Строительство »

Хто і як заробляє на постачанні продуктів в ДНР і ЛНР

  1. Продуктові провідники

З Росії в невизнані республіки йде продовольство, назад - готівкові гроші

У Донбас потрапляє м'ясо птиці, вироблене найбільшими російськими компаніями, але через другі-треті руки / Денис Абрамов

«Звичайний експорт, нічого особливого. Просто треба піти від стереотипу, що там війна, нестабільність і таке інше », - пояснює менеджер однієї з торгових компаній особливості поставок продуктів харчування в невизнані Луганської та Донецької народні республіки. Кожен день його компанія відправляє кілька фур, завантажених курятиною або свинячими тушами, крупами або пивом, через митні пости в Ростовській області. «Ми середнячки, таких за останні два роки в нашому місті з'явилося десятки, але на життя більш ніж вистачає», - радіє він. У Ростовській області розквіт зовнішньоторговельного і логістичного бізнесу: за два роки кількість зареєстрованих там компаній, що займаються оптовою торгівлею продуктами або агентськими послугами в цій галузі, збільшилася більше ніж в два рази до 328 фірм, а число транспортних компаній - в 1,6 рази до 787 . Два роки тому таке складно було уявити: в Донбасі вистачало більш дешевих українських продуктів. Після утворення ЛНР і ДНР і початку військового конфлікту поставки української продукції в самопроголошені республіки різко знизилися. Через це в 2014 р там виник дефіцит продуктів. У 2015 р міністерство сільського господарства ДНР заявило, що домовилося про постачання вітчизняних товарів: і справді, російські компанії почали активно налагоджувати зв'язки з контрагентами з Донбасу. За підсумками 2016 року експорт багатьох продуктів з Росії на Україну зріс в рази, свідчить статистика ФМС. Так як Україна в наприкінці 2015 р ввела ембарго на поставки російських продуктів, експортні товари відправляються в ЛНР і ДНР, з'ясували «Відомості» (докладніше див. Статтю на стор. 01). З чиєю допомогою?

Продуктові провідники

Ситуація з поставками російських продуктів в Донбас парадоксальна: за даними галузевих об'єднань, якими з «Відомостями» неофіційно поділилися учасники ринку, в регіоні продається продукція як локальних виробників з півдня Росії, так і лідерів ринку. У Донецьку можна купити пиво з Липецька і Москви, курку від найбільших російських компаній, розповів «Відомостям» співробітник донецької мережі супермаркетів «Амстор». Інші великі споживачі вітчизняних товарів - донбаські мережі м'ясних магазинів, «Перший республіканський супермаркет», виробники субпродуктів «Цун-Дон» і «Геркулес». Найбільші м'ясопереробні комбінати регіону - макіївський і луганський - теж переробляють російську свинину і яловичину.

Я вже передплатник

обговорити

Інші матеріали в сюжеті

З чиєю допомогою?