrezh/), прикріплених до конкретних школам, куди в 2016 році батьки зможуть записати майбутніх першокласників.

Нагадаємо, що в цьому році система знову змінилася . Тепер запис в школи в 2016 році буде здійснюватися за територіальним принципом і в кілька етапів. Як з'ясувала «Фонтанка», за основу чиновники взяли інформацію минулого століття.

Перший етап (з 15 грудня по 19 січня) передбачає запис в перші класи пільговиків (діти поліцейських, військовослужбовців, вчителів, тих, чиї брати або сестри вже вчаться у конкретній школі).

Другий (з 20 січня по 30 червня) передбачає запис проживають на закріпленій території.

Протягом третього етапу (з 1 липня) батьки можуть записати дитину в будь-яку міську школу, де залишилися вільні місця.

Для другого етапу чиновники розробили адресні переліки, а точніше, скористалися готовими. Як кажуть в адміністраціях районів, дані про те, яка школа прикріплена до якого мікрорайону, зберігалися в архівах з 1990-х років, коли було прийнято відправляти в освітні установи саме за таким принципом, а десь - і з більш ранніх строків. Наприклад, в Петроградському районі скористалися документом 1970-х років.

«У той час вчителі, набирали першокласників, виробляли обхід будинків і списки коректувалися, виходячи з кількості дітей. Зараз, звичайно, такі обходи виробляти небезпечно, тому за основу було взято старі дані. Ми доповнили їх новими будинками, а також даними, які вдалося отримати з структур охорони здоров'я », - розповіли у відділі освіти.

А єдиних стандартів підрахунку кількості майбутніх першокласників, які проживають на тій чи іншій території, немає. Так, в комітеті за освітою «Фонтанці» повідомили, що не мають інформації про те, яким чином кожен з районів становив адресні переліки. При цьому в Центральному районі наказ про прикріплення будинків до конкретних школам датований і зовсім кінцем 2014 року, тобто без урахування ажіотажного записи в перші класи, яка відбулася в лютому цього року.

У комітеті за освітою говорять про єдину особливості, яку можна простежити в наказах більшості районів міста:

«Найбільш затребувані школи в районному підпорядкуванні мають мінімальну кількість прикріплених адрес. Адміністрації районів залишають можливість хлопцям з інших районів туди потрапити ».

Наприклад, Друга гімназія, згідно розміщеної схемою, в 2016 році зможе в переважному порядку прийняти заяви від батьків першокласників, які проживають лише в 4 будинках на Казанської вулиці - №41, 43, 50, 52. Втім, чи зможуть туди потрапити, як і припускають в міському комітеті, жителі інших районів, - невідомо. Як каже директор гімназії Людмила Мардер, в 2016 році більшість першокласників, яких вони візьмуть, будуть бюджетниками:

«Ми порахували, що до нас збираються 34 дитини, які є дітьми наших співробітників або братами-сестрами вже учнів дітей. Щорічно ми приймаємо ще і 8-10 федеральних пільговиків - дітей поліцейських і військових. Решті, мабуть, і розписали 4 будинки ».

Інша популярна міська гімназія - №56 - має адресний перелік будинків на Крестовському острові. Один з підрозділів початкових класів дійсно знаходиться там - на проспекті Динамо, зате друге приміщення початкової школи - в півтора кілометрах від нього.

«Інша приміщення розташоване на Пудозький вулиці. Але навіть якщо ви живете в будинку навпроти цієї школи, вашій дитині, на думку чиновників, йти туди не варто, - краще звернутися в більш віддалену школу №51 », - обурюються читачі« Фонтанки », вже ознайомилися з наказом Петроградського району. Втім, як запевняють у відділі освіти, відправити дітей з Крестовського острова в 56-у гімназію довелося вимушено - справа в тому, що там зараз немає районних шкіл та єдина буде побудована тільки в наступному році.

В одну з найпопулярніших шкіл Центрального району №171 дозволили записуватися живуть на вулицях Чехова, Жуковського і частини будинків Маяковського. При цьому школа №550 отримала адреси, на території яких переважно розташовані офісні приміщення - вулиця Архітектора Россі, провулок Крилова, площа Островського, Апраксин провулок.

Зате найпопулярніша школа Калінінського району №98, згідно із записом у перші класи в 2015 році, отримала 36 будинків в адресному переліку. А 642-а гімназія на Василівському острові в наказі має понад 70 будинків. У той же час школа № 531 Червоногвардійського району, розташована серед новобудов і має басейн, отримала можливість прийняти заяви у дітей, що живуть за все в 6 будинках. При такому рандомном підході не дивно, що школа №80 Петроградського району, котра відкрила нове приміщення початкових класів і готова прийняти в майбутньому році 100 осіб, відкриє двері для жителів малонаселених вулиць Подковирова і Полозова.

У Приморському районі школі № 116 (початкові класи розташовані окремо - недалеко від метро "Чорна річка") приписали всього 4 будинки поруч з будівлею школи, тоді як сусідній 113-й школі з поглибленим вивченням інформаційно-технічного профілю визначили кілька десятків адрес. У Червоногвардійському районі, навпроти: 127-й школі з поглибленим вивченням англійської мови приписали 7 будинків, для слабшої 125-й - кілька десятків вулиць навіть без нумерації будинків.

Нагадаємо, що закон про зміну системи вступу до 1-х класів було прийнято в цьому році парламентом, його текст був затверджений з вельми розмитими формулюваннями. Так, глава комісії з питань освіти Закса Максим Резник вважає, що при прийнятті документа йшлося про те, що мікрорайонний принцип повинен враховуватися при інших рівних, в разі, якщо документи подані батьками в один і той же час.

«Якщо подивитися на те, що нам пропонують зараз, можна сказати, що нас обдурили. 56 гімназія буде школою для багатьох, 2-а гімназія - для блатних. Хіба ми цього хотіли? Ні. Нас знову чекає скандал », - упевнений депутат.

За його словами, існуючі нормативні акти можна оскаржити в суді, однак поки члени профільної комісії парламенту обмежаться критичним листом до комітету за освітою і профільного віце-губернатору Володимиру Кирилову.

У лютому 2015 року записати дітей до перших класів можна було в школи, розташовані в одному районі з пропискою. Втім, чиновників підвів сайт держпослуг, який в момент відкриття записи фактично завис і припинив працювати. У комітеті з інформатизації та зв'язку тоді заявили, що раптово отримали занадто велику кількість запитів від користувачів (близько 10 млн), і переключили портал держпослуг на резервну версію, яка не була розрахована на велику кількість заходів. Причиною збою називали DDOS-атаку. Згодом через даній ситуації глава Інформаційно-аналітичного центру Євген Корабельников був звільнений зі своєї посади, а глава комітету з інформатизації та зв'язку Іван Громов оштрафований на 50 тисяч рублів. Цікаво, що і в 2016 році запис в перші класи планується точно так же - через той же портал і районні МФЦ.

Ксенія Клочкова, «Фонтанка.ру»

Хіба ми цього хотіли?